Jump to content

Moto Zajednica

honda cbr 1100 xx ili suzuki hayabusa ili yamaha FJR 1300 ????

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Honda XX je prvi motor koji sam u zivotu vozio, znam da je vlasnik ,,kukao'' zbog 34 kubika (toliko ccm ima preko 1100 pa spada u najskuplji razred za registraciju).

 

Ne znam, ja ipak preferiram nesto drugo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

da ne prenaglimo opet u ovoj temi sto se mene tice ovako...

 

1100xx ima provjerenu masinu i svi vise manje znaju da je to jako pouzdana masina-znaci zbog masine dajem prednost 1100xx

Hayabusa je nesto slicno i puno je "zivlja" u odnosu na 1100xx i FJR 1300-tu dajem prednost Hayabusi

FJR 1300 je malo drugaciji motor sto se tice polozaja vozaca i malo moderniji izgled-tu dajem njemu prednost

 

sve zavisi od novaca koliko mislis potrositi ,dali ces stavljati bocne kofere i voziti se sa suvozacem

kada bih ja birao od ova 3 motore za moje potrebe izabrao bih FJR 1300

 

mislim da je i razlika sto se tice pojedinog modela u cijeni dosta velika i da je najisplativiji izbor 1100xx

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

FJR 1300 DEFINITIVNO !!!

Razlog je sledeci:  XX je definisan kao sport- tourer,ali ako sednete na njega,vetrobranska zastita je malo bolja od nekog RR-a. Za neke duze ture pri velikim putnim brzinama mislim da umara zbog jakog udara vetra.Morate da zalegnete.  Inace je udoban. Hajabusu necu ni da komentarisem jer je stvorena za obaranje rekorda, a rekord se ne moze oboriti sa komocijom u voznji, nego sa spartanskim uslovima.

Yamaha FJR je definitivno motor izbora po meni. Dovoljno jak (141KS), obrtni moment kao avion,polozaj i udobnost vozaca iznad svih ocekivanja, vetrobran se dize na dugme,bocne stranice od oklopa se pomeraju u stranu (takodje na dugme) tako da imate zastitu kolena i podkolenica od vetra. Da ne spominjem integrisane kofere,veliki rezervoar,itd.

Da me ne shvatite pogresno-- mozda imate drugacije misljenje ili ste ljubitelj  nekih drugih osobina motora,to je ipak stvar ukusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Od tih motora sam jedino XX vozio (500nak km) i mogu reci da je moja jedina tu zamerka sto su heblovi malo suvise daleko od vozaca, pa je malo mozda nezgodan polozaj za ledja, posto si stalno ispruzen nekako napred (pogotovo kad uporedim sa mojim VeTRom, gde su ti heblovi jako blizu). Doduse, sto kaze NeshaXX taj motor je pravljen za velike brzine i valjda je takav polozaj neminovan. Masina za desetku, tu nema sta.

Registracija jeste problem, ali je to problem jednom u godini, tako da se sa tim ipak moze ziveti :)

 

Busa je odlican motor za brzinu, ali mi se cini da je malo problematicna za namestiti kofer/kofere na nju. Nije to nemoguce, ali prosto nije motor zamisljen da se koristi za turing. Glavna ideja Suzuki ja ipak bila da se tim motorom osvoji tron najbrzeg motora na pravcu... To ne smemo zaboraviti, ako Busu razmatramo za kupovinu, ako kapirate sta sam hteo da kazem...

 

FJR1300 je cist turing motor. Nisam ga vozio, ali sam dosta o njemu citao na netu. Kazu da ima dosta tvrdu oprugu sajle gasa, pa zaboli ruka prilikom duzeg putovanja (to se da resiti relativno lako). Kazu da prvi modeli imaju problem sa grejanjem, tj. suvise zagrevaju ram oko nogu i bude cesto nesnosno. Kazu isto i da je masa malo slabije centralizovana (recimo, akumulator je neobicno visoko pozicioniran), ali i da to nije toliki problem. Fabricki dolazi sa bocnim koferima i polozaj vozaca obecava puno kilometara dnevno uz minimalno umora... Noviji model (2005. godiste i noviji) imaju resene te probleme sa temperaturom i centralizacijom mase i mislim da je puno bolji izbor.

 

Kad bih birao, dosta bih razmisljao izmedju XX-a i FJR-a... Ako mi treba jedan jedini motor, onda bih izabrao XX. A ako mogu da priustim da zadrzim i svog VTR-a kao motor za sport voznju, onda bih odabrao FJR-a, sa idejom da nekad prodam VTR-a i uzmem neki supermoto :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

dodo ,

jesi vozio xx ili hayabusu pa tako kazes ili je to samo rekla kazala ;)

Probao XX-a, da budem iskren HAJABUSU i ne zelim da probam. Ja sam se unapred ogradio od napada 'BRZINACA" kao sto si ti. Moj ukus je FJR i takvo sam misljenje i izneo. Postujem razlicitosti. Ajde da cujem tvoje utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

vozio sam se jednom na hayabusi sad za leto i to samo na 10 minuta,i trebalo mi je neko vreme da se povratim kad sam sisao sa nje.to je brutalna snaga po meni,ja sam ostao bez teksta tada,smatram ta je to bas mnogo,mnogo snage,i previse,bar za mene.voleo bih da mogu negde da probam i XX i FJR,ali nemam gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Za 4000 eura nemožete naći bolji motor od XX pošto su  Busa i FJR puno skuplji, jedini problem je što će niži rastom morati malo da se protegnu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

Za 4000 eura nemožete naći bolji motor od XX pošto su  Busa i FJR puno skuplji, jedini problem je što će niži rastom morati malo da se protegnu ;D

kakve 4000 evra,da nisi malo pogresio? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

XX i FJR mislim da imaju malo veći ugao viljuške od suzukija pa su samim tim udobniji (upotrebljiviji) motori po meni.

XX po meni ima savršen sistem kočenja, a i Honda brate  :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Vozio sam sva 3 modela..FJR je najudobniji, Hayabusa najbrža,a XX je najkvalitetnija.. Hajabusu obavezno gledaj da bude noviji model zbog španera lanca jer mu je to mana.. ali što se tiče kompletnih karakteristika XX - VRH BRATE ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

pa ja preferiram xx-a,ali sam bio otvoren za nove opcije.u skorije vreme mozda i padne odluka da kupim hondu,ako finansije dozvole.Moracu da pogledam sva tri modela svakako,pa cu definitivno da odlucim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Uhhhhh FJR ! divan bike ! ali XX hmmm ne bih mogao da se odlucim !

 

Ali, ako ces i da putujes, onda FJR ! najudobniji je i dosta pratece opreme !

 

jydsG_yamahafjr1300a081sy4.jpg

 

ZAHeE_yamahafjr1300ae082yc6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

 

FJR 1300 DEFINITIVNO !!!

Razlog je sledeci:  XX je definisan kao sport- tourer,ali ako sednete na njega,vetrobranska zastita je malo bolja od nekog RR-a. Za neke duze ture pri velikim putnim brzinama mislim da umara zbog jakog udara vetra.Morate da zalegnete.  Inace je udoban. Hajabusu necu ni da komentarisem jer je stvorena za obaranje rekorda, a rekord se ne moze oboriti sa komocijom u voznji, nego sa spartanskim uslovima.

Yamaha FJR je definitivno motor izbora po meni. Dovoljno jak (141KS), obrtni moment kao avion,polozaj i udobnost vozaca iznad svih ocekivanja, vetrobran se dize na dugme,bocne stranice od oklopa se pomeraju u stranu (takodje na dugme) tako da imate zastitu kolena i podkolenica od vetra. Da ne spominjem integrisane kofere,veliki rezervoar,itd.

Da me ne shvatite pogresno-- mozda imate drugacije misljenje ili ste ljubitelj  nekih drugih osobina motora,to je ipak stvar ukusa.

 

I nema kvacilo..mislim najnoviji model sa automatskim kvacilom, i nova kosta vise nego bmw r1200rt nov..sve u svemu ako hoces fjr, pogledaj malo kawasaki gtr1400 prijatno ces se iznenaditi a jos ces da ustedis malo para..naravno i jedan i drugi zahtevaju iskustvo. Nemoj da te neko laze da je jednostavno voziti 1000xx nebitno o kojoj marki ili modelu je rec. Ako nisi proveo par godina na nekoj 650-700cc nemoj ni da pomisljas da uzimas 1000xx..to ti je moj savet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

FJR 1300 DEFINITIVNO !!!

Razlog je sledeci:  XX je definisan kao sport- tourer,ali ako sednete na njega,vetrobranska zastita je malo bolja od nekog RR-a. Za neke duze ture pri velikim putnim brzinama mislim da umara zbog jakog udara vetra.Morate da zalegnete.  Inace je udoban. Hajabusu necu ni da komentarisem jer je stvorena za obaranje rekorda, a rekord se ne moze oboriti sa komocijom u voznji, nego sa spartanskim uslovima.

Yamaha FJR je definitivno motor izbora po meni. Dovoljno jak (141KS), obrtni moment kao avion,polozaj i udobnost vozaca iznad svih ocekivanja, vetrobran se dize na dugme,bocne stranice od oklopa se pomeraju u stranu (takodje na dugme) tako da imate zastitu kolena i podkolenica od vetra. Da ne spominjem integrisane kofere,veliki rezervoar,itd.

Da me ne shvatite pogresno-- mozda imate drugacije misljenje ili ste ljubitelj  nekih drugih osobina motora,to je ipak stvar ukusa.

 

I nema kvacilo..mislim najnoviji model sa automatskim kvacilom, i nova kosta vise nego bmw r1200rt nov..sve u svemu ako hoces fjr, pogledaj malo kawasaki gtr1400 prijatno ces se iznenaditi a jos ces da ustedis malo para..naravno i jedan i drugi zahtevaju iskustvo. Nemoj da te neko laze da je jednostavno voziti 1000xx nebitno o kojoj marki ili modelu je rec. Ako nisi proveo par godina na nekoj 650-700cc nemoj ni da pomisljas da uzimas 1000xx..to ti je moj savet :)

 

Bivsi vlasnik FJ 1200 koji ima 300 kg.(pun rezervoar i tank torba) i 129KS. Kao st vidis i nije neka razlika -- sva cetiri  motora su kamioni ,s tim sto se ovi noviji daleko lakse voze i daleko su udobniji.  A I SKUPLJI!!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Vozio sam se jednom na XX-u.Vlasnik ga hvali,ali on sa njim ne ide na duza putovanja...Ja licno ne bih uzeo tu vrstu motora za put,pre bih neki enduro (Africa,R1200GS),sport tourer (Diversion,Varadero),zavisi od potrebe...A kada bih birao,zaobisao bih XX,zbog prevelike tezine (kazem opet,kada bih ja birao),a uzeo bih VFR ili ZZR...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova

ja sam hteo VFR-a ali nekako mi je glupo da uzimam slabiji motor od ovoga sto sad vozim,ako me razumete,ja hocu dobar i pouzdan i udoban motor,ali volim i povremeno da stisnem gas.ovaj gsx-r750 mi je dobar,navikao sam se na njegovu snagu,misim da bi me vfr brzo smorio,ipak je to slabiji motor,ali je mnogo tvrd i ne prija mi za duze ture,dvoumio sam se i oko zzr1400 i hayabuse,ali mislim da ne bih znao to da vozim,ipak su to ogromne,jake i teske masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, BMW R80RT

tri motora potpuno razlićita. Prije svega moraš se odlućiti što želiš.Što se snage i brzine tiće imaju ih u izobilju. Ako ti treba motor za duga putovanja definitivno FJR,prije svega konfor, kardan, original koferi,fenomenalan položaj vozaća i suvozaća. XX izvanredan motor iako več lagano tehnićki zastario.Mašina uglađena i vrhunske kvalitete.Problem za niže vozaće jer u biti leže na tanku.Busa, osobno nije moj izbor iako je to životinja napravljena za utrke ubrzanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja