Jump to content

Moto Zajednica

Beverli 250 i ostali iz familije ..

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz svima ,

 

Skoro sam imao problematiku na supruginom Beverliju 250 pa da podelim sa vlasnicima Piaggio familie , motori 200 i 250 verovatno i

poneki 300 motori problem i opciju resavanja istog ..

Nas Beverli je godiste 2009 ali nam je serviser rekao da se problem javlja od 2007 pa na ovamo ...

 

Elem ,

Piaggio je za pumpe za gorivo na VEspama , Beverlijima , Gilerama itd , na pomenutim agregatima i odredjenim serijama ugradjivala neke kineske pumpe za gorivo .

Obzirom da se pumpe nalaze u rezervoaru za gorivo , one gorivo koriste za hladjenje ...

Tim pumpama je karakteristichno da nakon veceg broja pregrevanja , prekinu sa radom dok se neohlade , kada ponovo pocnu da recimo rade ..

 

Ovo se manifestuje tako da se motor na semaforu posle vozhnje po gradu ugasi, ili se nakon duze vozhnje kreni stani ugasi ili nakon touring vozhnje a nakon nekakv pauze motor nece da startuje , vrti ali nedobija gorivo ...

Uglavnom se ovo desava pri toplom vremenu ... gde se nakon izvesne duzhe pauze od recimo dva sata , motor normalno startuje i vozi do sledeceg puta koji zavisi od uslova vozhnje ...

Takodje sto je simptomatichno za pojavu problema je nejednak rad u leru, slabo primanje gasa , slab odgovor na gas itd itd , sve to je pochetak kraja pumpe za gorivo ..

 

Piaggio grupa je priznala ovaj problem sa pumpama za gorivo i menjaju ih bez razlike dali je motor u garanciji ili nije u garanciji , o svom trosku ...

Prema VIN broju motora se utvrdjuje koja je serija pumpi ugradjena i prema tome rade zamenu ...

 

Verovatno se negde na netu mogu pronaci VIN brojevi koji ulaze u okvir za promenu pumpe o trosku Piaggio grupe .. u svakom sluchaju ako osetite ovakve promene ili simptome moguce je obratiti se ovlastenom servisu ...

 

 

Uzdravlje ..

 

LJuti

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Jeste, ja zvao isto PGS servis po preporuci Vesparoša Vladimira iz Kragujevca i te zamene se rade za motore 250 i 300cc ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Ne menjaju ako je model 2009 besplatno, moraš da istreseš 200 evrića.Za kasnija godišta možda, nisam proveravao.Drugar se inače pozvao na Piaggio opoziv ,ali za njegovu vespu gts 300 nije važio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8997 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Evo o cemu se radi:

Tacno je da su pumpe goriva u problemu ali se ne menja na osnovu trzanja, gasenja i slicno vec po VIN-u i boji motorica pumpe ( seriski su ugradjene od-do ), problem se najcesce javlja kod modela 250, 300cc, serija "losih" pumpi nisu samo kod Piaggio grupacije vec je isto s**nje i sa Peugeot sqterima ( ista firma pravi ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Nije sporan opoziv nego to što su iste loše pumpe ugrađivali i 2009-te.Zamenu su u garanciji vršili istom vrstom (loše)pumpe.Kad je drugar kupio vespu pre 6 meseci od prvog vlasnika sa svega 1800 km na satu, morao je da o svom trošku zameni novim modelom i da za to plati 200evra kako bi imao garanciju na ugrađeni deo.Meni je vespa kult i smatram da je ovakav pristup mušterijama bruka za Piaggio.0tuzan.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd Borča
  • Motocikl: XT 660 R

Problem postoji kada je toplo vreme jer neko je rekao da je Bev konstruisan za Sibir Kada se zagreje pumpa prestaje da radi na semaforu, kada ugasite pa pokušate da upalite motor.Dok vozite uglavnom je sve u redu. Treba uvek imati prilično goriva u rezervoaru koji hladi pumpu. Ako se nekome desi problem prepoznaće ga po tome što se posle kontakta ne čuje zujanje pumpe ( treba da radi 2 sekunde i da se isključi ) Najbolje sačekati da se pumpa ohladi (nekad i sat vremena) i normalno startovati motor Moj Bev je bio 2008 godište dva puta je menjana pumpa na 3000 km i na 12000 km i oba puta o trošku servisa i ako je garancuja istekla i za to im dajem + Neću pominjati da sam hteo da iskočim iz kože kada sam na putu ostajao bez prevoza.Za one koji nisu vični da prepoznaju problem savetujem da ne diraju ništa .Da podsetim problem je kod 250 IE motora 2008 i 2009 godište . I da znate opet se ugrađuje Kineska pumpa navodno sa otklonjenim greškama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8997 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Problem postoji kada je toplo vreme jer neko je rekao da je Bev konstruisan za Sibir Kada se zagreje pumpa prestaje da radi na semaforu, kada ugasite pa pokušate da upalite motor.Dok vozite uglavnom je sve u redu. Treba uvek imati prilično goriva u rezervoaru koji hladi pumpu. Ako se nekome desi problem prepoznaće ga po tome što se posle kontakta ne čuje zujanje pumpe ( treba da radi 2 sekunde i da se isključi ) Najbolje sačekati da se pumpa ohladi (nekad i sat vremena) i normalno startovati motor Moj Bev je bio 2008 godište dva puta je menjana pumpa na 3000 km i na 12000 km i oba puta o trošku servisa i ako je garancuja istekla i za to im dajem + Neću pominjati da sam hteo da iskočim iz kože kada sam na putu ostajao bez prevoza.Za one koji nisu vični da prepoznaju problem savetujem da ne diraju ništa .Da podsetim problem je kod 250 IE motora 2008 i 2009 godište . I da znate opet se ugrađuje Kineska pumpa navodno sa otklonjenim greškama

 

...samo da dodam 250ie i 300ie ( imao sam problema kako na jednoj tako i na drugoj kubikazi ), jedina razlika je u boji motorica izmedju "lose" i zamenske pumpe, e sad da li je stvarno otklonjen nedostatak ili su samo zamazali oci 0staa2.gif km ce pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja