Jump to content

Moto Zajednica

jel vas zanimaju zvucnici

Recommended Posts

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Imam kuci zvucnike mnogo dobre aluminujumske membrane u jednoj kutiji imaju 4 zvucnika a ima dve kutije zvucnici bili u jednom fensi kaficu. Drugar mi ih prodao ranije a posto imam kuci vec zvucnike dobre ovi su sad viska pa eto neka cena bude 150eur za oba uglavnom fiksno i bez zamena jer jeftiniji a bolji tesko mogu da se nadju. Stavicu slike u ponedeljak posto nisam kuci al vi svakako mozete da bacite neki komentar da li vas zanima to....0takoje.gif Ovi sa slike su slicni ali su moji cini mi se lepsi bar mi tako deluju0takoje.gif a vi procenite samo kad budem stavio slike...0takoje.gif

post-21421-0-74527000-1354206912_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

i sve dimenzije stavljam u ponedeljak i marku zvucnika i sve ostalo jer su kutije rucno pravljene ali su bas lepe i precizno napravljene za potrebe kafica od 70kvadrata, lepo znaju da tuku 0takoje.gif ispravni potpuno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Odmah da ti kazem rucno pravljene kutije nema sanse da prodas za 150e. Daj boze da dobijes za njih 50, ako uopste neko hoce da ih kupi. Pogledaj malo oglase na kupujem-prodajem, ogroman izbor kutija za relativno male pare, pa vidi gde si.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Smed Palanka
  • Motocikl: Gilera Runner

U Palanci na buvljaku za 50e ima da biras,Sony,JVC,Magnat,JBL nezagrebani... Tako da razmislis,ali u svakom slucaju sa srecom! 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Odmah da ti kazem rucno pravljene kutije nema sanse da prodas za 150e. Daj boze da dobijes za njih 50, ako uopste neko hoce da ih kupi. Pogledaj malo oglase na kupujem-prodajem, ogroman izbor kutija za relativno male pare, pa vidi gde si.

 

Da ali ovi su naruceni od proizvodjaca nije ih neko napravio u garazi vec od fabrike samo po naruđbini sa tim zvucnicima ali cu se raspitam sve kod druga jer su njegovi bili pa zna sve0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

Da ali ovi su naruceni od proizvodjaca nije ih neko napravio u garazi vec od fabrike samo po naruđbini sa tim zvucnicima ali cu se raspitam sve kod druga jer su njegovi bili pa zna sve0takoje.gif

 

 

Stavi sliku da ih vidimo, mada čisto sumnjam da neko ovde kod nas ko otvara kafić od 70 kvadrata - naručuje od fabrike da mu naprave specijalno zvučnike baš za njegov kafić !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

U Palanci na buvljaku za 50e ima da biras,Sony,JVC,Magnat,JBL nezagrebani... Tako da razmislis,ali u svakom slucaju sa srecom! 1zdravo.gif

 

 

Da se odmah razumemo,te zvučnike koje nalaziš na pijaci su čisto djubre!Možda naleti neki par koji je tu sasvim slučajno ali sve ostalo je kanta.Kada bi pogledao u unutrašnjost tih zvučnika i na primer nekih ozbiljnih odmah bi ti bilo jasno,ne treba biti stručnjak da bi uvideo drastičnu razliku.Kvalitet zvučnih jedinica (driver-a) da ne spominjem.Kvalitet zvuka bi bilo smešno uporedjivati.

Na žalost u Srbiji dominira Sal zbog svoje niske cene i dobre distribucije.Većina diy zvučnika novije generacije su pravljeni od tih driver-a i njihovi skretnica.To je u rangu gorepomenutih pijačnih JVC,Sony i sl.Samim tim se stiče utisak da diy zvučnici nisu posebnog kvaliteta.To je ipak daleko od isitne.

Postoje i drugi proizvodjači i vrlo ozbiljni graditelji zvučnika u Srbiji koji ugradjuju veoma kvalitetne i skupe zvučnike, prave ozbiljne skretnice i kutije.Takvi zvučnici koštaju poprilično a u rangu su kvaliteta kao fabrički zvučnici koji koštaju nekoliko puta više.

Za relativno male pare se ne može dobiti dobar zvuk.

Da bih pojasnio, pričamo i uporedjujemo kvalitet jednog fiće i ferarija.

Ne znam ko je pravio Radetove zvučnike, koje jedinice su ugradjivane i kako je projektovana kutija i skretnice ali reći da pravljene kutije koštaju max 50 evra apsolutno nema veze sa istinom!

 

Rade izvini na ubacivanju u oglas ali sam morao bar da probam da razbijem iluziju da je najbolje ono gde piše Sony i da za 100 evra mogu da se kupe dobre kutije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nemus, zna se kakvi se zvucnici prave za kafice i zasto se prave - glasno, a jeftino. Cisto sumnjam da neko za kafic uzima KEF, Dynaudio ili Dayens kit-ove.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600

U Palanci na buvljaku za 50e ima da biras,Sony,JVC,Magnat,JBL nezagrebani... Tako da razmislis,ali u svakom slucaju sa srecom! 1zdravo.gif

 

 

Da se odmah razumemo,te zvučnike koje nalaziš na pijaci su čisto djubre!Možda naleti neki par koji je tu sasvim slučajno ali sve ostalo je kanta.Kada bi pogledao u unutrašnjost tih zvučnika i na primer nekih ozbiljnih odmah bi ti bilo jasno,ne treba biti stručnjak da bi uvideo drastičnu razliku.Kvalitet zvučnih jedinica (driver-a) da ne spominjem.Kvalitet zvuka bi bilo smešno uporedjivati.

Na žalost u Srbiji dominira Sal zbog svoje niske cene i dobre distribucije.Većina diy zvučnika novije generacije su pravljeni od tih driver-a i njihovi skretnica.To je u rangu gorepomenutih pijačnih JVC,Sony i sl.Samim tim se stiče utisak da diy zvučnici nisu posebnog kvaliteta.To je ipak daleko od isitne.

Postoje i drugi proizvodjači i vrlo ozbiljni graditelji zvučnika u Srbiji koji ugradjuju veoma kvalitetne i skupe zvučnike, prave ozbiljne skretnice i kutije.Takvi zvučnici koštaju poprilično a u rangu su kvaliteta kao fabrički zvučnici koji koštaju nekoliko puta više.

Za relativno male pare se ne može dobiti dobar zvuk.

Da bih pojasnio, pričamo i uporedjujemo kvalitet jednog fiće i ferarija.

Ne znam ko je pravio Radetove zvučnike, koje jedinice su ugradjivane i kako je projektovana kutija i skretnice ali reći da pravljene kutije koštaju max 50 evra apsolutno nema veze sa istinom!

 

Rade izvini na ubacivanju u oglas ali sam morao bar da probam da razbijem iluziju da je najbolje ono gde piše Sony i da za 100 evra mogu da se kupe dobre kutije.

 

Sve super, uglavnom si u pravu ali brale po buvljacima jos kako mogu da se uzmu dobri zvucni za bagatelu kao i pojacala, mixeta.... Sta mislis, pola kupujemprodajem i limunda ti je roba sa buvljaka koja se preprodaje po vecoj ceni..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Smed Palanka
  • Motocikl: Gilera Runner

@Nemus

Druze nisam ni mislio o ovim novokomponovanim spravama vec o polovnim zvucnicima a veruj mi iz licnog iskustva-cak vise puta sa se uverio da je to bas-bas sony,jbl...Evo upravo grmi jedan sony-ev par i veruj mi na rec da je to jaaako daleko od kopije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ne kažem da su to kopije nego jednostavno neke fabrike ne prave dobre zvučnike, ma kako imena bila zvučna.Pod dobre ne mislim na grmljavinu nego na kvalitet reprodukcije zvuka.

Na primer firma Tannoy, pravi zvučnike već od 200 evra pa do par hiljada evra.Sigurno ne zvuče isto.Opet kažem na buvljacima ne možete naći prvoklasna pojačala i zvučnike jer njih niko ne izbacuje iz kuće, već skupo prodaje.Možda ako je neki stručnjak pomogao babi da joj ne skupljaju prašinu, ali to je već druga priča.

Ne vredi ovako da pričamo, ali kada bi stavio tvoje Sony zvučnike pored bilo koje ozbiljnije projektovane diy zvučne kutije, bio bi veoma razočaran sa tvojim dosadašnjim zvučnicima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Sve o zvucnicima cu znati od poneedeljka kad se vrati drugar. Inace naruceni su reko RTS/a za potrebe studija vise komada a onda je drugar posto poynaje nekog tamo uyeo ya kafic par. eto toliko mi je rekao preko poruke pa kad se vrne u beograd recice mi ostatak...0takoje.gif sto podsto vrede mnogo vise,placao je kako je rekao 80eur po zvucniku a u kutiji ih ima cetri dva basa jedan srednji i jedan visokotonac. Znaci lepo vam kazem da nije prica iz garaze home made itd...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

cekam da dodje druga sa puta vise, pa kad dodje dobijate sve informacije. Nezamerite. Poslacu svima vama koji ste ucestvovali u oglasu na pm da su stigle inf... opet nezamerite :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

prica je bas takva..iz garaze. te price sudijski zvucnici rts-a, stujski zvucnici iz studija vlade georgijeva, vlada uzeo nove pa stare poklonio mom drugaru i slicne varijante ne piju vodu kod ljudi u tim vodama. Svako moze da smisli pricu da bi prodao nesto. Ne kazem da su ovi zvucnici losi jer ih nisam cuo, ali je cena svakako daleko od realne. Moj drugar je sam sklopio par kutija i imale su vrhunski zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

aj ovako da se nebi ciganisao. Moze lock teme, Nije mi o glavu da ih prodam...:takoje: Ispadam budala a pricam samo kako mi je receno a to sto mi ih je drug dao veruj mi zasluzio sam debelo to...! Pozdrav drugari. Vidim da ce ih dobiti nazad :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

JA DA SAM NA VASEM MESTU POMISLIO BIH BOZE AL OBAJ LAZE MAZE :lol: :lol: :lol: Mrzim kad nesto prodajem i kad prodajem dajem ga ispod cene svake samo da ode... kao sto sam dao laptop za 65eur... i td...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja