Jump to content

Moto Zajednica

"Modularne kacige"

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Koliko kostaju?

 

Jet model sa resetkom napred, zove se Roof Rats i kosta 280 evra.

 

Model Roof Boxer kosta 400 evra, ali na popustu u FC Moto moze da se kupi za 340 evra.

 

Evo cenovnika iz FC Moto: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/sec1799dc2629/?ViewAction=View&ObjectID=2693608&Page=2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

HYPERX stvarno odlicno izgleda!

 

Još bolje izgleda uživo :takoje:

 

img_22819.jpg

 

 

Ja se još lomim oko tog koncepta ili da uzmem BMW Enduro ili Arai X3/X4 kacigu za put, a neku Jet kacigu za po gradu.

 

Obzirom da je obrisan link ka ceni u Srbiji valjda smem da postavim samu cenu? :zbunjen:

 

Cena ove kacige je 22.885,00. Uz popust za članove BJB foruma 21.740,00 RSD. :takoje:

Promenio član markone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Evo jos jedne kod nas nedovoljno poznate portugalske firme NEXX i njihovog modela V40 PLAIN. Pise da je karbonska, ali ne pise koliko je u stvari teska. Ono sto je zanimljivo takodje, je da na njihovom sajtu pise da u Beogradu postoji radnja gde se mogu kupiti ove kacige. U Visnjickoj ulici, negde neposredno pred raskrsnicom sa Mirijevskim bulevarom, sa leve strane.

 

http://www.nexx-helmets.com/products/default.aspx?idioma=pt&idcont=7649&title=plain

 

NEXX.png

NEXX1.png

 

Takodje je interesantna kaciga V30 VIPER, koja deluje kao flip-up, ali kada se podigne prednja strana, ostaje neka zastita za bradu.

 

Viper.png

Viper1.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ove modularne kacige su za mene bolje nego flip-up, kao što je Boki napisao i kad po vrelom danu podigneš flip opet ostaje neka zaštita za bradu što može biti presudno u slučaju pada.

 

Baš ću da ih potražim na lokaciji koju je Boki naveo da vidim na šta liče i kakav je kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Bilo bi dobro znati i kolika im je tezina, i da li su za neki duzi put...

 

Ova V30 Viper, je teska 1600g i cena im pocinje od 21.000 din. pa na dalje zavisno od boja i sara. E, sad kakve su u "stvarnom zivotu" to ne znam. To je boljka nasih prodavaca, koji nemaju kacigu za probu na nekoliko dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Po meni je 1600 preteska kaciga za celodnevno nosenje i touring. :(

Pored toga, Viper mi deluje bucno zbog ovih "peraja" na vrhu - ali trebalo bi probati u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Posedujem Nolan N43 kacigu, dobra je kao letnja gradska kaciga i samo za to. Inače kupio sam potpuno neiskusno po sistemu "lepa je", kao skdaću leti bradu dok se vozim po gradu. Inače nije za otvoren put, na većim brzinama vetar ti prolazi i kroz glavu i oko glave. Sve u svemu bolje se odlučiti ili za full face ili flip up kacigu sve ovo drugo je nebezbedno a i bačene su pare. N43air_classic3_600_.jpg&w=600&h=600&ei=nSNTUOiGBO-P4gSy-4DwBA&zoom=1&iact=rc&dur=593&sig=103527852498180621835&page=1&tbnh=155&tbnw=161&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:3,s:0,i:79&tx=105&ty=65

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

IJa imam givi Xzero1 kacigu isto 17u1. Mislim da je cisto letnja kaciga,bucna je lepo. Ja sam se u pocetku brinuo da li u slucaju pada brada izdrzava ali sam gledao testove te kacige i video da ima dobre karakteristike. Kao gradska letnje kaciga je odlicna i pametniji izbor od jet kacige

 

 

Boki samo jednu stranicu pogledati unazad i u samom vrhu prvih postova primetices da sam se potrudio da odmah podrzim temu. Ala ke*am, jel da :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@Alien & @skuteras

Moja osnovna zamerka ovim kacigama je nedovolja zastita od buke. One i jesu samo za grad (posedujem Nolan N43 Air), nisu za neka duza putovanja, narocito ne velikim brzinama, jer nisu narocito tihe. Medjutim sa druge strane, pruzaju dovoljno udobnosti i daleko vece vidno polje od full-face kaciga, sto je u gradu veoma vazno, takodje i bolju provetrenost. Bolju zastitu od otvorene flip-up kacige, kako je obicno vlasnici koriste u gradskim (i letnjim) uslovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

IJa imam givi Xzero1 kacigu isto 17u1. Mislim da je cisto letnja kaciga,bucna je lepo. Ja sam se u pocetku brinuo da li u slucaju pada brada izdrzava ali sam gledao testove te kacige i video da ima dobre karakteristike. Kao gradska letnje kaciga je odlicna i pametniji izbor od jet kacige

Boki samo jednu stranicu pogledati unazad i u samom vrhu prvih postova primetices da sam se potrudio da odmah podrzim temu. Ala ke*am, jel da :)

 

Divan si Djuro! :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@boki 64

 

Koju kacigu bi preporucio za celodnevne voznje, vise dana za redom? Imam Caberg Kondu, i ona je perfektna za sve osim za to jer je teska 1700 grama i konstantno boli vrat posle 2 dana. Vremenom sam skapirao da je tezina kacige najbitnija za touring.

 

Ima li neko iskustva sa Bandit kacigama, one su full face i teske su po 1200 grama? primer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ma nemam ja bas neka iskustva sa kacigama, ono sto bih mogao da ti kazem je ono sto bi i sam mogao da procitas. Ono sto znam je da flip-up kacigu necu kupovati, jer su preteske. Medjutim pre neki dan sam slucajno u Gevari, cekajuci neku drugu uslugu, sisao na donji nivo i zabavljao se probajuci razne kacige. Tada mi je do ruku dosla nova HJC flip-up kaciga koja je teska samo 1450g, sto je za njih fenomenalno!

 

Ono sto bih ja (eventualno) uzeo, kada bih resio da ima kacigu za svaku namenu je Marushin(mislim)999 karbon full-face kaciga koja je teska svega 1100g. Kada sam je uzeo u ruku, umalo da mi ispadne kada mi je ruka "poletela" uvis, ocekujuci neku "normalnu" tezinu.

 

Eto, ako jednog dana budem prestao da se trudim da "i da stisnem i da prdnem :lol: " i resim da nabavim odgovarajucu kacigu za svoju namenu, onda cu imati full-face za voznje van grada i modularnu za grad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Deluje dobro tih 1100 grama, jedino sto sumnjam da imaju naocare za sunce integrisane (a to je potrebno nama koji nosimo cvikere sa dioptrijom).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Deluje dobro tih 1100 grama, jedino sto sumnjam da imaju naocare za sunce integrisane (a to je potrebno nama koji nosimo cvikere sa dioptrijom).

 

Vidi, ako za ove godine nisi naucio sta je kompromis, onda ti je vreme ... ili kreni da pravis sopstvene kacige. ;):dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Evo clanka sa tezinama kaciga..

 

http://www.webbikeworld.com/motorcycle-helmets/motorcycle-helmet-weights.htm

 

Ja imam scorpion exo450 (fullface) i teska je 1600gr...isprobana na duzim relacijama (550km) i sve proteklo ok tj nema bolova. Al da se vratim modularnim kacigama tj. valjda se moze reci i flip up. Nesto me mami EXO 900 ali tezina skoro 1900gr...kosta 30k din. Druga opcija mi je Schubert C3 sa 1700gr oko 45k...jos samo da se skupe pare i neka ce se kupiti samo da vidim koja je udobnija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

VEMAR italijanska firma, koja ima zastupnistvo i u nasoj zemlji ima takodje interesantne modularne kacige. Model Vemar Sly Evolution je simpatican, ali vec vidjen.

Vemar-Sly-1.jpg

Na njihovom zvanicnom sajtu se mogu videti sve boje i varijante ovog modela:

http://www.vemarhelmets.com/ , a ovde se mogu videti cene: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/seca0af0928de/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets/Vemar-Helmets/Vemar-Sly

 

Ono sto je zanimljivo i interesantno i nesvakidasnje je model: MUVA CE CE! Salim se, ali lici. :lol:

Model se u stvari zove Vemar Cikiqui, evo ga.

Vemar-Cikiqui-1.jpg

Vemar-Cikiqui-2.jpg

Evo i cena: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/seca0af0928de/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets/Vemar-Helmets/Vemar-Cikiqui

 

Nisam proveravao posto su kod nas i ima li ih uopste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Vidi, ako za ove godine nisi naucio sta je kompromis, onda ti je vreme ... ili kreni da pravis sopstvene kacige. ;):dobar:

Za ove godine sam naucio da se prvo raspitam pre nego sto napravim kompromis, jer je sva prilika da su milioni ljudi pre mene dosli na istu ideju i da je sve to vec napravljeno, samo se treba informisati. A forum moze biti odlicno mesto za to. ;)

 

Elem, izgleda da postoji foto-grej vizir za Marushin kacige koji resava problem, bez pomenutih kompromisa. 0cool.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Italijanska firma AIROH takodje ima modularne kacige u svojoj ponudi i to dva modela.

 

AIROH J-105, link: http://www.airoh.com/helmets/modular/j-105/bicolor/j138_white#more-1

Airoh%20J-105_zps6119ad0a.png

 

AIROH J-106, link: http://www.airoh.com/helmets/modular/j-106/shot/j6s32_orange_gloss#more-1

Airoh%20J-106_zps3d92ee3c.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja