Jump to content

Moto Zajednica

Drzanje noge na kocnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova

sa trenutnim stanjem polaganja za A kategoriju i obukom najpametnije je platiti panduru. jer obuka je nula u 99% auto skola a skolska voznja motora je nesto najdebilnije sto mozes da uradis na motoru, ravno samoubistvu. da sam skolski vozio do sad omlatio bi se o 2-3 haube sto posto. da ne pricam o deformacijama asvalta sa desne strane kolovoza i sljunka peska rizle svega. dakle i drao bi kozu jedno 3 puta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Pa da ali kako znas da se taj momak nije "uplasio polaganja" tj. imao tremu zbog komisije i stvarno napravio par sitnih greskica,tipa prestrojavanje na raskrsnici ili sl. i ovaj ga obori,ne tvrdim da je tako,cak stavise vise je verovatno da ga je oborio da bi popunio budzet,i upravo zato treba spreman izaci na polaganje a ne ono "JA ZNAM".....,ali ne samo na polaganje nego uopste u saobracaj0takoje.gif

 

pune budzet ne znaju za dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1201 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R 1200 R

Obori me pandur na voznji danas sa obrazlozenjem da nisam drzao nogu na kocnici kad sam kretao 0staa2.gif Pa jel zna neko da li je to odredjeno zakonom ili je to pandur rekao cisto da bi nasao razlog zasto me je oborio?

 

Mislim da si ti danas bio kod mene u VIR-u da se prebaciš da polažeš kod nas pa sam ti objasnio da je glupo jer bi morao ponovo polagati testove.

Trebao si me danas pitati ovo da se ne kuckamo ovde, ali ajde.

 

26 godina sam instruktor vožnje, od toga kako je počelo povećano interesovanje za "A"kategoriju sam stalno u obuci i ispitivanju motociklista.

Osim ovde kod nas na forumu, nikad čuo nisam da je neko bio oboren na ispitu zato što pri kretanju nije držao nogu na kočnici.

Nemojte se zaluđivati time leva noga dole desna tamo i.t.d.

 

U Beogradu je jedna ekipa policajaca na svim ispitima za polaganje vozačkog ispita svih kategorija i sve ih znam i garantujem za svakoga od njih da zbog takve gluposti niko nikoga oborio nije. Uvek mora biti još neka jača greška.

 

Ko god je od vas u fazi polaganja, bez obzira u kojoj je auto školi, može se dovesti do nas u Blok 45 da ga posavetujemo oko stvari koje su stvarno važne za ispit.

Ako uradite dobro poligon, pravilno se krećete desnom trakom, pravilno se prestrojavate i skrećete, poštujete pešake i pravo prvenstva, vi ste položili.

To koja noga je gde pri stajanju i kretanju je stvarno nešto čime ne treba da se opterećujete (osim u slučaju da pri kretanju ili zaustavljanju vučete obe noge za sobom ili ono kao koračate dok motor ne uhvati pravac ili se smiri).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blok 45
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Obori me pandur na voznji danas sa obrazlozenjem da nisam drzao nogu na kocnici kad sam kretao 0staa2.gif Pa jel zna neko da li je to odredjeno zakonom ili je to pandur rekao cisto da bi nasao razlog zasto me je oborio?

 

Mislim da si ti danas bio kod mene u VIR-u da se prebaciš da polažeš kod nas pa sam ti objasnio da je glupo jer bi morao ponovo polagati testove.

Trebao si me danas pitati ovo da se ne kuckamo ovde, ali ajde.

 

26 godina sam instruktor vožnje, od toga kako je počelo povećano interesovanje za "A"kategoriju sam stalno u obuci i ispitivanju motociklista.

Osim ovde kod nas na forumu, nikad čuo nisam da je neko bio oboren na ispitu zato što pri kretanju nije držao nogu na kočnici.

Nemojte se zaluđivati time leva noga dole desna tamo i.t.d.

 

U Beogradu je jedna ekipa policajaca na svim ispitima za polaganje vozačkog ispita svih kategorija i sve ih znam i garantujem za svakoga od njih da zbog takve gluposti niko nikoga oborio nije. Uvek mora biti još neka jača greška.

 

Ko god je od vas u fazi polaganja, bez obzira u kojoj je auto školi, može se dovesti do nas u Blok 45 da ga posavetujemo oko stvari koje su stvarno važne za ispit.

Ako uradite dobro poligon, pravilno se krećete desnom trakom, pravilno se prestrojavate i skrećete, poštujete pešake i pravo prvenstva, vi ste položili.

To koja noga je gde pri stajanju i kretanju je stvarno nešto čime ne treba da se opterećujete (osim u slučaju da pri kretanju ili zaustavljanju vučete obe noge za sobom ili ono kao koračate dok motor ne uhvati pravac ili se smiri).

 

Jesam, bio sam u Vir-u danas :)

 

Meni je Gospodin Milicevic( ili nesto slicno zaboravio sam tacno prezime, ali verovatno znate ko je, koliko sam shvatio policajac na Apriliji) rekao da mi se sa to nije samo jednom desilo nego da sam non stop kretao sa nogama dole, i da cu morati da polazem opet jer desna noga mora da uvek da bude na kocnici.Istina uvatila me trema, moguce da sam "hodao uz motor" a da nisam ni primetio , rutu koju sam vozio bila je duga 400m i znao sam svaku rupu napamet, zivim tu, svaki dan prolazim tim putem. Nijednu drugu vecu gresku mi nije napomenuo sem da mi je jednom migavac kasno upalio(imao rukavice pa nije uvatio prekidac iz prve) al kao dobro to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Meni na polaganju nisu dali da dajem zmigavce vec pokazujem rukom celo skretanje.... i imao je zamerku da u levo mi ide dobro ali desno skretanje mi i bas ne ide kako treba...... :lol::care::nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1201 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R 1200 R

VUK996....Ti si bar tu u Bloku, svrati kad si u prolazu, svaki dan od 10 do 17, potraži mene ili Igora.

I ne sekiraj se, nije se nebo srušilo, položićeš sledeći put.

 

 

LUG...Velja ne radi, bavi se nekim drugim poslom ali vrlo često svrati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam položio na skuteru pa nisam imao takvih problema, a i inače sada na motoru zadnju ne koristim UOPŠTE.

 

Al aj nek mi neko objasni nešto, desna mora stalno da bude na kočnici, a ljevu moraš da podigneš kad staneš da bi ubacio u neutralnu i kad krećeš da bi ubacio u prvu. Na čemu ćeš da stojiš? Na k..cu? To je biće pravilnik iz vremena polaganja na Automaticu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

LUG...Velja ne radi, bavi se nekim drugim poslom ali vrlo često svrati.

 

oket, bio mi je instruktor za D, znam za taj drugi posao, međutim je procenio da nisam baš skroz zreo za D, i da pre 4-5,6 god. ipak, ekstra je lik, i demantovao sam ga na polaganju, od 20 i više kandidata jedini sam odradio kako treba, kao i momak koji je polagao sa mnom, ali kao kandidat za insruktora za bus. (prošli smo samo nas dvojica). Velja tada nije bio tu da to vidi. svakako ekstra momak, dao mi je dobar podsticaj, time što mi je malo poljuljao samopozdanje rečima; "kako neki ljudi, kandidati, voze, brinem za tebe"! :takoje:

 

 

respekt za Velju! :takoje:

edit: `teo sam da kažem da sam proš`o iz prve zahvljujući sreći

 

edit: što se A kategorije tiče, to je tužna priča. pre dvais i kusur godina. test sam položio iz 9og puta devetog puta , vožnju iz drugog, tako da nisi najgori.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blok 45
  • Motocikl: Yamaha xt125x

VUK996....Ti si bar tu u Bloku, svrati kad si u prolazu, svaki dan od 10 do 17, potraži mene ili Igora.

I ne sekiraj se, nije se nebo srušilo, položićeš sledeći put.

 

 

LUG...Velja ne radi, bavi se nekim drugim poslom ali vrlo često svrati.

 

 

Navraticu :)

 

oket, bio mi je instruktor za D, znam za taj drugi posao, međutim je procenio da nisam baš skroz zreo za D, i da pre 4-5,6 god. ipak, ekstra je lik, i demantovao sam ga na polaganju, od 20 i više kandidata jedini sam odradio kako treba, kao i momak koji je polagao sa mnom, ali kao kandidat za insruktora za bus. (prošli smo samo nas dvojica). Velja tada nije bio tu da to vidi. svakako ekstra momak, dao mi je dobar podsticaj, time što mi je malo poljuljao samopozdanje rečima; "kako neki ljudi, kandidati, voze, brinem za tebe"! :takoje:

 

 

respekt za Velju! :takoje:

edit: `teo sam da kažem da sam proš`o iz prve zahvljujući sreći

 

edit: što se A kategorije tiče, to je tužna priča. pre dvais i kusur godina. test sam položio iz 9og puta devetog puta , vožnju iz drugog, tako da nisi najgori.

 

 

 

Sto se testova tice to mi nije bio problem i za Am i za A1 sam iz prve 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Sto se testova tice to mi nije bio problem i za Am i za A1 sam iz prve 1oda.gif

sad nije problem, naučiše napamet sve situacije, ali pre 20 i kusur godina nije bilo računara kao danas pa si morao da čitaš zakon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Meni na polaganju nisu dali da dajem zmigavce vec pokazujem rukom celo skretanje.... i imao je zamerku da u levo mi ide dobro ali desno skretanje mi i bas ne ide kako treba...... :lol::care::nanana:

 

 

Zar te nisu učili da se u desnoj krivini gas drži zubima ? :lol::lol::lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Ja sam položio na skuteru pa nisam imao takvih problema, a i inače sada na motoru zadnju ne koristim UOPŠTE.

 

Al aj nek mi neko objasni nešto, desna mora stalno da bude na kočnici, a ljevu moraš da podigneš kad staneš da bi ubacio u neutralnu i kad krećeš da bi ubacio u prvu. Na čemu ćeš da stojiš? Na k..cu? To je biće pravilnik iz vremena polaganja na Automaticu

 

U tom momentu treba da upotrebis staru Budisticko-tibetansku moc levitacije ili narodno receno da lebdis. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

Moje neko misljenje je da na ovom forumu treba ograniciti komentare clanovima koji nisu punoletni i koji nemaju A kategoriju. Ko jos pametan moze da ti predlozi da vozis bez kategorije i jos da podmitis komisiju? Treba sutra da ostane invalid ne daj boze jer je cuo na forumu da moze bez dozvole da vozi 1000ccm ili 600ccm.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Ja sam položio na skuteru pa nisam imao takvih problema, a i inače sada na motoru zadnju ne koristim UOPŠTE.

 

Ne daji decku pogresne savete.Zadnja kocnica se koristi,Da nije tako ne bi je ni stavljali na motocikle :moto3: . Brini se klizavog puta kod skretanja ako imalo predoziras prednju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam položio na skuteru pa nisam imao takvih problema, a i inače sada na motoru zadnju ne koristim UOPŠTE.

 

Ne daji decku pogresne savete.Zadnja kocnica se koristi,Da nije tako ne bi je ni stavljali na motocikle :moto3: . Brini se klizavog puta kod skretanja ako imalo predoziras prednju :takoje:

Pa kod skutera sam koristio zadnju, zbog nedostatka motornog kočenja.

Na motoru samo dvije-tri niže i kvačilo na pola, nema opasnosti od blokiranja ko sa zadnjom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Kad sam ja polagao instruktor mi je naglasio to za nogu, da uvek treba da bude desna na kocnici jer je kao poenta da ukoliko se nadjes na uzbrdici drzis zadnju kocnicu da ti motor ne bi krenuo u nazad prilikom kretanja... Takodje sam cuo (od drugara) da bi kao trebao uvek da se oslanjas samo na jednu nogu (sto po meni nije bas pametno), znaci kad stanes na semafor oslonis se na desnu, ubacis u brzinu i zatim se oslanjas na levu nogu a desnu vracas na kocnicu (ja ovo nisam radio na polaganju ali sam cuo da nekima i to traze). U svakom slucaju ces poloziti sledeci put ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo da dodam da se slazem sa svim sto je Jasminko napisao!

Juce sam polozio u njegovoj auto skoli voznju iz prvog.

Noga na kocnici nije sigurno bila kada sam kretao. Sve sto treba da znate sta da radite ce Vam se reci i vise puta dok to ne uradite pravilno.

Sve preporuke za auto skolu Vir. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kad sam ja polagao instruktor mi je naglasio to za nogu, da uvek treba da bude desna na kocnici jer je kao poenta da ukoliko se nadjes na uzbrdici drzis zadnju kocnicu da ti motor ne bi krenuo u nazad prilikom kretanja... Takodje sam cuo (od drugara) da bi kao trebao uvek da se oslanjas samo na jednu nogu (sto po meni nije bas pametno), znaci kad stanes na semafor oslonis se na desnu, ubacis u brzinu i zatim se oslanjas na levu nogu a desnu vracas na kocnicu (ja ovo nisam radio na polaganju ali sam cuo da nekima i to traze). U svakom slucaju ces poloziti sledeci put ;)

 

kakvih sve "instruktora" ima, bože sačuvaj.....nadam se da ne radiš to sa desnom nogom na kočnici, jer ti u tom slučaju vrlo verovatno sledi padanje kada se budeš vozio po nekom brdovitom gradu gde moraš puno da staješ a asfalt je ko staklo.....kao recimo Sarajevo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

Ovo stvarno nema smisla, ili brisite neke komentare ovde ili preduzmite nesto drugo. Kako je ko polozio to je njegova stvar ali koliko je platio i jos saveti za voznju bez dozvole su NO COMMENT!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

sto da se brisu? ja samo napisao kako stoje stvari kod mene. sto tebe vredja sto nemam odgovarajucu kategoriju i sto placam pandure koji obaraju ljude za dzabe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

i ja isto polozio iz prvog puta. platio 100 evra panduru i odma potom kupio gsxr 600 kao prvi motor. nemam cak ni kategoriju koja mi treba jer imam manje od 24

 

ima takvih kolko ош...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

i ja isto polozio iz prvog puta. platio 100 evra panduru i odma potom kupio gsxr 600 kao prvi motor. nemam cak ni kategoriju koja mi treba jer imam manje od 24

 

ima takvih kolko ош...

 

to ti kazem, i nemam nikakvih problema. u beogradu je dovoljno samo da nosis kacigu i niko te ne smara jer je puno pozerasa bez kacige koje policija radije zaustavlja. a sto se tice izbora prvog motora ja bi svima koji su zdravi sa mozgom i telom preporucio 600cc R. jer me je izvukao ovako neiskusnog iz mnogo situacija koje sa slabijim motorom ne bi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

i ja isto polozio iz prvog puta. platio 100 evra panduru i odma potom kupio gsxr 600 kao prvi motor. nemam cak ni kategoriju koja mi treba jer imam manje od 24

 

ima takvih kolko ош...

 

to ti kazem, i nemam nikakvih problema. u beogradu je dovoljno samo da nosis kacigu i niko te ne smara jer je puno pozerasa bez kacige koje policija radije zaustavlja. a sto se tice izbora prvog motora ja bi svima koji su zdravi sa mozgom i telom preporucio 600cc R. jer me je izvukao ovako neiskusnog iz mnogo situacija koje sa slabijim motorom ne bi.

 

sa slabijim motorom ne bih dosao u takvu situaciju ...

 

Zato svi iskusniji preporucuju prvo slabiji motor . sa slabijim motorom ucis da ne kreces u rizicna preticanja i makazice jer znas da to motor ne moze da odradi . kasnije ti to ostane i kad predjes na jaci motor pa nemas neprijatne situacije da moras da zavrces gas jer si lose procenijo situaciju ...

 

ne pisem ovo zbog tebe (svako vozi kako zna i to postujem ) vec zbog onih koji svaki dan pitaju koji motor da kupim kao prvi !

 

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

i ja isto polozio iz prvog puta. platio 100 evra panduru i odma potom kupio gsxr 600 kao prvi motor. nemam cak ni kategoriju koja mi treba jer imam manje od 24

 

ima takvih kolko ош...

 

to ti kazem, i nemam nikakvih problema. u beogradu je dovoljno samo da nosis kacigu i niko te ne smara jer je puno pozerasa bez kacige koje policija radije zaustavlja. a sto se tice izbora prvog motora ja bi svima koji su zdravi sa mozgom i telom preporucio 600cc R. jer me je izvukao ovako neiskusnog iz mnogo situacija koje sa slabijim motorom ne bi.

:lol: :lol: :lol: :lol: Znaci prvo naucis da vozis biciklu pa onda na 600ccm? Koliko je tvoje vozacko iskustvo i koliko si motora vozio? Zasto samo R, zasto ne supermoto od 600ccm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja