Jump to content

Moto Zajednica

А шта ми је ово требало!?

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

 

Ово је једна невероватна страница... Није лоше погледати иако можда не знате немачки. Слике и технички подаци екстра... 

Овакве техничке пикантерије на српском (балканском) језику на нету једноставно још не постоје.... А тражио сам, верујте ми...

 

Заостајемо за светом 1000 година а курчимо се... Српска посла...

 

Ко има вољу да погледа:

Идите на Gewinde па онда са леве стране  Inhalt и изаберите линк Heli Coil Tabelle

То нема ни на матичном сајту компаније... :zbunjen: :lud:

Али ево га овде, злата вредни подаци, коме треба...

 

Ако затреба неки превод, ту сам да помогнем колико знам.

Promenio član Sr3ck0
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

                Televisa Presenta

 

Srecko amigo, oduzeo si mi mnogo vremena dok sam citao tvoju zaebanciju. Ovakve teme treba zabraniti :) 

Sad mi je jasno kako zene gledaju one latino serije uvek moze jos nesto da se iskomplikuje uvek postoji neotkriveni brat ,sestra ili kod tebe kvar :) 

Dobra ti je produkcija imas dobru pricu,motori su ti nepresusan izvor problema. Ja bih naplacivao svaki novi post.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
pre 7 minuta, punisa 16 je napisao:

                Televisa Presenta

 

Srecko amigo, oduzeo si mi mnogo vremena dok sam citao tvoju zaebanciju. Ovakve teme treba zabraniti :) 

Sad mi je jasno kako zene gledaju one latino serije uvek moze jos nesto da se iskomplikuje uvek postoji neotkriveni brat ,sestra ili kod tebe kvar :) 

Dobra ti je produkcija imas dobru pricu,motori su ti nepresusan izvor problema. Ja bih naplacivao svaki novi post.

хахахах Царе!!! Имаш + од мене...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovaj Fefer sajt je super...ima ponešto i na engleskom. Na samom dnu, praktično odmah ispod Helicoil priče su i putopisi...

Nego Helicoil. Ja ga lično već jako dugo koristim (drugačije se zove, Helicoil je patentirano ime).

Kada je stanje materijala u koji se uvija, adekvatno...ja ga recimo uvijam ponekad uvijem u plastiku da bi kasnije tu išao šraf...zaista funkcioniše perfektno. Medjutim, može da bude problema u situacijama kao kod tebe recimo, kada je kućište napala korozija. U principu kada i ako uspeš da uviješ HC, to bude ok...ali ga nikako ne bih testirao na krajnje granice jer je sam otvor u kojem se nalazi kompromitovan. Dodatna stabilnost bi mogla da se postigne u situaciji kad je moguće ugraditi HC veće dužine (ili 2 kraća), pa se onda jednostavno povećava površinà u sprezi. Kod kućišta od aluminijuma, magnezijuma i sličnih legura bude problem uopšte kvalitetno urezati navoj za umetak...pride ako je korodiralo, dodatna zanimacija.

Japanski karteri umeju da budu zajebani.

 

p.s.

Za zajeban navoj svećice, definitivno najkvalitetnije rešenje. Strugarske izmišljotine od mesinga ili još gore od starih vodovodnih cevi (što se i dalje smatra za vrhunsku majstoriju) su apsolutna svirka za penis.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Pre 8 sati, Sr3ck0 je napisao:
 

Heli-Coil-za-srafove.png

 

:hej: :hej: :hej: :lol2:

 

Pre 2 sati, pronto je napisao:

Nego Helicoil. Ja ga lično već jako dugo koristim (drugačije se zove, Helicoil je patentirano ime).

....

Medjutim, može da bude problema u situacijama kao kod tebe recimo, kada je kućište napala korozija. U principu kada i ako uspeš da uviješ HC, to bude ok...ali ga nikako ne bih testirao na krajnje granice jer je sam otvor u kojem se nalazi kompromitovan. Dodatna stabilnost bi mogla da se postigne u situaciji kad je moguće ugraditi HC veće dužine (ili 2 kraća), pa se onda jednostavno povećava površinà u sprezi.

 

Хвала за одговор. 

HC јесте патентирано име а ова фирма за њих производи те навоје (можда су чак и једна фирма, не знам). У сваком случају не би смели да користе заштићено име тек тако...

 

Горња слика су навоји укупне дужине 13.5мм а доња су дужине 17,4мм баш збох повећане површине и стабилности.

 

Колико је мени познато, при уградњи тих навоја НЕ СМЕ СЕ користити било какво подмазивање или лепак (типа Loctite). 

Међутим, не знам да ли смем користити LT кад у HC завијам шраф да се исти не би одвио услед вибрација и повишене температуре?

 

Надам се да ми твоје и искуство других може помоћи да се не заебем?

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nemam iskustva sa korišćenjem hemikalija uz HC...naročito za ponovo razdvojivi spoj.

Sad malo razmišljam na glas. Ako je korišćenje LT propisano od strane fabrike, mislim da bi ga trebalo koristiti. Helicoil kaže da njega ne bi trebalo lepiti...ali šraf koji ide u njega verovatno bi. I njih ima raznih, mislim na Loctite, pa i tome treba voditi računa. Nije bitna boja, već broj...u njihovom katalogu ima dodatnih objašnjenja. Pri odvijanju lepljenih šrafova dobro je i preporućuje se prethodno zagrevanje...pa će to nadam se doprineti da popusti veza samo sa HC, ne i njegova sa kućištem.

Lepo je što o tome razmišljaš, mnogi ne bi...a bilo bi dobro i da se više ne rastavlja. Jedna reinkarnacija je dovoljna.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
pre 4 minuta, pronto je napisao:

a bilo bi dobro i da se više ne rastavlja. Jedna reinkarnacija je dovoljna.

Да, овако би било најбоље али пошто се ради о о ауспуху лако се може десити да постоји потреба да се још једном скине, из било ког разлога...

 

Морам још дубље копати по нету.

 

Хвала, а ако нешто сазнаш ти јави...

 

ЕДИТ:

Можда је ипак најједноставније решење ставити федер-платну која ће обавити исту функцију...

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nemoj lepiti navoj vijka koji ide u HC jer se moze desiti da krenu napolje zajedno. A stonsentice veze HC sa osnovom, kazu da se ne treba lepiti, ali su meninsvojevremeno majstori pri ugradlji lepili (dal bese Loctite 243 ili koji, ne secam se bas). Kazu, mrvica i ne moze da skodi. Za ovo ne znam, samo prenosim, mada je donekle bilo logicno. 

E sad, kad se radi HC, dobra je opcija brezona, a onda stavis lepak i napravis vezu koja je tesko raskidiva. Za grane auspuha na glavi mislim da je ovo dobro resenje. HC, brezon + lepak. A pritezes navrtkom. I onda mozes da skidas desetine puta bez bojazni. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Хвала на одговорима људи. Пошто ја имам једну упропашћену главу која је њено "одвезла", њу ћу искористити да пробам све могућности. Пробаћу и колико може да се притегне нови навој.

Резултат наравно јављам. Само да стигне HeliCoil и фине метричке урезнице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Auspuh je u pitanju?!

Ja sve na pameti imam neko kućište...

Onda džaba lepljenje. Mislim ima i za to preparat...al' da ga veže smrtno.

Nego, ova ideja sa brezonima je super...ali da ih nadješ adekvatne, da nisu celom dužinom narezani, već da je na tom delu koji nije zavijen pun presek. Za stezanje preko uz običnu podlošku možeš da staviš i samosiguravajuće matice. Ima ih i sa proširenjem na nalegajućoj površini, kao da je već podloška ispod.

Naravno ne one sa najlonskom "kočnicom", već kompletno od metala. Ima ih u raznim varijantama.

Izgledaju elegantno i rade posao...s' tim da iz njih brezon ne viri više od par milimetara. Em je ružno, em može da uhvati koroziju i onda zajebancija da se odviju matice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Znas sigurno nekog masin bravara, za njega je pd da ti napravi brezon, posle mu odradis jedno kaljenje u ulju i miran si.

 

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Pre 4 sati, brdy je napisao:

Znas sigurno nekog masin bravara, za njega je pd da ti napravi brezon, posle mu odradis jedno kaljenje u ulju i miran si.

То овде више кошта него цела кутија нових брезона... Као да су им руке од злата а радни сат скупљи од дијаманата... :jok: :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Umesto brezona jel ne možeš da isečeš sam komadiće na meru i da malo obradiš ivice?

Mada nije na odmet ni čovek da sačeka malo i bude strpljiv da stignu gotovi :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
pre 17 minuta, Savan je napisao:

Umesto brezona jel ne možeš da isečeš sam komadiće na meru i da malo obradiš ivice?

Није проблем брезон, бар не велики, него где да их завијем кад два навоја нису добра? Можда и три? Зато сам купио HeliCoil, да би поправио навоје.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jbg, da si bliže pa da ti pozajmim ceo kofer sa raznim helicoil i svim potrebnim alatom.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Пошто још не могу да наставим рад на мотору, реших да мало припремим рам. Да га офарбам, онако, за прву помоћ да не би више рђао а и ружно изгледа до зла бога..

 

IMG_20190102_115813.jpg

 

IMG_20190102_115844.jpg

 

IMG_20190102_115850_-_Kopie.jpg

 

Два пута прање бензином. Ала је било прљаво.... А после прања друга прича:

 

IMG_20190102_144937.jpg

 

IMG_20190102_144948.jpg

 

IMG_20190102_145001.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Изгуљен је као да је под тањирачу пао:

 

IMG_20190102_145007.jpg

 

IMG_20190102_145030.jpg

 

IMG_20190102_145050.jpg

 

IMG_20190102_145059.jpg

 

Прво сам користио прајмер:

 

IMG_20190102_145114.jpg

 

IMG_20190102_145141.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

И то изгледа овако:

 

IMG_20190102_152341.jpg

 

IMG_20190102_152347.jpg

 

IMG_20190102_152351.jpg

 

IMG_20190102_152357.jpg

 

IMG_20190102_153915.jpg

 

IMG_20190102_153929.jpg

 

Пријатно сам изненађен колико је овај прајмер добар...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Треба му 20 мин да се осуши довољно да би могло да се лакира преко њега. За ту сврху са користио ову боју:

 

IMG_20190102_145152.jpg

 

Знам да није сјајна него мат али нисам имао другу а одлучио сам напречац да радим...

 

IMG_20190102_160319.jpg

 

IMG_20190102_160326.jpg

 

IMG_20190102_160355.jpg

 

IMG_20190102_160358.jpg

 

IMG_20190102_160409.jpg

 

Није најбоље, није профи урађено али је боље него да је остао какав је био. Заустављена је корозија а то је најважније.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

S obzirom na ostali trud, zasto ga nisi rasklopio skroz (vidim da su i neke gumice ostale) pa za malo vise utrosenog vremena uradio to skoro pa profi? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Pre sat vremena, abarth_maniac je napisao:

S obzirom na ostali trud, zasto ga nisi rasklopio skroz (vidim da su i neke gumice ostale) pa za malo vise utrosenog vremena uradio to skoro pa profi? 

Овај мотор, ако упали и проради како треба, ће добити све како доликује али сад тренутно немам времена за детаљисање.

Ово је била само прва помоћ која, руку на срце, и није испала баш тако лоше. Мало ми је слизела боја на пар места а сви знамо да се фарбање не ради кад си у цајтноту...

 

Мени је тренутно најважније да мотор буде у реду а за козметику ће бити времена.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
pre 2 minuta, abarth_maniac je napisao:

Postujem! Znaci kad se sklopi i proradi kako valja, ide nastavak teme! :jee1:

Е, ТО!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
pre 3 minuta, pronto je napisao:

Nećeš valjda....?

Не, нећу...

Чим нађем погодну гаражу... :hej: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja