Jump to content

Moto Zajednica

Zakynthos-The flower of Levent

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

E dragi drugari, drugarice doslo je vreme da se i ja potpisem, odnosno napisem po nesto o ovogodisnjem letovanju koje j bilo fenomenalno!! Videh da je vec pisano na ovu temu ali znam da ovde informacija nikada dosta, lepih slika, prica, motooraa1moto3.gif i ko zna mozda neko procita nesto korisno sto ce mu znaciti vec narednu godinu1aha.gif. Pa da pocnemo,naime kao sto vec rekoh letovanje za ovu godinu bilo je rezervisano za Zante, drustvo mi je pravila moja devojka Ivana...naravno ko drugi1zvizduk.gif. Iva i ja smo uplatili preko Belvija, Vila Mariju u Laganasu u periodu od 2-12.9. sa avionskim prevozom. Moram da kazem da smo veoma zadovoljni Belvijem, bili su veoma korektni, mada su nama sluzili samo za smestaj i prevoz jer cak ni na info sastanak nismo otisli. rolleyes.gif Let je bio u 6:00, nije bilo kasnjenja, tako da smo na Zakintosu bili vec u 8:30 po grckom vremenu. Na aerodromu nas je sacekao predstavnik agencije i kroz 10ak minuta razvezli su nas ka smestaju. Ono sto me je posebno odusevilo je sto smo u vilu usli posle 15-20 minuta (za razliku od prosle godine na Krfu kada smo stigli u 10:00 a u apartman usli u 14:00! mad.gif ), tako da smo vec oko 10:30 bili na plazi. Moram da napomenem da nam je avionski prevoz veoma znacio (iako je let bio tako rano) jer smo u Laganas stigli odmorni i spremni za akciju. Taj prvi dan smo proveli na plazi u Laganasu, kojom ja licno nisam preterano odusevljen, valjda zato sto inace ne volim plaze na kojim treba 10 minuta da se stigne do dubine.

dscn0013.jpg

Pogled na prestonicu u rano jutro...

dscn0027.jpg

Uzivancija i iscekivanje kada cemo ugledati more

dscn0040.jpg

Prvi pogled na Laganas i Marathonisi (Kornjacino ostrvo)

dscn0046.jpg

Zakasnili da stave crveni tepih ali nema veze oduzili su se1oda.gif

Kako sam vec napisao u sobu smo usli odmah,smestaj naravno nije bio kao sa slike ali dobro( kao da cu biti tu). Odmah smo krenuli put plaze tamo kuliranje ceo dan i naravno ispijanje piva2cirka2.gifa tu je palo i nekoliko girosagurman2.gif.

dscn0050.jpg

Ja i moja devocica IvaOlja.gif

Po povratku sa plaze odmah je krenula prica o rentiranju motora,nadam se da jos ove godine rentiramo od sledece, krecemo u velike pohode na mom Excitingu! I daa...krenusmo mi tko glavnom ulicom u potragu inace u obzir je dolazio kymco,kymco,i samo kymco1oda.gif ljubav je to... Septembar je to meni svi za motor traze od 120e pa gore, sd kad pogledas nije to mnogo ali opet nije ni sezona prosle godine na Krfu u sezoni za 100e osam dana! Krenuo da se nesto cenkam ali slaba valjda, ja reko aj nema veze idemo na spavanjac i od ujutru detaljno nesto cu naci, mada imao sam vec par konbinacija! Krenuli ka gajbi i bukvalno u nasoj ulici Denis Rentals onako ofucano izgleda ali reko aj da pitam sta ima veze, udjem unutra prijatan neki covek pitam sta ima i pokazujem na kymca People 125cc, kao moze nije problem pitam za cenu on nesto racuna,racuna i kao 70e sedam dana3stabre2.gif pogledam ima sve plastike,gume tu, i naravno odmah pristanem probam malo tu u ulici ali kada je cuo da vozim motor nije mi nista ni trazio! E sad sto se tice Zante-a obavezno ponesite medjunarodnu bukvalno svi traze i malo njih daje motore-kola bez istih! Sto se tice motorcica odmah sam znao da me nece izneveriti i bila je to ljubav na prvi pogled nema sta0a-smiley.gif2Ljubav.gif

dscn0054.jpg

Prva fotkica mog rentiranog drugara

Za prvi dan dosta, malo se provozali videli sta ima, pojeli po nesto i spavanjac od sutra krece obilazenje i uzivanje!Drugi dan letovanja smo krenuli u obilazak poluostrva Vasilikos i prva stanica je bila plaza Agios Nikolaos. Levo od plaze nalazi se uzvisenje na kome se nalazi crkvica Agios Nikolaos po kojoj je plaza dobila naziv, a ispod tog uzvisenja je deo gde moze da se bude sa svojim suncobranom, a desno je uredjeni deo plaze sa lezaljkama i suncobranima. Plaza je peskovita, kao i sve plaze na Vasilikosu, a voda veoma cista. Isto je na pocetku plitka kao u Laganasu ali se ipak brze stigne do dubine.

dscn0061.jpg

Put ka Vasilikosu uglavnom uz obalu, jednim delom i kroz sumu

dscn0073.jpg

Plaza Agios Nikolaos i nas motorcic na ostrvu

dscn0082.jpg

Pogled na crkvicu sa plaze

Posle Agios Nikolaosa nastavili smo ka Mavratzis beach. Tu smo se popeli na bazen hotela "Zante Royal Palace" koji se nalazi na samom krovu hotela i odakle se pruza odlican pogled na plazu. E sad ukoliko probate da udjete u hotel kroz glavni ulaz a niste gosti hotela, necete uspeti. Zato se opusteno popnete liftom sa Mavratzis beach-a i gore popijete po kafu (2 evra ness frappe) i uzivate na lezaljkama i bazenu koliko hocete. Bitno je da nikog nista ne pitate da li smete, nasi drugari su to uradili i rekli su im da je bazen samo za goste hotela, dok smo mi samo prisli narucili kafu i niko nas nije dirao. A bili smo tu sigurno 2-3 sata kako bismo izbegli jako sunce i malo iskulirali.<br style="color: rgb(40, 40, 40); line-height: 22px; ">

dscn0113.jpg

Pogled sa krova hotela "Zante Royal Palace"

dscn0116.jpg

Kao sto rekoh odmor je zagarantovan

dscn0120.jpg

Bazen hotela "Zante Royal Palace"

Nakon sto smo se dobro odmorili, odlucili smo da odemo do plaze Gerakas koja je na samom jugu Vasilikosa i koja je deo Nacionalnog parka Zakintos jer na njoj kornjace Caretta - Caretta vrse reprodukciju i polazu svoja jaja. Levo, na samom kraju plaze, nalaze se neobicne stene. Boravak na plazi je dozvoljen do 20h zbog kornjaca.Put do same plaze je dobar,usput ima par taverni mada nismo preterano slikali put jer je stvarno dobar, mada ima dosta krivina koje se bukvalno sijaju kao staklo zato tu malo vise obratiti paznju!!

dscn0146.jpg

Pogled na Gerakas plazuhvala.gif

U povratku smo svratili u Lidl i podmirili se za naredna 2-3 dana. Moram da napomenem da je dosta povoljnije kupovati u Lidl-u nego u bilo kom marketu u Lagansu. Po nasem misljenju u Laganasu su najjace cene na ostrvu kako u marketima tako i u restoranima sto je i logicno obzirom da su glavni posetioci Britanci.<br style="color: rgb(40, 40, 40); line-height: 22px; "><br style="color: rgb(40, 40, 40); line-height: 22px; ">Uvece smo otisli do Zantea i vecerali u cuvenom Souvlakeri gril-u. Cene su bas povoljne a klopa super.Tu uglavnom jedu Grci sto sigurno obecava dobru klopu!<br style="color: rgb(40, 40, 40); line-height: 22px; "><br style="color: rgb(40, 40, 40); line-height: 22px; ">Treci dan letovanja smo krenuli ka Marathia beach.Put do tamo je fenomenalan pa zato sam ga naucio i napamet vracajuci se par puta.Negde na pola puta se nalazi i kamp ali do samog kampa nisam silazio,i ako mi je bila namera ne bih li ovde okacio par slika za same zaljubljenike kapovanja, ali eto do kraju ne uradih nista po tom pitanju! Marathia se nalazi nekoliko kilometara posle Limni Kerija, vozilo se ostavlja na putu a do plaze se silazi prilicno dobrim puticem. Sama plaza je sljunkovita i sastoji se iz jedne uvalice i veceg dela koji je od uvalice odvojen stenom. Na plazi nije bilo gotovo nikog, svega par ljudi, sto je nas odusevilo. Na prvi mah plaza nas je odusevila i izgledom i bojom vode i zbog toga sto gleda na Marathonisi. Medjutim, kada smo usli u vodu osetio sam naftu,ivideo kako je voda masna.Kasnije smo saznali da je to kraj u kome ima izvora sirove nafte i bitumena, ali da moze slobodno da se kupa jer ne steti kozi. Ali nama nije bilo bas prijatno pa se nismo dugo zadrzavali. unsure.gif

dscn0159.jpg

Lep pogled pa reko da ovekovecim

dscn0162.jpg

Kymco kao tovarno magarce ali stvarno je magarence ide za sve pare

dscn0167.jpg

O ovome sam pricao bas sija aaa?

dscn0213.jpg

Puteljak do same plaze malo zajebat, ali zato...

dscn0187.jpg

Dobijate ovo, mala plazica koja je totalno pusta sa odlicnim pogledom

Kao sto sam vec napisao nismo imali nesto srece nafta se osecala i previse dok npr moja devojka skoro da je i nije osetila,e sad posle nekog vremena tu su se pojavili neki ljudi i objasnili mi da se to desava u tom periodu godine i da je bezopasno ali opet... Na slici se vidi i nas suncobran... do sada smo obicno na letovanjima bila na plazama-lezaljkama medjutim ove godine prvi dan kupimo suncobran koji smo pritom platili 7,5e i koji nam je doneo dosta uzivanja gde smo mi hteli a pritom kad pogledas ustedele su se tu i neke parice0a-smiley.gif Posle nekog vremena odlucismo da krenemo dalje,usput svratimo i na neku kaficu jer sunce bas prziii

dscn0214.jpg

Uzivancija uz odlican nesic... probajte

Nakon Marathie smo otisli do Kerija, misleci da mozemo motorom do Pidikia plaze koju smo videli na mapi, ali smo tamo saznali da ste do te plaze stize samo brodicem.E sad sto se tice celog ostrva utisak je dosta dobar, medjutim mene licno malo nervira to sto se do dosta plaza dolazi samo vodenim putem, ali boze moj i ovako ovo ostrvo ima dosta toga da pokaze! Na kraju smo se vratili u Limni Keri. Ta plaza sa drvecem koje baca debeo hlad i pogledom na Marathonisi nam je bas prijala pa smo joj se vracali vise puta u toku letovanja.

dscn0222.jpg

Hlad toliko debeo da sam ja momentalno zakuntao1zzz.gif1zzz.gif

dscn0229.jpg

Pogled na kornjacino ostrvo

Na plazi smo bili do samog zalaska sunca i stvarno smo uzivali... Iva, ja, i naravno beerrrr0a-smiley.gif Dolazimo u stan i spremanje, idemo dalje Zante ceka!!

Sledi nastavak...

dscn0240.jpg

A u nastavku...1moto3.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Lepo...Bravo! Ja bas danas gledam slike kad sam bio na tasosu pre jedno 10-ak godina i iznajmio skuter...

 

PS. obavezno smanji slike, prevelike su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja