Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia rs 125 racing, gasenje u toku voznje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav ljudi, nedavno sam kupio Apriliu rs 125 racing iz 2000 godine koja je dvotaktna, koja je u odnosu na Yamahy ybr125 (cetvorotaktna) na kojoj sam polagao masina ipo sto se tice brzine izgleda itd, ali imam jedan problem koji me mnogo nervira, 0ljut2.gif naime, ona poseduje digitalni displej na kome se moze videti voltaza akomulatora, temperatura itd, kad dam kontakt pise da baterija ima nekih 8-9v, palim je pod saugom ali nece da upali dok se pri drzanju tastera za paljenje ne da malo gasa, onda se voltaza poveca na nekih 12-13 i radi na leru neko vreme pa se ugasi ako se ne doda gas tj ne krene u voznju, u voznji lepo ubrzava prima gas itd, medjutim cim se priblizavam, lezecem, pesackom, skretanju itd. kad usporavam iako stisnem kvacilo ona se ugasi, tako da mi voznja po gradu na rezimu kreni stani predstavlja veliki problem. Ako moze pomoc od iskusnijih kolega, posto se ne razumem preterano u dijagnostiku.

 

 

Hvala unapred! 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Sto kaze kolega karburator i to najverovatnije ler smesa ili polozaj iglice na siberu.Prvo podesi ler smesu pa ako i tad neresis problem probaj da spustis iglicu za jedan stepen nize.Naravno predpostavljam da ti karburator ne preliva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Danas sam pokusao da resim problem, tako sto sam dodao malo vise ler gasa i vaistinu je islo bolje samo se 3 puta ugasio 1moto3.gif, sutra cekam caleta da doputuje, pa cemo da ceprkamo oko karburatora, mada iz nekog razloga mi je i akomulator i dalje sumnjiv jer konstantno voltaza skace od 7 do 13V i nema sanse da se upali motor ako su prvo upaljena svetla pa startovan motor, i kad se ugasi ne zatrokira kao kad se prerano odpusti kvacilo nego jednostavno kao sam ga ugasio na kljuc.

 

 

Hvala iskusnijim kolegama na dosadasnjoj pomoci ako nekome nesto padne na um, slobodno pisite!

 

Uzdravlje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

treba da puni od 13, 8 do 14,2 V. Ako je ispod 13,5 onda je već slabo. Ako tebi toliko varira, onda nije nešto u redu sa strujom. Možda ti se ugasi na manjim obrtajima jer ne radi dobro elektronika sa niskim naponom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Gazda Slavko, 208 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Aprilia RS 125

Isti problem sam imao pre 2,3 meseca sa mojom Apriliom..

Karburacija 100 posto,a sto kaze Mrle,treba da puni od 13 do 14 na 3 000 obrtaja,to mi je rekao covek u serivsu u NS.

A na leru 12, 12,5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Delimicno, maltene skroz sam resio problem, kao sto je kolega Konstruktor rekao, da spustim iglicu na karburatoru za jedan stepen nize, iglica je bila skroz do vrha podignuta tako da je verovatno uvlacilo malo vise vazduga, spustio sam je napunio rezervoar i nisam imao problema sto se tice gasenja samo malo kad krene uzbrdo kao da mu treba vremena da povuce, ovih dana cu da skinem karb i da produvam dizne i da proverim sve posto je stajala 2 godine pre nego sto je stigla do mene.

 

Hvala svima na odgovorima i savetima! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja