Jump to content

Moto Zajednica

Nece da upali TDM?

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Mislim da imam problem sa mojim TDM-om 850 3VD,a mozda tako treba kad motor ostane bez goriva ( isprazni karburatore ) da ga ponovo upalim,jer nece da povuce gorivo,pa se to pretvara u nocnu moru anlasovanja i guranja motora dok ne upali. 1hmm.gif Ima li lijeka za tu "pojavu" ili su potrebni dobri zivci. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 331 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

Nemoj da ostanes bez goriva. 1nanana.gif Salu na stranu, probaj da verglas sa povucenim sauhom, trebalo bi da upali lakse. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Nece.......... :neznam: Kod TDM-a postoji neka vakumska kutica izmedju slavine i karbova,pa da me ona ne hebe. :zbunjen: Ma sinoc dao motor drugarau da ode do djeda,pa nije na vrijeme prebacio na rezervu ( i meni se to desi pa se motor ugasi ) ,a nije ni sipao gorivo odma misleci da ce mu moci biti dok obavi to sto je trebao ,vec ce kasnije.....Pa sam ja morao zapaliti 25km kolima po njega i upaliti mu motor da se vrati kuci..... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Mora da sastavi samo dok napuni karbove..... bilo bi dobro ako imas neki auto u blizini pa da kablovima pozajmis struje od njega, jer ces TDM-ov akumulator brzo istrositi..... Proveri opet da nisu svecice prljave mozda je i to...... ne znam sta drugo moze da bude :BJB-tdm:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

Aha ti si ga upalio, al' te zanima ima li leka... prezupcio sam :lol: Ima leka da se odma' ugasi (ili prebaci na rezervu) motor cim krene da stuca. Drug ti je verovatno verglao do iznemoglosti i posle kad sipas gorivo treba ti akumulator od fapa da bi povukao gorivo u karbove.... nem' pojma kako to resiti <_<;):neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ma sve ja to znam....Kad se pogura da upali lanac na bregastoj tako zaklebece da se i ja bojim da ne prezubi,ali kad upali nomalno radi i vuce.U voznji nije problem na vrijeme prebaciti na rezervu,ali kad stoji i radi u mjestu,a desi se da predje na rezervu i nemas vremena prebaciti jer radis nesto drugo onda je muka. 1hmm.gif Sta se desi ako prezubi gurajuci ga,tj. koji su kasnije simptomi prezubljivanja. :zbunjen::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Evo, i meni isto, kad god mi motor stoji i radi u mestu, i kada tom prilikom prebaci na rezervu, desava se da radim nesto drugo. Npr, jednom sam bio na skijanju 5 dana, a drugi put sam vec sa mora posao kuci da kupim gorivo za motor koji ce se ugasiti... :lud: :lud: :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Nema leka, 10 godina sam imao 3VD i za to vreme sam 5-6 puta ostajao bez goriva posto mi je rezerva bila pokvarena, mislim na slavinu radila je samo na rezervi, uvek sam morao da kablovima prikacim na veci akumulator i lagano malo verglas, pa sacekas i tako letnji dan do podne, dok lagano ne sastavi, obicno pocne sa jednim cilindrom i to je to.. zato su na 4TX stavili el. pumpu za gorivo, to mu je jedna od malobrojnih mana inace motor 5+...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Mislim da imam problem sa mojim TDM-om 850 3VD,a mozda tako treba kad motor ostane bez goriva ( isprazni karburatore ) da ga ponovo upalim,jer nece da povuce gorivo,pa se to pretvara u nocnu moru anlasovanja i guranja motora dok ne upali. 1hmm.gif Ima li lijeka za tu "pojavu" ili su potrebni dobri zivci. :zbunjen:

 

Isti slučaj je sa ST.. prvi je da se izmaknes i zapalis pljugu dok se karbovi ne napune sami a drugi je da skines vakum crevo koje ide u onu kockastu pumpu i "naduvas" pritiskom gorivo u čantre. Problem je što su povelike čantre pa dok ih napuniš verglanjem potraje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Screenshot_23_06_2012_10_58_59.png

 

 

 

Ако имаш на славиници за гориво позиције: ON, RES и PRI онда је под бројем 4 лек за тебе, тј. бар је тако на мотору који тренутно сређујем). Мислим да је тако и код тебе због вакуума. Провери па јави шта је било, баш ме занима.

 

Кад ставиш славину на PRI онда се директно кроз црево за вакуум пуне лонци карбуратора што би требало наравно да олакша покретање...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma,,koje verglanje sta radite to ljudi..... otkacis vakum crevce sa usisa i za 45sek povuces gorivo..napravis ustima vakum i sacekas 30sek....

no dobro ko ne zna materiju neka se snalazi..verglanje do besvesti....pa u krug...jeb...

a nema potrebe muciti motor i verglati toliko,naravno napominjem to uglavnom zna neko ko je iole vest sa mehanikom ili ako se obicnom coveku pokaze...crevo pumpe je na levoj usisnoj grani,skida se cas posla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

ma,,koje verglanje sta radite to ljudi..... otkacis vakum crevce sa usisa i za 45sek povuces gorivo..napravis ustima vakum i sacekas 30sek....

no dobro ko ne zna materiju neka se snalazi..verglanje do besvesti....pa u krug...jeb...

a nema potrebe muciti motor i verglati toliko,naravno napominjem to uglavnom zna neko ko je iole vest sa mehanikom ili ako se obicnom coveku pokaze...crevo pumpe je na levoj usisnoj grani,skida se cas posla...

 

Зато ми имамо тебе да нам скрећеш пажњу кад правимо глупости... :nanana: и да нас учиш како се то ради:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

ma,,koje verglanje sta radite to ljudi..... otkacis vakum crevce sa usisa i za 45sek povuces gorivo..napravis ustima vakum i sacekas 30sek....

no dobro ko ne zna materiju neka se snalazi..verglanje do besvesti....pa u krug...jeb...

a nema potrebe muciti motor i verglati toliko,naravno napominjem to uglavnom zna neko ko je iole vest sa mehanikom ili ako se obicnom coveku pokaze...crevo pumpe je na levoj usisnoj grani,skida se cas posla...

 

Heee......... Bokilicu da bi dosao do tog crevceta moras rastaviti pola motora. 1hmm.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma,,koje verglanje sta radite to ljudi..... otkacis vakum crevce sa usisa i za 45sek povuces gorivo..napravis ustima vakum i sacekas 30sek....

no dobro ko ne zna materiju neka se snalazi..verglanje do besvesti....pa u krug...jeb...

a nema potrebe muciti motor i verglati toliko,naravno napominjem to uglavnom zna neko ko je iole vest sa mehanikom ili ako se obicnom coveku pokaze...crevo pumpe je na levoj usisnoj grani,skida se cas posla...

 

Heee......... Bokilicu da bi dosao do tog crevceta moras rastaviti pola motora. 1hmm.gif

 

 

 

nemora,,nemora...:takoje: probaj....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ako imas crevo za pretakanje ili neko krace crevo ne moras da skidas sa unutrasnje strane, vec sa spoljne strane (gde je vakum pumpa) tu stavis to drugo... nagruvas gorivo i voala :D mada kasnije sa iskustvom ces prepoznati zvuk ostajanja bez goriva i u voznji mozes da prebacis na rezervu (meni je laksa leva strana) i to ti je dovoljno da se dovuces do pumpe :D

malo ce da kaslje ali ce vakum da napuni karbove pre nego sto stanes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Hvala Popsy na savjetu,ali sam vec rekao da nije problem prebacivanja iz ON na RES u voznji kad ja vozim,vec kad se motor ugasi u leru na stajanju ili kad ga dam drugaru da se posluzi,a koji zaboravi da dopuni gorivo na vrijeme,a vozi drugi tip motora,pa se ne moze snaci na vrijeme kad mu se ugasi motor u voznji. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: opste teme
  • Motocikl: sve o nozevima

pre par godina vozio xtz 600, posto je karburator iznad slavina rezervoara imao je tu vakum pumpicu. prvi put kad sam ostao bez goriva, verglanje do iznemoglosti. lek za to je pritisak u rezervoar. prosto samo dunes u isti i zadrzis tako par sekundi.pali iz prve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Jednom sam bio ubedjen da mi motor nije na res, pa kad je počeo da štuca, samouvereno sam prebacio kao sad će da povuče. A ha ... malo sutra. Zvao ženu da donese benzina <_<.

 

Ima još jedan način. Na 4vd se relativno lako skidaju svećice. Prebaciš na rezervu ili sipaš goriva (pošto je meni trebalo to da se desi da skontam šta je rezerva na toj slavini nisam primetio onu malu streličicu, nego sam mislio da je duža strana ručice pokazivač:gaa:) odvrneš sveće i bez dodavanja gasa verglaš 30setak sec ili čak bolje 3-4 x 10sec. anaseru je relativo lako, a dovoljno je vakuma da gorivo prodje do karbusa. Vratiš svećice i brmmmm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Napravicu ja njemu inovaciju za tu zajebanciju,ako ostane kod mene jos ovu sezonu. ;) Vec imam ideju kako to da lako rijesim,pa mozda i patentiram......Koja kinta viska nije na odmet. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja