Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SMV 750 Dorsoduro

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 489 postova
  • Lokacija: Kraljevo<->Beograd

Evo shta pishe u MotoPuls-u br.83

 

749.9 ccm-a

 

Snaga: 95ks pri 9000 rpm-a

 

Upside down viljushka sa hodom od 43 mm-a

 

Ima "ride by wire" sistem ubrizgavanja.

 

Kochnice: Napred 2x 320 mm-a sa chetvoroklipnim radijalnim kljeshtima.

                Pozadi: 245mm

 

Gume: Napred: 120/70-17

          Pozadi: 180/55-17

 

Jedan interesantan podatak je da se fuzasteri za suvozacha naruchuju kao dodatna oprema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

Ljudi sta vam je, to nije ni videlo SM sa oko 186kg, to je onda traktor u prevodu

 

A supermoto je samo DRZ 400 i nista vise?

::)

 

Pa da li sam ja to negde napisao, reci mi molim te??? Nego SM preko 120/130kg samo lici na SM i samo se zove SM, nista drugo. Ali ako insistiras ubrojacemo i XTX u pravi SM  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: PG, MNE

Ljudi sta vam je, to nije ni videlo SM sa oko 186kg, to je onda traktor u prevodu

 

A supermoto je samo DRZ 400 i nista vise?

::)

 

Pa da li sam ja to negde napisao, reci mi molim te??? Nego SM preko 120/130kg samo lici na SM i samo se zove SM, nista drugo. Ali ako insistiras ubrojacemo i XTX u pravi SM  ;D

 

Ne insistiram, ja nisam opsesivno vezan za svoj motor, da ga guram tamo dje bih volio da bude i stavljam ga ispred svih.

 

Dorsoduro nije vidio supermota, to je traktor, nego je supermoto, sta? Sve ispod 120-130kg, znaci DRZ je pravi supermoto?

Ko je napravio tu podjelu na pravi i krivi?

 

Koliko ja znam, SuperMoto je nastao tako sto su na kross/enduro koncepciju stavili gume za asfalt i otvrdnuli ovjes.

Neka podjela na Soft i Hard Supermoto, bi mogla da se napravi, kao sto je kod endura, ali reci za Dorsoduro da je traktor je cisto preseravanje. Motor je apsolutni hit, dizajnom, snagom, vjesanjem, harizmom, ma svime, isto kao i KTM 990 Supermoto koji je istih gabarita i snage kao Dorsoduro.

Ako na KTM zove 990 Supermoto, supermoto, a ti kazes da nije tako, ok vjerovacemo tebi.

Supermoto je samo nesto od 120-130kg = DRZ400.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9

To je tvoj bezvezni zakljucak, a ja drz-a nisam ni jednom spomenuo! Ako ceti biti lakse ja cu ti reci da si skroz upravu ma kako to bilo, stavicemo na teneru i na afriku SM tockove i jos malo doraditi ogibljenje i kocnice i to ce biti pravi SM, nije kao ta aprilija, ali ja do jaja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ovo definitivno jeste supermoto ili je mozda megamoto onda je ktm 990sm gigamoto, preko toga su... krave valjda.

Lepo je da je supermoto ima 120-130kg i jos kad bi imao agregat sa ove aprilije... lepo je i da R motor ima 120-130kg i duplo tolko konja... e puste zelje...

 

Ali R je i onaj od 200kg kao sto je i ovo pravi supermotoR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

samo se zaboravili da je to italijalijan...a zna se sta oni imaju,,smek sarm,odisu lepotom,,,i to jeste pravi supermoto...

mozda malo prebildovan,,,ili ti dopingovan,i sto se mena tice moz ga zovete i kontejnerom ali to je fino motorce...i rado bih ga posedovao,,mada finansije.....nedaju :-[ :-[ :-[ :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Gledao sam nedje na netu uporedni test maxi SM motora. Tu su naravno bili Aprilia, Ducati i KTM 950 (stari model). Po svim kriterujumima je prvi KTM 950, kazu da opravdava slogan: "Ready to race". A poslije toga sam gledao i par reveiew-a novog 990 SM koji je jos bolji i brzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Bez ikakve zelje da ulazim u raspravu sa bilo kim ko ima suprotno misljenje,moram da izrazim svoje...Po meni je to preterivanje u kubikazi i ks u Enduro i SM segmentu motora u namanju ruku bespotrebno-da ne kazem... ;)

Svakom ko je vozio ozbiljniji off road(osim voznje po pustinji-odnosno pesku) je jasno da Enduro preko 130kg(okvirno) nije za to sposoban...Sve te tenere,afrike,bmw1200,i slicni motori nisu sposobni za enduro voznju(suma,reka,itd.) vec su odlicni putni motori koji mogu kad zatreba sici sa puta na makadam ili nesto slicno...Naravno da u rukama profesionalnog vozaca iz neke reklame(npr.BMW GS1200) ovaj motor moze izgledati sposobno ali...Logika je jasna-sto manja tezina uparena sa upotrebljivom snagom motora da bi se motor sto bolje kontrolisao-nesto poput Yamahe wr250/450f...

Ako je SM enduro motor preradjen za asfalt onda je logika ista-odnosno,Husky SM510 je super moto a ova Aprilia mi vise lici na R-a.

Izvinjavam se za off...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Apsolutno tacno, ali to ti je isto kao kada kazu da je R sve sto ima plastiku (nema veze sto ima po 250 kg suv...). Cudan smo mi narod ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Meni ovo djeluje kao dijete KTM-a i BMW-a, i čini mi se da je izgledom pokupio dosta finih crta od svojih roditelja, a opet je ostao jedinstven i veoma lijep.

 

Supermoto Adventure, eh :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Meni ovo djeluje kao dijete KTM-a i BMW-a, i čini mi se da je izgledom pokupio dosta finih crta od svojih roditelja, a opet je ostao jedinstven i veoma lijep.

 

Supermoto Adventure, eh :)

 

supermotoR  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Evo i cjene: 8.300 eura, pa ko voli...

:o

 

Molim??

 

Pa to je odlicna cijena, ocekivao sam nesto izmedju 9500-10000...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ja se izvinjavam svima koje sam obmanuo (telefonski razgovor je bio u pitanju).

 

Sada sam bio u salonu, izlozen je crni Dorsoduro. Istaknuta cjena je

 

9.302,00 €

 

za gotovinsko placanje popust od 8% tako da mu je cjena

 

8.557,84 €

 

Za crnogorsko trziste serijski dolazi sa nogostupima za suvozaca (na vecini trzista to je dodadatna oprema)

 

Inace, Shiver je 8.800 €, a za gotovinu 8.096 €.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Imam ih...

ipak mi se vishe svidja sxv od smv... iako je veorvatno specifikacija smv-a daleko brutalnija...

pricha se da je u njemu blago preradjeni agregat iz shiver-a...

svx je skoro trkaći motori,a ovo je više za svaki dan!

 

Tako je i nije skoro, nego JE! Ali nisam primetio da je bilo ko od vas imao iskustva sa istim.

Zapamtite jednu stvar, trkacki motor ima upravo tu namenu. Ako nemas nikakvo majstorsko iskustvo, nisi snalazljiv i nemas dubok dzep i zivis u Srbiji, zaobidji SXV. Da ide, ide Ja to znam ali servis je jako nezgodan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja