Jump to content

Moto Zajednica

CDI za Afriku RD03

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Pre jedno mesec dana mi cdi na Africi rd03 pocne prekidati. Posaljem ga Joski ali on je na odmoru i nece dodji bar za jedno dve nedelje. Motor mi sedi u dvoristu, a ja samo pucam od besa.

Stoga sam hteo ovako u temi da zamolim za pomoc oko nalazenja polovnog cdi-a. Kad mi Joska napravi moj, prodacu ga lako i tako biti na nekoj nuli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

poslao sam ti cini mi se par linkova, mada mi je cudno jer znam da RD03 nema problema oko gnjecenja CDIa od strane sica pod dejstvom zadnjice :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Da odgovorim delimicno i na ostale postove:

Cdi ne stradaju prvenstveno zbog nagnjecenja.Hoce i zbog toga naravno,ali

najveci problem im je godina staza.Skoro u svakom slucaju treba da se prelemi cela stampana ploca jer je puna hladnih lemova.

A hladne lemove prozrokuje dezintegracija kalaja na lemovima kroz koje prolazi velika struja.Uticaja ima i grejanje,kao i zamor materijala.

Pomnozite sve to sa godinama eksploatacije i eto kvarova.

Medjutim,nije svaki kvar ni do hladnih lemova.U dosta slucajeva crkne hibridno kolo koje naravno ne nosi nikakvu oznaku na sebi,

i nepopravljivo je zbog same tehnologije izrade hibrida.To kolo radi u visokonaponskom pretvaracu,i tera izlazni tranzistor

pretvaraca.

Kada nema visokog napona,nema ni varnice.Obicno se manifestuje tako sto cdi dok je hladan,-radi.

Kada se zagreje prestaje da radi,i ne reaguje ni na stiskanje ni na drmanje.Mislim da je Zippa Cope imao bas skolski primer ovog kvara na svojoj africi.

Ima resenja i kada je ovo u pitanju,jer umesto hibridnog kola ubacujem stampanu plocicu sa elektronikom

koja zamenjuje taj hibrid,i radi isto tako dobro kao i fabricki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja