Jump to content

Moto Zajednica

BJB Deda Mrazevi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Do sada smo uvek kretali od Arene. Mi ovo radimo zbog dece, ne zbog publiciteta. Ne znamo ni broj učesnika, ni strukturu, nemojmo komplikovati sa Trgom Republike. Arena, veliki parking, mesta za sve. Od Trga će da nas pokidaju semafori, gužva... Neka se deda mrazovi provozaju krooz grad, ali se posle skupimo kod Arene gde će biti kombi sa poklonima.

 

Šta mislite o tome?

 

Dogovoriti se sa policijom da se obezbedi nesmetan prolaz kolone. Ako mogu da blokiraju saobraćaj kada se političari-guzonje vozaju, mogu isto da urade i za motocikliste.

Dalje, zar je moguće da na ovim diskusijama nema ni jedan policajac - saobraćajac - motociklista ? Podhitno "kompjuterski opismeniti" barem jednog :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

u subotu 29. radim ceo dan, a i da ne radim motori su mi rastureni tako da ne bih mogao da se vozim.

 

hoću da dam pare. kome i gde? odg može i na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

u subotu 29. radim ceo dan, a i da ne radim motori su mi rastureni tako da ne bih mogao da se vozim.

 

hoću da dam pare. kome i gde? odg može i na pp.

Ra$o novac skupljam ja javi se na 064/110-80-54

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

 

Ja sam nesto propustio!! Arena? Jel to polazna tacka? Ako jeste mislim da nam nije bas brilijantna ideja :( ljudi Trg Republike je mnogo efikasniji, vikend pred praznik, masa ljudi... Koliko sam ja sa mojim malim IQ zakljucio cilj nam je da pokazemo ljudima sa smo NORMALNI, a ne kao sto vecina misli. Onda sa Trga kroz centar, preko Slavije, pa prema Sremcici. Toliko, ako nisam u pravu recite mi ;)

 

Upravu si. Ne znam samo da li treba da prijavimo okupljanje miliciji i sl.

Sad ću da prepravim gore mesto polaska

Potpuno se slazem sa gore navedenim postovima, nekako mi je nelogicno da mi sa ove strane mosta prelazimo na onu stranu reke, da bi se potom ponovo vracali na ovu ??? Ako je  (a jeste) cilj da nas vidi sto vise ljudi i dece (kojih ce biti mnogo po gradu u subotu, a znam da ima mnogo ljudi koji misle isto kao mi, mislim da je idealno da se krene bas sa trga republike, a i medijski efektnije. Mozda je najbolje resenje da ljudi sa one strane mosta (kojih ima mnogo) krenu od Arene, a mi od trga slobode, pa da se sretnemo na parkingu ispred SAJMA i onda lagano nastavimo svi zajedno ka Sremcici. Samo da se odredi tacno vreme okupljanja, pola sata budemo na tom mestu (trg, ili arena), pa krenemo ka sajmu i onda dalje.

PS: zvao sam neke prijatelje iz RTS i oni ce urgirati da se posalje ekipa na teren da nas "slikuju" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Mene iskreno publicitet ne zanima,ne svidja mi se ideja o obavestavanju velikog broja televizijskih kuca,mozda cuje i neki ministar pa i on dodje da nas svecano isprati kako bi skupio bodove(pu,pu,ne daj boze),mislim da je obavestenje emisiji Dizanje odlicno i dovoljno.

Trebalo bi vise vremena provesti sa tom decom nego cekajuci tv ekipe i gubiti vreme sa njima i jednostavno,bez mnogo filozofije,skupiti se tamo u sto vecem broju i odraditi to u BJB duhu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Drugari danas smo ja i pablo kupili Deda Mraz odela i malo ukrasa za bajkove .

Ostalo je da kupimo slatise koje ce svaki motorista imati kod sebe i deliti deci :

Ajmo ljudi malo zivlje nemamo puno vremena  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Al si danas bio vredan.  ;D Treba i ja da dam pare, ako se ne iskombinujem drugacije, ostavicu u auto skoli. Ne znam da li ce mi motor biti sklopljen do subote, al cu bar finansijski pomoci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Danas sam neformalno razgovarao sa jedim policajcem, a malopre sam zvao 92 i dobio predinformaciju.

 

Obzirom na nasu brojnost i cinjenicu da ce mo ucestvovati u saobracaju, akciju treba da prijavimo policiji, nadleznom za javni red i mir.

Na taj nacin ce mo zastititi  sebe i u slucaju guzve u saobracaju, mozemo dobiti asistenciju. Takodje, na nas zahtev moguce je

dobiti i  njihovu pratnju na motorima. O tome se terba posebno dogovoriti uz predstavljenu tacnu marsutu i vreme  kretanja.

 

Prijavljivanje dogadjaja i svi drugi dogovori se mogu obaviti putem telefona na broj: 011/ 32 92 622, radnim danom posle 8:30.

Traziti odgovorno lice za javni red i mir.

 

Eto, sad smo mi na potezu. Ajde da se do ponedeljka dogovorimo o vremenu i trasi, bez mnogo nadmudrivanja.

Ja sam dao jedan konkretan predlog u vezi voznje. Neka jos neko uradi isto, pa da odaberemo najbolje.

 

Imajte u vidu da su predpraznicne nabavke u toku i da su po gradu guzve. Sto jednostavnije - to bolje, lepse i sigurnije.

 

Vreme okupljanja i polaska ka Sremcici zavisi od dogovora BJB-a i Doma, tj. kada treba da budemo tamo.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Trebalo bi vise vremena provesti sa tom decom nego cekajuci tv ekipe i gubiti vreme sa njima i jednostavno,bez mnogo filozofije,skupiti se tamo u sto vecem broju i odraditi to u BJB duhu!

 

Jbg vec dogovoreno sa redakcijama "Blica" i "Alo". A publicitet nam treba hteo ti ili ne ;) Promovisanje necega ti daje publicitet :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja se slazem sa bilo kojim predlogom. Svaki ima prednosti i mane, isto kao i moj: Mozda bi trebalo da se nadjemo kod Ade, prostran parking, nikome ne smetamo, zamislite da se organizuje kolona kroz centar i Kneza Milosa u subotu pred Novu godinu ??? :o Ili zbog publiciteta negde u Pozeskoj (npr. ispred robne kuce Beteks) i onda Pozeskom, Vodovodskom, Zeleznik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ljudi, publicitet neki drugi put. U subotu idemo da obradujemo decu. Ja sam kontaktirao B92 da objavi sakupljanje slatkiša, deca to vole. Biće hladno, možda bude snega, teško je kontrolisati kolonu u tim uslovima. Ne želim da rizikujemo bila kakvu nesreću tog dana.

 

Plan je sledeći:

 

Skupljamo se kod Arene, kao što smo se i do sada skupljali, kao što ćemo se i ubuduće skupljati.

Izlazimo na Autoput, Sajam, Ada i dalje ka Železniku.

Gužva je zagarantovana, naša misija je u Sremčici. Centar grada nije naša misija.

Mi radimo za dečiji osmeh. Neka ne bude ni jednog fotoaparata, ni jedne kame, opet super. Nemojte da komercijalizujemo dobrotvorne akcije. Ne treba nam publicitet, deci iz Sremčice treba publicitet. Tamo trebaju kamere, tamo trebaju fotoaparati. Ovo je njihova akcija, oni su tu najbitniji!

 

Mi samo treba da budemo srećni što smo u prilici da usrećimo decu, i to preko naše ljubavi prema motorima.

 

Što se tiče izjava za štampu, svako ko bude razgovarao sa novinarima treba da skrene pažnju na nedostatak brige o onima kojima je ta briga potrebna. Igrom slučaja mi smo motoristi, ali ćemo u Subotu da budemo humanisti i nagrada će da nam bude dečija sreća, ne članci u novinama, ne prilozi na televiziji. Zato ne razmišljajte o promociji motorista, već o deci izSremčice.

 

Nisu Temerincima oči bile pune suza od kamera i bliceva, već od punih srca, a ta srca se pune dečijim osmesima.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

OK kasnim opet ....  >:(

 

Da li je kasno da dam pare sutra posle podne ??  :-\

 

Al nemam odelo ...

 

Moram da napunim akumulator ako znam da ga nadjem i skinem (srecom ne vozim kamion valjda cu ga lako naci) ... i ja sam spreman ...

 

Inache da vam kazem da nece biti lako tamo u sremcici sa tom decom .... Bar meni nece biti ...  :(

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Borise, nije kasno, naravno :)

 

Inace, slazem se da ovde nije poenta da obezbedimo po jednog novinara po motoru, ali generalno mislim da bi jako korisno bilo za nasu pricu da medija bude. Mi cemo deci odneti slatkise, velike poklone u vidu racunara, televizora i ostalih stvari, ali bi valjalo da se putem medija ipak skrene paznja javnosti da motoristi imaju dusu i da rade humanitarne stvari.

 

Mislim da ako zelimo da promenimo shvatanje motorista u ovoj drzavi, da onda ne treba da bezimo od medija... Pogotovo sto ti isti mediji svaku nasu nesrecu itekako objave u novinama uz konotaciju "evo jos jedan motorciklista napravio udes prebrzom i bahatom voznjom...". Zato mislim da nije ruzno da se mediji pozovu da "pokriju" ovaj dogadjaj, zasto ne...

 

Ima puno smisla da dobro osmislimo mesto okupljanja i polaska zbog guzve u gradu, a pogotovo na mostovima... U pravu ste sto na to skrecete paznju. Takodje, vrlo ce bitno biti da organizovano i kulturno vozimo u grupi, pre svega zbog medjusobne bezbednosti. Napisacu uputstvo kojeg bi valjalo da se pridrzavamo u Subotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ne vidim nista lose u pozivanju medija! Ne radi se to da bi se mi kao motoristi reklamirali ni BJB kao BJB, radi se o humanitarnoj akciji! Ako ona inspirise nekoga da pokrene drugu humanitarnu akciju ili da da prilog u nekoj akciji da se i sam ukljuci onda je sve opravdano! Da ne pominjem znacaj za samu instituciju u sremcici!

Jeste li gledali mozda Kvadraturu kruga? Tamo su mnogi prilozi animirali ljude koji mogu da pomognu drugima! Deca su dobijala citave kuce i da ne nabrajam sve sada... Druga stvar i da se pomene ime BJB, takav publicitet nam moze samo znaciti kada se sledeci put bude organizovala neka akcija...

Ne treba tako negativno gledati na ucesce medija u ovoj akciji!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam u tom domu bio desetak puta. Taj dom ima malu stampariju i tu ta deca uce malo zanat, a od zarade se potpunjuje njihov budzet. 2000te godine sam radio kao vozac u jednoj firmi koja je stampala propagandni materijal. Dovozio sam direktora kod tadasnjeg upravnika. Posle par sastanaka meni je bilo dosadno da sedim u kancelariji i poceo sam vreme da provodim u autu uz neku finu muziku. Prvih par dana mi je prilazilo samo oko desetak dece, posle su se tako opustili da sam im davao da ulaze u auto i da svako dugme pritisnu i da igraju oko kola kada naidju na radiju na pesmu koja im se dopada. Jednom ih je bilo i preko 50. Kada sam odlazio, plakali su i svi su trcali za autom do kapije, jedva su ih zadrzali da ne izadju na ulicu. Ta slika mi je jos u mislima i dan danas. U stvari videcete u subotu. Onda cemo razmenjivati utiske, a utisci su jaki, verujte mi na rec. I najtvrdjem srcu izmamice bar neku suzu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Mediji će ispratiti akciju, nema sumnje. Ne želim samo da neko pomisli da ovo radimo zbog medijske promocije. Bićemo BJB Deda Mrazovi u poseti deci. Publicitet dođe sam po sebi, ali ne sme da nam to bude motiv.

 

Da li biste učestvovali u ovoj akciji a da niko drugi ne sazna da to radite? Ja bih, na keca. I sigurno neću biti BJB Deda Mraz, već samo logistička podrška, i deca će se obradovati drugima, a ja ću biti tu samo da to vidim. Tome se radujem više nego bilo kakvom dočeku. Iskreno, bitnija mi je ta Subota nego sama Nova Godina.

 

najzli

 

TV Beko, 51cm, u Tempu košta 6.999din.

 

Kul.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ne znam kao ste shvatili da prisustvo medija automatski znaci nasu reklamu??? Ako mislite da ucinimo nesto za tu decu moramo da skrenemo paznju na njih, a ujedno kao sto sam vec rekao da ljudi vide da smo i mi ljudi a ne neki monstrumi koji obaraju bakice na pesackim prelazima ;D ;D

Sto se tice mesta oklupljanja ipak mislim da je bolje da se okupimo u centru.

Prvo dolazimo iz razlicitih krajeva grada, tako da cemo i ovako i onako da prelazimo mostove i bicemo vidjeni.

Drugo mislim da bi trebalo da odela podelimo dan dva ranije tako da iz svojih kuca krenemo kao Deda Mrazovi.

Trece Odakle god da krenemo ceka nas guzva, poslednji vikend pred praznik - 100%guzva :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YamahaTDM850

Ne znam kao ste shvatili da prisustvo medija automatski znaci nasu reklamu??? Ako mislite da ucinimo nesto za tu decu moramo da skrenemo paznju na njih, a ujedno kao sto sam vec rekao da ljudi vide da smo i mi ljudi a ne neki monstrumi koji obaraju bakice na pesackim prelazima ;D ;D

Sto se tice mesta oklupljanja ipak mislim da je bolje da se okupimo u centru. Slazem se!!! Trg!

Prvo dolazimo iz razlicitih krajeva grada, tako da cemo i ovako i onako da prelazimo mostove i bicemo vidjeni.

Drugo mislim da bi trebalo da odela podelimo dan dva ranije tako da iz svojih kuca krenemo kao Deda Mrazovi.naravno barem cu se obuci kao covek(mislim deda mraz ;D) ispod nesto toplo...a ne negde u gradu da se presvlacim!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Sada sam procitao izvestaj nasih Bjb heroja iz Temerina i posle toga mi je sve jedno kojim se putem ide ili da li ce biti medija ili ne,jedva cekam subotu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

E, ja dižem ruke od organizacije. Nemam dovoljno autoriteta, predugo sam bio off, slomljena mi je ruka, a i imam dovoljno drugih problema pored toga da se ovde borim sa vetrenjačama. Skupite se na Trgu, vozajte se po gradu, slikajte se, snimajte se. Nemoj samo da zaboravite gde ste krenuli.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Administrator/Urednik/Osnivač da uzme glavnu reč, preseče i okači plan okupljanja i putanju na naslovnu stranicu BJB.

 

Tačno je da je lakše nekome sa B.Brda da sačeka kolonu npr. na Sajmu(ili kod Ade). Niko ne brani tim ljudima da se okupe i sačekaju kolonu. Niko vam neće zabraniti da se priključite koloni u bilo kom trenutku.

 

Ali pravila vožnje u koloni moraju da se poštuju:

 

- prvi se ne pretiče (a trebao bi da bude policajac na početku), znači nema priključivanja na čelo !

- kao ni vožnja iza poslednjeg - koji može da pomogne u slučaju da se nekome ugasi motor

- vožnja isključivo po ograničenjima (- 5kmh zbog vlažnih kolovoza), odstojanje 3 sekunde.

 

Najzli nema odustajanja od organizacije. Ovde je diskusija na kojoj ljudi daju predloge, a gazda sajta će da preseče.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: TDM 850

Opusti se Najzli i radi kako ste zamislili. Nemoj da te minorne stavri iznerviraju. Sto ljudi, sto ideja. Ja sam ubedjen da će sve ići kako treba i spontano.  Pa svi smo se vozili u defileima na moto skupovima!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Samo lagano, drugari. Sve nas hvata nervoza pred ovakav dogadjaj... Ali napravicemo sve kako treba :)

 

Sutra cu se cuti sa policijom da utanacimo mesto okupljanja i rutu. Nekako mi se ipak sve manje svidja parking kod Arene, zbog mostova koje trebamo preci i guzve koje ce garantovano biti. Ali hajde da cujem sutra sta ce mi policija reci kakva su njihova ocekivanja sto se guzve tice. Recicu im sta planiramo, videcemo.

 

Strpite se jos malo, definisacemo sutra tacno rutu i vreme desavanja. Trenutno razmisljamo da se okupljanje obavi izmedju 10 i 11 ujutro, onda da pokret bude u 11 tacno da bismo u Sremcicu stigli do 12. Tamo cemo onda da parkiramo motore ispred zgrade u kojoj je sala (a dogovoricemo se sa direktorom ustanove da nas deca cekaju u sali da se ne bi opekli na vruce motore). Posto parkiramo motore, svaki Deda Mraz ce uzeti torbu (kesu) sa slatkisima i uci u salu gde ce nas sve cekati deca... Recimo tako nekako. Kada se motori ohlade, svi zajedno cemo sici dole do motora.

 

U Petak smo Igor i ja bili u ustanovi i razgovarali sa direktorom. Oni se bas raduju sto cemo doci i siguran sam da ce obezbediti valjan docek (caj i slicno) za nas. Vaspitaci ce tu biti prisutni da nam pomognu oko dece. Ono sto je bitno da svi shvatimo pre nego sto odemo tamo je da su to sticenici od 5 do 30 godina koji su svi na mentalnom nivou dece do 7 godina... Pitanje je koliko su puta videli motor u zivotu i budite sigurni da ce se jako obradovati... Zato i treba da budemo jaki i da odemo tamo uprkos hladnoci.

 

Javljam detaljne informacije sutra.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja