Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc braco bajkeri!

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Suzuki DR 650 RSE '95

Pozdrav braco!

 

Moje ime je Ilija i ja tek uplovljavam u ove vode. Dobro bi mi dosao savet iskusnijih bajkera oko izbora masine. Budzet mi je do 2 000e. Gledao sam Yamahu Tenere, Hondu Transalp, Suzuki Freewind i na kraju Aprilia Pegaso. Koji od ovih motora bi ste mi vi preporucili? Visok sam 195cm i ne bih zeleo da na mom buducem motoru izgledam kao na biciklu. Imam jos jedan problem, zbog ovog novog zakona ne mogu da vozim nista preko 35kw jer imam 23 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Tenera ili Transalp.Mada,TA bi ti bila mozda mala ali moras da probas....

Moj glas ide Hondi mada za taj budzet ces morati malo da se potrudis.

Za taj iznos veci izbor Tenera ali punoletnih...

Sve u svemu,ja bi gledao ova dva motora mada nas kolega prodaje i odlicnog Pegasa.

Njegov nik je Urban Crusiser i ima oglas na prvoj strani.Dosta ulozeno,sto bi se reklo,da ne mislis i da se slatko navozas.Ona je veca malo od TA tako da mislim i da bi ti velicina odgovarala.

Proceprkaj i sam malo po forumu.

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

]post-27243-0-37154700-1358372941_thumb.jpgpost-27243-0-25485500-1358372885_thumb.jpgpost-27243-0-72458400-1358372658_thumb.jpgbrate ako budes razmisljao o TA imam ja jedan za tebe.Masina je extra 99god. 600ccm.probacu da stavim neku sliku a ako ne uspem pozovi na 0638084590 pa ako si negde u blizini pirota svrati na probnu voznju TA dajem za 2000e jer mi je hica pazarim neku kamilu pa fali kinta pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Slazem se, KLE definitivno treba staviti u uzi izbor, a svakako pre freewind-a i pegaz-a. Mada bi TA i Tenere trebalo da ti budu prioritet, po mom skromnom misljenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

ma samo honda braco. bjezi od tih talijana ko djavo od krsta

 

Sent from my toilet seat using samsung galaxy s1

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ја сам пробао од другара Тенеру, и он каже "изгледа као да ти је мала" а висок сам 181 , ТА је масивнији мотор, да не кажем гломазнији.

КЛЕ-а нисам, али се слажем да га треба узети у обзир, прво што је 500 па ти је јефтинија и регистрација, а и није мали мотор...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4834 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pozdrav, sta kazes za ovo kw odgovaraju a sto se tice visine isti smo i TDM ce ti biti taman,reg. za ovoga oko 15000din.

a za ostatak novca kupi opremu ako nemas sve ili sredi motor malo po svom ukusu.

Neznam kakav je ovaj u opisu je dobar,inace udoban i pouzdan motor uostalom potrazi temu za svaki model pa vidi sta ti odgovara!

Pozzz :moto3:

http://www.polovniau...496/yamaha_tdm/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Kle bi ti bio mali definitivno.

Mislim,ne bi ti bio mali ali nekako,izgubi se ispod,pogotovu kad sedne dvoje.Extra motor.Svakako ga uzmi kao opciju.

Okreni par oglasa,kreni u obilazak i vidi na cemu se nalazis .Javi utiske...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ne bi ti bio mali KLE.

Ja sam visok 192cm i uopste nije mali motor, cak mislim da je i vislji od TA. Medjutim (uvek ima ovo medjutim) ono sto se meni ne svidja kod KLE-a je sto su mu fuzasteri postavljeni tako da su noge nas malo krakatijih malo vise savijene u kolenima, kao da vuce ka polozaju nogu kakav se vidja na zujalicama za razliku od klasicnih 90 stepeni kod AT ili ST npr, sto ponekad na duzim turama zna da me nervira.

Takodje nije za dvoje za ljude tvoje visine. Daleko od toga da ne moze(putovao sam sa devojkom) ali ne bih uzivao u dvoje na nekom vecem putu. Slicna situacija ti je i sa ostalim motorima sa spiska.

Za sve ostalo je inace jako zahvalan motor.

Nadji kod nekoga sedi, oprobaj, nek te i slikaju pa vidi kako izgleda. Ako si iz BGa mogu i ja da ti izadjem u susret po ovom pitanju.

Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Ne bi ti bio mali KLE.

Ja sam visok 192cm i uopste nije mali motor, cak mislim da je i vislji od TA. Medjutim (uvek ima ovo medjutim) ono sto se meni ne svidja kod KLE-a je sto su mu fuzasteri postavljeni tako da su noge nas malo krakatijih malo vise savijene u kolenima, kao da vuce ka polozaju nogu kakav se vidja na zujalicama za razliku od klasicnih 90 stepeni kod AT ili ST npr, sto ponekad na duzim turama zna da me nervira.

Na to sam mislio.... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Suzuki DR 650 RSE '95

Hvala vam, momci. Stvarno ste carevi!

Rolle2010

 

Hvala, imacu to u vidu, ako ne promenis misljenje za mesec dana :) Sada imam nekih obaveza na faksu, ispitni rok i to, pa kad zavrsim sa tim, za mesec dana, krecem u lov! A i ujedno cu skupiti sve pare i znati na cemu sam. Ako nije problem, ja cu da te kontaktiram pa da se dogovorimo da mi pokazes tvoju KLEtvu, kako je zoves :)

 

 

bdada user_popup.png

 

Pogledao sam ovaj TDM, lep je i cena je odlicna ali nekako mi deluje previse sportski. Vidim da ti vozis TDM, Jesi li nekad sisao sa asfalta s njim? Meni treba motor i za putovanja i za blagi offroad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Moj bi ti predlog bio ili KLE ili Freewind.

 

 

Kle je jako dobar, zahvalan motor jeftin za odrzavanje, prasta greske vozaca i delovi su dostupni, i naravno ako ga nadjes makar u solidnom stanju neces imati nikakve probleme sa njim. Ja ga imam i preporucujem ga. Vozim ga od prosle godine i imao sam nekoliko jednodnevnih tura od preko 200km i jedino sto mi je malo zasmetalo je usko sediste. Tvoja visina neka te ne brine, ja sam visok 197cm i nemam problema sa njim. Ukoliko zelis na KLE-u mozes uz relativno jeftine i jednostavne promene da podignes snagu motora do 60 konja sto za njega nije malo. Mozes i lepo da ga oboris u krivini kada naucis da ga vozis, tj. kada se vas dvojca uvozate. Ono sto mi se jos dopada kod KLE-a je sto mozes vise da ga custom-izujes kako tebi odgovara zbog dizajna (bar se meni tako cini).

 

Freewind mi je bio drugi izbor, jednocilindras sa odlicnim agregatom, kao i KLE tesko se kvari ako ga nadjes u makar solidnom stanju. Nisam imao prilike da ga vozim posto mi je uletela super kombinacija za ovaj KLE pa nisam bio u fazonu da propustim priliku.

 

Imas i temu na forumu, pronadji je ako te zanima, prednosti i "mane" jedno cilindrasa i dvocilindrasa. Neko je pominjao vibracije jednocilindrasa koje meni nisu smetale kada sam kratko vozio Suzuki DR650, a taj agregat se nalazi i na Freewind-u. Te vibracije su vise subjektivna stvar, ili ti smetaju ili ne.

 

Ako planiras kasniju prodaju tog motora KLE-ovi se brze prodaju iz razloga sto se mogu voziti i sa A2 kategorijom, ne znaci da je Freewind losiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ako te vuče offroad i mogućnost putovanja na duže ture nemoj da isključuješ AT ili ST (afrika twin ili super tenera) jedino što moraš da nađeš neku koja je uvežena iz Švajcarske i u papirima stoji da ima ispod 35kw. Većina tih motora koji su iz švice i dalje imaju u papirima tu snagu a naravno te blokade su odavno skinute ;)

 

Prednosti tih motora su to što su dobri i na asfaltu i na offroadu ( offroad koji možeš videti na putopisima ovde na forumu, znači ne motokros ;) ) a "mana" im je što su veći i teži ali sa obzirom da nisi mali momak to ne bi trebalo da bude problem ;)

 

KLE je isto dobar izbor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Batali se italijana naravno.. ove druge ćeš brzo da prerasteš.. sa tom visinom i ambicijama odmah AT ili ST..

imaš puno toga po forumu..samo treba naći..

 

Popadiću.. pošto su ovo već učestala pitanja..malo malo pa neko otvori temu.. mogao bih da napraviš tutorijal enduro početnika..

 

svugda svašta nešto piše..al valjlo bi to objediniti u jednu temu..možda :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4834 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

bdada user_popup.png

 

Pogledao sam ovaj TDM, lep je i cena je odlicna ali nekako mi deluje previse sportski. Vidim da ti vozis TDM, Jesi li nekad sisao sa asfalta s njim? Meni treba motor i za putovanja i za blagi offroad.

 

Sa TDMom zaboravi off pa i blagi 200kg + gume za asfalt :jok: ,obzirom na tvoje iskustvo preporuka ide KLEu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

1500 eur odlican promerk.

Pouzdan, gabaritan, dovoljno jak za tebe, dobar za off, dobar za asfalt, stiti od vetra, moze da se natovari, .....

 

pic2.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Ni u najavi

1500 eur odlican promerk.

Pouzdan, gabaritan, dovoljno jak za tebe, dobar za off, dobar za asfalt, stiti od vetra, moze da se natovari, .....

 

pic2.jpg

Slazem se sa kolegom jedina mana je kada sedi dvoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

ni jedan jednocilindras nije za dvoje, pa tako ni ovaj.

u principu moze dvoje da se vozika, al za putovanje sa opremom u dvoje je malo nezgodno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Suzuki DR 650 RSE '95

1500 eur odlican promerk.

Pouzdan, gabaritan, dovoljno jak za tebe, dobar za off, dobar za asfalt, stiti od vetra, moze da se natovari, .....

 

pic2.jpg

Odakle je ova slika? Jel neko prodaje bas ovaj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja