Jump to content

Moto Zajednica

Gume za maxiskutere

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo i moj poneki utisak, vrlo svež po pitanju guma. Posle dve zadnje i jedne prednje City Grip gume, obuo sam mog ata sa Dunlop Scoot Smart gumama. Prvi utisak je da su gume fantastične, drže odlično a za razliku od MCG drže dobro i po mokrom kolovozu. "Ubio" sam sa njima tek oko 2,5 K a daću utiske i kad malo zahladni. Inače cena prednje sa zadnjom 150/70 je 10700 dinara :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Искрено.....ја нисам задовољан са сити грипом.... једноставно речено гума није задовољила моје потребе....већ се олизала, по киши прави летење и једноставно нисам сигуран у њу!

Следећа је скутсмарт....***о сам јој маму....:moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

А ја када сам купио скут смарт и рекао да су јако добре ви сте ме гледали као да нисам нормалан!!! А сада!?? Нека драго ми је да сте скапирали!!! Ја ево убио око 10к са њима и могу рећи да сам јааако задовољан!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Ima razlike u gumama, mada zavisi i od samog skutera, njegove težine itd. Ja sam posle tvrdih i "klizavih" Kenda guma na Xciting 500 vozio City Grip, koje su bile neuporedivo bolje.

Sada imam nove Scoot Smart i imam utisak da za nijansu bolje "drže" u krivini... :moto3: Mala prednost ! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ја од када возим Скут смарт залежем много смелије у кривинама ... и никада ме није изненадила!!!0takoje.gif0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Не знам о чему причаш моје су из Шпаније а не из Словеније !!!1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • KBK, 400 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Silver Wing 600

Zamisli sebe kako ides u prodavnicu u starim, raspalim, izgluljenim patikama... i kupis sebi glance nove najke.....

e tako je i sa gumama...

Verujte ljudi, kad su nove sve su dobre i bolje drze od starih :)

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • KBK, 400 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Silver Wing 600

Moje licno iskustvo sto se guma tice jeste da najgoru stvar koju mozes da uradis gumi, jeste da ostavis skuter da ti prezimi napolju!!!

Guma se stvrdne bude ko plastika najgora i onda si najebo celu sledecu godinu cim nije suvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ne bih se baš složio sa tim.

Beverlija kada sam kupio imao je glanc nove Pirelli gume, klizale su i po suvom, a Beverli nije neka jaka mašina pa da može tako da zavrti točak da prokliza iz mesta. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

alexa bevka 500 ima snage da proslajfuje u startu.. licno probao.. a sto se pirelija tice, mene odlicno sluze vec 3 sezone, za sledecu sezonu bi trebalo zameniti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Da li je neko konkretno naleteo na gumu dimenzija 150/60-14? Montirao sam 150/70 ali mi je isuviše "balonka". Promer točka dođe veći nego prednji :stabre: Sa druge strane sviđa mi se stabilnost i držanje 150-ice u krivinama :moto3::moto2: pa bih rado montirao niži profil. Ako nema, ne "gine" mi ponovio 140/70 :neznam: Našao sam Dunlop Scoot Smart u dimenziji 150/60-14 ali uvoznik kaže da se ne može poručiti <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Imam Power Pure od početka Avgusta 2012 i sa njima sam prešao oko 17000km a bogami baš su se vozile a i obaralo se gde god je bilo moguće, obe su kupljene nove, prednja može da gura još celu sledeću sezonu a možda i duže dok za razliku od zadnje mora da se menja na početku sledeće sezone, meni su zadnji amortizeri propali totalno, drže se samo na oprugama a nema ni gram ulja u njima pa su možda oni doprineli da se zadnja guma brže istroši od prednje, a gumama sam lično prezadovoljan, vozilo se i po kiši i po suncu i ni u jednom momentu nisam imao strah da će proklizati, čak ni na lakiranim pešačkim prelazima, tako da ću opet uzeti Power Pure.

post-21163-13797589272719_thumb.jpg

post-21163-13797589579556_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Да ли неко има задњу гуму за АА....140/70 или 150/70....требала би ми да пређем још коју 'иљаду ове године....купићу на зиму нову али сад и не морам.....

Битно је само да није нека пластична и да има макар мало шаре да не буде у горем стању од ове моје....

Гуму би платио колико треба!

 

Ево слике тренутне гуме.... post-20798-0-08445500-1382384146_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Doslo vreme da menjam zadnju gumuuuu, Power Pure, presla je negde oko20k + km, nisam imao nikakav problem sa njom do sada kad se ocelavila totalno, mozda i zbog hladnog vremena samo klizam, kada sam imao peh letos gde sam osasavio felnu, guma je ostala na mestu, tako da cu od ponedeljka da krenem ponovo u potragu Power Pure i nadam se da cu je naci.

 

tuZn.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ja ih imam na bugiju vec dve sezone i predjenih 20tak hilj i imaju jos uvek dobru saru,sto se mene tice bice to i sledeca guma na mom motoru-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

ja ih imam na bugiju vec dve sezone i predjenih 20tak hilj i imaju jos uvek dobru saru,sto se mene tice bice to i sledeca guma na mom motoru-

 

jel su feel free wintec model?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja