Jump to content

Moto Zajednica

BiXenon problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

Sad ovako, vozim 900RR, povezao sam na jednom faru bixenon, na onom za dugo nisam.

 

Da objasnim, na 900RR jedan far (levi) daje kratko i dugo, a drugi (desni) se pali samo na dugo.

 

Moj problem - kratko radi kako treba, kad prebacim na dugo, bixenon se gasi a radi mi dugo obicno, sad, bilo bi jasno da sam lose povezao, medjutim, kada je kratko upaljeno, svetli samo bixenon, ABLENDUJEM, onda radi KAKO bi trebalo... Nista mi nije jadno, gde sam pogresio, pojma nemam...

 

535390_298954583538178_1779585043_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Koje sijalice imas tj jel to H4 ?

 

Koliko ja znam bixenon ima u izvedbi samo sa H4 sijalicama ?

 

Ili si uzimao projektor bi xenon ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

kazem, bixenon, znaci H4 :D nisam ovo ostalo drugu pa mi dao, pa stavio iz zezanja - zima je :D ali mi nije jasno zasto radi na ablender, a na prekidac nece, da li je moguce da nesto nisam povezao dobro? :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

Na mojoj 900RR je levi far kratko, a za dugo i za ablendovanje se upali i desni, s tim sto se levi ne pojacava. Proveri ti to. 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

proveri ti :D kad upalis dugo svetlo, levi far treba da predje iz kratko u dugo. :) sta vise, siguran sam da je tako :P u PO PIVO! :D sem ako kod tebe nije menjano...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3648 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

a zasto nisi stavio i drugu sijalicu od bixenona0zbunjen.gif

A sta bi sa tim postigao? Nejga zanima sto mu se ovo gasi

 

Da li ti far u kojem je H4 kad ablendujes sija zajedno sa ovim drugim farom, a kad prebacis na dugo on se gasi i ostane da sija samo ovaj drugi? Mislim, kad su obicne sijalice u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

e vidis, kad ablendujem gasi se kratko, a mislim da se to nije desavalo sa H4... dobro si me na to potsetio :D u sustini, ima li ko neko objasnjenje, koje je boje koja zica za sta, jer nisam imao konektor na bixenon, no sam vezivo neke redne kleme i tako neke finte... :) pa sam se VEROVATNO pogubio po zicama... :) znaci, treba mi boja za sledece zice: masa, kratko plus, dugo plus :) pa cu ja da ispitam sta mi daje na koju zicu koje dolaze do xenona lako :) hvala unapred ljudi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

zavisi sta je uzeo,mislim jel uzeo komplet za kola ili za motor..a po svemu sudeci uzeo je za kola...

mozda i gresim...1neznam.gif

za motore se obicno uzima slim varijanta,a moze ko ima mesta i obican komplet.Ja sam kod mene povezao da oba fara sa h4 sijalicama mogu da rade kao kratko i kao dugo,na oba da se pali ablender,a moze i samo levi far da ima iste funkcije(dugo,kratko i ablender) koje biram preko obicnog prekidaca u maski.Normalno sve ide preko releja.Planiram i ja da stavim bixenon na oba fara,pa me interesuje problematika u vezi njihovog rada.Jer kod bixenon sijalica mogu da rade dugo i kratko u isto vreme ili ne,pitam zbog ablendovanja,posto jedni prodavci kazu da mogu a drugi da ne mogu? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

nesto si ti zeznuo sa povezivanjem, a ima zezancija sa ablenderom kako je povezano da radi, recimo na mojoj zastavi autu kad upalim dugo gase se kratka, a kada ablendujem onda ostaju kratka i pale se i duga, mozda i kod tebe ima ta fora sa ablenderom, najbolje povadi sve pa ponovo jedno po jedno i isprobavaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

zavisi sta je uzeo,mislim jel uzeo komplet za kola ili za motor..a po svemu sudeci uzeo je za kola...

mozda i gresim...1neznam.gif

za motore se obicno uzima slim varijanta,a moze ko ima mesta i obican komplet.Ja sam kod mene povezao da oba fara sa h4 sijalicama mogu da rade kao kratko i kao dugo,na oba da se pali ablender,a moze i samo levi far da ima iste funkcije(dugo,kratko i ablender) koje biram preko obicnog prekidaca u maski.Normalno sve ide preko releja.Planiram i ja da stavim bixenon na oba fara,pa me interesuje problematika u vezi njihovog rada.Jer kod bixenon sijalica mogu da rade dugo i kratko u isto vreme ili ne,pitam zbog ablendovanja,posto jedni prodavci kazu da mogu a drugi da ne mogu? :stabre:

 

Ne ne mogu da rade istovremeno, tehnicki neizvodljivo, onda bi ti trebala dva balasta za jednu sijalicu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3648 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Bi xenon ima jednu, da kazem, nit koja menja ziznu daljinu i tako regulise dugo ili kratko. Nije rec o balastu. Nije kao H4 sijalica da ima dva vlakna. Osim ako nisu kinezi opet nesto budzili :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

Moj BiXenon ima dva pimpeka, kao sto je na obicnoj sijalici vlakna. A to sam video da ima oni koji unutar sijalice, jedno nazovi vlakno, i samo mrd, menja polozaj u sijalici. :) inace, moj xenon je za auto, ne motor :) ali ladno ima mesta u faru fireblade-a :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Da li si u setu dobio i elektroniku za kontrolu kratko/dugo? Velicine kao 1/2 pakla cigara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

to je kontroler koji dolazi samo uz bixenon pakete, i sluzi da prebacuje sa kratkog na dugog i obrnuto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

to je kontroler koji dolazi samo uz bixenon pakete, i sluzi da prebacuje sa kratkog na dugog i obrnuto..

Upravo tako,samo kod bixenona se dobija i kontroler,procesljaj po forumu,ima slike o tome,ja video kod komsije kako to izgleda posto ih on prodaje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Nisam bio odavno na forumu, skripac sa vremenom. Izvinjavam se. :)

Probaj da nabavis tu elektroniku (oko 10e bi trebala da kosta). Sluzi da kontrolise kratko-dugo, mogao bi sa njom da resis problem.

 

Ja sam to imao na autu dok sam imao BiXenon. Balasti su se napajali direktno sa aku. a ta elektronika je samo kontrolisala kratko-dugo.

Licno sam to ugradio/povezao, ali se ne secam tacno sta je bilo od zica. Znam da je radilo 2.5 godine bez problema, posle prodao auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ako misliš sam da napraviš kontroler za teleskopski bixenon, evo šeme:

 

Bixenon kontroler 1.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja