Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

na polaganju su svi dolazili sa svojim motorima, barem na B.Brdu...

 

elem, ovih dana je extra frka na poslu pa nisam stigao da izkomentarisem... vezano za polaganje stvar koju sam primetio da policajci najvise gledaju je prilikom skretanja u levu procedura migavac>pogled>prilazak  razdelnoj liniji (po mogucnosti stati - da vide da ste "smireni") >opet pogled >skretanje isto uz razdelnu liniju>vracanje na 1 metar od desne ivice....

 

znaci bukvalno skretanje u levo (i polukruzno) , davanje migavaca i sve vreme gledanje na sve strane ( al da svi vide da gledate sto u prevodu izgleda kao da imate manji epi napad ili kako bi glumci spanskih serija odradili te pokrete)....

 

vezano za poligon nije preterani problem. Kod 8ce vise gledaju da nema cimanja i da ide tecno nego dali je bas do pola metra od linije...

 

takodje gledaju varijantu stajanje na stop pa zatim i na liniju preglednosti...

 

 

to je jedan deo price... vezan sa polaganja.... e ima i drugi... kada se sa potvrdom iz Auto skole ode do ljermontove... samo da se sastavim pa taman i da metnem cenu kostanja (mene je bogami kostala ova A - ne zalim se)

to be continued...

 

elem danas ja ko velim da iskoristim pauzu na poslu da "odletim" do autoskole, uzmem potvrdu i sta sve vec treba i odem do Ljermontove na pecatovanje... naravno citavsi Drazin dozivljaj pogledam svoju vozacku a na njoj pise SRB... bar necu morati da je menjam... ali avaj... ja na salter, kad gospodjica rece samo trenutak... ode do "sefa" vrati se i kaze morate da uplatite jedan od 550 jedan od 300i nesto dve slike ...

 

zasto slike?

pa da se promeni vozacka...

ali na mojoj pise SRB a ne Yu i nema potrebe da se pravi nova...

ali ovako vam je bolje, duze ce vam trajati

ali ja ne zelim da mi duze traje, ocu samo pecat

ne moze, obrazac je u redu ali drugacije je lekarsko....

 

 

kao svaki prosecni balkanac koji ima izuzetno postovanje prema salterskim bicima i svestan je kletve FT1P (fali ti jedan papir) krenem ja da se slikam (naravno fotoradnja preko puta ne radi) i dok zurim prema trznom centru (lagano se znojeci kao %@#%@) pocinjem lagano da shishtim, svestan cinjenice da sam nateran da radim nesto sto ne treba... medjutim kad sam se vratio i predao dokumenta krenem da gledam po papirima koji su polepljeni sta i kako i izmedju ostalih naletim na

 

W03lp_04062009.jpg

 

sada sam vec izgoreo i po preuzimanju vozacke (tracak inteligencije) pitam gospodju a zasto sam morao da se slikam i pravim ponovo vozacku kad drugacije pise na tabli... posto je objasnjenje bilo vise nego tanko (pa sada imate drugo lekarsko - naravno da imam, kako bi polagao za drugu kategoriju...) zamolio sam je samo da mi procita ime i prezime sa svoje kartice i pitao je da li se vezano za ovo konsultovala sa svojim sefom...naravno jeste.. onda nista provericemo vec to...

 

takodje sam video i

 

A0qqt_04062009002.jpg

 

 

 

pa cemo da proverimo...

inace moje "ludenje" nije prouzrokovano cenom ili necim drugim nego cinjenice da sam nateran da radim nesto sto ne moram... to je ko ona varijanta jedi jabuke zdravije su od banana... ma pushi #@%$#@%%@#%@# jescu banane ako mi se jedu...

 

ps izvinjavam se ako je podugacko

 

Cena kostanja dozvole A kategorije

 

  • ovlastenje za motor za samoobucavanje.......................3000din (motor autoskole - izbeci ako mozete)
  • lekarsko uverenje......................................................2400din
  • L tablice i taksa,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,7000din
  • prijava polaganja ispita - testovi.....................................2500din
  • ovlastenje za motor za polaganje ..................................4000din(motor autoskole - izbeci ako mozete)
  • prijava polaganja ispita - voznja......................................2x2500din (prvi put pao - izbeci padanje ako mozete)
  • potvrda o polozenom ispitu................................................800din
  • taksa za overu kategorije ...................................................550din
  • taksa za budale (nova vozacka) ...........................................324din
  • slike za vozacku ................................................................350din

sve u svemu suma sumarum = 25924 din :) mislim da mogu da se kandidujem za jednu od skupljih vozackih na forumu :P

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Danas sam zvao ljermontovu, posto sam video da i ja imam YU, tako da ću morati da se cimam, i zvao ih da pitam dokle rade. Rade taj posao od 8 do 8. I naravno neljubazni su u p...u materinu! Sram ih bilo

 

ali barem znam da mogu upisati A kategoriju u vozačku od 8 do 8 uveče, što me teši....

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam dobio 30-og marta vozacku, pise SRB. 'A' mi jedina kategorija, nemam nista drugo polozeno.

Saobracajnu sam novu vadio 30-og aprila, opet SRB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Dobih tu famoznu SRB dozvolu, a stara YU je završila u recycle bin-u. Inače u stilu naše lopovske države "nova" dozvola mi važi do 2012. baš kao i stara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: kragujevac-lekina bara
  • Motocikl: suzuki gs 500e

Danas uzeh konacno L tablu, pa ako ima neko iz Kragujevca da mi preporuci u kojoj auto skoli da polazem kad zavrsim samoobuku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Burgman 400 k8

Polozio tetove rekordno.. za oko 2min. (ucio previse ,mislio da ima dve strane a ne jedan papir) uskoro voznja. 

U vezi overe kategorije, znaci treba mi SRB dozvola koj je ocuvana po necijoj slobodnoj proceni i lekarsko uverenje?? Zar nije potvrda da si polozio

dokaz da imas vazeci lekarski jer bez toga i nemozes da prijavis polaganje??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Zar nije potvrda da si polozio dokaz da imas vazeci lekarski jer bez toga i nemozes da prijavis polaganje??

 

Kada polozis u autoskoli ti daju uverenje da si polozio ispit, tvoje lekarsko uverenje i neki zahtev za nesto...

 

e sad ovo za vozacku jos nisam uputio zalbu ali uskoro cu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

izvinite ako je vec neko  ovo pitao jer me mrzelo da citam pedeset nesto strana... ;D

cuo sam da po novom zakonu nece moci da se polaze za malo A (motor do 125 ccm) sa 16 god. nego kasnije... JEL TO TACNO???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Sutra polazem testove :) mora se proci, pa na pivce :)

 

Nego svim pocetnicima da ponovo dam odgovor na jedno pitanje koje smo ovde razmatrali

 

Dakle, ako pandur digne ruku to je znak da svi ucesniic stanu. E sad, pitanje je kako pandur daje taj znak pistaljkom: 1) sa vise uzastopnih 2) jednim dugim zvizdukom ili 3) jednim kratkim

 

Tacno je 2 ili 3!!!! Danas sam pitao coveka koji drzi autoskolu, dakle moze i kratki i dugi, oba se priznaju! Da znate samo!

 

i jos nesto bitno, barem u mojoj autoskoli. Bitno je da vas neko doveze na motoru, ako imate svoj i na njemu polazete. Dakle, moze pandur da vas obori i napise kaznu! Ili ga parkirajte kod poligona za polaganje uvece, pa dodjete ujutru :)

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ja kad sam bio niko nije pravio problem za to da li si dosao motorom ili kako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

ja kad sam bio niko nije pravio problem za to da li si dosao motorom ili kako...

 

pa nemam pojma, rece juce laza, ja ga bas pitao... Ako ne nadjem nikog da me odveze, idem i ja na rizik, sta cu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81
Dobih tu famoznu SRB dozvolu' date=' a stara YU je završila u recycle bin-u. Inače u stilu naše lopovske države "nova" dozvola mi važi do 2012. baš kao i stara.[/quote']

 

Kad sam dodavao A kategoriju u dozvolu, morao sam da vadim tu novu SRB dozvolu i tom prilikom su mi je produzili za koju godinu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd - Voždovac
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer '06

Upisao A u dozvolu !!!  :)

 

Moj put do A

 

Ovlašćenje L tablice - 1000 din (auto skola 10+ (http://www.desetkaplus.co.rs))

Lekarsko sa uputom iste skole - 2000 din (zeleznika u savskoj - 30-tak minuta zadrzavanja poslepodnevni termin)

L tablica - 7000 din (ljermontova)

 

    - u medjuvremenu kupio i registrovao motor na svoje ime pa na istom i polagao

 

Polaganje testova i voznje - 4500 din (auto skola Cvele (http://www.autoskola-cvele.com))

 

Obrasci u Ljermontovoj - 20 din

Upis kategorije i nova vozacka - 550+324 din

 

  - par reci o auto skoli Cvele

Kao prvo nema nikakvog dranja za upis, davanje neke potvrde i slicnih gluposti. Samo polaganje i to izgleda najjeftinije u gradu.

Cvele je super lik, krajnje ljubazan i predusetljiv. Rekao mi je sve cake gde se obicno pada i na testovima i na voznji. Jedan dan me je i stavio u kola i provozao po terenu gde se obicno polaze i sve na tanko ispricao gde i na sta da obratim paznju. Teren je inace prost kao pasulj, (blizu Delta city-ja) parking kod zgrada blizu Save gde ima jednosmernih ulica mozda malo na drugu stranu  do "uradi sam"  i to je to. Ja polozio iz prve i jedno i drugo. Sve moje preporuke za ovu auto skolu.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

Polozio testove sada L table na redu!

inace za PSP onaj test sa cvrckom je jedini koji valja..

Registracija mi istice za 10ak dana, a L table uzimam za 3 dana da li ce mi dozvoliti da uzmem table ili moram da registrujem motor pa onda?

Ko zna,hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Polozio testove sada L table na redu!

inace za PSP onaj test sa cvrckom je jedini koji valja..

Registracija mi istice za 10ak dana, a L table uzimam za 3 dana da li ce mi dozvoliti da uzmem table ili moram da registrujem motor pa onda?

Ko zna,hvala unapred

 

 

Ovo su za mene novosti znaci mogu se poloziti testovi pa tek onda Ltabla a ja mislio mora obrnuto! Super!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

Polozio testove sada L table na redu!

inace za PSP onaj test sa cvrckom je jedini koji valja..

Registracija mi istice za 10ak dana, a L table uzimam za 3 dana da li ce mi dozvoliti da uzmem table ili moram da registrujem motor pa onda?

Ko zna,hvala unapred

 

 

Ovo su za mene novosti znaci mogu se poloziti testovi pa tek onda Ltabla a ja mislio mora obrnuto! Super!

 

Da, moras imati polozen PSP da bi uopste mogao da izvadis L table.

@Lord_oblivion Hvala na odgovoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Polozio testove sada L table na redu!

inace za PSP onaj test sa cvrckom je jedini koji valja..

Registracija mi istice za 10ak dana, a L table uzimam za 3 dana da li ce mi dozvoliti da uzmem table ili moram da registrujem motor pa onda?

Ko zna,hvala unapred

 

 

Ovo su za mene novosti znaci mogu se poloziti testovi pa tek onda Ltabla a ja mislio mora obrnuto! Super!

 

Da, moras imati polozen PSP da bi uopste mogao da izvadis L table.

@Lord_oblivion Hvala na odgovoru!

 

 

A to li je,pa ja imam B kategoriju mislio sam da i ja mogu polagati testove pre L tablice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja