Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje po Hrvatskoj

Recommended Posts

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

U Dubrovniku postoje motociklisticke bande  ;D

 

Naime, kad god ja ili neko iz mojeg drustva podjemo u DU, obavezno zaustavljanje je u starom gradu, fast food ,,Mrvica''.

Akteri su moja sestra i moj prijatelj koji su prije nekoliko bili u Dubrovniku.

Kacige u ruke, polako Stradunom, pa skretanje ka ,,Mrvici''.

Neki klinci stoje i cekaju u redu. Sestra sedne na onu klupu ispred, a prijatelj ceka u red da naruci...

U tom momentu pojavljuju se dvije starije gospodje, spazise moju sestru, pa ovog prijatelja

,,Oh, my god, this is local motorcycle gang, run...''

Strankinje se dadose u trk, nije to bilo nesto brzo, ali izgubise se.  ;D

Malo poslije toga javlja se ovaj iz ,,Mrvice'': gotove dvije piletine, jesu li tu starije gospodje...

 

Zbog lokalne motociklisticke bande ostecen fast food za dvije piletine, iako je banda iz susjedne drzave  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, BMW R80RT

 

 

Osjek, jedina ,,neprijatnost'' je sto nigdje ne primaju Master Card  ;D

 

 

 

Ne znam gdje si pokušao sa Mastercadom no svi ga primaju

I ja već 6-7 godina se šmucam po srbiji i crnoj gori i u biti nikada nisam imao nikakvih problema. Tu i tamo neki ispad,no to nam je u genima.Zadnji put sam stao u Leskovcu da maznem jedan čuveni " voz" i neki mrakan me pola sata peglao kako je ratovao u hrvatskoj i 3 mjeseca bio na liniji oko osijeka u tenji.

No polako se smanjuju tenzije, ljudi su ljubazni , policija hoće pomoći jedino me ubiju ove vaše cestarine za strance :'( kažu kategorija 5 . Nikako da skužim kada treba i na kojoj pumpi ili restoranu da siđem sa autoputa ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

...jedino me ubiju ove vaše cestarine za strance :'( kažu kategorija 5 . Nikako da skužim kada treba i na kojoj pumpi ili restoranu da siđem sa autoputa ;D

 

Kod Riste u kafani bi i to mogao saznati  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Nisam ni jednom isao u Hrvatsku od 1992 godine a ostala su mi divne uspomene iz detinjstva od 1965 do 1975 godine (Borovo naselje), drustvo i ostalo. Mnogi danas nisu medju zivima nazalost.

Letovanje po celoj Dalmaciji od Malinske na Krku do Makarske itd. Postavio sam ovu temu posto se nosim mislju da je jos prerano iako je proslo 15 godina od propasti zvane RAT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Postavio sam ovu temu posto se nosim mislju da je jos prerano iako je proslo 15 godina od propasti zvane RAT.

 

Brate,kako me nervira ta recenica, ne samo kod tebe, vec kod svih koje poznajem i u Srbijij i u Hrvatskoj >:( Pocinjem da verujem da je neko namerno plasirao tu floskolu "ne znam da li je jos vreme". Ja moje rodjake ne mogu da ubedim da dodju do mene u BGD jer ne znaju da li jos vreme  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Za onaj deo gde sam proveo detinjstvo mislim!!!

 

Pa u tom djelu gdje si proveo djetinjstvo ionako žive uglavnom građani srpske nacionalnosti i

svaki_treći auto ima srpske tablice, tako da se niučemu nećeš izdvajati... Ja sam vjerovatno među

prvima koji je nakon ratnih_sranja išao kako u Srbiju tako i u Bosnu - u vrijeme kada su se morale

vaditi kojekakve vize i propusnice - i nije bilo nekih problema. Stvar je načina razmišljanja, ništa

više. Danas je ionako sve oladilo pa te nitko ništa ni ne pita. Imamo jedan život i nemamo vremena

da gubimo, kilometri čekaju ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

u srbiju sam išao dok su se na granici dobivale probne tablice i nisam imao problema do prošle godine kad sam bio na sestričninoj svadbi!

Dok sam bio u restoranu neku su mi mulci razbili stakla na autu (nisu ni radio uzeli)!

Meni je jasno da ima budala i kod vas i kod nas koji su teški kreteni (zovite kako god to hoćete), ali ne treba generalizirati stvari!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Iskreno cu vam reci boli me sta cu sresti i videti tamo posto mi je u glavi i secanju samo lepo, nemam ja strah da ce mi nesto biti nego da cu se mnogo razocarati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dok sam bio u restoranu neku su mi mulci razbili stakla na autu (nisu ni radio uzeli)!

 

Takvi unose nemir u pošten svet. A nisam čuo da je neko zbog toga uhvaćen i kažnjen, bez obzira o kojoj strani je reč.

 

Mislio sam da se to dešava samo u Hrvatskoj jer ja ovde ne poznajem nikoga ko bi uradio tako nešto niti sam čuo da se nekome ko je došao ovde tako nešto desilo.

 

Sada kada čujem i druge primere, osećam se zaista nelagodno, stid me je a nisam ništa kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, BMW R80RT

...jedino me ubiju ove vaše cestarine za strance :'( kažu kategorija 5 . Nikako da skužim kada treba i na kojoj pumpi ili restoranu da siđem sa autoputa ;D

 

Kod Riste u kafani bi i to mogao saznati  ;D

Kafana je promijenila vlasnika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

Dok sam bio u restoranu neku su mi mulci razbili stakla na autu (nisu ni radio uzeli)!

 

Takvi unose nemir u pošten svet. A nisam čuo da je neko zbog toga uhvaćen i kažnjen, bez obzira o kojoj strani je reč.

 

Mislio sam da se to dešava samo u Hrvatskoj jer ja ovde ne poznajem nikoga ko bi uradio tako nešto niti sam čuo da se nekome ko je došao ovde tako nešto desilo.

 

Sada kada čujem i druge primere, osećam se zaista nelagodno, stid me je a nisam ništa kriv.

Kada sam otišao u mup da prijavim to (zato jel su mi ukrali tablice i trebam imati potvrdu) rekli su mi da u djelovima beograda (nabrojali su mi par kvartova) se to jako često događa!

U zemunu i batajnici mi auto stoji na glavnoj ulici po 2-3 dana i nikadanisam imao nikakvih problema!

Jasno mi je da su to vjerojatno stalno radi jedna te ista ekipa! >:(

Rado dolazim u bg, ali mi je to zadnji put baš presjelo jer sam imao 350€ neplaniranih troškova i zajebancije oko traženja novih stakla u subotu popodne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Za onaj deo gde sam proveo detinjstvo mislim!!!

 

Pa u tom djelu gdje si proveo djetinjstvo ionako žive uglavnom građani srpske nacionalnosti i

svaki_treći auto ima srpske tablice, tako da se niučemu nećeš izdvajati... Ja sam vjerovatno među

prvima koji je nakon ratnih_sranja išao kako u Srbiju tako i u Bosnu - u vrijeme kada su se morale

vaditi kojekakve vize i propusnice - i nije bilo nekih problema. Stvar je načina razmišljanja, ništa

više. Danas je ionako sve oladilo pa te nitko ništa ni ne pita. Imamo jedan život i nemamo vremena

da gubimo, kilometri čekaju ...

 

Slazem se.....u potpunosti!

Zivot je kratak i ne zelim nista da cekam i ko sto kaze Robert R. u jednom filmu:Bolje da citav zivot zalim zbog neceg sto sam ucino nego da zalim sto nisam nista ucino!TJ. Sjedite na motor i put pod noge!

Jednom prilikom na auto putu u Srbiji (na OMV) pokupim nekog Rumuna trgovackog putnika koji me uzgred smorio na putu do Beograda uvaljujuci mi neke svoje proizvode(aloja i ta s....)! Spomene on da ide cesto na Kosovo i da dole sa Albancima organizuje prodajnu mrezu(u vrijeme kada je dole bas bilo gusto)! Ja ga pitam kako prolazi dole kada prica samo srpski ? On ce meni : Pa lako brate , ja sam pozitivna licnost i oko sebe okupljam samo pozitivce! Negativci sami beze od mene!

Od tada i mene drzi taj trip da ako je neko pozitivac - privlaci na sebe pozitivce a ako si namcor i trazis dlaku u jajetu onda ces je i naci!

 

Samo pozitivno i .....kotrljaj se Mileeee!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Slazem se.....u potpunosti!

Zivot je kratak i ne zelim nista da cekam i ko sto kaze Robert R. u jednom filmu:Bolje da citav zivot zalim zbog neceg sto sam ucino nego da zalim sto nisam nista ucino!TJ. Sjedite na motor i put pod noge!

Jednom prilikom na auto putu u Srbiji (na OMV) pokupim nekog Rumuna trgovackog putnika koji me uzgred smorio na putu do Beograda uvaljujuci mi neke svoje proizvode(aloja i ta s....)! Spomene on da ide cesto na Kosovo i da dole sa Albancima organizuje prodajnu mrezu(u vrijeme kada je dole bas bilo gusto)! Ja ga pitam kako prolazi dole kada prica samo srpski ? On ce meni : Pa lako brate , ja sam pozitivna licnost i oko sebe okupljam samo pozitivce! Negativci sami beze od mene!

Od tada i mene drzi taj trip da ako je neko pozitivac - privlaci na sebe pozitivce a ako si namcor i trazis dlaku u jajetu onda ces je i naci!

 

Samo pozitivno i .....kotrljaj se Mileeee!

 

A šta drugo ? Možemo gubiti vrijeme na stvari koje nikome neće donijeti dobro...

Ili se voziti, jesti, piti, družiti, .....  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja