Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SR 50 2005

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Leo Vince, rucno radjeni, Italijanski, imas u Markosu cene su od 150e pa gore.Al moj savet ne pocinji to da budzis, jer gde je spuh tu su i rolnice pa onda ti upadne u oci neki kit pa ovo, ono, i na kraju imas skuter u koji si ulozio 500++ evra a ne mozes da ga prodas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

koliko para planirash da potroshish??

shta hoccesh da dobiesh>> start ili krajnju???

da li planirash da posle stavljash kit ili ostaesh samo pri izduvu....

@kiro za 500 evra mozzesh da odradish ceo midrace setup i da ga ushteluesh jako dobro i da ti motor ide oko 120 km/h...

a za 120 jura mozzesh da odradish posao sa rolnicama i izduvom i oprugicama kvachila i federom kontrasta... samo treba strpljenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

pa mozzesh i serijalu na zadnji...

imash vishe izbora

LeoVince ZZ 130 eura

LeoVince RR 150 eura

Technigas RS 110 eura

Arrow 170eura

gianelli extra 130 eura

 

na svaki dodaj set rolnica i set oprugica... ako sam radish... tj ako ti majtor ne shteluje... plus 2-3 broja veccu diznu...

to ti je plus 30-ak eura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

ja ti rekoh za zadnjak ti ne treba nishta...

ja sam svoj skuter sa blokadam terao na zadnjem...

treba ti vremena....

kn filter verovatno mislish na pechurku... to ti nikako ne treba....

to se ne stavlja ni na midrace... samo na high end racing.... tako bi trebalo a sad shto to fancy izgleda to je druga stvar....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

mozes tako na zadnji ali ima da se namucis dok ne naucis.Tebi su rolnice na njemu negde oko 7 grama.

Stavi neke koje su manje od 5 i ima lakse da ti ide na zadnji.to ce da te kosta oko 10 evra.

Za sto evra mozes da kupis kompletan kit.U njemu dobijes komplet variomat sa tri seta raznih rolnica,

kais i oprugu od kvacila.To je odlicana opcija sa malo para,ne trazi ni drugi izduv,ni filter,ni dizne karburatora...

Jedino sto ti vadi maximum iz masine pa ce ti radni vek zavisiti od toga kokliko ga safis.Ako te jos nesto zanima

pitaj posto sam sve to licno probao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

to je malossi multivar 2000

on je oko 80 eura... u specifikaciji pishe da on daje 1hp...

ali uvek ali... to je nebuloza...

on sluzzi da se izbegnu one rupe u ubrzanju...

tipa do 40km/h ide i onda polako ubrzava on za to sluzzi...ali retko ko to mozze da ti nashteluje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Upravo za to,pegla krivu obrtnog momenta.Takoi se samo dobija vise snage na zadnjem tocku,a ne na motoru.

I nema tu sta da se steluje,sve sam moze da zameni.Malosi multivar 2000 je najbolja(najskuplja) opcija,a ima i drugih.

Ova opcija na slici+sekundarni prenos=300evrica i sve radi ko doxa

 

post-1915-12878991999069_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

ovo gore ti je  na slici malossi overrange... a inache sa multivarom samo dobijesh linearnije ubrzanje ali naravno tu ima dosta stelovanja.. a sto se auspuha tice , preporucujem leovince zx jer odlicno radi na serijali i na 70cc base... dobijesh mnogoo bolje ubrzanje i nesto sitno krajnje .. i naravno stavish vecu diznu na karb i nastelujesh prenos..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

@kiro za 500 evra mozzesh da odradish ceo midrace setup i da ga ushteluesh jako dobro i da ti motor ide oko 120 km/h...

a za 120 jura mozzesh da odradish posao sa rolnicama i izduvom i oprugicama kvachila i federom kontrasta... samo treba strpljenja...

...

LeoVince ZZ 130 eura

LeoVince RR 150 eura

...

na svaki dodaj set rolnica i set oprugica... ako sam radish... tj ako ti majtor ne shteluje... plus 2-3 broja veccu diznu...

to ti je plus 30-ak eura...

Demantujes sebe, ako je samo spuh koji sam mu ja preporucio 130-150e ne moze nikako da uzme njega i rolnice i opruge kvacila za 120, jedino ako ide sve u kompletu.Ta moja varijanta sa 500e ti je kit bolji + auspuh, rolnice itd + pecurkica i dizne, eventualno drugi karb, doduse malo sam pregurao sa cenom, ali ko kupi spuh uglavnom nastavlja dalje da budzi i ulaze u skuter a to je rupa bez dna, samo sam savetovao decka da se ne navuce.

A sto se tice zadnjeg mozes to i bez spuha, pogotovo taj motor, samo ces dosta da vuces snagom.I izbegavaj to, jer skuter nikako ne mozes nezno da prizemljis pa ce brzo da ti prosline semerinzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

ovo gore ti je  na slici malossi overrange... a inache sa multivarom samo dobijesh linearnije ubrzanje ali naravno tu ima dosta stelovanja..

I jedno pitanje koje meni nije jasno.Sta ima da se steluje na komplet variomatu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

pa morash da stelujesh , rolnice druge , centralna opruga , oprugice kvachila.. nije sve to tako dobijesh i to je nastelovano ;) ... ima tu dosta jebavanja i stelovanja , imam malossi jev multivar i znam o cemu pricam , moras da stavish tvrdje oprugice na kvachilo da bi skut kretao sa vecih obrtaja da bi shto pre ushao u rezonancu koja je za zx-a npr ili neki drugi auspuh oko 8200-8300rpm.. onda rolnice morash isto da nadjesh odgovarajucu tezhinu da bi imao konstantne obrtaje od starta do krajnje i naravno tvrdji centralni..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: kikinda

mene interesuje sta mogu da uradim sa tim SR za male pare 60 evra MaX, jer mene to neinteresuje...

mene interesuju 125-ice!!!

nego nisam teo da mi bude glot SR, a i teo sam da se malo zezam sa njim (na zadnjak)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: kikinda

pa ja nisam mislio da dam mnogo para, ajd 90 evra MaXiMaLa...!!!!!

ja sam mislio K&N Filter , te Rolnice (ali neznam za sta one sluze) i tako nesto, ali da neprelazi 90 Evra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

K&N ti ne znaci NISTA bez vecih dizni i novog auspuha.Rolnice sluze...Pa da biras izmedju ubrzanja i krajnje brzine.Sto su lakse bolje ubrzava a manji mu top speed i obrnuto, mada sigurno ima neko ko ce to bolje da ti objasni.Rolnice i filter su ti najjeftiniji, sve oko 30ak evra ali ne dobijas NISTA!I da ponovim, moj ti je savet da NI SLUCAJNO ne teras skuter po zadnjaku, pogotovo da ne ucis na tvom motoru, koji je novije proizvodnje i skup.Jer veoma tesko ces da nadjes vagu na skuteru, mozes da odvojis tocak od zemlje nekih 20ak cm i to sopstvenom snagom a onda se motor spusti i BUM, svom tezinom na prednje vile...Veruj mi, iz iskustva ti pricam...Nego puni rezervoar i pici na najkrivudaviji put za koji znas...To treba da vezbas.Kad je oboris na koleno dovoljno je. ;) ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

to su gluposti da ne moze da se vozi serijala na zadnjem i da ne moze da se nadje vaga... pa enone svoj skuter serijalu pegla na zadnjem koliko hocesh... a skuteru nishta.. najvishe se isplati staviti neki solidan auspuh i dobijesh dosta bolji odziv na gas i ubrzanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

to su gluposti da ne moze da se vozi serijala na zadnjem i da ne moze da se nadje vaga... pa enone svoj skuter serijalu pegla na zadnjem koliko hocesh... a skuteru nishta.. najvishe se isplati staviti neki solidan auspuh i dobijesh dosta bolji odziv na gas i ubrzanje...

Niti sam rekao da ne moze da se vozi ni da ne moze da se nadje vaga nego da ce neiskusan decko tesko da ga digne, veoma tesko da nadje vagu a o spustanju da ne pricam, ima samo da bije tockom o zemlju.A da nece da mu bude nista...Raspitaj se malo sta bude sa R-om ako ga ne spustas kako valja...A zamisli tek skuter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

jedna razlika skuteru je mashina smeshtena pozadi.... a na r-u u sredini... tako da viljushke trpe veccu silu...

a dodaj na to josh brzinu... ja sam najbrzze svoj skuter na zadnjem vozio oko 70km/h.... dok je to na r-u pfff...

nemojmo da meshamo babe i zzabe... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Da, R je tezi i brze ide ali su i vile na R-u dosta jace...A kad spustas R-a mozes da malo otvoris gas i time ublazis pad a na skuteru od toga nema nista.Ako ti se vec vozi na zadnjem nadji neki lom da na njemu ucis, nemoj Apriliju od 2 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja