Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motociklista u Svilajncu (12. Jul 2012)

Recommended Posts

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

I da je vozio 300 ne sme niko da ga isece...

ni ti ne smes da vozis 300 kroz naseljeno mesto...

 

p.s. da ne bude nesporazuma ne kazem da je covek jurcao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

I da je vozio 300 ne sme niko da ga isece...

ni ti ne smes da vozis 300 kroz naseljeno mesto...

 

p.s. da ne bude nesporazuma ne kazem da je covek jurcao

 

Da ali ja nikog direktno ne ometam vozeci 300,dok ovaj sa kolima to radi direktno,bukvalno kao da je pregazio pesaka na pesaskom prelazu....tj klasicno ubistvo......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

I da je vozio 300 ne sme niko da ga isece...

ni ti ne smes da vozis 300 kroz naseljeno mesto...

 

p.s. da ne bude nesporazuma ne kazem da je covek jurcao

 

Da ali ja nikog direktno ne ometam vozeci 300,dok ovaj sa kolima to radi direktno,bukvalno kao da je pregazio pesaka na pesaskom prelazu....tj klasicno ubistvo......

o cemu ti pricas? dali iko normalan moze da pretpostavi da ce tamo neki heroj da vozi 5-6x preko ogranicenja kroz naseljeno mesto, on ga vidi tamo negde i kapira da ima vremena da izadje na pisanje, vrati se u auto i prodje raskrsnicu, a ovaj se stvori tu za 5 sekundi, to nije klasicno ubistvo, vec klasicno samoubistvo

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

I da je vozio 300 ne sme niko da ga isece...

ni ti ne smes da vozis 300 kroz naseljeno mesto...

 

p.s. da ne bude nesporazuma ne kazem da je covek jurcao

 

Da ali ja nikog direktno ne ometam vozeci 300,dok ovaj sa kolima to radi direktno,bukvalno kao da je pregazio pesaka na pesaskom prelazu....tj klasicno ubistvo......

o cemu ti pricas? dali iko normalan moze da pretpostavi da ce tamo neki heroj da vozi 5-6x preko ogranicenja kroz naseljeno mesto, on ga vidi tamo negde i kapira da ima vremena da izadje na pisanje, vrati se u auto i prodje raskrsnicu, a ovaj se stvori tu za 5 sekundi, to nije klasicno ubistvo, vec klasicno samoubistvo

 

Ne nego taj neko za volanom auta,isti treba sto pre da ostavi ako nema mogucnost da proceni koliko koje vozilo ide brzo,i za koliko ce vremena stici do njega...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa ja ne znam što policija baca pare na silne radare, bolje tebe da uposle da procenjuješ... <_<

 

Ljudsko biće (ti se valjda brojiš u Supermene i ostale akcione heroje) jednostavno nema mogućnost da sa nekoliko stotina metara proceni kolikom brzinom se vozilo kreće. Prosto ne može. Zato i u zakonu stoji upravo da vozač može da se uključi u saobraćaj ako proceni da ne ugrožava nikoga. Čim zakon daje vozaču pravo na procenu, znači da podrazumeva sve njegove vrline i mane tj. da ne može da provali ekstremno veliku brzinu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Ne nego taj neko za volanom auta,isti treba sto pre da ostavi ako nema mogucnost da proceni koliko koje vozilo ide brzo,i za koliko ce vremena stici do njega...

 

 

Druže, ako si ti tipičan predstavnik onih: "bajkeri su uvek u pravu" ili, pak, onih "mi smo ugožena kategorija i imamo sve pravo na bahatost u saobraćaju", znaj da postoje i oni bajkeri koji se stide takvih kolega, kao i onih što još uvek voze bez kacige, dižu na zadnji, i kretenišu se do maximuma! Pošto niko ne zna okolnosti pod kojima se dogodio ovaj nesrećni slučaj, neumesno je paušalno licitirati i osiđivati bilo koga!

 

Tragedija se, nažalost, dogodila!

Saučešće porodici i kolegama koji su ga poznavali!

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Saučešće porodici i prijateljima,nek su mu lepi putevi gospodnji...@mohikanac 1.300km/h naseljeno mesto je višestuko prekoračenje brz,nasilnička vožnja,ugrožavanje bezbednosti saob=oduzimanje dozvole(naj bezbolnija varijanta) 2.ovo je već domen balistike,tom brz prelaziš 83.3m/s to niko nemože da predvidi.Nadam se da si se šalio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Saučešće porodici i prijateljima,nek su mu lepi putevi gospodnji...@mohikanac 1.300km/h naseljeno mesto je višestuko prekoračenje brz,nasilnička vožnja,ugrožavanje bezbednosti saob=oduzimanje dozvole(naj bezbolnija varijanta) 2.ovo je već domen balistike,tom brz prelaziš 83.3m/s to niko nemože da predvidi.Nadam se da si se šalio.

 

Nije tema za salu, ali razmisli malo sam. 300 km/h u naseljenom mjestu je u mom oku jos nezabiljezen poduhvat.

Kad je rekao 300, mislio je da bez obzira na brzinu, prednost je prednost. Nadam se da je sad jasnije.

 

Kako kaze kolega Hood, zakon kaze "nakon sto se uvjeris da mozes". Ako nisi siguran, onda sacekaj jos malo, sve dok ne budes siguran.

U praksi mnogi bace pogled (ako ga bace), i bez uvjeravanja "zakljuce" nesto kao "ma OK je" i po gasu. Tada se desavaju ovakve stvari.

 

Jedan klasican primjer je policija ili hitna pomoc sa rotirkama. Idu puno preko dozvoljene brzine, pa ih rijetko kad ovako zveknu na raskrsnici.

Puno rjedje nego motore u svakom slucaju....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Krivi su obojica.Brzina u naseljenom mestu nije bez veze tolika,kolika je...Samo pri toj brzini svi ucesnici u saobracaju,imaju sanse da izbegnu jedni druge.Ovaj izleteo(GRESKA)-ovaj vozio preko ogranicenja(GRESKA).Nema tu komentara.Pa ljudi grese,zato i jeste predvidjena brzina 30/40kmh.Svi mi vozimo mnogo brze,i onda jednostavno nemamo vremena da ispravimo gresku.Nije to neka nauka.Da je nosio opremu,preziveo bi.Sad se OPET zapitajmo,vredi li malo znoja-zivot.Nemam vise komentara,smatram da ova naklapanja nemaju smisla.Neka mu je laka crna zemlja,a porodici snage da savladaju strasan gubitak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Krivi su obojica.Brzina u naseljenom mestu nije bez veze tolika,kolika je...Samo pri toj brzini svi ucesnici u saobracaju,imaju sanse da izbegnu jedni druge.Ovaj izleteo(GRESKA)-ovaj vozio preko ogranicenja(GRESKA).Nema tu komentara.Pa ljudi grese,zato i jeste predvidjena brzina 30/40kmh.Svi mi vozimo mnogo brze,i onda jednostavno nemamo vremena da ispravimo gresku.Nije to neka nauka.Da je nosio opremu,preziveo bi.Sad se OPET zapitajmo,vredi li malo znoja-zivot.Nemam vise komentara,smatram da ova naklapanja nemaju smisla.Neka mu je laka crna zemlja,a porodici snage da savladaju strasan gubitak.

 

Ja da sam porodica nebih bio sretan s ovom tvojom konstatacijom, osim ako nisi bio na uvidjaju.

Mi ovdje razglabamo "sta ako", a niko jos nije ustanovio da li je ovaj nesretnik na motoru isao prebrzo.

S druge strane, evidentno je da mu je uzeta prednost.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ovo je forum,i svi govorimo hipoteticki,i mi iznosimo svoja vidjenja situacija,nasa rec ovde nema pravnu tezinu,pa ti nemoj da pretis porodicom..Naravno,sud ce doneti presudu,na osnovu uvidjaja.Trudimo se da iz ovih slucajeva izvucemo neku jebenu poruku.A,to je da nismo mala daca,pa da se stalno ljutimo na druge,a sami sebe da opravdavamo.Opet,kazem,da je pokojni kolega vozio brzinom primerenom ogranicenju,VEROVATNO bi prosao bez vecih posledica.Onaj ubacen trap,SVIMA pokazuje da je brzina IPAK bila malko veca od dozvoljene.Brzina od samo 10 km/h,umnogome povecava nase sanse,da ne stignemo da uocimo prepreku,a samim tim i da stradamo.Dragi kolega,sa takvim stavom,(a on je da su uvek krivi vozaci automobila,a motociklisti su jadni uvek zrtve)pokazujes da nisi preterano samosvestan,da bi raspravljao o ovakvim slucajevima.Hocu da kazem da SKORO NIKO od nas ne postuje ogranicenje brzine,punu liniju itd,itd-i to je surova realnost.A ljudi nisu kompjuteri,i uvek ce da pogrese,a nase je da se ne opustamo,i da koliko mozemo predvidimo situaciju na terenu,i naravno da UVEK NOSIMO FUL OPREMU.Zivot je samo jedan.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Ako neko nije shvatio,poslednjin 12 postova nemaju direktno veze s ovom temom,vec s ličnim poimanjem vožnje u naseljenom mestu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pretim porodicom? :stabre:

Whatever.

Meni taj trap ne izgleda lupnut jace od 50 km/h, tako da si i tu trebao da uglavis ono "skoro" ispred SVIMA.

Mozda je bio prebrz, ne mogu da tvrdim da nije, kao ti da jeste.

To je vjerovatno zato sto nisam dovoljno samosvjestan da djelim ljude na automobiliste i motoriste. :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

obzirom da je kontakt bio na levoj strani puta, vozac motora je morao da pobegne levo, sto znaci da je ranije uocio prepreku i pokusao da izbegne

sumnjam da pritom nije kocio koliko moze da se koci i opet je uspeo da auto skrene sa pravolinijske putanje, nanese mu ne bas mala ostecenja, a sebe katapultira toliko da nastrada

 

sve to kad se uzme u obzir, ovo najverovatnije nije slucaj slepog iskakanja iz sporedne ulice tik pred nesrecnog motociklistu koji je vozio pazljivo i prema ogranicenju, vec izgleda na zalost obostrana greska u kojoj je motociklista koristio blagodeti novoasfaltirane ulice, a vozac automobila povrsno pregledao saobracaj i zakljucio da je bezbedno da se ukljuci jer je motor (ako ga je uopste video) dovoljno daleko

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pretim porodicom? :stabre:

Whatever.

Meni taj trap ne izgleda lupnut jace od 50 km/h, tako da si i tu trebao da uglavis ono "skoro" ispred SVIMA.

Mozda je bio prebrz, ne mogu da tvrdim da nije, kao ti da jeste.

To je vjerovatno zato sto nisam dovoljno samosvjestan da djelim ljude na automobiliste i motoriste. :neznam:

 

Brate o cemu ti pricas...

Meni taj trap ne izgleda lupnut jace od 50 km/h-Vidim ti si expert

Posto vidim da ti treba malko vremena,razumecu te,da ne duzimo.Covek je stradao,nase je da kao kolege analiziramo i damo misljenje-i iz toga izvucemo pouku,za nas

i sve ostale ucesnike u saobracaju...Nista vise...Tvoja pouka je da je kriv vozac auta-i to je to,moja je da ne smemo da se uzdamo u znanje i postovanje propisa ostalih ucesnika u saobracaju,jer od krivljenja istih kad neki ucesnih strada,nema niko nista,strogo postovanje saobracajnih propisa,I jos jednom OPREMA GLAVU CUVA.Over and out.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Sashac, ja iz svega zakljucih da si ti jedini expert ovde. Izgleda da ne citas pazljivo sta ko pise. Pored nesumnjivog poznavanja tehnike uvidjaja videvsi jednu jedinu sliku imas dara i za medicinu. Otkud zakljucak da bi ga oprema sacuvala? Bio si tamo? Jedno je dati misljenje i analizirati nesrecu ali donositi povrsno zakljucke u ovakvoj situaciji je zaista tuzno. Srecom pa si over and out !

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Sashac, ja iz svega zakljucih da si ti jedini expert ovde. Izgleda da ne citas pazljivo sta ko pise. Pored nesumnjivog poznavanja tehnike uvidjaja videvsi jednu jedinu sliku imas dara i za medicinu. Otkud zakljucak da bi ga oprema sacuvala? Bio si tamo? Jedno je dati misljenje i analizirati nesrecu ali donositi povrsno zakljucke u ovakvoj situaciji je zaista tuzno. Srecom pa si over and out !

[/quote

 

Brate,ne vredi...ipak ste vi ekipa.

ah da ,de oprema da spase vozaca,i ja pricam gluposti,evo idem da bacim kacigu,jaknu,pantalone,cizme,i rukavice.Koji ce mi moj...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Sashac, zaista nije tema za raspravljanje sa obzirom da znamo jako malo o udesu ali ti definitvno imas problem sa razumevanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Razumevanja imam,to znaju svi koji me poznaju.Bes,dragi prijatelji govori iz mene.Ginemo ko muve,i uvek iz istih razloga.I onda se trudim da razumem kako je moguce da se toliko cesto desavaju takve stvari.Nista vise...svi ste mi ovde dragi,bez obzira na razlike u misljenjima-one i treba da postoje.Isvi smo mi normalni ljudi.Izvinjavam ako sam malko prenaglio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

saobracajno pravo je totalno slepo i jednosmerno i tumacenje krivice u ovakvim situacijama je veoma kruto i iskljucivo okrivljuje vozilo koje je doslo iz sporedne ulice, kolika god da je brzina motocikla bila

 

ono sto je racionalan stav jeste ono sto je vec bezbroj puta prezvakano, a to je da motori lako dostizu velike brzine, da se zbog te svoje agilnosti i velicine najcesce voze preko ogranicenja, cesto i duplo ili vise, a kako mac nekad ima 2 ostrice, isti taj motor je vrlo neuocljiv u daljini, jako nestabilan, znatno losiji sto se zaustavne movi tice i na sve to, vrlo destruktivan po vozaca

 

bojim se da je taj nesrecni splet okolnosti kumovao i u ovoj nesreci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Niko nije izasao na put s razlogom da nekoga ubije, to treba imati na umu koliko god bili obesni na vozace automobila itd. Ne daj boze moze se svakome dogoditi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Razumevanja imam,to znaju svi koji me poznaju.Bes,dragi prijatelji govori iz mene.Ginemo ko muve,i uvek iz istih razloga.I onda se trudim da razumem kako je moguce da se toliko cesto desavaju takve stvari.Nista vise...svi ste mi ovde dragi,bez obzira na razlike u misljenjima-one i treba da postoje.Isvi smo mi normalni ljudi.Izvinjavam ako sam malko prenaglio.

:takoje:

 

Nemoj se dalje truditi. Odgovor je jako jednostavan..LJUBAV. Ljubav prema paklenoj masini na dva tocka, ljubav prema brzini, ljubav prema sto boljoj krivini, ljubav prema osecaju vetra u kosi(ko je ima), ljubav prema osecaju slobode koju onaj koji nije seo na motor nikada nece shvatiti. Svi znamo uzroke, svi znamo posledice ali nas ta jebena ljubav sprecava da stanemo. Mozda ce ova preradjena izreka vise reci: " bolje je ziveti jedan dan kao bajker nego 100 godina kao vozac automobila"

 

Nas kolega vozi sada na nekom boljem, nebeskom drumu !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja