Jump to content

Moto Zajednica

Molim za pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 104 postova

Uzeo danas od druga motor,wozio se po gradu,izasao malo na auto put,kad ono poce da treperi sijalica za ulje,ugasim ja odwucem kuci,opet upali kad ono izmedju 3-4 000 opet poce da treperi,sta bi to moglo biti... pitam druga on kaze da nije bilo tako,moram to da resim sto pre ,sta bi moglo da bude..A ima dowoljno ulja na meracu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Od ne ispravnog davača, retkog ulja, ne ispravne uljne pupe, radilice koja samo što nije... filtera koji ima više blata nego ulja, a zamenjen je nikada.... neispravne instalacije pa se sijalica sama pali :lol:. ili je zamenjena sa sijalicom za žmigavce :jee:.

 

Kao prvo ti nama reci koji je motor u pitanju, koliko je prešao, šta je radjeno skoro na njemu i td. itd? Pa možda na ovo pitanje damo i neki direktan odgovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Od ne ispravnog davača, retkog ulja, ne ispravne uljne pupe, radilice koja samo što nije... filtera koji ima više blata nego ulja, a zamenjen je nikada.... neispravne instalacije pa se sijalica sama pali :lol:. ili je zamenjena sa sijalicom za žmigavce :jee:.

 

Kao prvo ti nama reci koji je motor u pitanju, koliko je prešao, šta je radjeno skoro na njemu i td. itd? Pa možda na ovo pitanje damo i neki direktan odgovor.

Bravo matory...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

motor je isto fzr,uzeo da ga probam da widim da li je isti kao moj... Kaze da mu je ulje promenjeno pre 2000 km i filter(i ja sam mislio da je to)... Kaze da se nije palila a sad ko to zna....A instalacija je katastrofa,sutra cu da pogledam da nije neki kabal ostecen...Necu da mu ga wratim tako,ocu prvo da sredim posto nisam primetio kad sam ga uzeo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Da li stvarno mislis da si ti nesto sjebao na motoru za sat dva voznje? Ako je i tvoj drugar istog misljenja... Menjaj drugara!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@matory је све рекао. Пошто је уље ново замени давач јер је то најбезболнија интервенција и надај се да је то узрок. Све остало је скупље и теже за отклањање. Ако није давач провери пумпу за уље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Drugara cu swakako zameniti,ali prvo da sredim motor,ne ide da mu ovako vratim posto mi se vec kune da nije bilo tako... Davac cu da porucim ,samo mi ostaje da cekam i da molim boga da nije nesto drugo.... :) A voznja je trajala krace od 1 sat.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Odlican potez. Imam par stvari da sredim na motoru pa dodji malo da se provozas i da postanemo drugari.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

HEHEHE.

 

Nevolja je to. Moj savet ti je za ubuduće: TUDJE NEĆU, A SVOJE NEDAM. To je još drug Tito rekao.... e sad druga je stvar kako je on to primenjivao :neznam:.

 

Nesedaj na tudj motor, jedino ako je nekom život u pitanju.

 

E da, sam kažeš da je FZR isti kao tvoj. Pa stavi za kratko tvoj davač na njegov pa probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Само своје вози...и научи да пишеш. Можда се..м, ал' кад видим да неко користи туђа, у нашем писму непостојећа слова, сав се најежим и изнервирам. Извињавам се што се удаљавам са теме.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Ma opusteno,navikao sam tako da pisem ,ali evo trudicu se da ispravim to... :) Inace ne skidam ja nista sa mog fzr-a...Oterao sam motor kod majstora,pa ce mo videti sta moze da bude...Citao sam da se to desava kad se sipa bardahal ulje,ali to je i u mom motoru pa nema nikakvih problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Na fzr bi,kao i kod svih starijih jamaha da imas samo plovak u karteru,koji meri kolicinu ulja,a nemas davac pritiska,tako da ne boj se motor nije na izdisaju.....verovatno je motor,a pogotovo sto je to fzr koji voli da popije ulja,malko srknuo,i sad ti je ulje na minimumu....ili jednostavno pobrljavio plovak kao kod mene.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Fzr kao i sve starije yamahe bi trebalo da ima samo plovak u karteru koji meri nivo ulja a ne pritisak.....sto znaci da nije nista strasno sa agregatom,verovatno je motor malo srknuo ulja a pogotovo fzr zderac ulja,ili je plovak jednostavno pobrljavio,kao kod mene....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Ček bre, polako, jel' to neki motor sa ozbiljnijom dijagnostikom, ili je to samo lampica za ulje? NIsi napisao koje godište je FZR.

 

Kada sam ja bio mlad i neukusan, pre tri godine kada ništa pod milim bogom nisam znao o motorima, pojavi mi se lampica i FI oznaka, i ja pitam "iskusne" šta je sad, pa tek što sam sipao ulje? Oni kao, to ti je ulje, ili pumpa, proveri pritisak, proveni ulje i ne sipaj više to nekvalitetno (Bardahl ful sintetika) itd.

 

Veze to s uljem nije imalo, već sa motorčićem klapne za auspuh koji zbog pretegnute sajle ne odradi svoju autodijagnostiku korektno pre starta motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

FZR ma koje da je godiste nema takav board. Decko je lepo napisao "lampica za ulje". Mislim da je zadnji FZR 1995 ili 1996. YZR i YZF mozda vec imaju takve perverzije od kompova i kontrola. Bas cu da pregledam malo manuale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

To nije nista,kod svih starijih jamaha zbog tog plovka ima obicaj da se pali lampa od ulja.Sipa se ulje da bude na maksimumu ili cak i malo preko i resen problem.I svaki sledeci put kad mu nivo padne na sredinu max/min palice mu tu lampu.Doli mu ulje na maximum i sve uredu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja