Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motociklista u okolini Aleksinca

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sinoć oko 19 sat, (upravo kada sam motorom iz svoje ulice izlazio na put koji vodi prema Nišu), projuri hitna pomoć iz Aleksinca prema Đunisu. Pre par sati sam se vratio s puta i drugari mi rekoše da je htna pomoć otišla zbog udesa u kome je stradao motociklista Dušan Stošić, star 22 god. iz sela Srezovac (opština Aleksinac).

Dečka sam poznavao jer smo više puta vozili zajedno u grupi (moto kljub Aleksinac), a i inače je svakodnevno prolazio motorom pored mog dvorišta.

Uglavnom je vozio brzo i (po mojoj proceni) previše riskantno. Znam da je imao crnu "Ninju", ali ne znam da li je udes imao na tom motoru. Inače se bavio se prevozom šljunka kamionom.

Još uvek ne znam detalje tragedije, ali mi je rečeno da je dečko iz nekog razloga izgubio kontrolu nad motorom, sleteo s puta i udario u drvo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Upravo sam se vratio sa dušanove sahrane. Veliki broj prijatelja i rodbine. Na čelu povorke i pedesetak motora. Vriska roditelja. Strašno!

Ljudi, čuvajte se! Ako ne mislite na sebe, pomislite na one kojima je stalo do vas.

Bio sam i na mestu udesa.

Dugačak pravac, put paralelan sa prugom (Beograd-Niš). Pedesetak metara ispred blage desne krivine motociklista je telom udario u stablo na levoj strani puta, (na oko metar visine), a motor je nađen tridesetak metara dalje, sa suprotne strane puta. Motor je polomljen sa svih strana, rezervoar je potpuno zgužvan, "rep" ga nema, prednja felna iskrivljena, ... . Očigledno da se motor prilično dugo "tumbao" pre nego što se zaustavio. Očigledno da je brzina bila zaista velika. Očevidaca nema a jedino sigurno je da sje kacigu nosio na ruci. Inače je umro od povreda glave i vrata.

I nešto ružno: Dok je kolona od pedesetak motora išla od Aleksinca prema selu gde je Dušan živeo, neki "bajkeri" su pokazali da nemaju ni osnovnu kulturu. Preticanja u koloni, "presecanja" susednih motora, "turiranja", .... . Isto se ponavljalo i dok smo u dve paralelne kolone išli do groblja. Guranja, preticanja i sa leve i sa desne strane, prolaženje između kolona, ... .

Mooramo da priznamo da i među motociklistima ima teških smradova.

  • Podržavam 29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251

Mooramo da priznamo da i među motociklistima ima teških smradova.

Nažalost moram da se složim sa tobom

Saučešće porodici nesrećno preminulog Dušana

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Tragedija! Još jedan takoreći klinac, tek počeo da živi...užas...teško da će iko ikada u tim godinama prihvatiti činjenicu da se tanka linija još više istanji ne poštujući pravila igre sa takvim mašinama kao prividnim slugama...moje saučešće porodici i prijateljima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Strašno! Žiko nam je to odlično opisao iako nema u ovome ničeg lepog. Saučešće porodici!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Još jedan ulični trkač manje... bar da ova smrt posluži kao nauk drugima, ali džaba. Ode jedan, pojave se trojica novih, i tako u krug.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Još jedan ulični trkač manje... bar da ova smrt posluži kao nauk drugima, ali džaba. Ode jedan, pojave se trojica novih, i tako u krug.

 

Nadam se da gresim ali ovo si napisao kado da ti je drago sto je decko poginuo... <_<

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Daleko od toga da mi je drago, ali slagao bih kada bih rekao da mi je žao samoubice. Jedino što mi je drago je to što nikog drugog nije ubio svojom vožnjom.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

sinoc pricam sa momkom od 23 godine, zuri mu se da polaze pre novog pravilnika o pohadjanju vozacke obuke i hteo bi da vozi motor

 

ajde pogodite koji motor prvi planira da kupi....

sav ushicen se hvali time da odmah NARAVNO seda na R-a od 600ccm

 

na moj savet da krene od manjih kubikaza se samo nasmejao :(

 

P.S. od motora do sad je vozio nekoliko puta skuter i nekoliko puta po 100 metara neke ozbiljnije motore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha R6 2006

sinoc pricam sa momkom od 23 godine, zuri mu se da polaze pre novog pravilnika o pohadjanju vozacke obuke i hteo bi da vozi motor

 

ajde pogodite koji motor prvi planira da kupi....

sav ushicen se hvali time da odmah NARAVNO seda na R-a od 600ccm

 

na moj savet da krene od manjih kubikaza se samo nasmejao :(

 

P.S. od motora do sad je vozio nekoliko puta skuter i nekoliko puta po 100 metara neke ozbiljnije motore

 

 

 

I ja sam odmah seo na R6. Nije vazna kubikaza vec u glavi stvar. Znam druga koji je seo odmah posle polaganja na R1 i presao 15 000km bez i jednog ekcesa, ali stabilna je licnost. Postuje svih 180 konja i 1000 kubika, uziva u voznji, ne divlja, ne vozi brzo. Isto kao i ja.

 

 

Samo polako sta god da kupis i nemas problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: Aprilia Pegaso; BMW R 1200 GS

Strašno, saučešće! Moj nerođeni brat istu stvar uradio, položio i kupio GSR s prije togs nikada sjeo na motor. Kod je prvi put sjeo na motor nije znao raspored brzina, pita gdje prva. Nadam se samo da će biti pametan i svijestan šta vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha R6 2006


Strašno, saučešće! Moj nerođeni brat istu stvar uradio, položio i kupio GSR s prije togs nikada sjeo na motor. Kod je prvi put sjeo na motor nije znao raspored brzina, pita gdje prva. Nadam se samo da će biti pametan i svijestan šta vozi.



Savetuj ga. Ako je mladji pustaj mu klipove na youtube da dok radi ovo:



moze da mu se desi OVO:



ili ovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja