Jump to content

Moto Zajednica

U udesu povređen motociklista

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

U udesu povređen motociklista

 

Beograd -- U saobraćajnom udesu na Brankovom mostu, koji se dogodio sinoć oko 22.30 časova, u smeru ka Novom Beogradu, povređen je motociklista.

 

Muškarac star oko 25 godina zadobio je prelom potkolenice, kontuzije kolena i kuka i prevezen je u Urgentni centar, rekao je koordinator za odnose sa medijima u Hitnoj pomoći Mirko Lutovac.

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=08&dd=13&nav_category=16&nav_id=634324

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: CBR 600 F4i Sport

Sinoc smo se vozili, grupica od nas 6orice. Zbog radova na brankovom mostu i neadekvatnom obelezavanju istih drugar pade sa motora. Vozio je iza auta koji je ispred zastitne bankine naglo smotao u desnu traku tako da drugar nije imao vremena da zakoci ili izbegne zastitnu bankinu. Opicio je u znak i pao. Ostatak se moze procitati u novinama. Vozio je MV Agustu Brutale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Nadajmo se samo da ce se tvoj prijatelj brzo oporaviti....

 

A neadekvatno obelezavanje radova na putu u opste nije novina... Grrrrr!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

dusanko, ajd' sad napisi kako je drugar, kakve su povrede i sta je policija rekla. Moze li da trazi neku odstetu ili je krivica samo njegova zbog tradicionalnog "ne prilagodjavanja brzine uslovima na putu" >:(

 

Jel' ostao vozac auta da da izjavu, ili to ne pomaze nista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Mozda bi covek i prilagodio brzinu uslovima puta da je bilo jasno obelezeno znakom da su u toku "radovi na putu" ???

 

Koliko sam ja skontao Dusankobgd radovi nisu bili oznaceni adekvatno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: CBR 600 F4i Sport

E sad, ja sam rekao neadekvatno ali mogli su mnogo bolje da obezbede te radove na putu. Vozis pravo i onda od jednom naletis na onu tablu sa crveno belim sarama kojoj je jedna strana na putu a druga na nogari. Mogli su da postepeno stave one blinkajuce plastice oznake da se to lepo skonta. Auto koji je naglo srenuo da bi izbegao doticnu zastitnu ogradu nije se zadrzao. A milicajci nista nisu rekli. Niti da li je on kriv zbog prebrze voznje tj zbog neprilagodjene brzine uslovima na putu niti da li moze da trazi odstetu. Mada moje iskustvo mi govori da smo mi (vozaci) uvek krivi zbog neprilagodjene brzine. Mada sad, kazem vam. Da je on vozio prvi video bi sigurno znak. Nije on neiskusan vozac. Ima ona masa iskustva. Problem je bio samo sto je vozac kasno odreagovao pa on nije imao vremena da se skloni. Inace sinoc je delovao ok. Skontao je odmah da mu je podkolenica slomljena. Ostalo je izgledalo u redu. Malo je zagulio kuk. Ali sve to nakon udesa je vruce i ne boli. Ko zna sta ce tek danas da ga ceka.

 

P.S. 3 minuta nakon udesa kola koja isto nisu skontala znak naglo koce i udaraju ga. Sva sreca nije ga udario jako tako da je odmah otisao. I naravno sreca da nikog nije bilo iza tog auta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ljudi, već neko vreme traju radovi na Brankovom mostu i jako nedostaje svetlosna signalizacija! Gde su im one prikolice sa velikim svetlecim strelicama koje ukazuju na obavezno prestrojavanje?

Video sam i nekoliko automobila koji su upadali u taj ograđeni deo, samo je pitanje bilo kada će i neki motociklista da se sjebe >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Mozda bi covek i prilagodio brzinu uslovima puta da je bilo jasno obelezeno znakom da su u toku "radovi na putu" ???

 

Koliko sam ja skontao Dusankobgd radovi nisu bili oznaceni adekvatno...

 

Ma i ja tako mislim, samo se bojim da ce putari (ili ko je vec odgovoran) da se izvuku tako sto ce momku koji je pao da nakaleme tu odvratnu etiketu... Pa sam zato stavio - >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Sinoc je ta grupica (zajedno sa tom MV Agustom) prosla pored mene, tj. kroz ulicu marsala tita (srpskih vladara). Ako su na brankovom mostu vozili onako kao kroz grad, onda nije ni cudo sto nije mogao da odreaguje na vreme i sto je pao... <_<

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Nije mi jasno samo kakve veze ima vozač ispred? Nije mu se zalepio u auspuh pa da nije mogao da vidi ispred šta se dešava. Svakodnevno prolazim tuda u večernjim satima i koliko mogu da se sada setim stoji na sredini mosta obaveštenje(znak)o suženju puta sa leve strane (narandžasto-crveni trougao). Šta znači "adekvatno obeležavanje"? Brzina preko mosta je 50km/h, kao i u naselju. Na autoputu se postavljaju one ogromne blinkajuće strelice, pri tom, ulično osvetljenje na mostu je korektno, može i bolje, ali bar je nekakvo.

 

Kolegi želim brz oporavak.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blokovi
  • Motocikl: Afrika

I ja sam pre jedno dve tri nedelje uvece isao preko Brankovog mosta od NBG-a prema gradu. U kontra smeru vidim mecku i kadeta olupali se bas na mestu gde su nazovi obelezeni radovi, razmisljam ja u sebi kakvi debili nisu videli radove...kad ne lezi vraze ja u povratku zamalo da omastim asfalt na istom mestu, u levoj traci picim preko mosta sve relativno poluprazno kad niotkuda kvazi znak radovi...crveno bela ploca :stabre: na dve nogare. cak nije ni fluorescentna...znaci u onom poluzutom osvetljenju tabla se jednostvno uklopi u okruzenje, i ne vidi se uopste, dok ne dodjes jedno 20-tak meteri do nje, pa situacija odjednom postaje zajebana :staa2: . Nekako izbegnem ``prepreku``,stanem na semafor posle mosta, malo sabiram utiske :zbunjen:<_< . Kad neki momci na R-ovima polaku pristizu na semafor i komentarisu da su i oni zamalo omanuli u tablu.

 

Suma sumarum: nasi putari boluju od drevne boljke `kurcobolje` pa ih zabole dal ce neko da pogine zato sto oni nisu stavili osvetljenje u sred noci na most <_< ...pa posle panduri konstatuju prekoracenje brzine, i ode mast u propast. Tako da zipa preko mosta..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Sinoc je ta grupica (zajedno sa tom MV Agustom) prosla pored mene, tj. kroz ulicu marsala tita (srpskih vladara). Ako su na brankovom mostu vozili onako kao kroz grad, onda nije ni cudo sto nije mogao da odreaguje na vreme i sto je pao... <_<

 

Jesi im odokativnom metodom izmerio brzinu?

 

5vir0qr4c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Sinoc je ta grupica (zajedno sa tom MV Agustom) prosla pored mene, tj. kroz ulicu marsala tita (srpskih vladara). Ako su na brankovom mostu vozili onako kao kroz grad, onda nije ni cudo sto nije mogao da odreaguje na vreme i sto je pao... <_<

 

Jesi im odokativnom metodom izmerio brzinu?

 

5vir0qr4c

 

Nisam, ali nisam toliko retardiran da ne primetim da je veca od dozvoljene (a i vozim relativno dugo, pa imam osecaj za brzinu). Bilo je tu i zavrtanja masine kako bi se prestigla trola koja u tom trenutku prelazi preko pesackog, pa onda 'secenje' trole kako bi se skrenulo desno ka domu omladine tj. tunelu., nepropustanje pesaka na pesackom (ja sam bio na tom pesackom) itd...

 

Bas je neko od prolaznika prokomentarisao: 'eh sto bih voleo da padne'... Izgleda da mu se 'zelja' ispunila...

 

Postujem sto su momci imali opremu, tj. jakne i kacige... ali onakva voznja definitivno nije za centar grada... :zdravo:

 

A bas lepo za to '5vir0qr4c', veoma si kulturan. Ja nikoga nisam vredjao, pa nemoj ni ti.

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam isao danju, vidi se....tj, vidi onaj koji zna za jadac, tj. za tu "putarsku qrcobolju".

Nocu vjerujem da je zajebano, ali taj sto je pao je iz Beograda, a oni tamo nisu od juce "bolesni" nego tako vec neko vrijeme obiljezavaju sve. :neznam:

Na autoputu se grozim kad vidim one nesretnike kako mjenjaju lampe u onoj kosarici, a znak za suzenje puta stoji na asfaltu 10 (deset) metara ispred kamionceta (koji je uz lijevi rub lijeve trake).

Svaka mu cast ako dobaci do pemzije tako....:lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

A bas lepo za to '5vir0qr4c', veoma si kulturan. Ja nikoga nisam vredjao, pa nemoj ni ti.

 

Izvini jesi ti neki muzičar :tuzno: :tuzno:

 

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

U svakoj temi mora po neko da pocne da se raspralja... Svako ima pravo na svoje misljenje svidelo se to tebi ili ne... Ali sve je to nebitno... Jedino je bitno u ovom trenutku da se momak oporavi i da se vrati na motor da se opet vozi... Moda je izvukao neku pouku iz ovog dogadjaja a mozda i nije... Na njemu je da rasudjuje zasto se to desilo i sta je mogao da uradi da spreci to...

 

Iskreno se nadam da vise momak nece imati slicnih iskustava i zelim mu brz oporavak i sto vise sigurnih kilometara... o/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: CBR 600 F4i Sport

U svakoj temi mora po neko da pocne da se raspralja... Svako ima pravo na svoje misljenje svidelo se to tebi ili ne... Ali sve je to nebitno... Jedino je bitno u ovom trenutku da se momak oporavi i da se vrati na motor da se opet vozi... Moda je izvukao neku pouku iz ovog dogadjaja a mozda i nije... Na njemu je da rasudjuje zasto se to desilo i sta je mogao da uradi da spreci to...

 

Iskreno se nadam da vise momak nece imati slicnih iskustava i zelim mu brz oporavak i sto vise sigurnih kilometara... o/

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

pazite se i kad idete ruzveltovom ka bogosloviji, vec dva dana "rade" neki saht, kod groblja, takodje ima naglih kocenja i obilazenja...

 

a za vikend je bilo odlicno u beogradu, svaka im cast, radi se autoput kod komande, brankov most, gazela zatvorena...

 

>:(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Nije neka umetnost i nije potrebna neka inteligencija postaviti dobru signalizaciju kada su radovi u toku.

 

Loši primeri su:

 

- Brankov most

- Milutina Milankovića

 

 

Koliko toliko dobar primer:

 

- Gazela

 

 

Neću da komentarišem da li je išao brzo ili ne, tu je sergio da proceni, samo znam da sam ja sa 50-60 prošao u tom pravcu pa mi nije bilo svejedno kada sam video kako uleću sa leve strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

 

Bilo je tu i zavrtanja masine kako bi se prestigla trola koja u tom trenutku prelazi preko pesackog, pa onda 'secenje' trole kako bi se skrenulo desno ka domu omladine tj. tunelu., nepropustanje pesaka na pesackom (ja sam bio na tom pesackom) itd...

 

 

Zaboravio si da kažeš da smo na Brankovom mostu vozili 350 km/h, brže nego Lorenzo na Muđelu...Ako već glumiš Gestapo, onda i obuci kožni mantil, ovako u moto opremi ne deluješ ozbiljno...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Tipično... Pazi 'vako - Srki, da si nešto drugo napisao, umesto da "napadneš" Serđa ovako, još bi neko i pomislio da niste divljali. Napadom na ličnost, umesto odgovorom na izjavu nekim činjenicama, stavovima, argumentima.... samo zatrpavaš sebe ;) Al' dobro.... 1Mina.gif

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

Samo me zanima jel vas plaćaju da idete po gradu i beležite saobraćajne prekršaje, ili to radite dobrovoljno, onako volonterski ?

 

Dečko, inače moj jako dobar drug, je pao i slomio nogu, zbog neodgovornih idiota zaduženih za održavanje puta, a vi tu svirate o saobraćajnim propisima. Kao prvo vozio je preko mosta brzinom koliko i gradski autobus i nije napravio nikakav saobraćajni prekršaj, a vaše glupe predrasude su da čim neko padne sa motora, jačeg od 100 ks, odma je vozio 200 na točku i naravno uvek je kriv, šta god se dogodilo. Da je udario u mešalicu ostavljenu na sred mosta (viđao sam i to na gazeli), vaš stav bi bio da je potpuno normalno da mešalica stoji na mostu, nije to dužnost putara da je sklone, nego vozača, jer njima smeta, putarima ne...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Radovi na Brankovom mostu JESU nepropisno obelezeni. Radovi na Brankovom mostu NISU vidljivi ako se vozite krajnjom levom trakom a ispred vas postoji bilo koje vozilo. To mogu da potvrdim (sto iz iskustva stecenog kao inzenjer saobracaja sto kao vozac auta koji umalo nije prosao kroz sve te njihove radove). Svako vece se neko spuca u table za radove na putu.

 

Fora je sto nigde pre samih radova i suzenja trake NEMA znaka koji oznacava suzenje puta. Ako vozite iza nekoga (pogotovo nekog viseg vozila tipa dzip/kamion/kombi) bukvalno ne mozete ni da pretpostavite da se ispred vas u traci odvijaju neki radovi na sanaciji mosta. U petak sam prelazio brankov most oko 23h, vozio sam oko 40 i nesto Km/h iza nekog dzipa, nisam ni mogao da naslutim da ima bilo kakvih radova. Momak iz dzipa je provalio da se nesto desava bukvalno na par metara od suzenja (jbg njegova greska iako je vozio sporo) i naglo skrenuo (pri cemu je "isekao" auto u desnoj traci) a ja sam jedva ukocio (bukvalno na 2-3cm) od samog suzenja jer sam imao vozilo sa desne strane i nisam smeo da se prestrojim. Nisam lud ni glup a opusteno sam mogao da pregazim nekog mucenika u desnoj traci da mi je bio u mrtvom uglu (posto i ja vozim prilicno veliki auto). Isto tako, sreca pa nije bilo nikoga iza mene inace sam mogao da popijem pedalu i odpozadi :)

 

To je mnogo opasnih situacija za auto koje ide ispod dozvoljene brzine drzeci propisno odstojanje od vozila ispred. Na to ako se doda brza voznja, manje paznje i manje odstojanje - neminovno se ulece u same radove. Ko god je postavljao signalizaciju je - NEUK i OPASAN po ostale ucesnike u saobracaju. I veceras idem na NBGD istim putem, ako je situacija ista, sam cu pozvati saobracajnu miliciju i sacekati da dodju da urade zapisnik (i naravno onda ih mamuzati odredjenim putevima da bi nagnali putare da odrade posao kako treba).

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja