Jump to content

Moto Zajednica

Junske carolije Zapadne Evrope

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd/Toronto
  • Motocikl: TDM 900, BMW R1150 RS, BMW R1200 ST, AT 2020

I gde da ide covek posle Azurne Obale :neznam: pa...... odosmo na Passo di Stelvio :moto3:

 

Posli smo rano iz Antiba puni utisaka i nismo mogli da odolimo ovome

 

p1050094small.jpg

 

p1050093k.jpg

 

 

Ovaj put smo izabrali auto put da bi smo presli sto vise. Auto put jeste dosadan ali je super kvalitetan. Vreme nas je sluzilo tako da je bila prava milina. Put nas je naveo opet pored Torina, Milana i Lago Di Commo.

 

p1050099u.jpg

 

p1050097small.jpg

p1050102u.jpg

 

p1050111b.jpg

 

p1050106dw.jpg

 

p1050112small.jpg

 

Vece se polako spustalo tako da smo trazili prenociste. Na mapi sam video da smo vec u "teritoriji" i posto smo bili malo umorni u mestu Sondrio u podnozju planine smo poceli da trazimo smestaj. Sondrio je gradic u Valtellini u provinciji Lombardija. Sondrio ima jedva 22,000 stanovnika.Procitao sam na netu da je dobra baza za pocetak avanture ka Passo di Stelvio.Posle nekoliko "kuc kuc" nasli smo smestaj u ovome "albergo-u" kako Italijani zovu privatni smestaj.

 

p1050132n.jpg

 

p1050124z.jpg

 

p1050123zw.jpg

 

p1050120m.jpg

 

I ovde nam se desilo cudo... posto smo bili mrtvi gladni ja predlozih mojoj supruzi (suprugi :jee: ) da klopnemo nesto uz jedno pivce. Opet se ja pravim "pametan" :lud: pa predlazem da uzmemo unapred napravljene sendvice iz frizidera za barom. Moja zenica je super i predlaze da pitamo vlasnicu pansiona dali ima nesto drugo za klopu. Ona nam lepo rece da ima do njih na nekoliko koraka restoran koji takodje pripada njima. Tamo imaju "tourist menu" i za 10 evrica po osobi moze da se klopne OK. Ajde reko da je poslusam :aha: i mi odosmo u kafanicu. Kad tamo ..... da vas ne gusim sa mnogo detalja, pasta sa lokalnim mesom, pasta na puteru sa lokalnim povrcem kao predjelo pa onda zeciji paprikas i lokalna prsuta sa lokalnim sirom propracena korpicom domaceg VRUCEG hleba. To smo zalili sa 1 litrom piva. Ljudi DALI JE TO MOGUCEEEEE???? :neznam::zbunjen: UBISMO SE OD SUPER UKUSNE KLOPE za samo 22 evrica :takoje::care:

A da vam ne pricam da smo bili lokalna atrakcija, ljudi iz Srbije koji pricaju sa domacinima na Italijanskom i Engleskom a uz to i BAJKERI :moto3:

 

Lepo smo se dakle spremili, napomenuli su nam da moze da se desi da nas ujutro odsabajle probudi rika motocikala :P:takoje::moto3::care: posto je pansion na putu za Stelvio. E pa pogledajte sta nas je ujutro cekalo :P

 

p1050129small.jpg

 

p1050127small.jpg

 

i ovo je samo delic drugara bajkera koji su se skupili pred polazak na Stelvio. Kad sam cuo RIKU MOTOCIKALA i video ovaj prizor nisam mogao da skinem osmeh od uveta do uveta a moja zenica je mislila :lud::lol: Elem takodje nam se "pridruzio" lokalac sa domacim vocem i povrcem tako da smo pojeli najsladje kruske i dinje tog leta.

 

p1050121small.jpg

 

Ovako "osokoljeni" spakovali smo se i zajahali "plavo magarence" i posli na cuveni PASSO DI STELVIO :care::zdravo::moto3:

 

Nastavak sledi : )

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd/Toronto
  • Motocikl: TDM 900, BMW R1150 RS, BMW R1200 ST, AT 2020

Radeziv nikakav problem. Ako se dobro secam spavanje nas je u Kranjskoj Gori kostalo 50 evrica, Francuska skupa 75 (Antibi su turisticko mesto pa me i ne iznenadjuje), Sondrio je bio 60 ali soba ko aerodrom, luksuzna kupatilo novo sa sve kadom, tus kabinom i bideom a Portoroz je bio 35 sa doruckom-privatan smestaj koji sam ja koristio 2011 kada sam bio tamo sam. Cak su me se setili pa smo mozda zbog toga i dobili dobru cenu. Inace tokom celog puta naj skuplja je bila Francuska a naj jeftinija Slovenija.

 

E pa sad da nastavim nasu "sagu" ....

 

Ovako okrepljeni kako sa klopom tako i sa prizorima i zvucima motocikla, posli smo po prelepom danu da osvojimo Passo di Stelvio. Lelujav put nas je vodio kroz predivne pejzaze i dosta brzo smo stigli do Bormia. A tamo

 

p1050131p.jpg

 

p1050134c.jpg

 

Obecao sam suprugi da cemo da stanemo na kafu pre pocetka uspona ali... kad sam VIDO kolicinu motocikala ja ko blentav nastavim da vozim na planinu. Medjtim moja super zenica mi je na lep nacin dala do znanja da sam zaboravio na moje obecanja pa smo se vratili na kaficu. Pojeli smo mnogo ukusnu strudlu sa jabukama i evo rezultata kada sam dobar muz

 

p1050140z.jpg

 

I POCINJE POCINJE :moto3::zvizduk:

 

p1050143small.jpg

 

p1050149i.jpg

 

p1050154gk.jpg

 

p1050159n.jpg

 

p1050164small.jpg

 

p1050177d.jpg

 

p1050170w.jpg

 

p1050171w.jpg

 

p1050186v.jpg

 

p1050200af.jpg

 

Imali smo srece da se tog vikenda odrzavao reli starih automobila tako da smo bili privilegovani da uzivamo i u starim Mercedesima, Jaguarima, Maseratijima, Porsheima itd. Prava milina. Passo di Stelvio je kao sto nadam se dosta vas zna poznat ne samo kao "sveto mesto"za motocikliste :care::moto3: nego i za bicikliste i sportska kola. Videli smo sve primerke ovih sprava. Ljudi moram da vam priznam da je mesto impozantno, stotine motocikla, prelepo vreme svi nasmejani MA DIVOTA BOZIJA. E sad jedno trik pitanje. Na slici gore gde smo ja i moja supruga ispred velike table BORMIO sa svim onim nalepnicama ima nesto veoma INTERESANTNO. Ona osoba koja prva pogodi sta je to ima od mene JEDNO LADNO PIVO. Inace ja sam taj koji je to ucinio :D da se zna ko je bio tamo : )

 

Posto nas je udarilo sunce i razredjen vazduh ( ne mozete da verujete kako su boje cistije i jace na toj visini-cirka 3000 m nadmorske visine) morali smo da sednemo i da ...

 

p1050203small.jpg

 

p1050205e.jpg

 

Kobaje i pivo imaju totalno drugaciji ukus i smisao na 3000 m nadmorske visine. Lepo smo klopnuli i onda je palo razgledanje suvenira, okoline, price sa ostalim bajkerima. Tako smo proveli jedno 2 sata. Srecni, nasmejani i puni energije spremili smo se i posli na doleeeeeee....

 

p1050191d.jpg

 

p1050206r.jpg

 

p1050217g.jpg

 

p1050211e.jpg

 

p1050223q.jpg

 

p1050227t.jpg

 

p1050229small.jpg

 

p1050231small.jpg

 

Sa druge strane u podnozju Stelvia naletimo na ovu veoma slikovitu i cudnu kucu. Baja koji je "vlasnik" se pojavio u onim tipicnim koznim spilhoznama-tipicnim za Alpe, bos i rascupan-pravi planinski Robinzon Kruso i poce da nam objasnjava da ako hocemo da udjemo i vidimo sve eksponate mora da platima 1 evric. Ja ovo prepustih mojoj supruzi tako da je ona uzivala. Moj komentar je IMA NAS SVAKOJAKIH NA OVOM SVETU ali brate ako je njemu lepo neka neka covek uziva.

 

Stelvio ce nam ostati u veoma lepom secanju. Meni je to za sada najvisa tacka koju sam posetio na motociklu, naj teze i naj zabavnije krivine koje sam do sada vozio a mojoj supruzi nije bilo sve jedno da bude samnom u tim krivinama. MOJA ZENICA JE MOJ SUPER HEROJ sve je podnela junacki :care:

 

Dogovorili smo se da te veceri spavamo na moru. Tako da put pod tockove pravac PORTOROZ :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd/Toronto
  • Motocikl: TDM 900, BMW R1150 RS, BMW R1200 ST, AT 2020

To je to NIKOLA1 kad budem u BGD-u idemo na pivo. Ne samo da smo ostavili nalepnicu nego smo se i potpisali da se zna da je i tamo Srpsko stopalo krocilo :lol:

 

Umalo da zaboravim, cene koje sam vam napisao su za iznajmnjivanje sobe a ne po osobi. U Francuskoj nismo imali dorucak a u svim ostalim mestima dorucak je bio ukljucen u cenu.

 

I nastavljamo putopis. Sa predivnog Stelvia polazimo ka moru. Isli smo delom sporednim putem ali smo kod Trenta odlucili da se prikljucimo na auto put da bi smo stigli u Portoroz u neko dogledno vreme.

 

Desila nam se jedna interesantna stvar. Meni je to takodje podsetnik da dosta nas "emigranata" mada mislim i onih koji su ostali u zemnji osecaju setu za JUGOSLAVIJOM. Ovo se odnosi na one koji imaju toliko godina da se secaju. Te veceri kada smo prolazili autoputem pored Trsta ja i moja supruga smo u istom dahu rekli EVO SMO U NASOJ ZEMLJI kada smo videli tablu za odvajanje za Kopar, Ljubljana, Ankaran. Osecali smo se blize domovini.... Elem stigli smo oko 9:30 uvece sto i nije tako lose vreme. Posto kao po mom dobrom obicaju nisam rezervisao nista za prenociste :ups: zaputili smo se u privatan smestaj koji sam ja koristio prethodne godine kada sam bio sam na mini turneji Slovenije i Italije. Kuc Kuc otvara vrata devojka koju sam upoznao prethodne godine, malo me zagleda i prepozna me. Imali smo srece da je bilo slobodnih soba :takoje: tako da smo se lepo smestili, raspremili i odma na spavanjac. Kada smo se probudili PRELEP DAN.

 

p1050285g.jpg

 

Evo nam ga NAJ OPASNIJI PAS CUVAR KUCE koji se momentalno izlezava

 

p1050267z.jpg

 

p1050238i.jpg

 

p1050236x.jpg

 

Skoknuli smo do lokalne samiske da kupimo nesto za frizider u sobi i malo se prosetali po mestu. Dogovorili smo se da odemo do shoping centra u Palmanovi da obavimo poslednju kupovinu pred polazak u BGD i da posle uzivamo na plazi. Tako i bese.

 

p1050243u.jpg

 

Opet sam izabrao auto put da bi smo ustedeli u vremenu. Stigli smo brzo i odma se bacili na organizovani shoping da bi smo zavrsili sto pre. Udjemo ti mi u jednu radnju a tamo lepo pise ...

 

p1050248x.jpg

 

Pukli smo od smeha :lol: :lol: pa mi smo svetski poznata nacija. Cak nam i Italijani izlaze u sustret da lakse potrosimo novac kod njih. A vala i treba kada je u Beogradu mnogo stvari skuplje neko u Evropi. E u povratku smo promenili marsrutu. Isli smo starim putem pored Sistiane. Prelepo mestasce pored mora. TAMO JE BIO I MAROKANAC na njegovom putu u Francusku :zdravo: prepoznao sam ga. Meni se mesto svidja, bio sam vec jedan put. Ima i REVIT ova radnja uz sam put gde mogu da se nadju dobre cene opreme.

 

p1050254small.jpg

 

p1050256v.jpg

 

p1050253q.jpg

 

Vratismo se predvece u Portoroz i moja super zenica je bila umorna pa sam ja sam otisao na plazu. E pa uzivao sam brckajujuci se u Jadranskom moru. Ima nesto ljudi moji, neka carolija u tom moru. Imao sam prilike da uzivam u Karibima, Mediteranu, Egejskom moru, Severnom moru, Atlantiku i Pacifiku medjutim stalno sam se vracao "nasem moru" i ono je uvek bilo #1. Ima neku mesavinu boja, mirisa, atmosfere koja je za mene nezamenjiva. Te veceri smo se lepo prosetali po Protorozu, uzivali u atmosferi i naravno morali smo kao i svaki "paradajz turista" da klopamo na plazi, paradajz, mesni narezak hleba i sok :P

 

p1050234y.jpg

 

p1050337t.jpg

 

p1050328small.jpg

 

p1050268vd.jpg

 

Svideo nam se Portoroz, pogodili smo nekako momenat kada se menjala smena turista tako da mesto nije bilo prepumo, bas kako treba za uzivanje. Portoroz je cist, more toplo-za divno cudo ja sam ocekivao da severni jadran nije tako topao, sredjen gradic. Imaju veliki kazino koji spolja izgleda svetski, nisam bio unutra.

 

Sledeceg dana smo odlucili da se przimo na lokalnoj plazi i ne idemo nigde do vecere. Domacin u kuci nam je predlozio da odemo do obliznjeg mesta gde je plaza nesto lepsa nego u samom Portorozu.

 

p1050286i.jpg

 

p1050291y.jpg

 

p1050292h.jpg

 

p1050293vu.jpg

 

p1050310small.jpg

 

p1050314m.jpg

 

Lepo nam je bilo. Plaza je za moj ukus malo vise sredjena ali sam uzivao u moru 100%.

 

Te veceri smo se odlucili da odemo do Pirana. Opet prava uzivancija. Oboje smo zakljucili da je Piran mnogo mnogo lepsi nego St. Tropez. Vracam se na ono sto sam vam napisao u St.Trope-u. Piran em je cistiji em ima lepsu arhitekturu tako da St. Tropez nemoze ni da mu pridje :care: . Lepo smo se prosetali i vratili u sobu puni utisaka.

 

To je bilo to za Portoroz. Sledeceg dana smo se jos malo odmarali i spremili za put u BEOGRAD :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd/Toronto
  • Motocikl: TDM 900, BMW R1150 RS, BMW R1200 ST, AT 2020

Pa drustvo sve sto ima pocetak ima nazalost i kraj :(

 

Polako smo se spakovali, sabrali utiske iz Portoroza, pozdravili sa domacinima i posli. Hteo sam da pokazem suprugi sporedan put od Portoroza preko Crnog Kal-a, Lipica pa onda na autoput.

 

p1050396small.jpg

 

p1050398d.jpg

 

p1050402n.jpg

 

Normalno morali smo da svratimo i do Kozine :D

 

Posle ove lepe voznje od mora ka kopnu, presli smo na auto put da bi smo sto pre stigli u Beograd. Ako se dobro secam posli smo iz Portoroza oko 11 pre podne i stigli u BGD oko 10 uvece. Usput smo stajali na par mesta a moram izdvojiti zamak Otocac ob Krki kod Novog Mesta u Sloveniji. Vredi ga videti i uzivati u pejzazu.

 

p1050430k.jpg

 

p1050405small.jpg

 

p1050419n.jpg

 

p1050418u.jpg

 

p1050412d.jpg

 

p1050403v.jpg

 

p1050404q.jpg

 

p1050440r.jpg

 

Ima nade i za IKEA-u blize nego Madjarska :lol:

 

p1050441c.jpg

 

I normalno uvece sam ubio celi roj buba :jok:

 

Bilo nam je prelepo. Vreme nas je sluzilo veoma dobro iako je padala kisa bio mi je uzitak da mogu da provedem vreme sa svojom voljenom suprugom. Ona je moj super heroj kao sto sam vam ranije rekao :ljubav: Presli smo dosta kilometara videli i proziveli nezaboravne trenutke.

 

PORUKA PISCA Kada imate sansu da putujete ma gde to bilo, povedite voljenu osobu, smejtese zajedno i uzivajte. Ovakvi momenti su nezaboravni i ponekad kada vem je tesko rado cete da ih se secate i davace vam snagu da nastavite dalje i da planirate jos avantura.

 

:BJB-tdm:

 

Hvala na komentarima i paznji pa ja odoh u nove radne pobede :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

SVAKA CAST! 1care.gif1care.gif

 

Skidam kapu Tebi i tvojoj Heroini, predivan putopis, jos ljepse fotografije!

 

Zelim vam oboma jos ljepsih moto tura, bezbjednih kilometara i zajednickih osmijeha 0takoje.gif

 

Ako se nadjete u Sarajevu, javite se da se upoznamo i kafu popijemo!

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

 

 

PORUKA PISCA Kada imate sansu da putujete ma gde to bilo, povedite voljenu osobu, smejtese zajedno i uzivajte. Ovakvi momenti su nezaboravni i ponekad kada vem je tesko rado cete da ih se secate i davace vam snagu da nastavite dalje i da planirate jos avantura.

 

 

Vidi se da ste uživali, niste skidali osmeh s lica ceo put :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit

E pa posto smo malo calabrcnuli i napunili benzin na pumpi, nastavili smo voznju ka Genovi uz pozdrav od Rimskog pape :takoje: . p1040377ac.jpg

Vece se blizilo pa samo stali na jos jednoj pumpi i odlucili da prespavamo u Cremoni rodnom mestu Stradivarijusa-naj bolje violine na svetu. Tako i bese a ja po obicaju nisam rezervisao nista unapred pa smo posle malo lutanja po centru grada-centro chita nasli super restorancic sa pansionom. Bili smo umorni ko psi pa smo se na brzinu raspremili i posli na kratku setnju oko prenocista. p1040408n.jpg

 

Te noci spavali smo ko pokoseni i .... vidite kakav nam je pogled sa balkona p1040422b.jpg

 

Pred samo spavanje sam uspeo da rezervisem boravak u Antibima-Francuska koje nam je bilo najdalja zapadna tacka puta i odagle smo se vracali nazad za BGD. Doruckovali smo i jos malo se prosetali i naisli smo izmedju ostalog i na

 

p1040436v.jpg

p1040432h.jpg

 

Zeljni da nastavimo put sedamo na plavo magarence... put pod tockove :moto3: pravac shoping centar u predgradju Genove.

p1040401w.jpg

p1040386p.jpg

 

Procunjali smo i kupili neke sitnice i da podjemo dalje a ono tamo

p1040451zv.jpg

slepi putnik za dobru srecu i pogledajte molim vas kako to rade italijani, kad ti treba test voznja ili motor da se posluzis dok je tvoja masina u servisu dobijes

p1040455x.jpg

( a ja kad potrazim sraf u Beogradu u radnji u kojoj sam kupio motocikl gledaju me ko da im trazim bubreg???? :jok: )Nemoj da se zavaravas. To rade samo u pojedinim servisima, a obzirom da si fotkao motocikl na koji potice iz "Motorrad Milano" nije ni cudo. Kad pljunes za bajk oko dvadesetak hiljada, logicno je da dobijes takvu uslugu...

 

Elem, kako smo izasli iz radnji poceo da duva neki vetar sve gore i gore tako da kada smo izasli pored obale na putu ka Francuskoj bas je poceo da nas seta levo desno po putu i nije mi bilo sve jedno :staa2:

 

Preziveli smo i to i napokon te veceri smestili se u Antibes-nasu bazu za sledecih nekoliko dana. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit

E pa posto smo malo calabrcnuli i napunili benzin na pumpi, nastavili smo voznju ka Genovi uz pozdrav od Rimskog pape :takoje: . p1040377ac.jpg

Vece se blizilo pa samo stali na jos jednoj pumpi i odlucili da prespavamo u Cremoni rodnom mestu Stradivarijusa-naj bolje violine na svetu. Tako i bese a ja po obicaju nisam rezervisao nista unapred pa smo posle malo lutanja po centru grada-centro chita nasli super restorancic sa pansionom. Bili smo umorni ko psi pa smo se na brzinu raspremili i posli na kratku setnju oko prenocista. p1040408n.jpg

 

Te noci spavali smo ko pokoseni i .... vidite kakav nam je pogled sa balkona p1040422b.jpg

 

Pred samo spavanje sam uspeo da rezervisem boravak u Antibima-Francuska koje nam je bilo najdalja zapadna tacka puta i odagle smo se vracali nazad za BGD. Doruckovali smo i jos malo se prosetali i naisli smo izmedju ostalog i na

 

p1040436v.jpg

p1040432h.jpg

 

Zeljni da nastavimo put sedamo na plavo magarence... put pod tockove :moto3: pravac shoping centar u predgradju Genove.

p1040401w.jpg

p1040386p.jpg

 

Procunjali smo i kupili neke sitnice i da podjemo dalje a ono tamo

p1040451zv.jpg

slepi putnik za dobru srecu i pogledajte molim vas kako to rade italijani, kad ti treba test voznja ili motor da se posluzis dok je tvoja masina u servisu dobijes

p1040455x.jpg

( a ja kad potrazim sraf u Beogradu u radnji u kojoj sam kupio motocikl gledaju me ko da im trazim bubreg???? :jok: )

 

 

Nemoj da se zavaravas. To rade samo u pojedinim servisima, a obzirom da si fotkao motocikl na koji potice iz "Motorrad Milano" nije ni cudo. Kad "pljunes" za bajk "nesto vise" od dvadesetak hiljada, logicno je da dobijes takvu uslugu, tipa: motocikl-usluzni dok je tvoj na servisu...

 

 

 

 

 

Elem, kako smo izasli iz radnji poceo da duva neki vetar sve gore i gore tako da kada smo izasli pored obale na putu ka Francuskoj bas je poceo da nas seta levo desno po putu i nije mi bilo sve jedno :staa2:

 

Preziveli smo i to i napokon te veceri smestili se u Antibes-nasu bazu za sledecih nekoliko dana. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1975 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Au bre, pa ovakve slonove i ovde vidjamo posle desetak piva. Znaci i oni imaju tih problema!!!1Mina.gif

 

p1040465w.jpg

 

 

 

Jadan slon 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja