Jump to content

Moto Zajednica

Promena motora, RR nije vise za mene...

Recommended Posts

  • Drug član, 2470 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

Nakon 2 prelepe sezone provedene na mom ljubimcu CBR1000RR resio sam da dignem ruke od sportskog motora i resim se tih 170 pobesnelih konja. Jeste to lepo, neverovatan dozivljaj i adrenalin u krvi, ali mora nesto smirenije, laganije i pre sve udobnije. U osnovi ne obozavam brzu voznju, motor za mene treba da moze da razvija 140 posto mi je to neka srednja brzina kojom se krecem, po lokalu, poo putu, po autoputu. Sadasnji motor samo sam jednom odvrnuo do 292 i uvideo da za tim nema potrebe.

Vazno mi je da motor malo trosi sadasnji mi se uvek vrti oko 6L na otvorenom sto mi je opet mnogo.

 

Sledeca kategorija nije predodredjena, gledam motore 4 razlicitih vrsta u kojoj se ubraja i "sport" kategorija ali dosta slabija i meksa. Na prvom mestu tu je BMWova sportska sekcija:

 

*R1100S

"R" oznacava boxer motor, 2 klipa od po 542,5 ccm protive se horizontalno uzajamno jedan drugom stvarajuci 98ks. Svidja mi se hidraulicno kvacilo, stelujuci korman i alternator koji proizvodi 600w. Ono na kraju naziva "S" trebalo bi da oznacava Sport, to je kod japanaca ono R ili RR na kraju.. ali je to S dosta pitomije od R-a :D

 

2005-BMW-R1100S-BoxerCupReplika.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2470 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

Pocevsi pricom kako izbacujem sportski motor iz moje upotrebe, posle R-a sa jos vecom kubikazom od motora koga zelim da se klonim, dolazimo do jos jednog modela koji u svom nazivu ima famozno R.. Ali pored tog divljeg R ima ono sto ga kroti, svima poznato F. Jos kad vam kazem da je V4 masina sa okruglo 800 kubika znacete da je prica o prelepom Toureru sportskog izgleda koji se proizvodi jos od osamdesetih godina proslog veka, ali sada u najnovijem izdanju..

 

VFR800 V-Tecv :)

 

honda-vfr-800-09.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2470 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

Stara ljubav koja se i dalje skriva u meni neda mi nikako mira jos od kako sam prodao Super Teneru. Osecaj visine i velicine je neprikosnoven i veoma poseban, jer ga ne moze nista na svetu zameniti (sem ogromnog dzipa koji zauzima ceo put.. :D )

Hvali mi taj polozaj rasirenih ruku i velikog sedista, poceo sam da vucem komplekse kad susretnem onako pogrbavljen pored endurista koji stoje na svojim gumenim fuzasterima i dosezu visoko u nebo..

 

U opticaju je V-Strom 1000. Varadera volim ali je prejak potrosac za moju pricu.

 

2006-suzuki-v-strom-1000-5_1280x0w.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Stara ljubav koja se i dalje skriva u meni neda mi nikako mira jos od kako sam prodao Super Teneru. Osecaj visine i velicine je neprikosnoven i veoma poseban, jer ga ne moze nista na svetu zameniti (sem ogromnog dzipa koji zauzima ceo put.. :D )

Hvali mi taj polozaj rasirenih ruku i velikog sedista, poceo sam da vucem komplekse kad susretnem onako pogrbavljen pored endurista koji stoje na svojim gumenim fuzasterima i dosezu visoko u nebo..

 

U opticaju je V-Strom 1000. Varadera volim ali je prejak potrosac za moju pricu.

 

2006-suzuki-v-strom-1000-5_1280x0w.jpg

 

I ja se dvoumim za Stroma tako da ja glasam za tako nesto! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

I na kraju dl je pametno dal ne, bilo bi zanimljivo ali neznam koliko korisno z1000

 

091502top.jpg

 

kad vec hoces da batalis R onda nemoj da razmisljas o ovom motoru. jak obrtni moment i kratko medjuosovinsko rastojanje, tera na krsenje pravila samo tako. vise voli da bude na zadnjem nego na oba

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

A koja je to razlika u potrosnji izmedju Vare i Stroma? Koliko mislis da trosi Strom a koliko Vara? Pricas iz necijeg iskustva, nesto sto si negde procitao ili je to tvoje misljenje?

 

Vara sa karbovima trosi na otvorenom izmedju 5.5 i 6 a u gradskoj varijanti oko 6.5 litara. Preko ovoga je meni (i drugima) trosila samo pri voznji od preko 140km/h na autoputu. Najveca moja potrosnja je bila 7.2 litre sa 160-170km/h na autoputu od NS do Paracina. Uglavnom na putovanjima sto se mene tice (uglavnom belezim pri svakom tocenju) krece se od 5.2-6.2 litre. U slucaju 2 osobe i 3 kofera (koferi uzasno uticu na potrosnju zbog otpora vetra) krece se od 5.5 - 6.5 litara ( u zavisnosti od rezima voznje, ali bez divljanja preko 130-140km/h)

 

Vara sa ubrizgavanjem u zavisnosti od rezima voznje trosi za pola litre manje a ponekad jos manje.

 

Za Stroma1000 ne znam kakva je potrosnja niti hocu da uporedjujem nego mi je tvoja konstatacija da je prevelik potrosac za tebe malo upala u oci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5541 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam se jedno vreme vozio sa drugarom koji je vozio Varadero sas ubrizgavanjem. Ja sam u Stroma tocio uvek pola litra/litar vise.

Inace, ko zadrzi sportski nacin voznje prelaskom na Stroma i sl. motore, potrosnja moze lako da predje 7l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

I na kraju dl je pametno dal ne, bilo bi zanimljivo ali neznam koliko korisno z1000

 

091502top.jpg

 

Vec kad ti je zapala za oko Kawasakijeva Z serija a koliko vidim u planu imas neki motor iz sport touring kategorije, pogledaj i Kawasaki Z750S. Pre par meseci sam bio u relativno slicnoj dilemi, da li uzeti FZS 1000, VFR 800 ili FZ6 Fazer ali kad sam slucajno naleteo na parkiranog Z750S zaljubio sam se u motor i odlucio da ga pazarim jer po mojim nekim shvatanjima pruza najvise za najmanje novca. Pre toga mi nije bio ni u kakvom planu, delovao mi je premalo i kao neka sklepana varijanta Z750 nakeda. Sve u svemu zivahan i okretan motor od 110 konja koji se odlicno drzi u gradskoj guzvi kao i na otvorenom putu, idealna kubikaza od 748ccm, solidna zastita od vetra za razliku od njegovih naked drugara. Na otvorenom bez bisaga i ostalog prtljaga potrosnja 4.65 , sa njima blizu 5, a mesovite voznje po gradu izmedju 5 i 7, zavisi koliko ga przis. :)

 

Ako ti to nije u opticaju moj glas ide za VFR, iako nisam ljubitelj Honde. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2470 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

A koja je to razlika u potrosnji izmedju Vare i Stroma? Koliko mislis da trosi Strom a koliko Vara? Pricas iz necijeg iskustva, nesto sto si negde procitao ili je to tvoje misljenje?

 

Vara sa karbovima trosi na otvorenom izmedju 5.5 i 6 a u gradskoj varijanti oko 6.5 litara. Preko ovoga je meni (i drugima) trosila samo pri voznji od preko 140km/h na autoputu. Najveca moja potrosnja je bila 7.2 litre sa 160-170km/h na autoputu od NS do Paracina. Uglavnom na putovanjima sto se mene tice (uglavnom belezim pri svakom tocenju) krece se od 5.2-6.2 litre. U slucaju 2 osobe i 3 kofera (koferi uzasno uticu na potrosnju zbog otpora vetra) krece se od 5.5 - 6.5 litara ( u zavisnosti od rezima voznje, ali bez divljanja preko 130-140km/h)

 

Vara sa ubrizgavanjem u zavisnosti od rezima voznje trosi za pola litre manje a ponekad jos manje.

 

Za Stroma1000 ne znam kakva je potrosnja niti hocu da uporedjujem nego mi je tvoja konstatacija da je prevelik potrosac za tebe malo upala u oci.

 

Bas u tome je fora, posle Tenere sam starog Varadera hteo da kupim (za injectio i sad nemam para) i svako je reko da dere sa potrosnjom. Ocigledno da su to sarene lazi nenastelovanih primeraka.

 

Ali svakako mi treba veci motor, Z750S mi je pre bio u opticaju, ali sada ipak glomazniji motor posto zena ide svuda samnom, jos malo sitna deca (treba tu i kofera VELIKIH) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2470 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

posto si vec vozio R od 1000cc falice ti snaga koj god da uzmes.

 

nece, proputovao sam dosta kilometara choperom 125 ove godine zbog manjka novca.. moze i polako bez zurbe kod mene, nije problem..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207
...resio sam da dignem ruke od sportskog motora i resim se tih 170 pobesnelih konja...

 

Hahahahahahaha....jooooj sto mi ovo smesno!!

Jel' da GIle da je smesno..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2470 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

kako se krece VFR sa potrosnjom? Probao sam ga pre par dana, bas mi se svidja ta naprava.

 

Jel je on kao i onaj matori bez lanca na zupce ili kako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

ali ce nauciti da uziva u drugim stvarima za koje je bio osakacen voznjom takvog motora

 

previse nakaradno si se izrazio. naravno da nije osakacen, jebote kakva rec.

ja vozim R-a i sad sam osakacen zato sto ne mogu da ga teram uz stepenice?

a ti vozis to sto vozis i ti si osakacen jer ne mozes da stignes do 200 ni iz aviona da te bace? gluposti.

sve ima svoje prednosti, ako mu nije funckija da ide uz stepenice to nije mana i ti kao vozac nisi osakacen zbog toga nego si izabrao ono sto ti se svidja.

ako mu nije funkcija da stigne do 200 za 9 sekundi ni to nije mana, jer mozda taj motor mozes da popnes uz masnu banderu sto bi rekli.

u svakom slucaju mislim da nece nauciti da uziva uz z1000 ili vfr jer su to bicikle za ono sto je vozio a ti motori se voze samo po asvaltu kao i cbr, dakle nista nece nauciti. sport/touring klasa otpada. jedino da izabere neku

enduro varijantu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2470 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

Sta bre da naucim? Treba mi nesto udobnije i ekonomicnije..

 

Izabrao sam par modela koja sam naveo, koja mi se svidjaju, svakog bi voleo da probam pa da znam sta mi najvise odgovara, ALI PRE TOGA, kazi te mi zasto bas TAJ koji vi individualno izaberete. Koja je prednost nad ostalima? i da li vam pada jos neki na pamet?

 

batalite me sa "moj glas ide na .... " nije ovo anketa <_<

 

Konkretno bi voleo da cujem misljenja vlasnika ovih motora, onih koji su bar imali neku dodirnu tacku ili bar nekog ko ima slican motor pa da ga napomene.

 

Caponord je veoma slican, i dosta njih kazu da je zavrsna obrada i detalji kvalitetniji nego kod od Varadera, ali opet da im je struja slaba tacka, Da li je to istina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Pored endurača volim i naked i sport touring motore ali kupovina jednog dolazi u obzir isključivo uz primarni, ENDURO motor.

 

I da, osakaćeni ste, jbg, tako je. Nije poenta u "penjanju uz stepenice" već što gubiš 50% od motociklizma tako što ne voziš enduro, vidi samo slike sa Golije na primer, do takvih pogleda ne možeš stići drumskim motorom...

 

Enduro motori (uglavnom) ne mogu da dostignu 200kmh, većina može preko 160 ali R motor ne može UOPŠTE van puta a da to liči na vožnju.

 

Što ja volim da kažem, nije drumski motor (Bandit, Hornet, Drag Star, BT1100, R1 etc.) toliko bolji od mog XT-a na putu koliko je XT bolji od tih motora van puta :takoje:

Gledajte samo ove na ADVrider forumu što putuju po Aziji, Africi...

 

I nemam nameru da ističem koliko je enduro bolji od ostalih motora, svako vozi ono što mu odgovara (i što može), ovo je samo moje viđenje ;)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja