Jump to content

Moto Zajednica

skok sa 250cm3 na 600cm3 , šta izabrati za grad i poneko putovanje ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

http://www.polovniau..._fz6s_fazer_s2/

Meni ovaj deluje zanimljivo, a nije ni skup, a za 7500 imas novog Fazera, tako da se ja ne bih nesto mnogo dvoumio oko BMW-a, ako vec imas te novce. Ako ti nije problem snaga, imas i XJ600 za jos manje para sa 30KS manje. Ima svasta da se nadje, samo ti kazem sve lepo na papir i polako, probas, vidis i onda tek odlucis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

BMW F800R isproban .

 

Ide kao blesav , izgleda upečatljivo i jako je visok i dugačak što meni prija i troši kao upaljač ...

 

Jako se lako vozi , dobro koči i sve je naj naj osim vibracija na volanu koje se javljaju na oko 5000 rpm i koje nisu jako izražene ali su tu i na dužim vožnjama bi smetale sigurno . Vazduh udara značajno na brzinama preko 120Km/h što je za očekivati ....

 

Idemo dalje ....

 

http://forum.bjbiker..._1#entry1264602

 

Gledam nekog Bandita 2009 godište (4.990€) koji je malo prešao i pitam se da li je to dovoljno veliko za mene ? Moje visina je 185cm ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Uzmi tog BMW F800R , neces pogresiti i miran si par godina...

 

Sve je stvarno odlično na tom motoru ...potpuino drugačiji osećaj nego na japancima . Vuče odmah silovito , menjač ide kao nož kroz puter , stabilnost i lakoća upravljanja ....ali te proklete vibracije koje počinju tu negde oko 5.000 rpm a to je u 6. brzini oko 120Km/h . Kako sa tim putovati npr do mora ? Teško ...jer su mi ruke bridele već posle 20Km vožnje po regionalnom putu .

 

Suzuki Bandit S sam otpisao takođe ....iako povoljan , to je ipak pomalo demode motor koji bi me možda i zadovoljio ali bi brzo počeo da razmišljam o koraku dalje .....

 

 

Ostaje da probam Fazera 8 , možda će to biti rešenje (dovoljno veliki gabariti da se smesti čovek visine 185cm , motor sa 4 cilindra bez vibracija , savremen i svež dizajn i cena koja je već u crvenom 1hmm.gif

 

Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Evo jos malo da pomognem, ako mogu.

 

http://polovniautomobili.com/oglas2386434/yamaha_fazer_fz6_s2/

 

http://polovniautomobili.com/oglas2310637/yamaha_fazer_8/

 

http://polovniautomobili.com/oglas1575320/yamaha_xj6n/

 

A imas i neke akcije kod Rodica: http://www.yamaha-rodic.com/cenovnici/motocikli.pdf , pa mozes i njihov cenovnik da pogledas. Ima novih motora koji stoje godinu-dve, pa su im skinuli cene.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Fazer 8 , ah kakav motor !

 

Napravio sam test vožnju od cca 100Km. Evo utisaka ...

 

Motor kao da je pumpa za vodu , vuče a ne čuje se , snage i momenta ima na pretek i sve se oslobađa linearno bez neke divljine , što jako dobro utiče na neiskusne preplašene saputnike .

 

Ogibljenje je idaelno za starije ili da kažemo opuštenije vozače . Pegla naše "dobre puteve" a koliko meni treba toliko je i sportski prihvatljivo . Koči dobro barem koliko moja vožnja to zahteva .

 

Položaj sedenja je uspravan poprilično . Noge nisu jako zgrčene , mada bi mogle biti još više ispravljene za duža putovanja ...ma lepo se sedi i jako lako se vozi i sve je odlično osim menjača koji glasno i uz trzaj oglasi da ste ubacili u 1. brzinu a posle odluči da se maskira i radi u ilegali . Nešto je kvačilo tvrđe , ajde da kažemo muško , barem u odnosu na moje

vrlo ograničeno iskustvo . BMW F800R na ovom polju (menjač/kvačilo) ga tuče ozbiljno ... sad možda ja nemam pojma ali iskreno moraću da se malo nabildujem ako mislim da ovo vozim na duže staze :)

 

Mašina je toliko elastična i kulturna da realno možemo reći da je automatik ! Kad stigneš do 6. brzine posle više nema menjanja brzina ...

 

Poluoklop radi odličan posao i barem do 140Km/h nema značajnijeg pritiska na telo i glavu ...

 

Zaista motor koji zavređuje pažnju ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Ovo sve sto si napisao kao utiske za Fazer 8 ja osecam kad sedim na 600. Od menjaca, koji je na Hornetu koji sam vozio pre ovog bio kao vruc noz kroz puter, ovaj se cuje uvek! I to je otprilike jedina stvar koja mi smeta, naravno uz dupe koje utrne posle 100+ km u toku dana(a na kom motoru iz ove klase to nije tako?), sve ostalo je kao izmisljeno. Vidi, razmisli, ako jos nekako mogu da pomognem reci i javi naravno sta si odlucio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Vibracije na volanu se mogu ublažiti tegićima..

ja imam pola kile

a treba ponekad i izbalansirati gume..

moguće je da je fasovao neku rupčagu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Evo da ja kazem svoje misljenje na ovu temu, mozda ce ti biti od pomoci...

Vozio sam Fazera 5 godina, 2005-o god , 98ks, 90% po gradu, motor je dobar i za grad i za put. ali cisto da znas neke stvari:

po gradu nikad nije trosio ispod 6l, guzve semafori itd, dosta se greje taj motor u tim uslovima i vrlo cesto pali ventilator sto ume da smeta na 35+ i na uzarenom asfaltu.

Kvacilo je poprilicno tvrdo i polozaj sedenja nije bas za uzivanje u gradskoj voznji. Posle melog vremena bole ruke, sto od kvacila sto od tezine (sopstvene + suvozaceve).

A sve ovo ti pisem iz perspektive sto sad vozim v-stroma 650, koji je neuporedivo udobniji (i za grad i za put) trosi oko 5-5,5 l u gradu, vozi se kao bicikl, i suvozac uziva znacajno vishe nego na fz6, koji je skoro pa mucenje za suvozaca na duzim relacijama...jedina stvar koja mi nedostaje sa fazera je zvuk 4 cilindra u liniji i mao vishe snage na koju sam navikao, ali sve u svemu da opet biram uzeo bih stroma, tako da ti njega preporucujem. Videces i da ih maltene nema kod nas na oglasima, jer vlasnici su uglavnom vishe nego zadovoljni...;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Evo da ja kazem svoje misljenje na ovu temu, mozda ce ti biti od pomoci...

Vozio sam Fazera 5 godina, 2005-o god , 98ks, 90% po gradu, motor je dobar i za grad i za put. ali cisto da znas neke stvari:

po gradu nikad nije trosio ispod 6l, guzve semafori itd, dosta se greje taj motor u tim uslovima i vrlo cesto pali ventilator sto ume da smeta na 35+ i na uzarenom asfaltu.

Kvacilo je poprilicno tvrdo i polozaj sedenja nije bas za uzivanje u gradskoj voznji. Posle melog vremena bole ruke, sto od kvacila sto od tezine (sopstvene + suvozaceve).

A sve ovo ti pisem iz perspektive sto sad vozim v-stroma 650, koji je neuporedivo udobniji (i za grad i za put) trosi oko 5-5,5 l u gradu, vozi se kao bicikl, i suvozac uziva znacajno vishe nego na fz6, koji je skoro pa mucenje za suvozaca na duzim relacijama...jedina stvar koja mi nedostaje sa fazera je zvuk 4 cilindra u liniji i mao vishe snage na koju sam navikao, ali sve u svemu da opet biram uzeo bih stroma, tako da ti njega preporucujem. Videces i da ih maltene nema kod nas na oglasima, jer vlasnici su uglavnom vishe nego zadovoljni...;-)

 

4 cilindra su must have opcija :)

 

Inače sve je rešeno , Fazer 8 je u garaži :)

 

Sve je tačno , kvačilo je malo teže nego što sam očekivao ali nabildovaće se leva ruka ... sve je stvar navike . Po gradu natuče do 95 stepeni i onda pali ventilator ali sve to kad je napolju oko 40 stepeni ....nadam se da će u iole normalnijim uslovima biti manje vruća makina . Potrošnja je još uvek ispod 6 litara i očekujem da posle razrade ide još bliže ka 5 , mada sve je to u očekivanim granicama i ne treba sad tu od toga praviti pitanje . Na otvorenom ide jako dobro , oklop baš radi posao i jedva čekam da ga isprobam na nekom dužem putu ...

 

Čučno je i top case + originalni Yamahin nosač , ekstra se lako montira i jako moćno izgleda ...

 

Čim malo napravi kilometraže javići detaljnije utiske .

 

Pozzzz i hvala na savetima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

E pa nek je sa srecom i da zajedno predjete mnogo lepih kilometara! Bas mi je drago da si se odlucio za njega. Sto se tice protrosnje, nece sigurno prelaziti 6, jer su noviji modeli sa indzeksnom, tako da korektno trose. Ja sam se juce vratio sa Zlatibora, pre dve nedelje bio na Tari, uzivanje kako god da okrenes! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Honda PCX 125 (model 2014)

Hvala još jednom na iskrenim čestitkama ....

 

Za sada sam na 550Km , potrošnja je u proseku oko 6 litara , a uživanje je zagarantovano . Motor je jako opušten i zaista ne traži obrtaje da bi povukao , čak i kada sam se provozao sa kumom koji je pozamašan kao i moja malenkost :)

 

Čim malo uhvatim vremena slikaću ga i postaviti na forum .

 

Pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja