Jump to content

Moto Zajednica

Paljenje po hladnom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav svima, nisam ranije imao iskustva sa ovim pa ako neko jeste nek pomogne, imam kinroad xt250-16, poslednji put je vozen u petak nesto malo po gradu itd, zbog ovog vremena ovakvo kakvo je jos pogotovu u Uzicu je nenormalno hladno preko vikenda sto zbog zime sto zbog kise nisam vozio motor, malopre sam sisao ispred zgrade cisto da vidim moze li da upali, i posle duzeg verglanja nije hteo, voltaza na akomulatoru pokazuje 12V sa upaljenim svetlima, medjutim kad stisnem dugme za paljenje kazaljka opadne skroz, probao sam i sa saugom da palim i nista, onda sam se setio da nisam odvrnuo slavinicu za gorivo (iz neke navike stalno zavrnem dotok goriva kad ne vozim) i taman se ponadao kad ono nista, 1neznam.gif

 

E da da napomenem kad sam dao kontakt bila su mi upaljena svetla i zmigavci, ima puno dece u okolini pa vole da pipkaju po motoru, da nije to moglo da prouzrokuje izvesnu stetu?

 

 

Sacekacu sutra pa cu po danu videti sta mi je ciniti, u medjuvremenu bi mi dobrodosla vasa misljenja, da li sam u nekom vecem problemu? 0zbunjen.gif

 

Uzdravlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Znas sta malo su ovi nasi kinezi zimomrzni, pa cim udari malo hladno oni postanu teski na paljenju. Najbolje resenje za hladne dane je kurbula (ako je ima). Mada uzrok za tesko paljenje mogu biti i dotrajale karike i svecica. Moj ujutru pali tek iz trece na kurbulu, cak iako je u garazi na oko 15°C.

 

A sto se tice dece, jedino su mogli da isprazne akumulator nista drugo, ali moto-cerada bi lako resila taj problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Nemam kurblu temperatura veceras je bila 1-2 stepena po termometru, bio je napolju ovih dana nisam ga garazirao, jer treba da ga sanosim niz neke stepenice a nije bas lak posao inace tu obicno drzim motore zimi, jer sam mislio da cu uhvatiti koji lep dan da se provozam jos. Kako najavljuju bice petak, akomulator jeste slab jer nikad nije menjan tako da cu videti da ga malo dopunim, svecice su skoro stavljene bošove tako da sumnjam da je do njih. Ceradu ovih dana treba da narucim jer ovde nema gde da se kupi jbg. Al' ono nadam se da je samo do hladnoce. Pre neki dan sam oprao apriliu bilo je mozda15 stepeni napolju jedva sam je upalio ovaj imam tek od cetvrtka pa malo ne znam kakav im je princip rada itd, nadam se da panicim bez razloga. 1ups.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Prvo, resi taj akumulator ili presopji kablovima sa akumulatora od auta. Kada je aku slab, anlaser sporo vrti, pada napon sto verovatno ne odgovara ni bobini, CDI-u (nagadjam)

Obavezno saug, ja kod mene ne povlacim bas do kraja vec nekih 4/5 hoda i pali bez problema. Meni motor stoji u garazi, negrejanoj, izdvojenoj od kuce tako da je unutra toplije jedva stepen ili 2 nego napolju ali ne kisne.

Pricam o Qingqi-u 200GY, jednocilindrasu sa Mikuni karburatorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Malopre sam izproveravao sve, pri treptanju pokazivaca pravca skala je skakutala, pri paljenju svetla je drasticno opadala, alnaser je jedva vrteo, skinuo sam akomulator u njemu je jedva bilo vode u celijama tj bilo je samo u jednoj ostale su manje vise bile suve, dosuo sam destilovane vode, nakacio sam ga na punjac pokazivao je da je prazan, pocelo je da puni normalnim tempom tako da akomulator jos nije za bacanje 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Eto, jednostavan problem. Al polako trazi gde ces i za koliko da kupis nov akumulator. A aku su mali, jos ako su neodrzavani... mene kad zeza ja se malo zaletim i upalim na gurku u 3-oj brzini, ako mi se zuri. Lak motor, lako se zatrcim sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ja dok sam vozio princa imao sam isti problem. Resenje je bilo novi Varta akumulator u Ap sportu :)

 

Da, naravno varta je varta, na ranijim motorima kad god sam menjao akomulator uzimao sam vartu, tako da ovaj ce verovatno sledece sezone morati da se menja, dok radi radi, kad ne bude vise mogao Varta i gotovo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Ako merite aku sa unimerom i pokaže vam 12V to znači da je akumulator prazan.Akumulator sa 6 ćelija mora da pokaže napon od 12.5 do 12.7V .Svaka ćelija ima 2.12V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa ti svog kinrouda nisi mogao da upalis krajem oktobra!?Ja sam mog qm-a ( kum-a ) palio i vozio u petak a sneg je pao u subotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pa ti svog kinrouda nisi mogao da upalis krajem oktobra!?Ja sam mog qm-a ( kum-a ) palio i vozio u petak a sneg je pao u subotu.

Pa nisam mogao da ga upalim jer je bio prazan akomulator, napunio, sad pali k'o mina, palim ga svaki 3 dan. 1moto3.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Ako merite aku sa unimerom i pokaže vam 12V to znači da je akumulator prazan.Akumulator sa 6 ćelija mora da pokaže napon od 12.5 do 12.7V .Svaka ćelija ima 2.12V.

 

Evo sada mereno 13,48 v, i nikada nije pao ispod 13,20 v a imam ga 4 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

E za te stvari kurbla je majka, upalim iz prve i nemam brige za akumulator, ali nazalost uskoro druga masina pa nece vise da bude kurble :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

E za te stvari kurbla je majka, upalim iz prve i nemam brige za akumulator, ali nazalost uskoro druga masina pa nece vise da bude kurble :(

 

Vaistinu, po meni posle tocka najkorisniji pronalazak, na zalost nisam je imao ni na apriliji, ni na kinroadu sada, malopre u podrumu pronadjoh kurblu od BT-a i gomilu nekih delova jos, koji je davno otisao u penziju 0plac.gif puce me neka nostalgija xD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Mogao si naci nekog kineskog copera i sa kurblom.

 

Pa tada kad sam kupovao nisam imao bas neki izbor od 250cc sa kurblom a da je registrovan, bez ulaganja itd, mislim nije kao da mi predstavlja problem to sto nema kurblu samo konstatujem da nije na odmet imati je. Ako bas dodje dotle, ubacis u drugu malo zaletis i eto 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Mislim da nema ni jedan od ovih copera kurblu a da ima 250cc.Koliko sam citao i trazio kurblu imaju ovi manji 150cc i mozda neki od 125cc, a ovi nasi trebaju da imaju dobar akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Имају и "двоцевке", али ретко. Ја сам не тако давно окачио фотку једног таквог мотора.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

125-ica nema potrebe za kurblom .Ako neće na dugme vrlo lako se gurne samo u drugu i :moto3: ko dobri stari apn.A tako i 250-ica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja