Jump to content

Moto Zajednica

Saveti za kupovinu 125-ice

Recommended Posts

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

RS i Mito su najbolji u klasi,al pogledaj malo nase trkace sta voze...sve RS do RS/a...

Vozio se i na Moto Gp/u

Sam ram RS/a je vrhunski,ceo motor je laksi od Mita i duplo je bolji za krivinie i dosta je povozniji.. a da ne pricamo dalje...

I Mito ima svoje prednosti i nece pogresiti ako uzme Mita ili RS/a,bitno je samo da je u dobrom stanju.

Trebao si druze malo pretraziti forum imas bas gomilu tema o tome,pisalo se dosta o tome,moje neko vidjenje:

Ako hoces 2t preporucujem ti Hondu NSR,izdrzljiv motor,lep,atraktivan,potrosnja oko 5.5-6 neke normalne voznje al to odma na cvaji otpisi,Yamahu TDR takodje,i ako imas dobar dzeparac CAGIVU MITO 125,bezi od RS-a..:D.Jos jedna stvar sto se tice 2t je ta da je Cagiva mito 125 kraljica u klasi jos ako je 7 speed 1ooo.gif1ooo.gif,i ko ti kaze da je RS brzi laze te.

Ako resis 4t,modele koje bih ti preporucio su R125,CBR 125,Sachs X-road 125,Derbi GPR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: x9

imam nsr `98 i prezadovoljan sam motorom..za 4 godine koliko je kod mene cak ni sijalica nije crkla..samo sam sipao kvalitetno ulje i redovni servisi i nemas problema..pre toga sam imao RS i nisam nikako zadovoljan bio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

imao sam mito 2 do 3 godine 125 92 god trkacka verzija.

 

Trosi tu i tamo. isla je do 180 skupi delovi.neudobna je skroz sve te boli posle voznje najvise ruke.Ako je kupis jako ces je tesko prodati ja sam moju jedva prodao...

 

Mito je moj prvi motor. Zajebi price kad ti pricaju pocetnik si i te stvari ako nisi retardiran da ga vozis ko idiot u sitnim ulicama Onda ti se nista nece desiti. Osetljiva je mnogo na sve zivo posebno na ulje za mesavinu to ako ne valja ode 300e....

 

Ja ti ne preporucujem da kupis mito! Mito je slaba mnogo dok ne dodje 7500 obrtaja posle toga ide lepo ali i trosi lepo.

bolje uzmi neku Enduracu bolje su nego brzinke od 125 kubika.

Imao sam i Hondu mtx 120 i cagivu mito. Sada vozim R1 a buraz transalp 600 sta da ti kazem druze pocnes od manje kubikaze na vecu ali moj savet ne kupuj ni apriliju ni cagivu.

 

Gledaj svaki delic ako si se bas zameracio na cagivu svaki delic jer delic na njoj je mnogo skup.

 

 

http://www.polovniau...ha_r125_akcija/

 

za tebe extra al nemoj nov.

 

Ovo nikako 4 soma da dajes za 125 nemoj da se zezas.. Za te pare kupis kola koja ce 20x bolje da te sluze od motora od 125.

Promenio član Brzina u krvi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MotorHispania RX 50;Honda

E ja ipak imam ovakav stav,vozio sam NSR125,Kawasaki GPZ550,Hondine skutere i sve to mi nije padalo kao moj trenutni motor,ova marka nije zastupljena u BiH tj ja sam ga prvi prevezao preko carine u Brckom,rec je o MotorHispania (MH) modelima...........ova marka proizvodi samo 49-125ccm motore nista vise ili manje.......moj spada u Sport kategodiju ima 50ccm ide 140km/h i trosi oko 9l ako se vozi normalno :D (to jeste puno) masina kad sam ga dovezao i otvorio covek u servisu rekao samo da nije uspreo naci ni jednu manu nigdje..........moja sasija moze drzati 350ccm to sam citao po netu.........od popravki za dve godine voznje kao bez glave(stalno u Crvenom) imao sam samo da promenim lanac i lancanik,a amortizer je bio puknut od kako je dosao iz Aus........ja ga platio polovnog 2005godiste 750evra i carine 300 registracija 150km i vise nista niasm dirao............znaci samo ulje mesavine odrzava uvek da j epreko pola u rezervoaru odakle vuce........ja sam prezadovoljan motorom.........mogu zamislim samo kako ide ova nova 125ccm 2013godiste...........vidi od ove marke ja necu sjasiti sa ovog mog dok il ne zalepim ili polozim A..........

Zvanicna stranica MH

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

125cc 4t u opste ne vredi da kupis.Sad ti netreba velika brzina al videces kad pocnes da vozis nece ti biti ni dovoljno 160km/h.ja imam apriliu rs 125cc 97 god a jako sam zadovoljan.Mozda trosi oko 6 ili 7l al ima samo 125cc i zato ide.Ni nece se brzo kvariti ako kupujes kvalitetne delove naprimer WOSNER klip i slicno.Koristis 100% sintetiku ulje i neces imati problema.Ja moj koristim i za touring sa drugarima.Jedini problem su delovi da je tesko naci novo i skupo je odrzati al zato jako vredi0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Evo jedan savet, ako neko pozeli da kupi ovu Yamahu iz ovog oglasa , savetovao bih ga da to ne cini, motor je bio u vlasnistvu mog druga, i na motoru je uradjena kineska generalna, unutra bio najjeftiniji moguci klip, i to kineske marke.. 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja