Jump to content

Moto Zajednica

Dilema oko nove flip-back kacige (SHARK EVO ES, SHARK EVO ONE 2, LS VALIANT II, SCORPION EXO-TECH, AIROX REV 19)

Recommended Posts

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav drugari,

 

smorila me ova letnja žega pa pošto, kada god mogu, koristim motor za odlazak na posao i zujanje po gradu, ova moja fullface kaciga se pretvorila u ekspres-lonac u kome je moja glava na meniju. Zbog toga mi se, ovih dana, vrzma po glavi misao da pređem na nešto fleksibilnije a da štiti glavu. Gledam, listam, čitam...i suzio sam izbor na ovih nekoliko kaciga iz naslova. Probao sam i ne sviđa mi se flip-up zbog visoke siluete koja pravi otpor vetru, i što kod većine modela i vizir ide gore, što kod ovih "flip-back" kaciga nije slučaj. Budžet mi je oko 300 evra i prilično je limitiran. Zanimaju me vaša iskustva sa navedenim modelima, oblik školjke, veličina, kvalitet unutrašnjosti i ostali utisci. Da li ste se pokajali kada ste prešli sa FF na ovakav tip kacige?

 

Screenshot-20210712-075248.jpg

Screenshot-20210712-090315.jpg

Screenshot-20210711-224646.jpg

Screenshot-20210712-091023.jpg

 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ja sam sa flip up ove sezone prešao na flip back. Uzeo sam LS2 Valliant 2 za oko 250e. Imao sam slicnu dilemu kao i ti, na kraju je cena i oblik presudio. LS2 je najjeftinija od ponudjenih i najlakše se nalazi. Scorpion mi je najlepša, ali ja nisam uspeo da je nadjem ovde u mom kraju. Probao sam Shark i LS2, nekako mojoj glavi vise odgovara LS2. Shark mi je nekako kratka, pa me pritiska napred i na potiljku. Inače mehanizmi rade odlicno na obe, Shark mi deluje malo kvalitetnije, sama izrada i zavrsna obrada su na boljem nivou, ali i cena to prati.
Valiant je malo uža kod obraza, ali vrlo udobna. Uz nju sam dobio i pinlock, vreću i ranac za nošenje, koji nije bas preterano upotrebljiv. Malo me nerviraju neki krckajuci zvukovi koji se povremeno javljaju, ali nista strasno. Relativno je tiha, ima solidnu ventilaciju, udobna je i sa spuštenom bradom... sve u svemu, za te novce, odlican izbor.. U odnosu na Kappa Kv32, Valiant je premijum klasa..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala ti @Predator016 na detaljnom i iscrpnom odgovoru! Zanima me da li je komplikovano podići bradu jednom rukom u toku vožnje? Da li ovakve kacige imaju onaj gumeni deo što ide preko nosa radi sprečavanja magljenja, s' obzirom da "vilica" prelazi preko vizira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ma nije uopste komplikovano. Imas dugme napred,.ispod brade i jednim potezom dižeš ceo taj deo. Jedino je zeznuto što ti se automatski diže i vizir, ako je spusten, pa moraš u drugom potezu da ga ponovo spustis. Al to je kod svih flip back sistema.

Nema taj deflektor ispred nosa, ali pinlock super radi, nema magljenja uopšte.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Deflektor, tako je... :takoje: Pretpostavio sam da ima neka caka sa podizanjem, a da li i kada vraćaš tj. spuštaš vilicu ista ide u jednom potezu dole ili  prvo moraš da vratiš vizir gore, pa sve zajedno dole? 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Kad spuštaš bradu, vizir se sam podigne ako je spušten, pa posle moras da ga ponovo spustis. Ako je podignut, onda ostaje tu gde je. Sve to mozda deluje komplikovano, ali u stvari, vrlo je jednostavno i brzo se čovek navikne.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Imam još jedno pitanje: koliko duva vetar kada se vozi sa dignutom bradom a spuštenim vizirom, do koje brzine može tako da se vozi? Pitam pošto su viziri na ovakvim kacigama kraći nego na Jet kacigama sa velikim vizirima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Zavisi od motora. Ja na sliveru mogu i do 100km/h, a kad montiram deflektor na vizir, može i do 200.. :)

 

Iako je ova kaciga atestirana i kao fullface i kao jet, za razliku od većine flip up kaciga, ja u principu izbegavam da vozim van grada sa podignutom bradom.  Dižem samo u gradu ili kad vozim do 60 -70km/h.

 

Mada sam sad pre neki dan  kupio onu šlem kacigu-nošu, za ove vreline do prodavnice ili do grada, za kreni-stani vožnju  je nezamenljiva.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
On 13.7.2021. at 10:36, DraganNS je napisao:

Imam još jedno pitanje: koliko duva vetar kada se vozi sa dignutom bradom a spuštenim vizirom, do koje brzine može tako da se vozi? Pitam pošto su viziri na ovakvim kacigama kraći nego na Jet kacigama sa velikim vizirima...

Imam LS2 Valiant II gripper, kao gore što si postavio,  kupljena u DD moto Ruma msm da je oko 33.000 koštala. Veruj mi da sam pre par dana došao sa puta od skoro 2.000km / SRB - ALB -GR / i non - stop sam vozio u open flip mogu kada je 180 stepeni otvorena do pozadi. 

 

Napominjem da imam na TDM - u i dodatni Vario vizir, i nisam ni jednom čistio vizir

 

Nije bučna do oko 120 - 130 kada se zalegne malo, može se i još malo ubrzati. 

 

Kada je FULL zatvorim bez problema 180+ u naletima kada uslovi puta dozvoljavaju

 

Pre nje sam i ao Shark evo line

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala, Darko, najviše mi znače ovakve informacije "iz prve  ruke"! :takoje: Btw Gripper mi je najlepši dekor za LS Valiant2. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre sat vremena, DraganNS je napisao:

Hvala, Darko, najviše mi znače ovakve informacije "iz prve  ruke"! :takoje: Btw Gripper mi je najlepši dekor za LS Valiant2. 

Da, lepo su ukomponovane boje i grafika, ja sam kompletirao uz ostatak opreme, volim fluo kada je u granicama normale, ne ništa preterano

 

Screenshot_20210612_110122.thumb.jpg.34bc4d3ad53c7ae20c0e55cae13c8c31.jpg

 

I ovako je vozim u 99% vremena vožnje

IMG_20210528_141859.jpg

Promenio član DarkoČa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I ja sam tražio bas tu grafiku, ali je nije bilo trenutno u ponudi. Posto ja naravno nemam naviku ni zivaca da cekam dan, dva da stigne, uzeo sam sledeci najbolji izbor. 79cb2243559e4c974e1f96b029705881.jpg

Mislim da beše Revo Orange ili tako nešto. Na kraju je ispalo super, dosta je vidljiva i upadljiva, a i sviđa mi se kako mi čuči..
@DarkoČa Imas li i ti taj krckajući zvuk povremeno, čini mi se u delu oko obraza? Meni se javlja s vremena na vreme samo kad je dignuta brada.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Svaka čast proizvođaču kada je obezbedio toliko široku paletu dekora za ovu kacigu, svako može da nađe nešto za sebe. Ova tvoja bi odlično išla uz moj prethodni motor pa ne čudi što mi je kaciga koju koristim slična tvojoj, po dekoru tj. dominira crna boja sa crvenim detaljima. 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
On 16.7.2021. at 21:06, Predator016 je napisao:

I ja sam tražio bas tu grafiku, ali je nije bilo trenutno u ponudi. Posto ja naravno nemam naviku ni zivaca da cekam dan, dva da stigne, uzeo sam sledeci najbolji izbor. emoji3.png 79cb2243559e4c974e1f96b029705881.jpg

Mislim da beše Revo Orange ili tako nešto. Na kraju je ispalo super, dosta je vidljiva i upadljiva, a i sviđa mi se kako mi čuči..
@DarkoČa Imas li i ti taj krckajući zvuk povremeno, čini mi se u delu oko obraza? Meni se javlja s vremena na vreme samo kad je dignuta brada.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk




 

I ovo je dobra grafika skroz :takoje:

E jesam imao, jednom - dva puta koliko se sećam. Ništa strašno i iritantno. Sve u svemu OK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Još uvek nisam ništa rešio, do dana danackog... Domaći dobavljači ili nemaju dekor koji mi se sviđa ili veličinu. :wacko:

Za vikend ću skoknuti do Segedina a video sam da tamo u jednom motošopu prodaju ovaj Airox Rev 19 koji mi je jedna od opcija. Jel je neko poseduje pa da čujem iskustva iz prve ruke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

Imam ja ovu ls2 valiant xl velicina.Ako hoces pozajmicu ti da napravis krug da vidis jel ti odgovara.

Послато са SM-A336B помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala ti k'o da si mi dao, isprobao sam Valiant II XL u Motobike-u i odgovara mi, ali nemaju dekor koji želim. :( Beli mi je motor, oprema crna, želeo bih da se i kaciga uklopi vizuelno, da dominira bela uz malo crne/sive i fluo žute. Postoji takav dekor kod Valianta II i , novijeg, Advanta i zove se Codex:

Screenshot-2022-06-23-17-25-44-429-com-a

IMG-20220706-092516.jpgimg upload

 

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 537 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Нисам нешто кицош да се модирам са кацигом, битно ми је било како ми је легло на главу (мада се то никако не може ни на краткотрајну пробу у радњи утврдити да ле ће вам бити потаман после неколико сати вожње у њој - колико сам их само поклонио давнијих дана), ајд онако највише ми је на ту краткотрајну пробу у радњи легла и купих ту LS2 Valiant II FF900 Revo у бело црвеној плаво комбинацији, вукло ме помало патриотски на боје наше заставе па ајд нека буде тај избор ... за сада се солидно понаша на мојој глави, мало смета и мени кацига, ипак 30 година држим зими само капу а лети качкетлу на глави јер нисам возио.
image.jpeg.d5a1fdc809a0bca15ac770ea2d5fad07.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja imam ovu kolor šemu i super je. Kacigom sam veoma zadovoljan u svakom pogledu. Deo ovih farbanih traka je fosforescentan pa posle osvetljavanja baš dobro svetli u mraku i poboljšava uočljivost. I da, krcka kad je otvorena ali ništa strašno.

 

20220409-152806-resize.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I meni je skroz korektna, nosim je evo već druga sezona i generalno sam zadovoljan. Zamerke kojie imam su krckanje kad je otvorena, i to samo desna strana, i ventilacija. Mislim da ima slabiju ventilaciju za taj cenovni rang, ali to rešavam otvaranjem brade..

Inače, sve ostalo je super, udobna je, relativno tiha do 120 km/h, pinlock radi, ne magli uopšte, do sada nisam primetio neke tragove korišćenja, svi mehanizmi još uvek rade bez nekih znakova habanja.. Sve u svemu, dobra kupovina..

 

20210725_140417(1).jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 24.7.2022. at 13:26, DraganNS je napisao:

Hvala ti k'o da si mi dao, isprobao sam Valiant II XL u Motobike-u i odgovara mi, ali nemaju dekor koji želim. :( Beli mi je motor, oprema crna, želeo bih da se i kaciga uklopi vizuelno, da dominira bela uz malo crne/sive i fluo žute. Postoji takav dekor kod Valianta II i , novijeg, Advanta i zove se Codex:

Screenshot-2022-06-23-17-25-44-429-com-a

IMG-20220706-092516.jpgimg upload

 

Da ne bih ostao nedorečen u temi koju sam otvorio, samo da javim da sam 3.11. na FC-MOTO naručio ovu kacigu, samo noviju verziju (LS2 ff906 ADVANT) u Codex dekoru... Nebitan mi je više iznos troškova, samo da stigne konačno :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

IMG-20221115-164054.jpg

 

IMG-20221115-171221.jpg

Konačno, danas mi je stigla kaciga! :ljubav:

Uz kacigu, dobija se rančić za kacigu, vreća i pinlock. Balaklava je poklon od FC-MOTO. Ukupni troškovi: 271 e kaciga + 15 e DHL + 10.756,00 uvozne dažbine.

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Baš mi steže ova kaciga obraze, iako sam uzeo XL a, po teoriji, treba mi L (glava 61). Pitanje za vlasnike: hoće se raširiti obrazine, baš su "mesnate"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja