Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB550 F

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Здраво другари, ево опет мене да вас давим мало...

 

Данас сам ишао да погледам овај мотор:

 

e-Bay

 

Ново на њему су лагери точкова, обе гуме, кочнице и целична црева. Машина је са папирима а уз њега се даје још један мотор у деловима (такође са папирима) а фали му резервоар, седиште и ауспух, колико сам у подруму могао да видим... Машина на мотору је са овог из подрума а оригинална је скунута и треба да се рестаурира (слике на e-Bay-у).

 

На први поглед ми се свидео. Мало је дуже верглао (ништа претерано) и прегорео је један стаклени осигурач од 15А али се из ауспуха најзад зачуо прелеп баритон... :aha: Радио је мало неравномерно под чоком и угасио се. Поново је упалио без размишљања. Седе власник на њега и потера га једно 100- 150м и назад. Седох ја и потерах машину... Лепо то ради, мада ми се чини да се вентили чују (биће видео). Покушај шалтовања је прошао невероватно!!! Уопште нисам био свестан да сам прешалтовао у другу брзину, толико је лако и без икаквог шума (клика) то прошло!? Полагано пустих квачило, кад она (Хонда) и даље иде? Дадох гас и тек тада сам схватио да нисам промашио брзину!? Невероватно!!! Бар мени, јер овако нешто још ни на једном мотору нисам доживео а пробао сам свашта...

 

Возих ја то чудо од мотора тамо-овамо неколико пута у улици без икаквог саобраћаја што ми је дало могућност да више гледам доле у машну него испред себе.

 

Кад сам стао и почео боље да загледам машину, увидех нешто мени јако чудно... Ево слика:

 

20121007_102731.jpg

 

20121007_102745.jpg

 

20121007_102756.jpg

 

Задња гума није у оси мотора? Јасмо се види да је гума отклоњена у леву страну...

 

Однапред гледано, јасно се види задња гума између предње гуме и централне ногаре:

 

20121007_103041.jpg

 

Иста оваква чаура са десне стране гуме је и на гуми мотора у подруму (точак је монтиран на задњу виљушку) а са леве стране нема ништа.

 

20121007_103123.jpg

 

20121007_103133.jpg

 

На горње две слике се види један алуминијумски профил тик уз предњу гуму а од задње прилично бежи у страну.

 

А кад је профил уз задњу гуму бежи од предње (доње две слике):

 

20121007_103153.jpg

 

20121007_103203.jpg

 

20121007_104039.jpg

 

Е сад, колико је мени познато (а можда и грешим, не знам) Точкови би требали бити у оси мотора?

 

Да ли је ово нормално? Гледао сам рам и нигде нисао могао да видим оштећења од пада или трагове кривог рама типа одеротине или пукнута фарба (за коју бих рекао да је оригинална са трагома кошћења кроз године) или било каквих рисева.

 

На деклама мотора се види да је имао контакта са асфалтом али је то било у другом раму који сам такође прилично загледао и одокативно ми се и он чини у реду.

 

Шта ви мислите о овоме? Шта је узрок оваквог положаја точкова? Има ли неко слике неке Honde CB 500 ili 550 од позади? Ја на нету нисам могао наћи слике да се јасно види ово што мене занима...

 

Иначе, као што рекох мотор иде као сан. Мало сам му подесио лер-гас па је било боље слушати га у месту.

 

Ево и видеа:

 

 

На видеу се јасно чује клапарање корпе квачила. Да ли је то нормално и колико? Рекао бих да се при додавању гаса чују и вентили или се варам? Иначе сва три пута се мотор сам угасио...

 

Шта ви мислите да ли ово што сте видели вреди 2 500€? С'обзиром да се добијају два мотора са папирима од којих је један у одличном стању...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@štampar

 

За те звуке сам и ја претпостављао да су нормални, поготово за корпу квачила а што вентила тиче верујем да се може то и боље наштеловати...

 

Знам и сам да је скоро немогуће тачно оценити да ли је и колико рам крив кад је све на свом месту. Међутим, ја немам тај луксуз да поскидам све и премерим и користим канапче да утврдим чињенице, нажалост...

 

Нисам приметио на мотор вуче у страну. На располагању сам имао правац од 350-400 метара тако да га нисам пробао у кривинама јер је одмах излаз на ауто-пут а нисам сигуран да бих се знао вратити јер је прилаз мало незгодан за запамтити (355 скретања :lol:)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Znamo da si žarko želeo baš ovu Hondu,negde si to i spomenuo ali si kupio Suzukija jer se tako potrefilo...

 

Јес'... <_<

 

A sad 'oćeš i Hondu?

 

Па,... Шта ћу кад волем... :zvizduk:

 

Možda ćeš postavljati pitanje ''a šta mi je ovo trebalo''? :D:lol:

 

Врло је могуће... mdr-mort-de-rire-284923.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Јбг. после дужег времена нађем мотор због кога ми срце заигра кад оно на њему врљави точкови... <_<:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@paja021

 

Оно што сам ја споља могао да видим је да постоји подлошка са леве стране и дистанцер са десне а све остало је унутра, тј. може се видети само кад се растури. На Јутубу сам гледао доста видеа и сви имају те звуке као и идентично намештен задњи точак мада ми се чини да је точак ипак у центру а не на страни.

 

По свој прилици мислим да ћу пропустити овај мотор, мада нерадо. Али, ко да му исправља рам!? За некога то није проблем али за мене...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imao sam Hondu CB 500 Four - pre otprilike 23 - 24 godine.Slika ima, al bi ih trebalo tražiti, skenirati . . . , ali mislim da nemam baš ovako samo zadnji točak kako stoji ( baš sa zadnje strane ) . Ko što Štampar reče, točkovi mogu da pobegnu a da na ramu nema vidljivih oštećenja. Ono što mene brine kod ovog motora je ona slika sa e-bay na kojoj je slikan broj motora, jer se lepo vidi da su brojevi kucani . Kod te honde je bilo na gornjem bloku jedno mesto predvidjeno za broj. Bilo je uzdignutu i lepo obrušeno pa na njemu ukucan broj motora. Takodje broj " 9 " u tom broju je običan, a kod Honde je malo specifičnog oblika. Ja bi ovaj motor zaobišao, il eventualno kupio da bude donator delova za neki drugi, al ne za 2500 evra već možda 250 !

 

PS. Evo kako stoji broj motora :

 

btrtvpqb2kkgrhqih-eqevqd.jpg

 

A onaj na e-bay je ukucan pozadi kod nosača motora !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad gledam opet onu sliku na e-bay, možda je ono i slika broja rama, al devetka sigurno nije Hondina !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Sad gledam opet onu sliku na e-bay, možda je ono i slika broja rama, al devetka sigurno nije Hondina !

 

Да, то је сликан број на раму на глави управљача тј. између лагера говернала само није окренута да стоји усправно.

 

Прекуцани бројеви!? Додуше, нисам видео папире али речено ми је да је то оригиналан Typenschein.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@drumskalisica

 

Изгледа да си у праву друже:

 

ram_honde_cb_550_f.jpg

 

 

На овој слици се лепо види да на раму постоји плочица са подацима а на мотору који сам ја гледао ту стоји број који можете видети на е-бај-у, без плочице...

 

Хвала друже што си ми скренуо пажњу на нешто тако важно а ја то превидео!!!

 

Шта жеља чини од човека - слепца код очију...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

image.jpg

 

Ево како изгледа та Хондина деветка.

 

@drumskalisica

@štampar

 

Још једном најлепше хвала другови на вашим саветима. Ето, само треба знати да деветка није деветка... А уз то разликују се и други бројеви и то: 0, 1, 7, 5 као и обадва слова.

 

НАРАВОУЧЕНИЈЕ:

 

При куповини мотора немојте се залетати и обратите пажњу на стил слова на мотору уз обавезно присуство фабричке таблице са подацима!!!

 

Ако нисте сигурни (као ја нпр.) питајте искусне као што су @štampar i @drumskalisica и нећете погрешити...!!!

 

Овај мотор је добар али није за моју кућу, тако да ова тема може бити закључана!

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Rekoh ja da je specifična .

Motor nemora obavezno da ima pločicu na ramu, može ona vremenom da spadne, il ako se nešto radi, al zato ima i broj rama ukucan direktno na ram, al verovatno sa druge strane rama. Nemože nikad da bude tu gde stoji pločica .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

 

НАРАВОУЧЕНИЈЕ:

 

При куповини мотора немојте се залетати и обратите пажњу на стил слова на мотору уз обавезно присуство фабричке таблице са подацима!!!

 

Ако нисте сигурни (као ја нпр.) питајте искусне као што су @štampar i @drumskalisica и нећете погрешити...!!!

 

Овај мотор је добар али није за моју кућу, тако да ова тема може бити закључана!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo imaš jednu u Nemačkoj, jes da imaš 411 km od Beča do nje, al za sad joj je cena 900 evra. :

 

http://www.ebay.de/itm/Honda-CB-550-F-/261107607490?pt=Motorr%C3%A4der&hash=item3ccb39e7c2

 

Na licitaciji je još 20 sati .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja