Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina BMW 1200GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Pozdrav svim,

već dugo vremena posmatram ovaj motor i jednostavno mu više ne mogu odoliti, moram ga imati :D. Odlučio sam da skupi sve para što ima, prodam stari motor i "investiram" u ovaj motor. E sad bih volio i zamolio sve one koju imaju ikakva iskustva sa ovim motorom, koji su ga bar jednom vozili da podjele svoja iskustva sa mnom i time mi pomognu. Takođe molio bih ponosne0takoje.gif vlasnike dotičnog modela da mi daju koji savijet na pta trebam obratiti pažnju pri kupovini? Da li ima kakvih "dječiji bolesti" i koje su mu. zaj motor planiram da kupim i da ga ima za jedan duži vremenski period(5 god min) i zato bih htjeo da bude u što boljem stanju. Glede kilometraže koliko mogu preći i koja bi po vama bila optimalna kilometraža za taj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

igrom slucaja ....probah gs-a...sta da ti kazem...moja zelja za naredni motor....drugar mi rece da je imao problema sa elektronikom i jos necim...al veruj mi da ga nisam nista slusao...jbg...ljubav na prvi pogled....best buy :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Fora je u tome što će mi to biti max budžeta pa ne bih htjeo da ga kupim pa da mi odma nešto rikne :D

Inače fan sam BMW, imam BMW e39 i prezadovoljan sam i kvalitetom i svime dobijenim pa se nadam da će tako biti i sa GS-om

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

igrom slucaja ....probah gs-a...sta da ti kazem...moja zelja za naredni motor....drugar mi rece da je imao problema sa elektronikom i jos necim...al veruj mi da ga nisam nista slusao...jbg...ljubav na prvi pogled....best buy :takoje:

 

 

Bilo bi dobro znati čime je imao problema kod elektronike....

R1200GS je imao dve "boljke" oko elektronike....i to je takozvana "ring antena" (onaj plastični deo oko brave ključa) i kontroler pumpe (lociran na rezervoaru sa leve strane ispod plastičnog poklopca)....ti se delovi nisu proizvodili u bmw-u, več su jih proizvodili vanjski dobavljači. Sada se ponovo proizvode u matičnoj fabrici....Naravno da su servisni opozivi za te stvari i svakome to menjaju na servisu đabe (onome kome još nisu promenili te stvari)

 

inače lično bih gledao GS od 2007 godine pa nadalje zbog dva bitna razloga......do 2007 godine GS je imao servo poduprt ABS , pa je bio izuzetno osetljiv na loš akumulator. Posle 2007 godine toga problema više nema, jer su izbacili taj servo uređaj....do sredine 2007 godine je bio u proizvodnji i stari tip "kardana" (prepoznaješ ga po tome da ima čep za ispuštanje ulja pozadi sa strane a ne sa dolnje strane), koji je konstrukcijski malo drugačije urađen. U novijim tipovima "kardana" su te stvari otklonili, tako da je OK...

Do 2007 godine je podešavanje ventila "stara klasika" (klackalice ko na fići), a sa 2008 godinom su več pločice.....

 

Inače BMW kao BMW.....pali-vozi..zaboravi mehaničara.......dosadno....:moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Hm teško da ću biti u mogućnosti kupiti 2007 to mi probija budžet, više pucam na nešto oko 2005 do nekih 50 000 km? Da li su ti modeli imali kakvih boljki?

Ipak havala za korisne savjete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Hm teško da ću biti u mogućnosti kupiti 2007 to mi probija budžet, više pucam na nešto oko 2005 do nekih 50 000 km? Da li su ti modeli imali kakvih boljki?

Ipak havala za korisne savjete

 

 

Kardan...ostalo koliko mi je poznato ne (osim "ring antene" i kontrolera pumpe)....mada pri normalnoj upotrebi nije dolazilo do oštečenja kardana.

 

Inače obrati pažnju na servise (kada i ko ga je servisirao)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Tako sam i mislio, hoću da nadjem jedan da ima poznatu istoriju sa svim servisim i sa što manje različiti vlasnika, iz tog razloga ne bih letio za što mlađim već za što očuvanijim sa znanom istorijom. Konkretno sam bacio oko na ovoga http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6467763 al čekam da vlasnik spusti cijenu još malo :D Drugi vlasnik sa potvrdjenom servisnom knjigom u ovlaštenom BMW seervisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Tako sam i mislio, hoću da nadjem jedan da ima poznatu istoriju sa svim servisim i sa što manje različiti vlasnika, iz tog razloga ne bih letio za što mlađim već za što očuvanijim sa znanom istorijom. Konkretno sam bacio oko na ovoga http://www.avto.net/....asp?ID=6467763 al čekam da vlasnik spusti cijenu još malo :D Drugi vlasnik sa potvrdjenom servisnom knjigom u ovlaštenom BMW seervisu

 

Citam ovaj oglas sto si postavio ...

 

kaze Prodam zaradi pomanjkanja časa

I ja sam mog prodao iz istog razloga , mozda su neka bolja vremena na vidiku ....1moto3.gif

 

Neznam koji ti je tacno budzet , ali meni se cini da su motori u Engleskoj jeftiniji ... a raznim Easy jetovima i Wiz airovima mozes za male pare dotle ....

 

Gledam na Bike Traderu 6 komada izpod 5000 funti

 

 

a prvi 2007 godiste ( slazem se sa kolegom , taj je bolji ... ) vec za 5495 funti

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201231480781793/sort/recpriceascdefault/usedbikes/model/r1200/make/bmw/variant/gs/postcode/se156gy/radius/1500/page/1?logcode=p

 

a sledeci je 5999 funti

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201236484100472/sort/recpriceascdefault/usedbikes/model/r1200/make/bmw/postcode/se156gy/radius/1500/page/3/variant/gs?logcode=p

 

A u Engleskoj ces tesko naci GS-a bez kompletne servis dokumentacije ....

 

Verujem da ce cene jos da padaju pomalo , a cim objave prve testove za ovaj novi vodom hladen GS , verovatno u januaru , ima da padnu jos ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

dal mi verujes da mi se motor toliko svideo da stvarno nisam slusao sta mi prica lik...kao malo dete u prodavnici igracaka....u tom trenutku da sam imao kes da ponudim...ne bi me zanimalo koji je kvar elektronike i sta su mu boljke....jbg...taj motor mi se toliko svidja da nema dalje....pa i koliko moze da kosta taj kvar...da bi me naveo da odustanem od kupovine :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: pesaka u ful opremi (ode TDM)

btw....ima u Italiji za mnogo manje para da te na bg izadje 6k funti...e sad....znam italijani su cudo sto se odrzavanja tice.....jbg...sve ima svoju cenu....pazljivo biraj i cekaj...uvek se nadje nesto ako imas strpljenja i finansija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Dobra ideja za Englesku, mislim da bi na proljeće trebao da idem za Englesku službeno tako da bi se to moglo iskoristiti.

Što se tiče budžeta max 8000E i to je previše ali ako naleti nešto baš extra sanje onda bih i dao toliko. I ja se iskreno nadam da će cijene još da im padaju do proljeća ljeta sledeće godine. Hvala za stranice 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Najcesce mane kod BMW motora je nedostatak dovoljno novca buducem kupcu. Tako je uvek i kod mene bilo,ali evo 2013godina ce obeleziti 40god. kako ih obozavam i vozim. Srecno sa kupovinom, a ako ga budes dozivljavao kao clana familije, sluzice te dobro i veoma dugo. Kako to izgleda za primer ti navodim da sam sa jednim BMW-om presao 172500km, a bio sam treci vlasnik istog. Motor ti je kao kucni ljubimac, oseti kad ga volis.:zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Ma gledao sam u Itali ima ih čudo a isto tako i cijene osciluju. Čuo sam da talijani dosta mute i sa km tako da ni sam ne znam šta da radim.

U Itali se da naći za solidan keš solidan bike ali je sve upitno što se tiče održavanja. A kako je nešto od početka održavano i servisirano je jako bitna stvar, recimo kad sam kupovo auto bmw e39 kupio sam ga od prvog vlasnika sa svim redovnim servisima u bmw servisu i auto me služi savršeno, a opet znam ljudi koji kukaju na to auto a sve je posljedica lošeg održavanja. Zato i kontam motor uzeti od prvo vlasnika i sa znanim održavanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Najcesce mane kod BMW motora je nedostatak dovoljno novca buducem kupcu. Tako je uvek i kod mene bilo,ali evo 2013godina ce obeleziti 40god. kako ih obozavam i vozim. Srecno sa kupovinom, a ako ga budes dozivljavao kao clana familije, sluzice te dobro i veoma dugo. Kako to izgleda za primer ti navodim da sam sa jednim BMW-om presao 172500km, a bio sam treci vlasnik istog. Motor ti je kao kucni ljubimac, oseti kad ga volis.:zdravo:

 

E prijatelju nadam se da će tako biti i sa mnom, jer BMW mi je kao kućni ljubimac. Auto održavam i vozim isto tako isključivo samo ja i služi me i voli isto kao i ja njega. prešao sam 70 000 km za godinu i po dana bez i jednog jedinog kvara kuc kuc kuc da ne ureknem. Pošto će mi ovo biti poprilična investicija ne planiram tog GS mijenjati, nego jednog dana ga ostaviti unuku u nasljedstvo :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Hm teško da ću biti u mogućnosti kupiti 2007 to mi probija budžet, više pucam na nešto oko 2005 do nekih 50 000 km? Da li su ti modeli imali kakvih boljki?

Ipak havala za korisne savjete

 

 

Kardan...ostalo koliko mi je poznato ne (osim "ring antene" i kontrolera pumpe)....mada pri normalnoj upotrebi nije dolazilo do oštečenja kardana.

 

Inače obrati pažnju na servise (kada i ko ga je servisirao)....

 

Čitao sam tvoje postove pa vidjeh da si ti dosta km napravi na BMW pa da te upitam još par stvari. Našao sam na par mjesta to za kardan da zna da procuri ulje na semeringu. Sad da li je to neki bauk kvari ili je to kvar koji se u servisu riješi za par dana, čista promjena semeringa i vozi dalje? Čuo sam od par vlasnika da ti njihovi boxer motori hoće da troše ulje? Da li je to u redu ili ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Hm teško da ću biti u mogućnosti kupiti 2007 to mi probija budžet, više pucam na nešto oko 2005 do nekih 50 000 km? Da li su ti modeli imali kakvih boljki?

Ipak havala za korisne savjete

 

 

Kardan...ostalo koliko mi je poznato ne (osim "ring antene" i kontrolera pumpe)....mada pri normalnoj upotrebi nije dolazilo do oštečenja kardana.

 

Inače obrati pažnju na servise (kada i ko ga je servisirao)....

 

Čitao sam tvoje postove pa vidjeh da si ti dosta km napravi na BMW pa da te upitam još par stvari. Našao sam na par mjesta to za kardan da zna da procuri ulje na semeringu. Sad da li je to neki bauk kvari ili je to kvar koji se u servisu riješi za par dana, čista promjena semeringa i vozi dalje? Čuo sam od par vlasnika da ti njihovi boxer motori hoće da troše ulje? Da li je to u redu ili ?

 

Semering obično počne da prokišnjava negde na cca 50.000 kilometara....zamena je stvar par sati jer je potrebno rasklopiti kardan, a semering košta oko 20 evra (veči, unutrašnji sa strane diska)....vanjski semering je ranga 15 evra i možeš ga sam zameniti za oko 1/2 sata....

 

meni je prestao da troši ulje otkad koristim sintetiku (XTC C60 15W50 od Bardahla) umesto originalno mineralno ulje....boxer ti počne trošiti ako ga počneš forsirati u visoke obrtaje ili ako se vucaraš po vručini u gradskoj gužvi....kakogod, nije ništa strašno, tako da češ na potrošnjigoriva toliko uštedeti, da može da ti troši i 1L/1000km ulja....:D

 

 

 

 

usput, cene motora u Sloveniji nemoj gledati, jer su potruno nerealne kao i u Srbiji....a naravno svi prodaju kao povoljno.....:lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Poprilično se razumijem u mehaniku, i sam sebi održavam motor, recimo na sadašnjem motoru Pegasu sve sam sam radi, popravio kinetički dekompreso, štimao ventile, menjao bendix i sve ostale sitnice nisam neki vrsni majstor ali nisam ni tele, radim polako i sigurno a zanat sam učio od oca on ima servis za aute ;). Nego sam na nekom forumu čitao da za promjenu toga treba neki specijalni alat za rasklapanje kardana i skidanje ne znam ni ja šta sve na pisaše da treba ali ako ti kažeš da se to da sam uraditi to me uopšte ne sikira.

Inače živim u Ljubljani pa zato gledam cijene motora ovdje jer tu kontam kupiti sebi jednog takog. Što se tiče voćnje nisam fan neke ultra sportske vožnje, pogotovo kad se vozim sa djevojkom volim lagano krstarenje oko 100-110 km/h. E da čuo sam i to da su izuzetno mali potrošači? Da li je to tačno, kava ti imaš iskustva sa potrošnjom ne po bordu već po sipanju do čepa?

Šta mi ti savjetuješ gdje kupiti? Ići u Njemačku po njega ili u Italiju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja sam imao taj problem sa kardanom i još par ljudi koje znam. Nije baš tako jednostavno i jeftino kao što kolega kaže. Ustvari možda i jeste ako provališ problem čim curne prva kap i ako posle problem rešavaju ljudi koji imaju alat i znaju šta rade.

 

Mene je akcija koštala oko 300€ i mesec dana :zdravo:

A da sam radio u Delti koštalo bi me 1500€ pošto su oni hteli da menjaju čitav diferencijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Ja sam imao taj problem sa kardanom i još par ljudi koje znam. Nije baš tako jednostavno i jeftino kao što kolega kaže. Ustvari možda i jeste ako provališ problem čim curne prva kap i ako posle problem rešavaju ljudi koji imaju alat i znaju šta rade.

 

Mene je akcija koštala oko 300€ i mesec dana :zdravo:

 

Šta ti je konkretno bilo, procurilo ulje na semeringu kod točka ili ti je kvačilo proklizalo? Na kojoj kilometraži ti se to desilo? Čitao sam na nekim forumima da se sjebe semering i da se onda lamela kvačila zamasti od ulja i da mora da se mjenja komplte kvačilo? Jesi ima taj problem ili?

Ako imaš još kakvih iskustava sa tim motorom rado bih saslušao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Procurilo ulje na semeringu. Više se i ne sećam šta je sve zbog toga otišlo.

Problem se dogodio na oko 25.000km

 

Sa kvačilom nisam imao nikakav problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Prijatelju, koliko si prešao sa tim motorom km? U suštini zadovoljan si dobijenim? Ja gledam da kupim GS sa nekih 50 000 km. Šta mi savjetuješ da li da idem u Njemačku po njega ili da ga kupim ovdje u Slo. Ipak kontada se u Njem sigurno bolje održavaju nego u Slo ili Italiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Dobra ideja za Englesku, mislim da bi na proljeće trebao da idem za Englesku službeno tako da bi se to moglo iskoristiti.

 

 

Malo sam se ''zajurio'' , izvini

 

Naime mada vec godinu dana zivim u Srbiji , zaboravim da sam ja u drugoj situaciji od vecine ...

 

problem je sto Englezi ne poznaju coll table , to i nije toliki problem , vozis ga sa postojecim , kod njih tablice ostaju sa motorom nezavisno od promene vlasnika

 

ali je nepremostljiv problem u tome sto takoreci nema sanse da dobijes osiguranje , a prodes li pored jednog policajca , njemu se to pojavljuje na ekranu u kolima , pa ces da imas problem

 

jedina varijanta bi bila da ga prevezes do trajekta na prikolici , pa se posle svercujes bez osiguranja kroz Evropu , ali to nije dobra ideja ..

 

jedino ako bi ''odlucio'' za odredeni motor , pa da ti osiguranje iz Slovenije osigura ...

 

 

i da ne zaboravim

 

posto sam roden i odrastao u Sloveniji , a znam jih dobro , neces moci da se presvercujes sa svetlom koje baca na ''pogresnu'' stranu , ko sto bi mogao da uradis u Srbiji , a znajuci iz iskustva ( imao sam neke amerikance davno u Sloveniji ) mogu da ti prave i problem sa instrument tablom u miljama

 

tako da mozda i nije dobra ideja gledati englesko trziste , mada mislim da su najpovoljniji ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Inace , ja sam mog kupio sa nekih 13.000 milja , a prodao sa 29.000 ( znaci oko 42.000 km )

 

ni jedan jedini kvar , sem zamena pumpe za gorivo u sklopu ''recall-a''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Nisi imao problemva sa semeringom na kardanu? Čuo sam da im je to mana i da im to redovno crkava!? Bara sam tako pročitao na forumima da su ljudi imali problema sa time...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja