Jump to content

Moto Zajednica

Srbija dobija trku Formule 1?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Srbija dobija trku Formule 1?

Petak, 23. novembar 2007. 09:36

 

Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica primiće danas predsednika Medjunarodne automobilske federacije Maksa Mozlija, koji razmatra mogućnost da uloži u izgradnju modernog autodroma u Srbiji.

 

Na tom autodromu bi se održavale trke evropskih i svetskih šampionata u motociklizmu i automobilizmu.

 

Mozli želi da uloži oko 95 miliona evra u manje razvijene automobilske sredine, a Srbija je na vrhu te liste i kroz nekoliko godina bi mogla da dobije moderan autodrom po svetskim standardima, preneli su domaći mediji.

 

Jedna od glavnih tema razgovora Mozlija i Koštunice biće mogućnost izgradnje modernw staze, ali i poligona za specijalna vozila kao što su vatrogasne službe, policija, Hitna pomoć, za šta Mozli već ima projekat.

 

Podsetimo da su prvi pregovori oko izgradnje F1 staze počeli u decembru prošle godine kada je Srbiju posetio vlasnik Formule 1 Berni Eklston sa suprugom Slavicom.

 

(Tanjug)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja mislim da je to vrlo moguće. Ako ni zbog čega drugog onda zbog Slavice koja će tu priču sigurno gurati maksimalno (a ona je siva eminencija Formule 1 ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Ja mislim da je to vrlo moguće. Ako ni zbog čega drugog onda zbog Slavice koja će tu priču sigurno gurati maksimalno (a ona je siva eminencija Formule 1 ;D )

Slavica je imala istu pricu i za Grobnik i za jos jedan teren u Istri,nije to bas tako jednostavno jer nisu samo pare u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Očigledno nije samo prazna priča čim Mozli dolazi kod Koštunca.

 

Ne znam, ali u svakom slučaju bi bilo mnogo dobro da do toga dodje ne samo zbog trka F1 , MotoGP-a i što bi možda i mi obični smrtnici imali stazu da probamo naše motoriće već bi bilo dobro i za celokupan ekonomski razvoj  Srbije.

 

(ovo je skoro pa pravo političko saopštenje he,he,he ;D)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

naravno,svi bi to voljeli,ali kada kazem da to nije tako jednostavno mislim na to da se u principu tu radi "grad u gradu"

znaci cijela infrastruktura od hotela,bolnica,kafica,restorana...da ne nabrajam dalje ali ipak su tu politicke vlasti na kojima je cijela odluka,

a svi znamo kako to kod njih funkcionira

zamislite samo koliko bi to otvorilo radnih mjesta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

ipak su tu politicke vlasti na kojima je cijela odluka,

a svi znamo kako to kod njih funkcionira

 

Mene to najviše plaši. Ovi naši lešinari (političari) bi odmah probali nešto da lapaju a to kod stranaca (bar ovog kalibra) ne prolazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

ipak su tu politicke vlasti na kojima je cijela odluka,

a svi znamo kako to kod njih funkcionira

 

Mene to najviše plaši. Ovi naši lešinari (političari) bi odmah probali nešto da lapaju a to kod stranaca (bar ovog kalibra) ne prolazi

upravo zbog toga je propao pokusaj na Grobniku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

I ja sam cuo tu info. Bilo bi to sjajno, bez obzira na F1. Bitno je da neko hoce da ulozi novac i napravi stazu, a takmicenja ce doci. Bilo to F1, moto GP ili bilo koje na evropskom ili svetskom nivou. Siguran sam da bi se, kada bi imali pravu stazu, smanjio broj nesreca na ulicama. Takodje, mogla bi da se razvija nova generacija klinaca, takmicara, a da se motociklizam (mene briga za kola)  priblizi siroj javnosti, kao sport koji okuplja normalan svet. Predpostavljam da bi se i broj nesreca na ulicama, smanjio. I puno, puno toga ! Ehhhh, sto bi to bilo lepo !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ja mislim da je to vrlo moguće. Ako ni zbog čega drugog onda zbog Slavice koja će tu priču sigurno gurati maksimalno (a ona je siva eminencija Formule 1 ;D )

 

Možda sitničarim ali dotična g-đa Slavica je žena Bernija Eklestona a ne Max-a Mozlija.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Videcemo. Ovaj region definitivno ima potencijala za takvu stazu, samo sto je ocigledno sad pitanje drzave koja ce to da 'prihvati' zavisi od politicke vlasti u toj drzavi :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

Uzmite tu izjavu sa puno rezerve (ja se nadam da će se ostvariti!)

Kao što je saša rekao takav pokušaj je propao na grobniku, a slavica eccelstone je riječanka!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

E konacno da se desi nesto lepo u srbiju(ako se desi). To bi bilo super, da i mi imamo autodrom za trke da se vise ne vozi po aerodromima, a ona staza u kraljevu je toliko ne bezbedna... Ja sam za to cuo pre dva tri meseca, ali su rekli da ce prvo da izgrade poligon za bezbednu voznju da bi se vozaci policije, vojske, vatrogasci... pripremali za zescu voznju, pa tek onda da se gradi staza u kojoj ce biti i skola za sportsku voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ma Slavica je zavrsila posao kod Bernija, a Berni je Berni, Mozli samo izvrsava naloge, bice kod nas stazice :D, gledacemo Pavlovica u F1 ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Bilo bi to super samo da u tom slucaju ugovor u ime Vlade Srbije ne potpisuje Velja, inace ce biti ko sa koncesijama  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja