Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Hvala Doktore!

 

 

 

 

1017247_10200822289892433_197923978_n.jpg

Posto sam juce napustio Norvesku i prosao kroz Svedsku presao oresundski most do Danske. Vozio se kroz celu Dansku koja na sve strane odise mirisom podjubrenih njiva. Usao u severni deo Nemacke koja je zategnuta i sve je na svom mestu, kuce u selima su neverovatne i njihova dvorista. Pred holandskom granicom me startovao radnik pumpe. Rekao je da bas voli mlade muskarce, da imam lep ten, prelepe oci i bele zube. Nisam mogao da se otarasim "PEDERA-GREDERA", zaboravio je da uopste radi na kasi dok je grupa ljudi cekala da plati. Hehehehe KATASTROFA!!!

Onda je izasao iz pulta i isao zamnom sve do motora da me isprati na kraju mi je rekao molim te mi reci svoje ime, mogu valjda toliko da dobijem lepi STRANCE...

Sada sam u Holandiji u MCd, naravno kao i uvek uzimam im struju i internet, a za uzvrat ne dobijaju nista. Bahatos je jedini nacin da se prezivi! Hehehe

 

Na slici je jedan od prelepih Norveskih fjordova...

 

Bio mi je cilj da ove gore tri pomenute zemlje brzo prodjem.

Sada mi sledi borba sa vetrenjacama, opojni miris lala i ko zna sta jos!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

1010555_10200841584814794_2034456235_n.jpg

 

Jedina civilizacija u kojoj se osecam lepo. Ehhh taj Nederland... Danas sam se druzio sa masterima za spremanje ludih kolacica vodili su me da mi pokazu kako spremaju i sa kojim uzivanjem sve to rade! A kada je pocela pesmica svi su se bacili u trans u jednom od bezbroj coffe shop-ova.

 

 

I ne zaboravna voznja Amsterdam - Roterdam za koju mi je trebalo 2 sata, a ima samo 50km!

NIRVANA!!! :lol::lol::lol:

 

Zeljko brate vodim borbu sa ovim vetrenjacama, razduvase me totalno. :D

 

Sutra napustam Nederlan da se i ja malo odmorim! Ni u cemu ne treba preterivati...

A i Zvoncic sa iscekivanjem ceka nove drumove dobio je novo ulje i filter. :moto3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Posle par fantasticnih dana provedenih kod dragih ljudi u Holandiji nalazim se u Francuskoj... Sinoc sam pronasao mesto na plazi tik uz Severno more. A vojska koja cesto patrolira plazom mi je rekla da je ispod mene Lamans. Od mesta gde sam postavio sator se nazire Engleska, a zalazak sunca je neverovatan dok po koji brod prolazi horizontom. Jutros sam rano ustao, voznja po tim malim Francuskim selima tik uz obalu je prica za sebe. Dok na mestima gde nije naseljeno mozete videti bezbroj nacistickih bunkera. Ispunjavam svoje decacke snove ovom voznjom, sinoc sam sedeo i razmisljao nalazim se na mestu gde je u drugom svetskom ratu tutnjala vojska i sva ta mehanizacija, a isto tako i mestu gde je masa ljudi, vitezova i svih ostalih iz srednjevekovnog vremena koracala. Kao da sam na trenutke mogao videti slike svega toga.

 

1012348_10200848667031845_90419171_n.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

1044264_10200855058311623_1705861303_n.jpg

 

Etretat divno mesto na severnoj Francuskoj obali...

Temperatura vode kao nasa Drina i napokon je sunceeee!!! Ali ni to me nije zadrzao u ovom mestu, voznju nastavljam duz Normandije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Svaka cast. Za par godina kad malo stasam i kupim redovnu masinu eto zene i mene na ovakvim putovanjima1zdravo.gif

 

I naravno zelimo sve detalje kad se vratis..znamenitosti, mudrost sa druma, ukupna kilometraza, suma novca potrebna za slican podvig itd.

 

Napred ljudino! 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Treba li vam sta sa PARISKO - ARAPSKOG - RUMUNSKO - CIGANSKOG pijaca ?!

Sedim na terasi i posmatram ih neko vreme. Kakve su to svadje i prepirke! A najjaci su oni koji stoje po strani i teraju zenu i decu da idu da kradu nesto... Udarci u potiljak kao znak upozorenja da im je poslednja prilika da krenu!

I poneki mladji Arap koji udje medju ljude i pocne da turira svoju krosericu. Nakon cega nastaje vriska male dece.

1044659_10200875079892150_1357347240_n.jpg

 

Mislio sam da cu pre otici iz Pariza, ali sam pozvan da za vikend idem na pecanje, na Senu.

Malo ostrvce na reci, dvadeset vikendica i brodic sa kojim se dolazi do tamo... Nije me bilo tesko ubediti!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

1043910_10200905493532472_1667933945_n.jpg

 

Francuska kada sam jos pre 10 dana dosao u nju osetio sam neku energiju i privlacnost. Koju nisam imao prilike da osetim u svim mojim dosadasnjim putovanjima kroz 25 zemalja Evrope u prethodne tri godine. Odmah se moglo osetiti da Francuska kao i ljudi u njoj imaju dusu. Ni malo zategnuta, cak sta vise Francuzima nije strano da otvore prozor od kola i bace bilo sta napolje. Sto se retko srce u ostalim Evropskim zemljama, pogotvu u ovih par zadnih koje sam prosao.

 

Normandija je prica za sebe vec sam je spominjao, a o Francuskim selima kroz koje sam prolazio ne treba puno pisati. To treba da se oseti i dozivi. Najlepse voznje sam imao, spavam na jednoj od bezbroj normandiskih plaza samo u vreci pomalo mokroj od jutarnje rose i izmaglice na severnom moru. Dok me bude stotine galebova svojim na pocetku ne toliko prijatnim krikom. Na koji sam se kasnije navikao i uzivao u tim neverovatnim tonovima koje ptice ispustaju u ranim jutarnjim casovima. Lagano pakujem vrecu sedam na motor i krece nezaustavljiva voznja od jednog do drugog sela.

Za dourucak maslinke i sir, mnogo volim sireve. Prosto se izgubim kada udjem u market i stanem pored vitrine gde se prodaju sirevi. Cak sam nacuo da u Francuskoj ima toliko vrsta sireva da svaki dan u godini mozete da konzumirate drugi (mozda je i ova informacija doprinela da me Francuska toliko ocara).

 

Pariz sam doziveo iz vise uglova sa vise dragih ljudi i iz svakog ugla moze se reci da je veoma intresantan i zanimljiv grad. Ponovo naglasavam da ja nisam neko ko moze da prica o tome, jer to ne umem ni da cenim... Moram priznati Pariz je specifican. Mozda se i iz tog razloga jos uvek nalazim u njemu.

 

Vikend sam proveo na reci Seni, bio sam pozvan na jedno ostrvce u vikendicu. Po ceo dan sam sedeo na reci pecao i uzivao. Da ponekad naidje po koji veslacki tim od osam clanova i devetog koji dize moral, ali veoma glasnim tonovima!

 

Vec sam vam napisao jos uvek sa u Parizu nasao sam posao cisto da se malo popravi moj putnicki budzet i da se putovanje nastavi, mozda cak i do Grcke kroz juzni deo Italije i sve te nacionalne parkove. Ali o tom potom... Ovde sam do daljnjeg, adaptacija na civilizaciju jos uvek traje.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Danas sam posle sedam dana seo na motor, na moju veliku zalost nisam imao stvari napakovane inace bih se izgubio u nepoznatom pravcu...

I ako vec sedam dana radim u Parizu i zivim kod vlasnika firme u stanu na desetom spratu. Sa cije se terase pruza pogled na ceo grad i sve znamenitosti ove metropole! U vecernjim casovima upraznjavamo kuliranje na terasi i posmatramo zalaske sunca koji su svako vece drugaciji... Da li zbog naseg stanja u kome se nalazimo ili je stvarno tako, nemam pojma!

Ja kao neko ko nema ni malo rispekta za civilizaciju osecam nesto u ovom gradu. Mada videcemo da li je to kratkotrajno.

50 dana kako sam na putu vise ne znam ni gde sam bio, koga sam sreo, sta sam video. Hodam kao drogiran i polu pogubljen!

 

Vreme je da se napusta ovaj grad!

 

540190_10200943326718278_1630316320_n.jpg

 

E moja Jovanka! :)))

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Posto smo Zvoncic i ja lutali po malom Luksemburgu i kasnije usli u Nemacku koja je veoma teska za snalazenje pomocu mape. Kada je rec o lokalnim putevima koje ja koristim. Juce me je jedan gospodin kritikovao sto nemam navigaciju posle mog gubljenja i kruzenja u jednom mestu dva sata na +40... Odgovorio sam mu da mi nije tesko i da se nikada necu odati toj tehnoloskoj nemani! :)))

A sinoc je ponovo pocela kisa, koju nisam video zadnjih 15 dana. Taman sam se navikao na voznju u majci, sorcu i svracanje po lokalnim jezercima na jedan skok na bok i nastavak voznje. Ali sta da se radi izgleda da mi je sudjeno da na ovoj turi kisnem! Jedini problem je sto sam zaboravio cizme u Francuskoj (hehehehehe)... Ali ko zna zbog cega je to dobro!!! :lol:

 

28773_10200966134888468_1716827825_n.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja