Jump to content

Moto Zajednica

TEMA za dogovoranje MAXI vožnji/ca

Recommended Posts

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 942 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Drage MAXI kolege,

 

Izgleda da nas zima polako napušta, pa predlažem da iskoristimo priliku i u subotu 05/03 napravimo "generalnu probu" otvaranja nove sezone. Da ne bi ispalo kako "bez veze" trošimo gume i gorivo, možemo da skoknemo do Fruške Gore i naberemo malo ranog poljskog cveća - taman da nam ne uvene do predstojećeg praznika. Da bi na miru izvršili porodične obaveze i izbegli jutarnju svežinu, predlažem da polazak bude u 12h sa BS NIS AK.

 

1. Sasha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

imam gomilu obaveza ovog vikenda ... a i jedan rođendan i to baš moj u nedelju pa najverovatnije ne mogu ... ako stignem doćiću na AK da vam mahnem ;) i poželim srećan put ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 592 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

imam gomilu obaveza ovog vikenda ... a i jedan rođendan i to baš moj u nedelju pa najverovatnije ne mogu ... ako stignem doćiću na AK da vam mahnem ;) i poželim srećan put ...

 

Verovali ili ne , tast I tašta slave "zlatnu svadbu" (50 god. braka) . . . I to baš u subotu :( . . . ako stignem doći ću da vam mahnem . .. kao i Matori kolega ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2065 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Drage MAXI kolege,

 

Da bi na miru izvršili porodične obaveze i izbegli jutarnju svežinu, predlažem da polazak bude u 12h sa BS NIS AK.

 

1. Sasha

Овим сте ме заинтригирали,ако успем да се искомбинујем ето ме

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9218 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

01. Sasha

02. Alexa & Ivana

03. Satelis

04.

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

 

imam gomilu obaveza ovog vikenda ... a i jedan rođendan i to baš moj u nedelju pa najverovatnije ne mogu ... ako stignem doćiću na AK da vam mahnem ;) i poželim srećan put ...

Verovali ili ne , tast I tašta slave "zlatnu svadbu" (50 god. braka) . . . I to baš u subotu :( . . . ako stignem doći ću da vam mahnem . .. kao i Matori kolega ;)

A mi zezamo Djuru...;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 592 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

 

imam gomilu obaveza ovog vikenda ... a i jedan rođendan i to baš moj u nedelju pa najverovatnije ne mogu ... ako stignem doćiću na AK da vam mahnem ;) i poželim srećan put ...

Verovali ili ne , tast I tašta slave "zlatnu svadbu" (50 god. braka) . . . I to baš u subotu :( . . . ako stignem doći ću da vam mahnem . .. kao i Matori kolega ;)

A mi zezamo Djuru...;-)

 

 

 

... ima nas puno "Đura" ... samo se ne eksponiramo previse :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

 

 

 

imam gomilu obaveza ovog vikenda ... a i jedan rođendan i to baš moj u nedelju pa najverovatnije ne mogu ... ako stignem doćiću na AK da vam mahnem ;) i poželim srećan put ...

Verovali ili ne , tast I tašta slave "zlatnu svadbu" (50 god. braka) . . . I to baš u subotu :( . . . ako stignem doći ću da vam mahnem . .. kao i Matori kolega ;)

A mi zezamo Djuru...;-)

 

 

 

... ima nas puno "Đura" ... samo se ne eksponiramo previse :)

 

 

aaaaa NE ... jedan je Djuxy ( čak ni ja nisam tolka papuča ) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Nedelja 3 april,kažu biće 20 stepeni.

mogli bi na neku vožnjicu

Koliko lepih predela ima u Srbiji  . . .šteta je ne obići ih .... evo malo teme za razmišljanje za novu sezonu :

 

8141_213024202367846_7215120016251085198

1003610_213024572367809_8013588875367484

 

1495469_213024185701181_8630585031420624

 

12494803_213024162367850_155387930112038

 

12507142_213024192367847_795032308736427

 

12507394_213024129034520_613456488297930

 

12552641_213024152367851_214925950170236

 

12573865_213024125701187_441219005485952

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 942 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Mislim da bi pre nego što se bacimo na ove "neosvojene" lokacije, trebalo da dovršimo ono što smo svojevremeno započeli ali nam se iz raznih razloga nije dalo. Upravo takav izlet smo imali pre nepune dve godine:

 

Drage MAXI kolege,

Izgleda da će posle nekoliko kišnih dana vreme konačno da se stabilizuje, pa zato želim da vam predložim jednu kraću vožnju. Ovoga puta bi naše odredište bilo selo Zarožje, poznato po tome što se u njemu nalazi vodenica u kojoj prema legendi obitava prvi srpski vampir Sava Savanović.

7639236.jpg?size=620x400s

Pošto nas put vodi preko Valjeva, možemo da prvo obiđemo manastir Pustinja koji se nalazu u blizini sela Poćuta.

manastir-pustinja1.jpg

A ukoliko nam vreme i okolnosti dozvole, u povratku možemo da svratimo i do Taorskih vrela, jer u ovo doba godine sigurno ima dovoljno vode da se uživa u njihovim slapovima.

taor3.jpg

Znači, ukupno oko 250 Km, uglavnom po asfaltu, kroz najlepše krajeve zapadne Srbije.

 

Manastir i vodenicu smo odradili ali nas Taorska vrela još očekuju. Nedavno je naš kolega milex111 postavio detaljno uputstvo za pronalaženje ovog skrivenog kutka, pa ne bi trebalo da bude problema.

 

Neverovatno mesto za videti.

 

Izvinjavam se što ću malo preporučiti rutu i za one koji sve vozikaju na četiri točka, a naročito za one koji ne žele mnogo da šetaju.
Pomeni najlaganija ruta do damo je sledeća:

Sakom bi preporučio da svrati i pogleda u rano proleće (mart ili april) jer tada tima dosta vode i prizor je odličan.

Za one koji ne vole da pešače gotovo sim kolima se može doći do samog uliva u reku Skrapež (jedino možda jako niske limuzine.)
Iz pravca Valjeva, ide se pored manastira Lelić, nastavlja samo pravo i nigde se ne skreće sa asvaltnog puta sve do Mravinjaca. Odatle Vas dobar makadamski put vod preko belih voda do skretanja za Donji Taor i Taorska vrela (Put levo i uzbrdo). Samo je taj kratki uspon u lošem stanju.

https://www.google.com/maps/@44.1187996,19.7684892,285m/data=!3m1!1e3?hl=en

nastavlja se pravo napred ka Donjem Taoru i drži se glavni put dok se ne stupi na asvalt i onda nizbrooooooooo.
Postoji jedna PLAVA tabla sa putokazom „Taorska vrela 2km“. Laž 3,4km
Spuštate se tim putem skroz do reke skrapež. Tu možete parkirati ako ste sa nekom limuzinom, a ostala podignuta kola mogu posle mostića skrenuti LEVO.

https://www.google.com/maps/@44.0881814,19.809444,204m/data=!3m1!1e3?hl=en
 

Od tog mosta imate jedno 500 metara do samo uliva. Držite se desne strane nizvodno pored kamenorezca i par štala. kada dođete do kraja puta (Crvena kuća) parkirajte i to je to.

https://www.google.com/maps/@44.0808023,19.8157396,203m/data=!3m1!1e3?hl=en

Spustite se 15m do uliva. Kasnije putem ispod kuće možete ići do privih vodopada.

za nekoga ko ne voli ekstremne sportove. Vratite se u nazad i seoskim putem polako uzbrdo do prve vodenice, odma potom do druge, treće, kamenoloma sige i pećine iz koje izvire voda. 

https://www.google.com/maps/@44.0801502,19.8141232,207m/data=!3m1!1e3?hl=en

Još jednom se izvinjavam što kvarim bajkerske priče, 
ali moram jer na netu nema gotovo nikakva karta kako da se dođe do tog čarobnog mesta.

 

Veliki pozdrav   :)   :jee1:   :jee1:   :jee1:   :jee1:   :jee1:

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 942 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Na žalost, Sava je ostao bez vodenice... Odnela je poplava nekoliko dana posle naše posete.  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 516 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV, HONDA PCX 125

I ja pratim... :)

 

Lacky, da si bio sa nama tada, ne bi zeleo celu rutu da ponovis  :)

 

Sve je bilo odlicno osim jednog dela puta...

 

Izgledao je slicno samo prasnjavije... i tezak za enduro.

post-31487-0-89041200-1459265353.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2565 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Žao mi je ali ovaj put verovatno bez mene, imam dogovorenu vožnju sa ženom do Topole u nedelju i ručak u Divljakovcu tako da jedino ako se nešto ispreči :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja