Jump to content

Moto Zajednica

yamasaki sky 50 tuning

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova

aaaa to sam video,ali ja nebi kinesku masinu nego neku japanksu,sad gledam ima ova "moto klinika" sto kupuje havarisane motore pa mozda kod njih mogu da nadjem celu masinu od neceg... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

'Ај не зезај. Таква интервенција повлачи додатне компликације.

 

Може, али неће да ти се допадне када подвучеш линију.

 

Шта је било са стартим мотором?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

nznm nisam bio tu za vikend pa nisam stigao da ga rasturim,pa odprilike je o5 klip pukao ,a od zamene istog sam presao 60km i to sve na malim obrtajima,nznm jos videcu sta i kako.izgleda da ventil glavi pa zato i dolazi do pucanja klipa ali videcu jos...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако ти страда клип тако брзо, или си ти сатаритељ или нешто није урађено како треба. Све остале варијанте имају мало шансе.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

axaxa ma nisam ja kriv... :D stw sam ga vozio lepo i nisam se izivljavao da bi ga lepo razradio ali jedno vece sam otisao do terena koji se nalazi na 1km od mene i kad sam ga ugasio posle toga nisam mogao da ga upalim i jedva sam ga upalio na gurku da bi se vratio kuci,a trenutno mogu da ga guram u brzini kao da je izbacen ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

e razmisljao sam o tome ,bas sam gledao ovih dana hmmm klip 47mm to je 70cc ili se varam ? pa mozda bi ipak bolje bilo ka uzmem ovo i namontiram nego da se zezam oko ubacivanja nove masine ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Са 47 мм било би 72 кубика. Хоћеш да од познаника потражим контакт телефона од једног типа који има и такве сетове и оне са пречником клипа од 50 мм, који дају 82 кубика?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

E to je vec bolje,pa ako ti nije tesko potrazi...:)primetio sam da je njemu radilica ok tj da nema ni milimetar lufta ,jer treba da menjam klipnjacu da stavim neku jacu bolju ili nema potrebe? i uz taj kit ide odmah veci karburator,i taman cu i lancanik da nadjem i onu zvezdu zadnjeg tocka koja je inace napravljena od neke budjave gume pa rikne brzoo...! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јок, радилица са клипљачом остаје иста, тако да нема потребе да се полутке мотора расклапају. У комплету са цилиндром и клипом иде и комплет глава са већим вентилима, сет дихтунга и гумица, а карбуратор не јер овај кога имаш ради посао. Можда усттреба само мало већа дизна и то је то.

 

Сачекај само мало да дођем до телефона човека.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Зврцни неког Ивана на 065/864-64-44 и питај шта може да ти нађе за мотор са хоризонталним цилиндром. И наручи по два дихтунга који стоје између главе и цилиндра и два који стоје између кућишта и цилиндра.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Заборавио сам да ти поменем ову интересантну варијанту апгрејда - http://www.scooterdi...p?id=4109&tid=0 . Пишу људи да је резултат видљив.

 

Значи, за ову варијанту ти треба скутерски клип са све карикама и са равним челом пречника 47 мм (имаш ту на линку једну фотку где су два клипа - онај лево; ја бих рекао да може и већи клип, све до 54,2 мм) и болцном од 13 мм, сет одговарајућих дихтунга. Уместо да купујеш нови цилиндар, можеш стари заједно са купљеним клипом да однесеш у неку добру машинску радионицу, да га хонују на праву меру. После све то поставиш на мотор, стегнеш главу по пропису и у режиму разраде одвозаш неколико стотина километара.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Ja sam ovo tek sada video,da da moglo bi i tako :P pa 47-48 bi bilo oko da ga ne opterecujem mnogo.ali videcu sad je aerox otisla na farbanje pa su novcana sredstva smanjena xD :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да, 52,4 (не како сам написао 54,2 у пости изнад - лапсус калами) је највећа мера (ако не рачунамо неке скупе тјунинг китове) која може да се разбуши - више не дозвољава размак између брезона. Само, тада је питање да ли би и колико вентили (на 50-кама су мањег пречника од оних већих на 72-кама до 110-ки) били уско грло. По писању на оном линку кога сам ти поставио, са клипом од 47 мм и главом од 50-кубикаша, са малим вентилима, ствар лепо ради, али ко ће га знати да ли би тако било и са клипом 52,4 мм.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Чекај, стани, где журиш!?

 

Иди прво нађи клип са све карикама, па и њега понеси у МР. И опет, када кренеш да купиш нови клип, понеси и стари, да видиш да ли је болцна на истом одстојању од чела клипа.

 

И гледај да потрефиш такав, чије чело клипа неће да бије по вентилима или глави (мада се овај последњи случај релативно лако решава). Ови људи који су направили тај "буџ", употребили су клип са равним челом (на фотки је лево), па обрати и ти пажњу на то. Уколико је плашт клипа нешто краћи од онога на клипу који је фабрички дошао са мотором, немој да бринеш.

 

5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

xaxa ne zuriiim ja nigde :D lose vreme sto bi zurio :),vazi za klip cu laku tu u kraju ima adj kompani oni imaju za njega sve delove a i vece klipove pa cu otici sutra do njih da uzmem klip :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Кажем ти да прво пазариш клип, па онда носиш цилиндар на разбушивање, а не обрнуто.

 

Требају ти и одговарајући дихтунг између цилиндра и главе, па и гумени прстенови који се налазе и између цилиндра и кућишта мотора, као и између главе и цилиндра. Можда су у ОК стању, па да се провучеш пажљивим враћањем старих, али возиш ти тај мотор већ неколико година, па ко зна да ли су одрвениле или шта већ.

 

Битно је да приликом скидања цилиндра обратиш пажњу на све ситнице које су ту, где која иде и како је легла, јер можеш да имаш проблема од цурења уља до зарибавања мотора.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

dobro prvo cu da pazarim pa onda i njega sa sve cilindrom posaljem na obradu,dihtunge i gumice sam menjao pre par meseci ali cu uzeti jos jedan set u slucaju da je neka otisla a ako nije ostace za sl put.A inace motor ovaj vozim tek 3-4 meseca :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Свеједно, треба ти дихтунг између главе и цилиндра који одговара мери новог клипа и разбушеног цилиндра - стари можеш да оставиш са стране јер ти неће одговарати.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja