Jump to content

Moto Zajednica

Univerzalno pomagalo

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Za sve one koji dane provode na terenu, u radu ili voznji, mislim da ovo sokocalo moze da bude veoma interesantno.

 

Pec na cvrsto gorivo, malih dimenzija, male tezine (900 grama), radi na bilo koje cvrsto gorivo (lisce, drvo sisarka, grana, papir, briket...) i pored toga sto na njemu moze da se kuva PROIZVODI i STRUJU i ima USB prikljucak za punjenje uredjaja.

Procitao sam da kosta 100-ak evra, nisam video uzivo, nisam probao, ali bih voleo.

 

http://shop.biolitestove.com/BioLite-CampStove_p_15.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Sprava je mala i zanimljiva na prvi pogled.

Pitanje je samo da li stvarno vredi tih 100-105€ posto cena bas i nije nesto povoljna.

Ako porucim i platim jos carinu i porez na tu spravu necu imati sta da kuvam (jedem) na njoj.

 

Mene samo cudi da joj bas niko nije nasao manu, svi koji su komentarisali dali su maximalne zvezdice.

 

Imam kuvalo sa pijaca koje radi na plin, bocica za njega kosta 70-80din i zavrsava mi posao.

Grejanje mi nije potrebno posto kampujem samo leti, zimljiv sam tako da zimu radje provodim u toploj prostoriji.

Mobilni punim na motoru preko 12V uticnice koju sam platio 2000din, a za svetlo mi je dovoljna kineska baterijska lampa.

Ima 3 diode koje odlicno svetle, dinamu za punjenje, dugo svetli kada se napuni i kosta samo 100din.

 

Kinezi su cudo.:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Vidis, ja cu malo sacekati da vidim da padne cena. Svakoj novotariji padne, valjda ce i ovoj. Cesto u zimskim uslovima radim na terenu, po pravilu u nekoj vukojebini. Vatre tada lozimo, kuvamo kako stignemo, a uz slab signal i hladno vreme baterije na telefonu samo tako nestaju. Akumulator cuvam da bih predvece mogao da upalim kola (rent-a-car obicno ne haje mnogo da mi daje svez akumulator:) i stignem do baze. Ovo i nije za jednodnevne ili nekoliko dnevne izlete, vec za one kojima stvarno tako nesto treba. Mada moze i za sminku, ima nas raznih. A ustedelo bi mi i drva. Zimus sam u jednom trenutku, nakon dvadesetak dana terena, krenuo do sumarka da pisam (da izvinite) i skontao da sumarka nema, samo panjića - sve smo posekli! Nas 50-ak, šest velikih vatri... telefon i rezervnu bateriju za fotoaparat neretko zimi drzim izmedju dugih i belih gaća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ako stvarno vredi brzo ce je kinezi pronaci i napraviti svoju verziju.

Znaci ako ti nije bas preko potrebna sacekaj jos malo.

Kada je kinezi prekopiraju bice je na svakom cosku za male pare.

 

Pre 2-3 godine dok sam se bavio RC-letenjem spremao sam se da kupim neku elektroniku koju su nemci izmislili i pravili.

Samo jedna osnovna plocica je tada kostala 350€, a za kompletnu letilicu bilo je potrebno izdvojiti blizu 1800 - 2000€.

Lutajuci po netu natrcim na neki kineski sajt koji prodaje kopije te plocice i ostalu potrebnu opremu za sklapanje iste letilice po smesnim cenama.

Cak je i softwear koji su nemci redovno poboljsavali odgovarao 100%, a kineski komplet je kostao svega 180 - 200€ (10x manje).

Samo nemci su ostali verni svojim domacim proizvodu, svi ostali smo uzimali jeftiniju kopiju.

U letu je bilo nemoguce prepoznati da li se radi o orginalu ili kopiji, cak su ljudi koji su probali oba modela tvrdili da kinez leti bolje i stabilnije.

 

Znaci sacekao sam 1-2 meseca sa kupovinom i tako ustedeo gomilu para.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Jasno mi je kako se ubacuje gorivo (drva i ostalo), to su prikazali - ubacuje se odozgo, ali ne shvatam kako se cisti pepeo dok vatra gori.

Koliko ja vidim to je jako malo (poredili su je sa bocom od jedne litre), a to znaci da ce se za vrlo kratko vrijeme napuniti pepelom, a kako nisam vidio drugi nacin za ciscenje pretpostavljam da se cisti tako sto se okrene i istrese, a to znaci da se vatra mora ponovo zapaliti. Malo mi je bezveze da par puta za vece moram cistiti uredjaj i ponovo paliti vatru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Malo drva.. malo pepela..

 

Simpatična spravica.. ali precenjena zasad..

 

odakle aboridžanima 100 i više novčanica..:stabre:

 

ok, mogu da pune mobilne.. ako ih imaju i njih i signal.. :jee:

 

p.s. ova vuspra treba Jageru..često u Africi ostaje bez struje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja