Jump to content

Moto Zajednica

Cudna nozna kocnica na suzukiju SV 650n ????

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Primetio sam vec duze vreme da je nozna kocnica na mojoj suzi cudna.

 

Jutros sam malo podesavao rucku menjaca i posle toga pogledao i kocnicu.

 

Evo sta se desava :

 

 

 

Zna li neko zasto se ovo desava i u cemu je problem, neverujem da je ovo preskakanje/krckanje normalno.

 

Kada se u voznji malo ostrije koci desava se da posle ovog krckanja zadnji tocak zablokira sto i nije bas idealno pri vecoj brzini ili u krivini.

 

Na snimku se vidi kao da nozica ima neki "luft".

 

Pitam se jel neki kvar u pitanju ili je to normalno, sta raditi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Цилиндар црк'о, мислим...

 

 

Nemoj da me plasis, gde nadje bas najskuplji kvar.0plac.gif

 

Rekao bih kao da krckanje dolazi od federa koji poteze stop-svetlo.

 

Na samom cilindru se to preskakanje ne vidi on po meni radi normalno i ravnomerno.

 

Jedino gde primecujem taj "luft" je na mestu gde je fiksirana nogica (ili kako se vec zove).

 

Na snimku se lepo vidi to mesto, samo me zanima sta tamo moze da dobije "lufta".

 

 

Jel postoji tu neka biksna ili mozda neki lezaj koji se menja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

uzmi lepo raskaci nozicu i opruge sve i onda probaj da gurnes cilindar i vidi dal ce da krcka! Ako ne bude krckalo probaj samo da zamenis dot4 i da izvuces sav vazduh iz sistema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Ako sam ja dobro video na snimku, tebi se u trenutku kada se cuje krckanje pomera ceo fuzaster. Proveri da nema nekog lufta tamo gde je zakacen fuzaster na ram. Po nekoj logici, ako se pomeri fuzaster onda sa njime se pomera i poluga nozne kocnice pa vrsi veci pritisak na cilindar i zato blokira tocak. Pogledaj kako je fuzaster pricvrscen za ram.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ako sam ja dobro video na snimku, tebi se u trenutku kada se cuje krckanje pomera ceo fuzaster.

 

:takoje: Bravo druze, upravo to.

 

Kada drzim nogu stalno na fuzasteru (opteretim) to krckanje se pojavi samo pri prvim kocenju i posle toga radi normalno.

Kad god dignem nogu sa njega na prvom kocenju se cuje taj zvuk.

 

Planiram prvom prilikom kad odem na selo da rasturim taj deo i pogledam sta se desava.

 

Samo me zanima sta tamo ima ili treba da bude, neka biksna, lezaj ili nesto trece ?

 

Malo pre sam probao malo da spustim papucicu za kocenje posto mi je delovala povisoka i situacija je mnogo bolja, blokira samo kad maximalno legnem na kocnicu.

 

Krckanje se sada znatno smanjilo, skoro i da se ne primecuje ali jos uvek postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Evo juce svratio do majstora (drugara) i pitao ga sta on misli o tome.

 

Covek pogleda i bez mnogo razmisljanja rece " olabavio ti se sraf na fuzasteru, skini sam i dotegni ili dodji sutra da ti to odradim posto sam danas u guzvi"

 

Sinoc po ladovini ja to lepo kod mene iza zgrade rasturim, kad ono stvarno samo sraf popustio.

 

Evo kako sam to odradio.

 

post-24542-0-77213300-1341482646_thumb.jpg post-24542-0-20741700-1341482663_thumb.jpg post-24542-0-44761700-1341482683_thumb.jpg post-24542-0-56600900-1341482698_thumb.jpg post-24542-0-86608600-1341482713_thumb.jpg

 

Kocnica sada radi odlicno i mnogo bolje koci.

Nema vise onog preskakanja i krckanja kada se stiska kocnica i mnogo bolje se dozira.

 

"Majstorcinu" koji je odklonio kvar odmah sam po zavrsetku radova i probe castio sa ladnom pivom. :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Snimak sam okacio da bi mogao da se cuje zvuk koji nije normalan i koji me je plasio.

A slike da drugi vide krivca, mozda nekom i zatreba.

Da sam znao da je samo taj jedan sraf u pitanju ja temu nebi ni otvarao.

Kacenje snimka i slika nije nikakav problem i za tren oka se odradi, a znaci mnogo drugima da vide o cemu se radi i kako to resiti.

 

Ako nista drugo pomocice nekom da vidi kako to sve izgleda sa druge strane, kako skinuti taj deo da bi se doslo do krivca.

Ja prvi nisam znao sta tamo ima niti kako se taj komad skida.

 

Sto se mene tice, ja sam problem resio tako da tema ako smeta ili neko misli da je suvisna moze i da se obrise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Ja licno mislim da nije ni jedna tema visak niti da moze smetati:-) meni recimo jako dobro dodje jer kad tad mogu imati slican problem, pa kako nisam neki majstor, pomocu ove teme i sluchaja, moci cu pregledati ovaj banalan problem, a ne da idem od majstora do majstora!

Po meni, nj j

edan kvar i rijesenje istog, nisu ni viska niti trebaju ikom da smetaju! Pa za to valjda i sluzi forum da se podijele i dobra i losa iskustva sa sadasnjim a i buducim bajkerima (koliko god ona bila jednostavna, smijesna ili teska i komplikovana)!

 

Pozz veliki!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja