Jump to content

Moto Zajednica

burgman mi crkao skroz

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki burgman

U teskoj sam agoniji , imam burgmana 250 koji je pre neki dan crkao u bukvalnom smislu, pukao mi je ventil i upao u klipnjacu i napravio haos, da li zna neko gde traziti delove jer osecam da ce me majstor zaklati za cifru, da li zna neko gde nabaviti ceo agregat, da li moze da se ubaci motor od 400 u sasiju od 250... svaka pomoc bi mi dobro dosla , unapred tnx suzuki burgman 1999god 250cm3 presao 21000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7131 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Primecujem da Burgman polako stice reputaciju sklonog za teske havarije agregata sto je verujem u povezanosti sa sledecim:

 

Dok sam imao dobru volju i mogucnosti, trazio sam dobrog Burgmana 400cc i bilo je tesko izdvojiti dobar primerak, a oni lepsi su uglavnom bili uvezeni iz Italije. Naravno, ja sam gledao i italijanske oglase u nadi da cu mozda bolje proci privatnim uvozom no, jeftiniji primerci su imali u vecini slucajeva vec oko 50,000 na satu i vise. Kada se okvirno doda cena carine, poreza i jos nekih troskova dosao sam do racunice, da su upravo takvi Burgmani kod nas i uvezeni. Naravno, bilo je tu i dobrih sa vremena na vreme mada sam vec izgubio volju i vise ga nisam zeleo u garazi.

 

Delova ima, nalazio sam par oglasa na ''moto berzi'' koji se bave prodajom delova za Burgmana pa okreci telefone i gledaj da se dog. obicno se prodavci polovnih delova zanose pa lupaju cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Treba da može da se ubaci ceo motor od 400 ccm na model od 250 ccm. Moj prijatelj je na 250 ccm ubacio samo klip i cilindar od 400 i tako vozi. Treba još da nabavi glavu i karburator od 400 pa da sve bude kako treba. Sad mu Burgman ide malo bolje od 250, a slabije od 400 - fabričkih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

cisto informacije radi da znas,klipnjaca nova od 220-235e,klip oko 170e.ja sam bas danas jedan burgman sklopio.prva slika je od juce,delovi spremni za sklapanje,a druga od danas.masina je zakacena,jos samo plastike i gotovo.

post-449-0-31900200-1348011660_thumb.jpg

post-449-0-70804000-1348011690_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki burgman

za delove vidim po netu da mogu da se nadju mada mislim da mi je jeftinija varijanta da munem ceo motor u njega , neznan , nisam pametan sta raditi.... u svakom slucaju skupa igranka oko 500e gore dole ce biti a na oglasu ceo motor za 1000e tnx u svakom slucaju na savetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

uvezes ceo motor, sa svim plastikama, preko grane se moze naci jeftinije nego kod nas... ne carinis ga vec samo skines motor sa njega i ubacis kod tebe, a taj motor koji je crko vratis na ovaj uvezeni i prodajes u delovima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

uvezes ceo motor, sa svim plastikama, preko grane se moze naci jeftinije nego kod nas... ne carinis ga vec samo skines motor sa njega i ubacis kod tebe, a taj motor koji je crko vratis na ovaj uvezeni i prodajes u delovima...

 

Veoma "pametno" fa savetuješ, pri prvoj proveri brojeva motora oduzeće mu skuter i još će dobiti krivičnu prijavu za carinski prekršaj, falsifikat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

cek, zar jos uvek nisu ukinuti brojevi motora? bila je prica da je motor potrosna roba i da ce moci da se menja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Na žalost, nije ukinuto. Samo u saobraćajnoj dozvoli ne piše broj motora ali novi agregat mora da se carini i na tehničkom pregledu upiše i broj motora i broj šasije - rama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma u redu je :) ali razmislite dobro pre ovakvih akcija sa zamenom agregata nekim "divljakom", znam nekoliko ljudi koji su prespavali u pritvoru zbog sličnih "akcija".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1084 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ako ne pise u novoj saobracajnoj, gde ga upisuju? Recimo da na tehnickom vrse proveru broja motora, sa cim ce da ga uporede ako u saibracajnoj ne pise koji je? Naravni, pricam o motorima koji su vec regisrovani kid nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako ne pise u novoj saobracajnoj, gde ga upisuju? Recimo da na tehnickom vrse proveru broja motora, sa cim ce da ga uporede ako u saibracajnoj ne pise koji je? Naravni, pricam o motorima koji su vec regisrovani kid nas.

 

Pa broj motora upisuju u polisu osiguranja, a na tehničkom pregledu imaju elektronski čitač saobraćajne. Nožeš da odeš negde na tehnički da ti očitaju saobraćajnu i da ti otštampaju podatke sa nje pa ćeš videti.

Ja otero Juga na tehnički, a motor promenjen i lično se uverio !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ako ne pise u novoj saobracajnoj, gde ga upisuju? Recimo da na tehnickom vrse proveru broja motora, sa cim ce da ga uporede ako u saibracajnoj ne pise koji je? Naravni, pricam o motorima koji su vec regisrovani kid nas.

 

Pise u saobracajnoj,samo ga ti ne vidis :D ........ali bi mogao da imam cme da ocitas cip sa saobracajne,jer u njemu sve pise....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Pa ako su samo zamenili masinu bez prekucavanja brojeva onda i treba da prespavaju u pritvoru zbog svoje gluposti :)

 

A ako su preucavali brojeve i za to ih nahvataju,nece samo prespavati,nego ce jako dugooooo spavati u zatvoru.... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1084 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ako ne pise u novoj saobracajnoj, gde ga upisuju? Recimo da na tehnickom vrse proveru broja motora, sa cim ce da ga uporede ako u saibracajnoj ne pise koji je? Naravni, pricam o motorima koji su vec regisrovani kid nas.

 

 

 

Pise u saobracajnoj,samo ga ti ne vidis :D ........ali bi mogao da imam cme da ocitas cip sa saobracajne,jer u njemu sve pise....

 

Au majku im, sta nam rade :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki burgman

jebo broj motora, sad pricate 5 strana o tome a meni muka jer nemogu da opravim ovo cudo, ajde pomagajte ko boga vas molim 1care.gif , jel zna neko ko ima da proda ceo agregat za 250 i da li moze da se mune u 250 agregat od 400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Aprilia atlantic 125

moze 90% jer ja sam na moj od 400 napakovao komplet stublinu,glavu, karburator od 250 srav na sraf...alo nekom treba imam da prodam komplet prednji kraj od 250 sa oklopima,vilama, tockom i ostalim sitnicama i auspuh,sat i karburator od 400 sve je od modela iz 99god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 608 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

Na žalost, nije ukinuto. Samo u saobraćajnoj dozvoli ne piše broj motora ali novi agregat mora da se carini i na tehničkom pregledu upiše i broj motora i broj šasije - rama.

ne pise na saobracajnoj,ali pise u njoj,tj u cip je uneseno sa ostalim podacima,i vidi se kad se ocita saobracajna na citacu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja