Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Obisao sam 4. "velike" kuce koje su ovlascene za pregled motornih vozila ali niko nije cuo za sestomesecni pregled. 0stabre.gif

ipak izgleda da nisu dovoljno velike... :)

 

 

Moracu da nadjem neku vecu kucu. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Evo da se pohvalim konacno sam polozio za A, iz prve i pismeno i voznja. Uplatio sam bio polaganje jos decembra 2011god. ali se celo polaganje zbog snega razvuklo samo tako..........(pismeni deo cini mi se 20. januara, a voznja 9.marta). Ukupno mi sve izaslo 21500din stim da u tu cenu nisam uracunao novu vozacku dozvolu.....:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♠♥♦♣, 40 postova
  • Lokacija: Beograd-Kragujevac
  • Motocikl: U delovima

Da uzimam ovaj popust, prvo bih okrenuo tu auto-skolu zbog racunice, kod njih je polaganje teorije 4000 a voznje 5000din. :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

i ja bih takodje zaobisao taj popust. Cena obuhvata "Upis + ovlašćenje za mup + 5mč" koja je inace 8000 din a ne 13000din kao sto su napisali. Plus na tu cenu jos 1000din za uverenje o polozenom ispitu, testovi i vozna 4000din + 5000din.

 

Zvao sam ih i pitao sta mi je jos potrebno, rekli su mi da na tu cenu moram da izdvojim jos 12000din za "L" tablice.. 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Mamu im njihovu, a napisali ... bla, bla...popust na kompletnu obuku vozača ... bla, bla, šta je tu kompletno ???

 

Nažalost nisam detaljisao kao vi, a da jesam, sigurno ne bih pun entuzijazma objavljivao post bilo gde

 

Nadam se da ste im spomenuli bližu i dalju rodbinu za ovu prevaru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: svuda po malo...
  • Motocikl: dominantni muzjak 498ccm PD09

ljudi, moze li mi neko reci iz iskustva ili ko zna, jer ja ne mogu da nadjem-da li moze da se polaze direktno za A2 kategoriju?

drugar hoce da polaze, ima 20 godina i B kategoriju, pa ga zanima da li mora prvo A1 da nosi odredjeno vreme ili moze odmah da dobije A2...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ajde da pitam u ovoj temi,svi ste to vec radili pa mozda znate...

 

Kolika i koja su mi ogranicenja sa L tablicom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bayas Garden

Ja samo znam da ne smes da napustas opstinu sa tim motorom,verovatno ne sme neko drugo lice da upravlja motorom osim tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

I ja sam cuo da ne smes da napustas opstinu,ali realno da li panduri gledaju na to ?

 

Drugo lice na moju L tablicu pretpostavljam da ne sme da upravlja...to mi je nekako logicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

ljudi, moze li mi neko reci iz iskustva ili ko zna, jer ja ne mogu da nadjem-da li moze da se polaze direktno za A2 kategoriju?

drugar hoce da polaze, ima 20 godina i B kategoriju, pa ga zanima da li mora prvo A1 da nosi odredjeno vreme ili moze odmah da dobije A2...

Za sada je polaganje isto za sve kategorije , i A i A1 i A2, obuka i motocikli na kojima se vrši obuka i polaganje su za sada isti za sve tri navedene "A" kategorije, samo je razlika u tome koliko kandidat koji polaže ima trenutno godina, tako da ako drugar ima 20 godina on odmah polaže za "A2" kategoriju.

To ustvari znači da, za sada, onaj ko ima "A1" a hoće da polaže za "A2", ili ima "A2" kategoriju a želi da polaže za "A" neće ponovo da ima obuku jer je za sada ista, nego će samo da polaže TEST + VOŽNJU a jedini uslov su godine : - 18 godina za "A2"

- 24 godine za "A"

 

Pa sretno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Gospodja u Ljermontovoj mi je rekla da sa L tablom ne smem da napustam teritoriju grada, a da, ako, ipak, resim da je napustim, da generalno ne prave problem, ali da "uvek mogu naici na nekog mrguda".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ali ja vec jesam van teritorije grada :D

 

hahaha ma to ne zna ko koga...

 

vozikacu se koliko budem imao corbe valjda me nece poterati baksuz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

E nisi, teritorija grada je od Batajnice do Mladenovca! :) Razlicite su opstine, ali sve je to teritorija grada. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

ljudi, moze li mi neko reci iz iskustva ili ko zna, jer ja ne mogu da nadjem-da li moze da se polaze direktno za A2 kategoriju?

drugar hoce da polaze, ima 20 godina i B kategoriju, pa ga zanima da li mora prvo A1 da nosi odredjeno vreme ili moze odmah da dobije A2...

Za sada je polaganje isto za sve kategorije , i A i A1 i A2, obuka i motocikli na kojima se vrši obuka i polaganje su za sada isti za sve tri navedene "A" kategorije, samo je razlika u tome koliko kandidat koji polaže ima trenutno godina, tako da ako drugar ima 20 godina on odmah polaže za "A2" kategoriju.

To ustvari znači da, za sada, onaj ko ima "A1" a hoće da polaže za "A2", ili ima "A2" kategoriju a želi da polaže za "A" neće ponovo da ima obuku jer je za sada ista, nego će samo da polaže TEST + VOŽNJU a jedini uslov su godine : - 18 godina za "A2"

- 24 godine za "A"

 

Pa sretno !

 

Šta je bilo sa onim "A kategorija sa 24 godine ILI dve godine iskustva sa A2"?

I da li je moguće da moram OPET da polažem iako imam A2? :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

"A" kategorija sa 24 godine može da se polaže, a može i ranije ako se ima A2 kategorija bar dve godine.

Ali mora da se svaka kategorija za sebe polaže.

Već napisah, ne mora ponovo kompletna obuka, ali polaganje mora.

To je tako i gotovo, nisam to ja izmislio, tako su ljudi koje je narod izabrao napisali zakon na koji sad narod kuka :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 2

Imam jedno pitanje...na prošloj strani je neko napisao da mora da donese papire sa tehničkog? Voleo bih da mi neko objasni da li je to za sve tako ili? Imam motor star 2 godine, ja sam ga kupio u oktobru 2011 a registracia je do 14.9.2012...sobzirom da je prošlo 6 meseci od registracije, jer to znači da će i meni tražiti potvrdu, pošto sutra planiram da odem do Ljermontove po L tablice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Hvala Jasminko, možeš li mi objasniti proceduru polaganja za A sa A2?

Tj. da li je opet potreban lekarski ili se jednostavno prijavim u auto školu i jednostavno polažem testove i vožnju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Meni je covek u auto-skoli rekao da sad polazem za A2 ( ogranicenje do 35kw) a kad prodju 2 godine samo odem u sup i tamo mi samo dodaju A kategoriju, da ne moram ponovo za A da polazem.. Znaci, laze 1hmm.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Hvala Jasminko, možeš li mi objasniti proceduru polaganja za A sa A2?

Tj. da li je opet potreban lekarski ili se jednostavno prijavim u auto školu i jednostavno polažem testove i vožnju?

Okreni obrni, lekarski pregled (papir) vazi 6 meseci od dana izdavanja, tako da kontam da mora novi lekarski.. Da se uvere da u medjuvremenu nisi oslepeo, izgubio osecaje u rukama.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Samo kod nas novi zakoni stupaju na snagu kako bi još više oteli para, ovo nema nigde :bljak:

 

Ne bih ovo nazvao "Zakon o bezbednosti u saobraćaju" nego "Kako Da Otmemo Više Para", KDOVP...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd - Arena
  • Motocikl: Freewind

ja prosto nemam komentar! najgluplja stvar na svetu.opet moram,sledece godine,da polazem ako planiram da vozim motor cija snaga prelazi 35kw..degenerici. samo pare hoce..

imam pitanje za kolegu pod nikom jasminko VIR

-da li mogu da polazem za A kategoriju na motoru od 125 kubika cija snaga ne prelazi 35kw?

tj da li za polaganje moram da imam motor cija snaga prelazi 35kw?

hvala unapred :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja