Jump to content

Moto Zajednica

Saveti za kupovinu 125-ice

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nish

Pozdrav za sve bajkere. E ovako, citam ovde po forumu razne teme, o raznim motorima, i uglavnom imam formirano misljenje sta hocu. 18 godina imam, i hocu odmah da se zna da ne zudim za brzinom ili frajerisanjem!

Motore volim odavno i pruzila mi se prilika da kupim motor. Motor ne mogu da kupim PRE!! januara-februara 2013! Tako da me ne interesuju trenutno ponude, vec kao sto rekoh u naslovu, saveti.

Takodje da kazem, veoma mi je bitan izgled motora, i samo par modela mi se dopada. Ne interesuje me ono tipa, ovaj ti je super za pocetnika, i te price, imam svoj stav o tome i to je to.

Za prvi motor mi je bitno samo da mi se dopadne na izgled, da se sto manje kvari, i da ne ,,pije'' gorivo, nije mi presudno da li je r ili nesto drugo.

Neki modeli koji dolaze u obzir su:

Aprilia RS 125 97-02-3

Cagiva Mito(noviji model)

Yamaha DT125X

 

Naglasavam, NSR, CBR 125, RG, i motori stariji od neke 97 me ne interesuju.

Naravno uzet je u obzir i budzet, koji bi bio oko 1500-1700evra

 

Hvala unapred, i nadam se odgovorima koje trazim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

RS 125 eleminisi odma ako ti je bitna potrosnja.Trosi vise od prosecnih 600cc.Mom mladjem burazeru ne pada ispod 8 litara a masina nova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd

RS 125 eleminisi odma ako ti je bitna potrosnja.Trosi vise od prosecnih 600cc.Mom mladjem burazeru ne pada ispod 8 litara a masina nova.

 

Ali zato ide 1000 puta bolje od svih ostalih 125cc (osim cagive i ona je 2T).

 

Ja sam vozio apriliu 07' i bio sam prezadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

RS 125 eleminisi odma ako ti je bitna potrosnja.Trosi vise od prosecnih 600cc.Mom mladjem burazeru ne pada ispod 8 litara a masina nova.

 

Ali zato ide 1000 puta bolje od svih ostalih 125cc (osim cagive i ona je 2T).

 

Ja sam vozio apriliu 07' i bio sam prezadovoljan

 

Decko je rekao da ne srce mnogo corbe i ja sam mu odgovorio.Daleko da je motor los a ide ko zmaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Moze biti sve novo,ako karburator nije nastelovan ili nov! Sa ispravnim i nastelovanim dellorto karbom 28mm RS ce da trosi od 5,5 do 6 litara.

Mom mladjem burazeru ne pada ispod 8 litara a masina nova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja ti preporucujem da se manes polovnih 2t zujalica-a sledece godine benzin ce da bude bogznakolikodinara. CBR125 mozda ako ti se svidja :neznam:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nish

A apsolutno si siguran da neces 4t? Sve 2t 125 gutaju gorivo, ai po tvom izboru bi se reklo da zudis za brzinom 1nanana.gif

 

Nisam rekao da necu nikako 4t, samo skapir'o sam da su cvaje uglavnom motori koji mi se dopadaju iz estetskih razloga. Covek moze da vozi i R1 60 na sat ako u glavi ima predstavu kakve posledice moze da prouzrokuje brza voznja, tako da ne, ne interesuje me da li je brzi ovaj ili onaj, prvo mesto mi je izgled, a po izgledu su mi RS, Mito i dt125x najlepsi u toj kubikazi. Cbr mi se ne svidja jer izgleda kao bicikla sa onim smesnim tockovima. Nemam nista protiv motora, samo o ukusima se ne treba raspravljati. Pozdrav :)

 

Da, i da dodam, neka iskustva sa Sachs X-road-om?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

e,ja ti predlazem ts ili dt ili tdr...udobni,lepo idu,dt trosi oko 4 litre koliko sam procitao,max. 5,inace meni prelepi motori uz malo doterivanja...ja volim sm pa ce verovatno da padne neka prerada..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Ево једног, цена није фиксна а изгледа коректно а и купљен код нас

 

http://www.polovniau...52/cagiva_mito/

 

nebi trebao da ispucas tolike pare na 125...bolje kupi nesto do 1500e,veruj mi ima i vise nego dobrihza te pare..ono ostalo ostavi za polaganje i kupi sto bolju opremu!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nish

Ево једног, цена није фиксна а изгледа коректно а и купљен код нас

 

http://www.polovniau...52/cagiva_mito/

 

nebi trebao da ispucas tolike pare na 125...bolje kupi nesto do 1500e,veruj mi ima i vise nego dobrihza te pare..ono ostalo ostavi za polaganje i kupi sto bolju opremu!!!!

 

Bas tako. Motor su zarobljene pare. Ja ne planiram nesto dugo da vozim taj motor, tako da neka optimalna cena i jeste tu do 1500.. U svakom slucaju hvala svima :) Videcu, najverovatnije ce to da bude neki rs, opasno izgleda 'talijan :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Evo 4t, hyosung comet gt125r. Nije mali, V2 masina, nije ni slabasan za 4t, a i gume su mu buckaste...

p.s. nije kinez nego korejanac, link je onako, da vidis, moze i za manje pare da se nadje

http://www.polovniautomobili.com/oglas2568718/hyosung_gt125r_comet/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Jel ti hoces da ga vozis ili da ga guras? Ako ces da vozis kupi apriliu, mani se koreanaca i kineza. 2/3 litra gore dole nista ne znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

e,ja ti predlazem ts ili dt ili tdr...udobni,lepo idu,dt trosi oko 4 litre koliko sam procitao,max. 5,inace meni prelepi motori uz malo doterivanja...ja volim sm pa ce verovatno da padne neka prerada..pozz

 

Imao sam Ts i....ide kao luda,ali potrosnja...full-mislim da kad mu das po gasu da trosi i preko 7,8l! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Preporučujem Ti NSR 125 veoma je kvalitetan i pouzdan. Ne kvari se kao RS 125!!!!

 

u pravu si...citao sam da je jedan nije spustao sa crvenih obraja i nista joj nije...izdrzljiva mnogo...

dok,sa druge strane sam cuo da rs 125 ide brzo ali se i brzo kvari...

ja sledece godine kupujem motor...imam skoro 15 godina a razumem se u motore veoma puno,internet cini cuda...moze mnogo da se sazna..odosmo u off..

znaci nsr je i moj predlog...ili,ako imas para,mozes dt pa da preradis u sm...kupi sta ti se svidja i svidece ti se jos vise kad ga kupis...

pozdrav,sa srecom nek je potraga..:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Vidim da si uzeo u obzir DTX i to je po meni odličan izbor samo njega ćeš teško naći za te pare u dobrom stanju jer su dosta rijetki.

 

Jesi razmišljao o Yamahi TDR, to ti je slična mašina ko u DT-a, nešt sitno jača, je cvajo ali potrošnja od 4-6.5, mašina može prijeći preko 40 000 bez generalke, dok na rs-u po manualu svako 8k moraš raskopavat mašinu....

 

Ugl. ja taj motor imam, star je 12 god, priša preko 25k i jedini troškovi su mi dosad bile 3 crknute žarulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Djordje Sekulić, 71 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda cbr 900rr 1996

Trebao si druze malo pretraziti forum imas bas gomilu tema o tome,pisalo se dosta o tome,moje neko vidjenje:

Ako hoces 2t preporucujem ti Hondu NSR,izdrzljiv motor,lep,atraktivan,potrosnja oko 5.5-6 neke normalne voznje al to odma na cvaji otpisi,Yamahu TDR takodje,i ako imas dobar dzeparac CAGIVU MITO 125,bezi od RS-a..:D.Jos jedna stvar sto se tice 2t je ta da je Cagiva mito 125 kraljica u klasi jos ako je 7 speed 1ooo.gif1ooo.gif,i ko ti kaze da je RS brzi laze te.

Ako resis 4t,modele koje bih ti preporucio su R125,CBR 125,Sachs X-road 125,Derbi GPR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja