Jump to content

Moto Zajednica

Majstori,pomoc!

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ti federi imaju malo lufta i kod mene na Suzukiju koji trenutno radim, zaboravih da kazem u temi, tako da me odgovor na ovo pitanje isto zanima kao i tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

ja radim tu reparaciju korpe kvacila,jel ti se cuje da lupka korpa..

 

Promijenio sam ulje u motoru ( prethodni vlasnik nije mijenjao ulje bas azurno) i posle 10 ak min. voznje motor je dobio metalni zvuk. Stetoskopom smo utvrdili da se cuje iz kvacila/mjenjaca. Napominjem da je palio ,isao,i saltao potpuno normalno...samo zvuk... Takodje,i iglicasti lezaj je ostecen,on dodje u ovoj korpi.

IMG_20121207_110024.jpg?t=1354882328

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

 

Bkilicu, korpa zvoni kao daire! Dva od ovih 6 federa su iz nekog razloga obojani plavom i oni nemaju lufta,ostala 4 imaju dosta lufta. Ali ne istovjetno. Jedan manje od ostalih. Sve im najstrasnije jebem,da prostite!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

korpa radi tako sto prvo najaci federi prime udarac pa dva slabija,pa sledeca dva slabija,tako amortizuju udarce koje dobijaju,to su sitni udari ali ih ima, na svako otpustanje kvacila dodavanje ili oduzimanje gasa,netrebaju svi federi ni da budu jednaki i treba da stoje u odredjenom rasporedu, da bi polako prihvatili udarac, ne kod svih ali je uglavnom tako..

svaka korpa moze da se otvori i repaprira,dali ti se kao sa jednog od snimka klati tako kuciste korpe u odnosu na zupcanik..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

Nismo primijetili da ima bilo kakvih drugih ostecenja,sem ovog lezaja. nasli smo par dugackih opiljaka,moze li biti da su od lezaka...vidjecemo! Mada sam mislio da sve opruge traba da budu cvrste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

druze...moras da uhvatis korpu,kao tu sa snimka i da vidis dali se klatucka lako ili ne,dali opruge imaju otpor ili se prvo oseti prazan hod pa tek onda napnu u opruge...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa,,moraces ili da menjas korpu ili da odradis reparaciju,ili..da vozis tako i nista nediras,nece nis da mu fali samo sto se cuje i iritira zivce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

Hvala Bokilicu... Je li ovo ostecenje nastalo neadekvatnom voznjom? Momci koji su ga vozili prije mene obozavali da ga turiraju tokom voznje kroz grad...nisu koristili sirenu-samo kvacilo i rucicu gasa 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niksic Crna Gora
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST

Kilometraza nije velika, ali neadekvatna voznja i lose servisiranje lako dovedu do ovakvih kvarova, posebno kod ovako jakog i teskog motora kod koga su opterecenja na kvacilu velika. Prije nego sto se odlucis na reparaciju korpe dobro pregledaj u kakvom su stanju povrsine u korpi i na osovini na koje nalijeze ovaj iglicasti lezaj. Kad je iglicasti lezaj u ovakvom stanju lako moze doci i do ostecenja tih povrsina, pa ce i novi lezaj brzo da strada. Sve zavisi koliko je dugo motor vozen sa ovakvim lezajem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

Za malo me prevari ovaj motor ! Posto brat vozi isto MT-01,za vikend sam otvorio kvacilo na njegovom motoru...APSOLUTNO ISTO! Federi imaju isto lufta,lezaj nema obe dvije iglice ! Cijenim da je lezaj takav zbog podmazivanja ( isti takav lezaj je na SV 1000 )... Dakle,nije kvacilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja