Jump to content

Moto Zajednica

Aktivirajmo se!

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zdravo svima!

 

Kao sto znate, nasa moto zajednica je poprilicno vec porasla i sada u njenim redovima ima toliko energije, ideja da moramo prosto pronaci nacin da kanalisemo sve to i usmerimo u pravom smeru. Puno nas je vec i bez jasno smisljenog plana i strategije tesko da mozemo nesto postici ili bi u najboljem slucaju postignuti rezultati bili dosta manji od potencijalnih.

 

Zato, hajde da ovde vodimo pricu o akcijama i idejama koje imate. Ovim putem zelimo sve vas da motivisemo da ako imate ideju, da istupite napred i da nas kontaktirate (NeshuXX-a, IgorXT-a, ostale admine, urednike) i da zajedno osmislimo plan i da onda svim raspolozivim sredstvima krenemo napred u ostvarenje ideje... Takodje, zelim da pozovem sve koji su u mogucnosti da pomognu na bilo koji nacin, da se prikljuce akcijama koje cemo organizovati jer ce nam pomoc trebati.

 

Molim vas da sto manje idemo van teme u ovom podforumu, ovde ne smemo dozvoliti sebi da se medjusobno prepucavamo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: BOR / Beograd

Konacno!!!

brawo Pablo! Stvarno bi ozbiljno trebali da se posvetimo ovim akcijama! Kao sto neko rece...ide zima...mozemo mnogo toga da uradimo do nove sezone!

evo mene po stoti put! Sto se poseta domovima tice mislim da bih mogao da nam organizujem posetu svakoj ustanovi za nezbrinutu decu ili lica sa posebnim potrebama, pa cak i ustanove za maloletne delikvente(za koju se ne secam da je neko pomenuo)!!!

U temi koju je otvorio deki u off topicsu (hvala mu na tome) vec imamo odlican odziv bjbikera!

Neka admini organizuju neko skupljanje ili sastanak pa da se lepo dogovorimo i to krenemo da sprovodimo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova

Prvo treba nauciti sve foriumase da se na svim forumima, pa tako i na nasem,

odgovara samo na TEMU, znaci odgovarete samo postavljacu teme, a NE

prethodnom ili tamo nekom petom odgovoru, sem ako niste DIREKTNO prozvani.

;D

 

P.S.

Ako se ponasate kako sam gore naveo,

onda nema citata itd. jer nije ovo chat.

Samo u slucaju da ste sigurni da je neki

od odgovora netacan, onda treba regovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: Honda CB600F Hornet PC36

Prodje dosta vremena a na ovu temo niko ne dade nikakvu akciju. Ja predlazem da bi zajednica trebala da pocne da razmislja o nekoj vrsti mega skupa koja bi trbalo da okupi ogroman broj bajkera i da se to proprati mediski. Recimo da to bude bajkerski exit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

                  Pablo,

pocetak sezone je, kilometri puta su pred nama....neko okupljanje da organizujemo, ili proputovanje kroz Srbije u cilju da obavestimo visetockase da je sezona pocela...i da malo vise obrate paznju na nas...jer vec ima tragicnih posledica gde su zrtve motociklisti... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Karavanska voznja kroz Srbiju mi se cini kao interesantna ideja, dosta ljudi mi moglo da usestvuje tipa ako je iz BG doceka kolonu na ulasku u BG i prati je do npr dela auto puta ili nekog sledeceg mesta, jeste potrebna velika organizajica, ali medijski jako interesantno i sto je najbitnije primetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

eh sad,

ja imam neku ideju ...

otprilike se svodi na ovo

pomoći kolegama u plavom, a.k.a. friendly marsovci u naseljenim mestima poput beograda i novog sada, da sankcionišu ne nošenje kacige, + edukacija :)

 

možda je malo i heavy ali ipak ...

 

1. napraviti propagandni materijal, sa reklamama radnji gde se moze kupiti oprema, o bitnosti nošenja kacige NA GLAVI, sa npr tekstualnim i foto iskustvima (da mislim na one odvratne fotke padova i ranjavanja) ... taj materijal izdeliti bjb članovima koji bi se uključili u patrole policije čiji bi zadatak bio da jedne sunčane subote na više lokacija u gradu zaustavlja i NAPLAĆUJE (kažnjava) vožnju bez kacige. Dakle, skuterče, motorče, veliki motor, primećeno, zaustavljeno, napisana kazna, savetodavni deo uz udeljivanje obrazovnog pamfleta od strane bjb-a

 

2. isto to bez eksponiranja direktnog bjb-ovaca, pošto ne znam da li je moguće sa policijom napraviti takav dogovor, ali i dalje deliti pamflete

 

ono što je bitno, raditi "video i foto statistiku" ovog dogadjaja. kapiram da bi po jednoj patroli bilo zaustavljeno prko 30 motora, sve to fino fotkati, zamutiti lica i registracije i objaviti negde na nekom sajtu koji bi bjb mogao da uredjuje povodom ove akcije, napraviti plakate koje možemo da kačimo po prostorijama prodavnica motora i opreme i tome slično ... i na taj način da produžimo trajanje ove akcije na celu sezonu :)

 

naravno medijska podrska

 

mislim da smo sasvim dovoljno upozoravali na akcijama DRUGE na nas, i da je krajnje vreme da malo obratimo pažnju na ostale učesnike u saobraćaju na dva točka i njihovoj edukaciji (priznajem ponajviše mislim na skutere, sa jednim ili dva putnika, i na devojcice na raznoraznim r-ovima koje izgledaju kul, čisto da im pokažemo koja je cena toga da se bude kul (finansijski i anatomski ;) ) )

 

just my 2 cents

 

p.s. imam i ideju vezanu za sklanjnje motora sa ade ali :D pomislićete da sam neki preterano fin momak za bg saobraćaj :D

 

 

 

...

 

 

a hebiga jesam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Prodje dosta vremena a na ovu temo niko ne dade nikakvu akciju. Ja predlazem da bi zajednica trebala da pocne da razmislja o nekoj vrsti mega skupa koja bi trbalo da okupi ogroman broj bajkera i da se to proprati mediski. Recimo da to bude bajkerski exit.

 

 

 

BILLY OVO TI JE SUPER IDEJA....I JA SE SLAZEM SA TOBOM....TREBA MALO DA SE AKTIVIRAMO......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad(novo naselje)

evo pablo mislim da bi bilo jako korisno kad bi mogli  da izborimo da redakcija  npr. sat plus ima jednom nedeljno emisiju o motociklima kao sto ima i o ostalim vozilima!

da ta emisija traje jedan sat i da se tu promovise pravi motociklizam,saveti,bezbednosz,predstavljanja i sl.

trenutno kolko ja znam na nasim programima nema nijedne emisije takvog tipa!

isto tako mogli bi da potpisemo neku peticiju za to ili nesto slicno! ??? ??? :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Imam ja jednu ideju koja mi se vec duze mota po glavi.

Nije smijesna i nije slatka. Nema slave i tapsanja po ramenu.

Ja licno sam redovni davalac krvi, a registrovao sam se i kao davalac kostane srzi.

Pored toga sam odlucio i da u slucaju moje smrti doniram moje organe. Meni ionako vise nece  trebati, a nekom mogu da spasu zivot.

I to je moj predlog:

 

Akcija za registrovanje za donatore organa.

 

Mislim da svi znate za to i da ne treba da trosim rijeci da objasnjavam zasto je to dobro i koliko to znaci. U pitanju su ljudski zivoti i tu nema previse price.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

evo pablo mislim da bi bilo jako korisno kad bi mogli  da izborimo da redakcija  npr. sat plus ima jednom nedeljno emisiju o motociklima kao sto ima i o ostalim vozilima!

da ta emisija traje jedan sat i da se tu promovise pravi motociklizam,saveti,bezbednosz,predstavljanja i sl.

trenutno kolko ja znam na nasim programima nema nijedne emisije takvog tipa!

isto tako mogli bi da potpisemo neku peticiju za to ili nesto slicno! ??? ??? :)

 

 

  Ne postoji takva emisija, iz vise razloga. Ja radim u medijima i bezuspesno sam pokusavao vise puta da pokrenem takvu emisiju ali....

Nasi uvoznici nemaju "obicaj" da daju motore na test, spremni su da pricaju o njima do beskonacnosti i izreklamiraju se besplatno ali motore za test nemaju, sto je inace najnormalnije, uvoznici automobila daju test vozila.

  Drugi problem je sto ta vozila nase osiguravajuce kuce ne zele da osiguraju, pa u slucaju da se nesto desi novinar mora iz svog dzepa da pokriva stetu, sto je slozicete se, veliki rizik koji retko ko hoce da preuzme na sebe.

  Treci problem je taj sto mi nemamo ni jednu adekvatnu stazu, pa je samim tim dosta tesko uraditi test motocikla onako kako bi to uradila jedna ozbiljna redakcija. Taj problem imaju i auto novinari ali je manje izrazen kod cetvorotockasa.

 

Postoji tu jos problema, ali ne bih sada da udavim ljude, uglavnom ovo su tri najveca koja dosta koce ceop projekat

 

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Imam ja jednu ideju koja mi se vec duze mota po glavi.

Nije smijesna i nije slatka. Nema slave i tapsanja po ramenu.

Ja licno sam redovni davalac krvi, a registrovao sam se i kao davalac kostane srzi.

Pored toga sam odlucio i da u slucaju moje smrti doniram moje organe. Meni ionako vise nece  trebati, a nekom mogu da spasu zivot.

I to je moj predlog:

 

Akcija za registrovanje za donatore organa.

 

Mislim da svi znate za to i da ne treba da trosim rijeci da objasnjavam zasto je to dobro i koliko to znaci. U pitanju su ljudski zivoti i tu nema previse price.

Evo malo informacija za one koji razmisljaju o onome sto sam napisao

http://www.danas.co.yu/20070316/terazije1.html

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Jagodnjak, Baranja, Hrvatska

pozz. pisem iz hr, i ako nije problem, znam da je daleko, a opett nista nije daleko jer volim motore, moto sport i sve sto se uz to pakuje....

ali bih volio da bucem clan bjb!

i ako mi neko moze nesto reci o moto skupu 29,30,31 u beogradu..... veliki pozdrav svima koji voze ili ce tek da pocnu voziti motore, te im zelim puno srece, zdravlja, bezbroj predjenih kilometara.

 

ostanite i dalje the best

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Jagodnjak, Baranja, Hrvatska

ja sam za da se napravi neka emisija o motorima, od moje strane peticija je potpisana..

iskreno, prvi clan ovoga foruma je napravio korak i potaknuo da se drugi aktiviraju,  i eto svaki dan sve vise clanova, svako ima svoje predloge, misljenja, neko trazi pomoc, neko nudi pomoc, drugi pomazu, ako ne delom, barem savjetima. neki putuju i pisu samo za bjb, to je aktivacija. svi se moramo aktivirati jos vise i druziti se, volimo takav sport, dobro je imati prijatelje... nedaj boze da iko nastrada vise, ali ja bih volio vise da ima neka emisija koja malo opravdava motoriste da nisu uvek oni krivi, da ima i drugih rizika.. koja ce poduciti mlade vozace koji skacu na jake masine, koja ce im zapravo malo otvoriti oci, kakve su im mogucnosti, koje su im granice u tome.... znaci ja sam za emisiju za:  kako poceti, od kojeg motora, ponasanje, i sve... da sami sebe stitimo...savetovanja, seminari... ZASTITA MOTORISTA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Moglo bi da se organizuje neko okupljanje gde ce da se (naravno medijski propraceno) pisu peticije za uvodjenje mnogo strozijih zakona protiv telefoniranja prilikom voznje. Po statistici velik deo nesreca gde auto udari u motor je zbog toga sto je vozac kola u tom momentu telefonirao. Jos gore je kad to rade vozaci skutera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

Imam ja par predloga (glupih i pametnih) ;D

 

1. Otvoriti BJB kancelariju sa nekim kontakt telefonom.Za pocetak moze raditi samo odredjenom danom u nedelji ;) 

 

2. Odrediti predstavnike BJB u svim vecim gradovima.Kod kojih se mogu ljudi obratiti u vezi nekih informacija (oko akcija,rada BJB,i distribucije propagandnog materijala itd...)

 

3. Svake godine stampati BJB kartu Srbije.Gde bi bili ucrtani svi MK klubovi,radnje za moto opremu,b.pumpe,predstavnici BJB-a,mehanicarske radnje,kao i sve akcije BJB-a.Na poledjini karte adrese i kontakt telefone istih ;)

 

4. Uredicima makar platiti internet  :)

 

Sto se tice akcija BJB-a po meni su sledece prioritetne:

 

5. Bezbednost u saobracaju

6. Ozbiljna akcija za smanjenje registracije i putarine.

7. Edukovanje mladih (novih) vozaca o vaznosti moto opreme.

 

Manje prioritetne:

 

8. Vise humanitarnih akcija

9. Vise turistickih akcija (voznji) sirom Srbije, pa i malo dalje ;D

10 .itd...

 

Sto se tice finansiranja BJB-a, i tu imam nekoliko predloga.

Neko je napisao da clanarina od 30 e ne pokriva troskove svih akcija, a kamoli poklon paket.

Pa naravno da ne pokriva niti ce ikad da pokrije ;D Clanarina sluzi za osnovne troskove svake organizacije ili kluba. Ona pokriva

osnovne administrativne troskove.SVE OSTALO SE PLACA.

 

11. Svako ucesce u akciji (humanitarnoj ili bilo kojoj) naplacivati, makar i simbolicno 100-200 din. sve zavisi od akcije i angazovanja oko iste.

12. Prodavati reklamni materijal (majce,prsluke,priveske itd..) preko predstavnika sirom Srbije

 

Sto se tice sajta BJB malko da kritikujem isti ;D

Dosta novih clanova,vozaca,pa i starijih je ovde da nauci nesto novo o motorima i opremi.A o opremi skoro da nema nista ;D

Nebi bilo lose odrediti 4-5 ili vise iskusnijih i kompetetnih, koji bi preporucili raznu opremu (kacigu,pojas,cizme jaknu,itd..)kao best bay.

 

Toliko od mene za sad ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prošla BJB akcija DDK je bila 1. maja, sledeća je obično posle 3 meseca, tako da bi se uskoro trebalo nešto organizovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja