Jump to content

Moto Zajednica

Visina za motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Ne mora 1000cc... ja imam 105kg i 188cm, vozio sam gsxf-a 600 i sad zx9r i oba su bila ok po tom pitanju, cak je gsxf masivniji... cbr600 je isto ok... jedino nisam uzimao u obzir R6 jer kad sam jednom seo na njega izgledao sam kao da sam ga oteo nekom klincu ;)

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha R6 2006

Kolega, kasno stižem u temu ali probaću da pomognem.

 

Imam 192 cm, 100kg (sve mišići :P ), kupio sam R hiljadarku iz dva razloga: jedan je što sam oduvek želeo R-a, a drugi je što je sve drugo maaaaaloooooo. Ti si potpuno u pravu, za tebe ne postoji motor ispod 1000 ccm, eventualno 900 neki čoper.

 

Ispričaću i kako sam ja došao do motora. Ponesen pričom da početnik treba da vozi nešto lagano za početak, krenuo sam da tražim 600-tke golaće, te neke Hornete, te neke SV650, te neke Fazere itd. Odem do jednog našeg poznatog valjača motora u Zemunu koji ima pun hangar raznih modela. Odaberem nekoliko njih koji bi mogli da se svide, sednem, slikam se na svakom, pogledam fotografije i shvatim da mi svi ti motori stoje ko piletu sise. Tom prilikom je slučajno jedan drugar bio sa mnom, sa svojom R1 o kojoj do tog momenta ni najmanje nisam razmišljao. Iskoristim priliku da se slikam i na tome kako bih uporedio.

 

Istog momenta shvatim da mogu da vozim samo to, i ništa manje. Pustim da mi ideja odleži još neko vreme, postavio sam sebi dvesta puta pitanje da li sam normalan i da li sam sposoban da se iskontrolišem, obećam sebi da jesam - i kupim si furalicu od soma kubika. Sada skuterišem i poziram. :P Pusti ove što ne vole poziranje, nego vole one svoje traktore ili one...kako se ono zovu...enduro, nešto tako, znam samo da je za njivu, a ne za grad. :P;)

 

 

 

Apsolutno se slazem s kolegom. Ne bi smeo da uzmes mali R motor iz dva razloga. Prvi je estetski, objasnjenje je gore :D a drugi je funkcionalni. Kad bi ja tebi dao moju R6 2006 da vozis ti bi morao posle 15 minuta voznje u neku banju na lecenje. Meni je R6 savrsen jer sam 180cm visok i imam manje od 70kg. Pogledajte na kraju krajeva koliko su vozaci GP-a visoki pa ce vam se samo kazti. R1 za tebe il ni jedan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

Imam 192cm,86kg,vozim cbr 929 i apsolutno osecam da mi odgovara u svakom pogledu motor. Kapiram da ces misliti o tome kako izgledas na motoru ali daleko od toga da je to ono cime trebas da se vodis pri odabiru. Ako volis motore jednostavno nesto u tebi ce odabrati motor... Moj savet,nadji tu "vezu" :)...moj predlog,ako oko 600 cc,cbr f4,gsxr k2-k5. I znas onu...nije vazno koji motor vozis,vetar je za sve isti :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Pusti ove što ne vole poziranje, nego vole one svoje traktore ili one...kako se ono zovu...enduro, nešto tako, znam samo da je za njivu, a ne za grad. :P;)

Hahahaaha :lol::lol:

Ja imam 185 cm i 85 kg i R6 mi je taman ;) Mada mislim da bi mi novi model bio mali jer su nazalost motori sve manji i manji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Hmmm pre mesec dana sam bio nasao u jednom postu sajt na kome se moze videti polozaj na motoru. Ukucas svoji visinu, kilazu, izaberes motor i vizualno vidis polozaj. Samo zaboravih kako se zove taj sajt 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pusti ove što ne vole poziranje, nego vole one svoje traktore ili one...kako se ono zovu...enduro, nešto tako, znam samo da je za njivu, a ne za grad. :P;)

 

 

na ovo sam se iskreno dobro nasmijao 1nanana.gif ahahahaha

 

drugovi samo da se javim da sam ziv i dalje pratim ovaj forum i citam sta pisete, nazalost za mene vjerovatno nista od R-a, svi ispod kao igracke osim R1 (cak i suzuki 1000 nekako mali), a posto tako nikad necu naucit i zaljepit cu se kad tad u banderu necu ni kupovat..

jos da napomenem gledao sam r6 2006 godiste, dosta velika izgleda, nisam imao prilike sjesti ali mislim da bi odgovarala, to ostaje jedina nada do ljeta

 

hvala svima 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

A R1 je poprilicno veliki motor, kao Mito 125,He he he

ZX 10 90 god

CBR 1000 f

Triumph Rocket to su motorcine....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki dr 650 r, Suzuki gsx750f, honda fireblade, bmw r1100s

jastuce majstore, ludost je da sa skutera kupis odma jamahu r6, jel si ti to uopste provozao?? moj savet je da te neko ko ima r6 provoza da shvatis kakva je to masina.Treba da kupis neki motor s`jednim cilindrom eventualno dva. Svaki bajker ce da te odere za mz-om po gradu, a ti kao pocetnik neces moci da iskontrolises r6, nedaj boze r1!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Ja mislim da je r1 pravi izbor,nov je to motor, vozi se kao bicikla, kao stvoren za pocetnika. Jos nema migavce na retrovizorima kao suzuki tako da sa njega moras dobro da padnes da bi napravio vecu stetu(na sve misle u yamahi)Jos ima 2 topa, tako da ti ribica od 15 leta opece obe noge podjednako kad se vozi :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Interesuje me da li neko ko je visok 1.62 moze da vozi neki jaci motor kao npr Suzuki gsxr-1000? Pogledao sam na sajtu cycle ergonomics bukvalno vrhovima prstiju se dodiruje zemlja.

Postoji resenje za smanjenje visine tkz "dog bones". Evo ima jedna tema ovde:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/19488-spustanje-motora/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

A mozes i cizme sa visokom petom,kao onaj lik iz Rokera s Moravu,salim se,dog bones nadji,nisi jedini ko jenizi rastom pitao za resenje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja