Jump to content

Moto Zajednica

Put do Splita

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Od kada su uveli nove oznake na tablicama najezda turista iz Splita i Sibenika je bila ogromna. Tek kasnije shvatih da je ST-Stara Pazova a SI- Sid(sh kao shish mish)

ti si svjetla tocka ovog foruma. dobio si plus za pozitivu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pozzz Mile,nisi me razumeo,ja ne mrzim Hrvatsku i Hrvate zbog jednog broja budala koji prave probleme,već mi smeta taj osećaj da nisam baš dobrodošao i čudni pogledi od strane pojedinaca kad progovorim na svom maternjem jeziku.Znam sebe i mislim,tj tvrdim,da bih na neku iole ozbiljniju provokaciju jako burno odreagovao i eto problema.Zato odmor i provodim na mestima gde sam opušten i mogu stvarno da pustim mozak na pašu što se kaže.Hvala bogu za sad mi novac nije toliki problem pa da tražim gde je najjeftinije,još uvek imam mogućnost izbora.

Nisam ni bio kod rodbine te godine kad sam čuo tu ponudu jednostavno i žena i ćerka nisu želeli da putuju a ni ja.

Ja sam iz one generacije koja je putovala po Yugi i u vojsci mi najbolji drugari bili i Hrvat i Mujo iz Bosne,tad se nije toliko gledalo koje si vere ili kom narodu pripadaš već kakav si čovek i zato mi je i žao što se ovo sve izdešavalo pa izgubih dosta prijatelja iz ex republika ex Yuge koje je rat razbacao po celom svetu.

Ja u svom postu nisam napisao da niko ne treba da ide kod vas na more već samo moje lično mišljenje o toj temi.A ja kad vidim HR tablice i ne razmišljm ko je u tim kolima jer imam pametnija posla i svojih problema od nacionalnog prepucavanja.

 

Možda se jednog dana stvore uslovi da ja sa svojom porodicom opušteno dođem i obiđem Plitvička jezera odakle vučem korene,okupam se u Poreču,Cavtatu,Hvaru,Crikvenicii drugim mestima gde sam nekad dolazio kao mladunac.

Istra je priča za sebe prošle godine sam 2 dana bio u Crikvenici nekim poslom, prespavao ta 2 dana kod kod neke prijateljice naše rodbine i još se ispostavi da je ona možda neki dalji rod sa familijom moje žene.Sa njom u razgovoru o toj situaciji mi ona reče da u istri je sasvim druga priča i da su tu ljudi sasvim drugačiji od onih u okolini Šibenika,Splita ...

A što se tiče navijača oni su priča za sebe i ne zaslužuju nikakav komentar

:zdravo::zdravo::zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Amsterdam
  • Motocikl: SUZUKI gsxr 750

rogaceboy, koji je i postavio ovu temu više se ne javlja - priselo mu letovanje!

Ja se ipak spremam, pa šta mi Bog da. Šta ću, kad je ljubav prema Jadranu jača od straha od baraba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

PO milioniti put cu da se javim u ovakvim temama.

Svake godine letujem u HR (ove godine nazalost ne, visi ciljevi, beba od 2 meseca) i NIKADA nisam imao problem sa SRB tablicama. Ne zelim da govorim o Hvaru jer sam tamo domaci, ali do tamo nikad nisam imao problema. Znam na stotine ljudi koji idu u HR i nisu nikad imali problema, osim ako ih neko od domorodaca ne uhvati da se obracunaju u pijenju vina i rakije :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ti nisi,drugi jesu.Dovoljno za mene.Toliko grebanja auta, dobacivanja, tuča, provokacija je bilo na toj rivijeri da samo jak optimista ide tamo... Meni je Grčka uvek toplija u svakom pogledu i bolja destinacija.. Ebeš HR primorje..

http://static.trojka.rs/thumbnail/article_medium/slike/svet/4/natpis_srbe_na_vrbe_710853280.jpg

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ovo je odraz primitivizma huligana - navijaca. policija je to skinula u 10 minuta nakon postavljanja. to sigurno nije mjerilo snošljivosti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Unazad 5-6 godina jako dobar prijatelj iz Hrvatske, tacnije iz Pule, poslovno dolazi u Beograd. Vise puta u toku godine boravi kod mene. 10-tak puta su mu u Beogradu kradene tablice sa automobila. 2 puta se to desilo bas ispred mog lokala, jednom su mu isekli sve 4 gume isto ispred mog lokala, a lokal je na periferiji - "u mirnom kraju"...

I sad...ko je tu lud? Kako napraviti razliku?

Ekstrema i maloumnika ima svuda, ja licno nikada nisam imao bas nikakva negativna iskustva.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 84 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tenere

cao ljudi. bas ste inspirativni sa ovim komentarima :) naravno hvala svima na savetima..... ja sam inicijalno vise pitao za neki smestaj u splitu a tek posle za tablice i "docek" brace hrvata. Inace, i sam ponekad odem poslom do zg i nisam imao nekih problema (doduse, auto ne ostavljam na neobezbedjenom parkingu) ali do dalmacije bas retko odem pa sam zato i pitao....

 

inace nemam nikakve predrasude prema hrvatima (i mi imamo svoje huligane i neandretalce u srbiji) i uvek mi je drago da zategnem kavu sa nekom purgericom.....

 

nebitno! zbog poslovnih obaveza krecem tek u ponedeljak (iz ns preko bosne) i samo cu do dubrovnika pa do hn. nazalost i drugar je odustao pa idem sam (mada mi nije problem al lepse je u drustvu).

 

wez, ako me negde stignete na putu, rado cu popiti pivo sa vama!

 

 

pozdrav svima i ziveli!

 

 

p.s. previse posla ovih dana pa tek sad odgovaram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Moramo razumeti da su problematicni delovi Dalmacije osetili rat i miris baruta i da pojedinci nazalost jos zive u tom vremenu. Posto imam kucu u Sibeniku imao sam iskustva sa pokazivanjem srednjeg prsta uglavnom od onih koji nisu ni bili rodjeni kada je raspad Jugoslavije poceo. Pretpostavljam da je to do kucnog vaspitanja. Inace sam se kao klinac uvek tukao na strani mestana protiv purgera a vidim da ta netrepeljivost jos uvek traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Posto sam ja postavio slicnu temu prije par mjeseci samo u obrnutom smjeru , i jos jednom se zahvaljujem svima koji su odgovorili , necu ulaziti u ovu raspravu , osim ovoga : u 7. mjesecu , Julu , sam vidio par na enduru , mozda TDM , sive boje sa NS tablama , dok sam ulazio u marinu gliserom , u Vela Luci . Dok sam se privezao , vec odose . Ako je netko od ekipe sa foruma , sto se ne javiste , da se upoznamo ?

Isto tako sam vozio od Korcule do Vela Luke jedno jutro , i ispred mene 3 skutera sa Barskim tablam , CG , preteknem ih uredno , mahnem , onda ih sretnem u Vela Luci , upoznamo se , preporucim ljudima gdje da se okupaju , gdje da jedu , i zamolim da prenesu pozdrave Gashi u Baru . I to je kako bi trebalo biti na dva tocka , kotaca ili sto vec :-)

Pozdrav

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Molim sve ucesnike teme da se batale politike jer je ovo forum zaljubljenika u motore, nevezano za nacionalnu, versku i bilo kakvu drugu pripadnost. Covek je lepo pitao za savete i hajde da na tome ostanemo. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Skyliner 180

Pa mi samo iznosimo svoja iskustva i iskustva nasih predaka.Ne znam u cemu je problem, nikog ne vredjamo vec iznosimo cinjenice, odnosno dogadjaje koji su se odvijali na prostoru drzave kroz koju nas kolega hoce da putuje i eventualno odmara.

Nije u redu da brises post Pablo, jer za svoj post sam od urednika ovog sajta dobio 1 bod sto znaci da je post relevantan i u skladu sa opstim pravilima ponasanja.

Ako sam rekao da je 700 hijada srba nastradalo u Jasenovackoj masineriji a do perioda 1995 jos toliko proterano i ko zna koliko pobijeno, da je izvrsen pogrom srba i da je hrvatska nastala po istom principu kao Kosovo, jel to nesto sto treba da zaboravimo i da se pravimo kao da nista nije bilo na prostoru doticne drzave???

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Svojevremeno smo postavili odredjena pravila dozvoljenog ponasanja na ovom sajtu, da bismo izbegli svadje i uopste diskusije koje nemaju veze sa motociklizmom. Ta pravila su prilicno jednostavna i kazu da na sajtu ne dozvoljavamo diskusije koje promovisu netrpeljivosti i dovode do svadje. To je to.

 

Inace, 'bod' nisi dobio od urednika sajta, vec od forumasa, sto ne znaci da je post odobren od strane urednistva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Уб
  • Motocikl: БМВ Р1200ГС

letovao sam motorom u H.Novom, sreo sam kolegu iz Kanjiže koji je upravo preko Splita i Dubrovnika putovao dva dana do H.Novog,

pitao sam ga da li je imao problema kroz HR rekao mi je da nije imao nikakvih problema i da se lepo proveo .

 

poz....:takoje: i srećno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Skyliner 180

letovao sam motorom u H.Novom, sreo sam kolegu iz Kanjiže koji je upravo preko Splita i Dubrovnika putovao dva dana do H.Novog,

pitao sam ga da li je imao problema kroz HR rekao mi je da nije imao nikakvih problema i da se lepo proveo .

 

poz....:takoje: i srećno.

 

Samo da se zna etnicka struktura Kanjize...

Iz prilozenog se vidi da vise od 86% stanovnistva cine madjari.Eto toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

letovao sam motorom u H.Novom, sreo sam kolegu iz Kanjiže koji je upravo preko Splita i Dubrovnika putovao dva dana do H.Novog,

pitao sam ga da li je imao problema kroz HR rekao mi je da nije imao nikakvih problema i da se lepo proveo .

 

poz....:takoje: i srećno.

 

Samo da se zna etnicka struktura Kanjize...

Iz prilozenog se vidi da vise od 86% stanovnistva cine madjari.Eto toliko.

 

U brate..ispade da Hrvati imaju tabelu sa etnickom strukturom svakog mjesta u Srbiji... :neznam:

 

Najbolje da svi registruju motore u Kanjizi i onda pravac Split :moto3:

 

Razmisljaj pozitivno...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

letovao sam motorom u H.Novom, sreo sam kolegu iz Kanjiže koji je upravo preko Splita i Dubrovnika putovao dva dana do H.Novog,

pitao sam ga da li je imao problema kroz HR rekao mi je da nije imao nikakvih problema i da se lepo proveo .

 

poz....:takoje: i srećno.

 

Samo da se zna etnicka struktura Kanjize...

Iz prilozenog se vidi da vise od 86% stanovnistva cine madjari.Eto toliko.

 

U brate..ispade da Hrvati imaju tabelu sa etnickom strukturom svakog mjesta u Srbiji... :neznam:

 

Najbolje da svi registruju motore u Kanjizi i onda pravac Split :moto3:

 

Razmisljaj pozitivno...

ne verujem da bi pomoglo da imas Kanjisku tablicu , cisto sumnjam da je to bitno nekom huliganu, 4 S i SRB na tablici je takvim maloumnicima sasvim dovoljan povod da naprave sranje :neznam:

Sta reci, ja sam Hrvat rodjen u Srbiji, ceo zivot zivim u Srbiji i naravno pricam Srpski, i kad odem u HR mene ce isto zajebavat, jer takvim huliganima je dovoljno da cuju ili vide bilo sta srpsko i da ti naprave problem, ALI srecom takvi idioti su u manjini i velikoj vecini ljudi nije bitno ko si sta si odakle si

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

letovao sam motorom u H.Novom, sreo sam kolegu iz Kanjiže koji je upravo preko Splita i Dubrovnika putovao dva dana do H.Novog,

pitao sam ga da li je imao problema kroz HR rekao mi je da nije imao nikakvih problema i da se lepo proveo .

 

poz....:takoje: i srećno.

 

Samo da se zna etnicka struktura Kanjize...

Iz prilozenog se vidi da vise od 86% stanovnistva cine madjari.Eto toliko.

 

U brate..ispade da Hrvati imaju tabelu sa etnickom strukturom svakog mjesta u Srbiji... :neznam:

 

Najbolje da svi registruju motore u Kanjizi i onda pravac Split :moto3:

 

Razmisljaj pozitivno...

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Bio sam 2009. u Zagrebu i okolini 7 dana, jurcajući uzduž i popreko poslom. Niko me ni popreko nije pogledao, a kamoli nešto ružno rekao ili uradio. Naprotiv, sa svima sam i popio i pojeo i nasmejao se. Posao doduše nismo završili. Zna se zašto. :hej:

 

2010., pre dve godine u maju bio na Plitvičkim jezerima, produžio do Crikvenice. Prelepo i preporučujem svima da odu i vide. :takoje: Jedan deka u Crikvenici kada je video tablicu prokomentarisao je: "Ala je ovaj daleko stigao." Provokator! :nanana:

 

Zatim iste godine u avgustu išli smo do Rovinja na letovanje sa jednodevnim izletom po Istri vinskim cestama. Išao bih u Italiju na izlet, ali nisam hteo da molim za vizu. I zeznuo bih se jer ne bih video što sam video. Tom prilikom tačno sam bio naoštren da vidim i najmanji znak neprijateljstva, ali su nas tako iskulirali da mi je posle bilo žao što niko nije obratio pažnju na nas. Toliko sam se iznervirao da sam se u povratku u Zagrebu slikao na motoru sa spomenikom Banu Jelačiću u pozadini (vidi avatar sa leve strane). :D Inače tuda mogu samo tramvaji i pešaci, a ja sam bahato morao da se slikam za uspomenu. Balkanski sindrom šta ćeš ;) Posle, na slikama sam video da je jedan čika onako ispod oka odmeravao tablicu. Kukavica, ništa nije rekao, ali znamo mi šta je mislio zar ne? :hej:

 

Ah... doduše sa novosadskim tablicama. A zna se da ovde ima i par procenata Hrvata, Mađara, Slovaka, Rusina, Roma... da ne kucam svih 26. Pa su verovatno mislili da je bolje da me ne diraju jer ko zna, možda sam njiov, a ne naš. :D

 

A bio sam i u Grčkoj, Makedoniji, BiH, Mađarskoj, Nemačkoj, Turskoj, Egiptu, Tunisu... Čoveče iskuliraše me svuda! :neznam: U stvari lažem, jedan provokator prodavac u Turskoj me je ubeđivao da sam Rus jer tako izgledam. I nije vredelo da mu objašnjavam da nisam i da ne znam ruski. Naljutio se čovek što neću da priča na ruskom i šlus! :P

 

Elem, batalite ljudi te priče i idite gde želite i gde se osećate prijatno i gde ne morate da rizikujete. Ako se ne osećate sigurno negde nemojte da idete. Jer da je tako striktno, da gde god neko sa nekim tablicama ima problema ne treba da ide onda ni moj tast više demonstrativno ne treba da ide u svoju rodnu Inđiju. Čoveku ispred kuće u centru (pardon Inđijčani kažu "na centru") pijane budale u sred noći skakale po haubi i krovu stojadina. :lud: Mislim da su bili toliko pijani da nisu ni gledali tablicu. Doduše nije bila IN već NS. Ali da je bila HR ili neka druga oznaka, znalo bi se zašto su to uradili zar ne? Ovako, sam bog zna šta je bilo u tim pijanim glavama. Osim alkohola. :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Ajmo probat opet ...

Kao rodjeni Splicanin i trenutno Korculanin , i kao dugogodisnji vozac , evo ti savjet ...Ako se ne osjecas siguran prije puta , ne zapocinji put . Nitko ti ne moze garantirati sigurnost ako nije uz tebe 24/7 . Split je sjediste Torcide , koja se ne budi samo kad se igraju utakmice . Zadar je grad ponosan na svoga Generala i ratnu proslost , Sibenik vrlo slican Zadru . U svima njima ima puno krasnih i normalnih ljudi , ali i onih drugih naravno . Od Splita do Dubrovnika je situacija puno blaza , i nikoga nije briga , jer zive od turizma , ali opet nema garancija . Kao sto ni ja nisam mogao dobiti konkretan odgovor na moje pitanje o putu u Srbiju , neces moci ni ti , nego ces sam morati odluciti . U svakom slucaju , puno srece i zdravlja na putu , i cuvaj se onih sto voze aute i pricaju na mobitel , ti su ti veca prijetnja od bilo koga drugog . Kapo

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ajmo probat opet ...

Kao rodjeni Splicanin i trenutno Korculanin , i kao dugogodisnji vozac , evo ti savjet ...Ako se ne osjecas siguran prije puta , ne zapocinji put . Nitko ti ne moze garantirati sigurnost ako nije uz tebe 24/7 . Split je sjediste Torcide , koja se ne budi samo kad se igraju utakmice . Zadar je grad ponosan na svoga Generala i ratnu proslost , Sibenik vrlo slican Zadru . U svima njima ima puno krasnih i normalnih ljudi , ali i onih drugih naravno . Od Splita do Dubrovnika je situacija puno blaza , i nikoga nije briga , jer zive od turizma , ali opet nema garancija . Kao sto ni ja nisam mogao dobiti konkretan odgovor na moje pitanje o putu u Srbiju , neces moci ni ti , nego ces sam morati odluciti . U svakom slucaju , puno srece i zdravlja na putu , i cuvaj se onih sto voze aute i pricaju na mobitel , ti su ti veca prijetnja od bilo koga drugog . Kapo

 

Potpisujem...

U ratu "vladaju" "losi momci"...srecom u miru ipak,preovladavaju "pametni" i "normalni"! :)

 

Najbolja ilustracija je upravo ova scena

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hm19xgvxOTU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Anzakula,

molim da prije pregledaš datume i prestaješ da spamuješ sa člankovima ispred više od 2 godine u Rijeci i više od godinu i 3 mjesece dana u Dubrovniku. Vjeruj, stvarno nema potrebe. Sve je več objasnio Vroc-Kapo u ovoj temi.

Pozdrav iz dežele

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja