Jump to content

Moto Zajednica

Upoznavanje Francuske u nastavcima

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Deo ovog i neki drugi putopisi su bili pre na ovom forumu ,ali sam , duga je to prica , sve obrisao .

 

Ovog puta , putopis ostaje

 

 

 

Ne ocekujte od mene privatnih slika . To dali sam kupio zeni poklon , po meni ne spada ovamo . I verujte , uzivao sam na svim ovim putovanjima , i nije potrebna gomila nasih slika sa kezom broj 5 da bi vam to preneo . Ako postoje bar dve slike jednog pejsaza , verujte , ubacit cu onu na kojoj nema nas , tema je putopis , ne putopisac i njegova bolja polovina .

 

Bar ja to tako vidim…

 

Ne ocekujte od mene slike hrane . Nikad u zivotu hranu nisam slikao , pa necu da pocnem ni sad .

 

Nikome ne namecem nikakva pravila , samo objasnjavam sta da ocekujete ....

 

 

 

Sa svakog putovanja imam bar 1000 fotografija , i trudit cu se da ubacim samo najlepse , ali svakako ne sve ...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Dok sam ziveo u Londonu , iz Engleske mi je Francuska mnogoblize nego vama , a putnici iz nasih krajeva cesto produ Francusku ili obidusamo neke vaznije stvari , pa sam odlucio da ovim probam da vam dam neke idejesta obici , ako vam se nesto sto smo mi videli svida . Ako odlucite da viditenesto jer ste to videli ovde , bice mi drago . Ako mogu nekako da savetujem ,tu sam.

 

Meni licno seFrancuska izuzetno svida , raj za motore , a ima jos mnogo toga sto tek trebada tamo obidem , nekom drugom prilikom

 

Prvo putovanje jebilo kolima , sa zenom i sinom , pa i ne spada ovamo , ali sam ipak odlucio dai to na brzinu obradim , cisto u nadi da vam dam neku ideju gde ici i stavideti u Francuskoj .

 

--

 

--

 

Nekolikonajosnovnijih informacija u vezi putovanja u Francuskoj

 

Culi ste verovatno ,a i ja cu da vam potvrdim , putevi su fenomenalni , pogotovu u juznoj polovini.

 

Na autoputevima ,van naselja , cesto se placa putarina , koja moze da se nakupi , pa uzmite to uobzir . Mada se mogu lako izbeci takvi putevi , u vecini slucajeva , ne uvek .

 

Hrana je odlicna .Ja sam malo probirljiv , ne volim da experimentiram sa hranom , ali generalno ,ako idete skromno , ko sto smo mi to radili , moze jeftino da se prode . Jauvek kazem da sve sto trebam je pekara , expreso kafa rano ujutro i motor ..

 

Mi se najcesceodlucimo za hotel Etap , mada ima malo jeftinijih , kao na primer Formula 1 , ahvala bugu , ako imate para , ima i dvoraca u najam … Inace Etap je oko 29 do39 eura na noc za sobu ako planirate dovolno daleko unapred , a u vecimgradovima ili na kraci rok do 49 ili 59 eura ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Sva imena gradova i dvoraca pisat cu u originalu , jer nepricam francuski , pa nisam siguran za izgovor , a i lakse cete jih tako nacina Googlu ako budete trazili ili planirali neki put u Francusku .

 

Ima jos jedan razlogzasto pominjem ovaj put. Moja zena voli da putuje , a ne voli motore . Posleovog putovanja , sama je rekla da moramo da kupimo motor , da cesce odemo uFrancusku. Tako je i bilo .... Tako da je i ovaj put , na neki nacin povezan samotorima ....

 

Bilo je to 2007godine , avionom smo otisli do Pariza i uzeli Rent-a Car odatle . Posto motorajos nema u ovoj slici , samo cu na brzinu ovo da obradim …

 

Prvi je bio Pariz ,odlazili smo tamo kasnije Eurostarom iz Londona , ali Pariz ko Pariz , svi gaznamo , pa necu da vas mucim fotografijama . Sve u svemu , Pariz sam zasluzujemnostvo fotografija , i opis , ali posto nikad nisam u Parizu bio motorom ...

 

-

 

Odatle smo otisli udolinu reke Loare , obisli nekoliko dvoraca .

 

Prvo smo otisli dodvorca ili kako Francuzi kazu Chateau de Chambord u dolini reke Loare .

 

Taj dvorac jenajveci i medu najlepsima od dvoraca u dolini Loare . A bio je izgraden zafrancuskog kralja Fracoisa I da mu posluzi kao kuca za lov ??? ::)

 

-

 

IMG_0375.jpg

 

-

 

IMG_0396.jpg

 

-

 

IMG_0397.jpg

 

-

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

U dvorcu ima 440soba , 365 kamina i cak 84 stepenista . Ali centralno mesto zauzima vrlointeresantno stepeniste sa duplom spiralom , tako da se kroz sva tri spratanigde ne susrecu . U centru stepenista nalazi se vertikalni ‘’ bunar’’ koji jeotvoren sa gornje strane na najvisoj tacki dvorca , pa sluzi kao prirodnarazsveta . Postoje predpostavke da je to stepeniste , ako ne i citav dvoracprojektirao Leonardo da Vinci

 

Kazu da je krovdvorca konstruisan tako , jer je kralj hteo da ga podseca na panoramu Carigrada.

 

-

 

IMG_0376.jpg

 

-

 

IMG_0398.jpg

 

-

 

IMG_0390.jpg

 

-

 

IMG_0387.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Dvorac je okruzenparkom od 52.5 kvadratnih kilometara !! i ograden je sa zidom u duzini 31kilometar , pa ga to cini najvecim ogradenim parkom u Evropi .

 

Za vreme II svetskograta , kolekcija muzeja Luvr , ukljucujuci Mona Lisa , cuvali su se u ovomdvorcu , a 22 juna 1944 u dvoristu dvorca pao je americki bomarder B-24

 

--

 

Obisli smo i dvoracChenonceau , koji je , posle Versaja , najposeceniji dvorac u Francuskoj.

 

Dvorac je sagradenpreko reke , cak je sluzio i kao most .

 

-

 

IMG_0446.jpg

 

-

 

IMG_0435.jpg

 

-

 

IMG_0444.jpg

 

-

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

-

 

Inace ovaj dvoracima dugacku i komplikovanu istoriju , da vas ne davim , ali se sve svodi na to, da je neki tamo francuski kralj dao dvorac na upotrebu svojoj ljubavnici , akad je umro , njegova zena izterala je ljubavnicu i sama usla u dvorac .

 

-

 

IMG_0481.jpg

 

-

 

IMG_0475.jpg

 

-

 

IMG_0443.jpg

 

-

 

-

 

Pa kasnije jos nekeslicne intrige , vecinom su u njemu zivele zene , ljubavnice ili udovice .Izgleda su zene volele ovaj dvorac ... Pitam se zasto ??? Zaista mi nije jasno ;D

 

-

 

IMG_0504.jpg

 

-

 

IMG_0505.jpg

 

-

 

IMG_0450.jpg

 

-

Godine 1864 ,skotlandanin Daniel Wilson kupio jedvorac svoj kcerci , a ona je u tradicijiproslih vlasnica dvorca , potrosilasve tatine pare , pa je dvorac prodat josnekoliko puta , dok ga nije kupilafamilija Menier , koji prave cokolade , ioni ga drze i dan danas .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Odatle smo krenuli prema oblasti Dordogne , gde se na vrlomalom prostoru mogu naci mnogi interesantni dvorcevi , tvrdave i starasrednjevekovna naselja , pa smo se tu vracali svake godine posle ove posete .

 

-

 

Recica Dordonja jebila granica izmedu Engleske i Francuske u takozvanim stogodisnjim ratovima od 1337 do 1453 , pa sena ‘’Engleskoj’’ juznoj strani reke nalazi Chateau de Castelnaud-la-Chapelle

 

-

 

IMG_0545.jpg

 

-

 

-

 

Dvorac ( visetvrdava nego dvorcevi Loare .. ) se nalazi na uzvisici iznad reke , privatno jevlastnistvo , bio je u rusevinama pre stotinjak godina , savrseno obnovljen, au samom dvorcu nalazi se izuzetna kolekcija srednjevekovnih opsadnih sprava

 

-

 

IMG_0630.jpg

 

-

 

IMG_0629.jpg

 

-

 

IMG_0628.jpg

 

-

 

IMG_0626.jpg

 

-

 

IMG_0618.jpg

 

-

 

IMG_0604.jpg

 

-

 

IMG_0599.jpg

 

-

 

IMG_0587.jpg

 

-

 

IMG_0572.jpg

 

-

 

IMG_0560.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

A do dvorca nalazi se divno malo selo

 

-

 

IMG_0632.jpg

 

-

 

-

 

Inace , sa dvorcamoze da se vidi , sa preke strane reke dvorac Marqueyssac , kojeg smo obisli2009 i dvorac Beynac , kojeg smo obisli ove godine . To je nekad bioneprijateljski dvorac ..

 

Ovo je pogled naBeynac

 

-

 

IMG_0541.jpg

 

-

 

-

 

Odatle smo prekosela La Roque-Gageac , u koje se takode vracamo svake godine posle toga...

 

-

 

IMG_0635.jpg

 

-

 

IMG_0636.jpg

 

-

 

-

 

krenuli prema Rocamadour-u

 

Rocamadour je selona predivnoj lokaciji , crkva i dvorac na ivici litice , a selo u dolini izpod. Nekad je to bilo vazna stanica na putu za Santiago de Campostela u Spaniji.

 

-

 

IMG_0659.jpg

 

-

 

IMG_0649.jpg

 

-

 

IMG_0661.jpg

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Sledece sto bi hteoda pomenem je kanjon reke Tarn saselom La Malene

 

-

 

IMG_0671.jpg

 

-

 

IMG_0679.jpg

 

-

 

IMG_0696.jpg

 

-

 

IMG_0699.jpg

 

-

 

IMG_0700.jpg

 

-

 

IMG_0713.jpg

 

-

 

IMG_0715.jpg

 

-

 

IMG_0718.jpg

 

-

 

IMG_0723.jpg

 

-

 

-

 

Inace ,to je samo deo kanjona , nazalost nismo imali vremena da obidemo kanjon citavomduzinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Posle toga pozadinom provincije Provans

 

-

 

IMG_0828.jpg

 

-

 

IMG_0827.jpg

 

-

 

IMG_0824.jpg

 

-

 

IMG_0823.jpg

 

-

 

IMG_0782.jpg

 

-

 

IMG_0781.jpg

 

-

 

IMG_0779.jpg

 

-

 

IMG_0766.jpg

 

-

 

IMG_0762.jpg

 

-

 

IMG_0847.jpg

 

-

 

-

 

prema Monaku , gde smo planirali da pogledamo Formulu 1

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Noc pre trke otislismo u neki sport bar u Monaku , zaboravih ime , gde sam sedeo bukvalno izpodpalice Segeja Bubke , a nedaleko sam u vitrinama pored kaciga svih velikihtrkaca auto i moto sporta nasao i onu koja me je interesovala ... 8)

 

-

 

IMG_0866.jpg

 

-

 

IMG_0874.jpg

 

-

 

inace , sam bar nalazi se u samoj luci Monaka , pa je i ovajmali brodic parkiran na sto metara ..

 

-

 

IMG_0908.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Formulu smo gledalisa najjeftinijeg mesta u Monaku , poznatog kao sektor Rocher , koji se nalazina vrtoglavoj strmini izpod samog dvorca vladajuce porodice Monte Karla .

 

-

 

IMG_1217.jpg

 

-

 

IMG_0927.jpg

 

-

 

IMG_0928.jpg

 

-

 

IMG_1010.jpg

 

-

 

IMG_1047.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Odatle smo se prekoItalije , Svajcarske i Nemacke vratili do Pariza , i kuci , ali kako to nijedeo ove teme , a isli smo kolima , preskocicemo to .

 

Samo cu da izdvojimpoznate vodopade na reci Rajni kod svajcarskog gradica Schaffhausen . Inace tosu najveci vodopadi u Evropi .

 

-

 

IMG_1485.jpg

 

-

 

IMG_1430.jpg

 

-

 

-

 

Takode , dolina Rajnei Mosela u Nemackoj , gradic Trier , svaka pohvala , vredno obilaska ...

 

-

 

Inace , deo putakroz Francusku je izgledao nekako ovako ...

 

-

 

http://i778.photobucket.com/albums/yy64/velimlje/France2008.jpg[/img]

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Upoznavanje Francuske , drugi deo , godina 2009

 

U zelji da ubidemo malo vise Francuske , ovog puta bez sina, te zime smo kupili motor , i zeljno ocekivali prvi duzi put.

 

U toj zelji da sto vise vidimo , malo sam se presao ,jednostavno je tesko videti sve izplanirano i jos proci svu kilometrazu za tajdan. Covek uci dok je ziv .. Dogodine ce da bude bolje ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Prvi dan

 

Posle ranog ustajanja , voznje iz Londona po mraku , ranoujutro smo stigli do trajekta Dover - Calais , upakovali motor na trajekt

 

-

 

P1000069.jpg

 

-

 

P1000048.jpg

 

-

 

P1000054.jpg

 

-

 

P1000057.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

i pravac u seloÉtretat na severu Francuske . Selo se nalazi u zalivu , obrkruzeno saobe strane sa liticama , koje je more oblikovalo vremenom u predivne formacije. Cak je i poznati slikar Clod Mone ( Claude Monet ) napravio nekoliko slikakamenih formacija

 

-

 

P1000083.jpg

 

-

 

P1000079.jpg

 

-

 

P1000077.jpg

 

-

 

P1000095.jpg

 

-

 

jedna slika uzput ..

 

-

 

P1000105.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Posle kratkogzadrzavanja otisli smo do manastira na otoku Svetog Mihajla ili francuskiMont Saint-Michel

 

Istorija togmanastira je podugacka , pa nema smisla da ovde duzim , samo da vam napomenemda je u vreme vlade Engleza nad severnom Francuskom manastiru poklonjeno izmeduostalih imanja i otok , slican , ali manji u Kornvalu ( Cornwall ) u Engleskoj, gde je uradena kopija , doduse manja koja se zove Mount ( engleski ) , a neMont ( francuski ) Svetog Mihajla ...

 

Inace lokacija samogmanastira i citav otok je kao iz bajke , bez preterivanja . Nezaobilaznadestinacija u Francuskoj .

 

-

 

P1000115.jpg

 

-

 

P1000129.jpg

 

-

 

P1000134.jpg

 

-

 

P1000207.jpg

 

-

 

P1000146.jpg

 

-

 

P1000151.jpg

 

-

 

P1000152.jpg

 

-

 

P1000158.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

-

 

P1000160.jpg

 

-

 

P1000164.jpg

 

-

 

P1000166.jpg

 

-

 

P1000169.jpg

 

-

 

P1000170.jpg

 

-

 

P1000172.jpg

 

-

 

P1000174.jpg

 

-

 

Odatle smo otisli naspavanje u jedan od Etap hotela . Pominjem to iz razloga sto smo tamo sreligrupu motorista iz Italije , koji su nasli dobar nacin kako da jeftinije putuju...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Grupu motora , odmaksi skutera , KTM Adventurera , BMW K1200S , Suzuki GSX-R ( sarena grupa ...) pratio je mali kamionet – hladnjaca kojeg vidite u pozadini , sa kojim suprevozili kobasice , sirove i slicne proizvode iz svog kraja , reklamirajucitako uz put , a za to su , hvala bugu , imali bezplatan prevoz njihove prtlage, plus pokriven dobar deo troskova spavanja i goriva .... Ljudi se snasli ... *351

 

-

 

P1000221.jpg

 

-

 

Taj dan smo preslibar 700 km , trajekt , dva duza razgledanja , i bilo mi je potpuno jasno da samzaj ... sa planom , ali bilo je vec kasno ..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Drugog dana prvo smoobisli dvorac Plessis-Bourre , jedan lepsih dvoraca koje mozete videti utom podrucju .

 

-

 

uz put prosli smo kroz jedno selo , ne secam se vise imena..

 

-

 

P1000227.jpg

 

-

 

P1000229.jpg

 

-

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Dvorac PlessisBourre izgraden je za samo 5 godina , od 1468 do 1472 , a izgradio ga jeministar finacija kralja Luisa XI - mora da je ta drzavna kesa bila malo‘’busna’’

 

Dvorac je danasotvoren za posete , u privatnom je vlastnistvu , i sta je redko , pogotovu zatoliko zdanje , porodica koja ga drzi , i zivi u njemu ...

 

-

 

P1000230.jpg

 

-

 

P1000231.jpg

 

-

 

P1000240.jpg

 

-

 

P1000250.jpg

 

-

 

P1000251.jpg

 

-

 

P1000253.jpg

 

-

 

P1000256.jpg

 

-

 

P1000258.jpg

 

-

 

P1000261.jpg

 

-

 

P1000262.jpg

 

-

 

P1000266.jpg

 

-

 

P1000269.jpg

 

-

 

P1000271.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

-

 

stali smo kratko u gradicu Saumur

 

jako lep gradic ,centar Nacionalne skole za obuku konja . Tu je i tenkovski muzej , u kome je850 eksponata . Da smo imali vremena , to bi me inace interesovalo.

 

-

 

P1000308.jpg

 

-

 

P1000312.jpg

 

-

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja