Jump to content

Moto Zajednica

Vozim oba roditelja

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Prince 125

nikad nisam probao oba roditelja da vozim, sta znam to mi je malo preterano ipak

 

vozio sam prvo tatu, pa kad on sidje (jer ima vestacki kuk) onda mamu. ali nisam nikad hteo oboje u isto vreme !

 

ako je neko siguran da moze, nek posalje sliku pa da vidimo, ali mislim da ne treba preterivati

 

Ahahahhahahahaha WIN

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ako mi je suđeno pašću sa merdevina i slomiću vrat,ne razmišljam o tim stvarima i kad vozim razmišljam o onome šta se dešava oko mene tj uslovima saobraćaja i uživam u vožnji i predelima.

voziću motor dok god to budem mogao.

Da ne čuje zlo i da kucnem vo drvo,dok ovo kuckam,do sada za sve ove godine nisam imao pad ni udes sa motorom a nadam se i molim boga da tako i ostane.

Jednostavno ja imam neki takav stav da ne volim mnogo da razmišljam o onome šta bi moglo da bude kad bi bilo i o tome razvijam teorije kakve sve kombinacije mogu da se izrode na putu.

Vozim pametno i ne izazivam mnogo đavola,tako čuvam ,koliko je to moguće,sebe a i one koji sede iza mene.

Po meni,a možda i grešim,držite rastojanje,u nepregledne krivine ulaziti opreznije i najvažnije BRZINA - ne preterivati tamo gde nije bezbedno

 

ovako pricas bas zato sto nisi gulio asfalt nikad

da jesi, znao bi koliko si u stvari ranjiv i koliko je "Ako mi je suđeno....." i "voziću motor dok god to budem mogao" nepromisljeno receno

ne mozes me ubediti da stalno vozis pazljivo, proracunato, polako, oprezno, a kamoli da mozes uticati na sve ostale uslove saobracaja, jer dese se nicim izazvane situacije (ulje, krava, rupa na putu, matora baba za volanom lade koja se isparkirava, nervozni taskista koji zustro pravi polukruzno...), kada prosto ne mozes nista da ucinis kako bi sebe izvukao iz rizicne situacije, a onda na scenu stupa neumoljiva fizika

 

i zato znaj da da, motor je opasan, da, daleko bolje i bezbednije je nevoziti ga, da, padovi su kad tad neminovni i u najboljem slucaju jako bolni i ovo sto radimo je zaista sebicno prema nasoj okolini

 

nije ovo atak na tebe ili bilo koga, vec samo apel da razmislis da ipak nemamo pravo ni sebi ni drugima da kazemo "bas me briga, ja hocu da vozim"

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

nikad nisam probao oba roditelja da vozim, sta znam to mi je malo preterano ipak

 

vozio sam prvo tatu, pa kad on sidje (jer ima vestacki kuk) onda mamu. ali nisam nikad hteo oboje u isto vreme !

 

ako je neko siguran da moze, nek posalje sliku pa da vidimo, ali mislim da ne treba preterivati

 

Ma možeš ti to....teško je samo prvih par stotina kilometara 0takoje.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif......1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2537 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

ovako pricas bas zato sto nisi gulio asfalt nikad

da jesi, znao bi koliko si u stvari ranjiv i koliko je "Ako mi je suđeno....." i "voziću motor dok god to budem mogao" nepromisljeno receno

ne mozes me ubediti da stalno vozis pazljivo, proracunato, polako, oprezno, a kamoli da mozes uticati na sve ostale uslove saobracaja, jer dese se nicim izazvane situacije (ulje, krava, rupa na putu, matora baba za volanom lade koja se isparkirava, nervozni taskista koji zustro pravi polukruzno...), kada prosto ne mozes nista da ucinis kako bi sebe izvukao iz rizicne situacije, a onda na scenu stupa neumoljiva fizika

 

i zato znaj da da, motor je opasan, da, daleko bolje i bezbednije je nevoziti ga, da, padovi su kad tad neminovni i u najboljem slucaju jako bolni i ovo sto radimo je zaista sebicno prema nasoj okolini

 

nije ovo atak na tebe ili bilo koga, vec samo apel da razmislis da ipak nemamo pravo ni sebi ni drugima da kazemo "bas me briga, ja hocu da vozim"

Sada vozim mnogo pažljivije nego dok sam bio mlađi ali tada su i uslovi u saobraćaju bili u odnosu na danas kao nebo i zemlja.Pustim ja malo obrtaje da se razvrti mašina ali vodim računa gde to radim i nikad se ne utrkujem sa nekim da bih mu dokazao da mogu isto što i on može.Svako vozi za sebe kako mu odgovara.A da ću voziti motor dog budem u stanju da ga vozim hoću,volim taj osećaj i šta da radim

Nisi me razumeo razmišljam o svojoj bezbednosti pogotovo ako vozim nekog iza sebe,zato i vodim računa da se ne lepim nekom za branik i ne obilazim tamo gde nemam preglednost šta mi dolazi u susret .rekao sam samo da ne razmišljam o tome dok vozim jer onog dana kad bih počeo da budem preokupiran tim stvarima neću više sesti na motor.Tačno neku rupu,ulje na putu ne može niko da predvidi ali neko može da to izbegne a neko ne sve zavisi od datog trenutka kad se to desi tj kako se vozi i reakcije vozača.takođe sam svestan koliko smo na motoru ranjivi da i lakši udes može da se završi kobno sve zavisi kako se kockice slože tog momenta

A i ovo imao sam ja situacija sa izletanjem,oduzimanjem prednosti,sistem nisam te video tu me je spasilo prilagođena brzina i reakcija adekvatna pa nije došlo do zakucavanja,nadam se da se slažeš da nije isto kad kočiš sa 60/70 ili kad ideš preko 100 pa ti neko izleti a pri tom vodiš računa i o rastojanju ja bar o tome vodim računa kad god mogu da imam pregled situacije na putu,ne žurim nigde da mi 5 min znače toliko koliko da se izlomim ili ne dao bog poginem.Držim se onoga da za sve ima vremena u životu i retko kad da jurcam da bih nešto završio na silu.

 

i zato znaj da da, motor je opasan, da, daleko bolje i bezbednije je nevoziti ga, da, padovi su kad tad neminovni i u najboljem slucaju jako bolni i ovo sto radimo je zaista sebicno prema nasoj okolini

nije ovo atak na tebe ili bilo koga, vec samo apel da razmislis da ipak nemamo pravo ni sebi ni drugima da kazemo "bas me briga, ja hocu da vozim"

 

Sve ja ovo znam i koliko je u današnje vreme vožnja motorom postala opasna ali volim da osetim vetar u kosi i to je rizik koji sam preuzeo unazad 30god.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

vidim da dobrano znas kako preventivno delovati, zato sam i rekao da nije je atak na tebe

upirao sam prstom u to da je svakako rizican hobi, da opasnosti vrebaju sa svih strana i da se zaista treba paziti jer smo uz svu mogucu paznju i predvidjanje opasnosti mnogo nebezbedniji nego na krevetu u sobi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Odlicna tema. Nisam roditelj, pa nisam kvalifikovan da pricam, ali sve sto bih rekao bi se svelo na sledecu poruku:

 

a-ship-in-harbor-is-safe-but-thats-not-why-ships-are-built-107383-400-266.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2537 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

 

kosooki user_popup.png

Tačno i uvek pokušavam da mlađim vozačima drugarski ukažem i dam savet ako ga prihvate,neko može da se pazi i da se lomi svake sezone a neko da divlja pa da ga bog takvog čuva.Tu nema pravila.Za mene je sad vožnja po gradu postala borba za opstanak,daleko od uživanja koje sam osećao nekad davno.Sad jedino opuštenciju i uživanje u vožnji mogu da očekujem van grada ali i tu sam na oprezu jer i tu vrebaju razni traktori,živuljke i ostali agresori.Kako ono kažu ako se sam ne čuvaš neće te ni bog sačuvati.

Volim vožnju na 2 točka,razmišljam pozitivno i o onome što mi lepo pruža vožnja na 2 točka a sad šta mi je sudbina namenila to niko ne zna.

Evo pre nekih 10tak dana mi umro komšija ,preko puta mene,malo stariji od mene pao u dvorištu - raspuklo se srce nije mu bilo pomoći.Tuga drugar za primer,otac i komšija ali eto sudbina je tako htela.

Zato i ja kažem vozim motor dok god mi zdravlje i finansije to budu dozvoljavale,jednom se živi i realno ne nadam se nekoj dubokoj starosti,sve zahvaljujući ovom načinu života u poslednjih 20 godina.Pa da proživim ovo malo života što mi je ostalo dok sam još vitaln i dok mogu a posle nek bude šta biti mora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

nikad nisam probao oba roditelja da vozim, sta znam to mi je malo preterano ipak

 

vozio sam prvo tatu, pa kad on sidje (jer ima vestacki kuk) onda mamu. ali nisam nikad hteo oboje u isto vreme !

 

ako je neko siguran da moze, nek posalje sliku pa da vidimo, ali mislim da ne treba preterivati

 

Može brate Staljine, potvrđeno!

 

IMG_7871.jpg

 

IMG_7877.jpg

 

Isti Stromić kao tvoj, vuče i četvoricu. Tako da slobodno probaj sa oba roditelja! :takoje: Samo pošalji i ti fotke... :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Nemam priliku da vozim oba roditelja,jer je otac pre 11god ...:( ,salu na stranu,razveden sam(imam ćeru)a bivšu normalno nevozim motorom(no free ride,gas or :lol: ).Ko što zbore iskusne kolege-dovoljna margina za svoju ili tuđu grešku,nekada kada po proceni nije dovoljno bezbedno vozim ko pič.a(mada svi koji to priznajemo NISMO).Mada možemo i drugačije gledati na stvar pr:ljudi se veoma plaše ajkula,a godišnje više ljudi ubiju magarci(pravi)???A i šta sve na ovom svetu nije opasno...ipak u nekim trenutcima zivota osećam se leeepo bre :jee: ,normalno uz ono ko se čuva i bog ga čuva.Vozim se da bih uživao,nisam plaćen da bilo gde stignem što brže ma po koju cenu,a takve izbegavam za vožnju.Bez nekih stvari(hobija) u životu se možda može,ali kako...šupalj osećaj,praznina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ahahaha ove slike cu da uramim :lol:

 

ma ajde necemo vise temu da offujemo, ja sam se malo zezao, bilo mi dosadno na poslu, a vi sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

retke su situacije (ali dese se) kada kazem sebi hebes ga valjda nisam te qrceve srece da me sad bas usere i peglam pa sta bude jer mi se pegla, iako sam vise nego svestan da ima parkiranih auta, male dece, sporednih puteva i izlaza, da je ispred mene nepregledna krivina ili preticanje, da obaram koliko moze ne znajuci da li ce gume drzati....

 

ali uvek se jako neprijatno osecam u tim situacijama i zato sebi takva kockanja zarad uzitka veoma retko priredjujem

medjutim, bas cesto se zapitam sta je u glavama ljudi koji tako non stop voze i nekako uspevaju da im se u glavnom nista ne desi i da li sam ja onda preplasena pi... , a oni su u pravu jer nema potrebe da se plasim ili ipak ja pametno postupam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Preplasena 3.14cka i nije bas najadekvatniji termin u ozbiljnoj raspravi u ovom kontekstu.

Strah samo lud nema, jer nije svjestan gdje je i sta radi.

S druge strane, onaj sto stalno "obara i ostaje ziv" (a nije lud) isto nije heroj, nego je jednostavno naucio znanje dugom praksom i njegovom malom mozgu je objasnjeno da je u OK podneblju, tako da ovaj ne proizvodi strah.

Dok ne naleti na balegu negdje i ne polomi se...onda mali mozak opet pocinje da luchi strah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šljivotres, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Uh uh iste misli imam od kad je devojka pocela da se vozi sa mnom i mogu vam reci da mi je jos uvek neprijatno kad je ona ili bilo ko drugi sa mnom na motoru, toliko da ulazim u krivine maksimalno uspravno koliko u tom trenutku mogu... nikad nisam razumeo idiote koji stave nekoga prvi put iza sebe pa onda krenu da zavrcu gas i obaraju motor u krivinama...to mi nije neodgovorno nego bolesno... ja i kad vozim sam vozim defanzivno (jer imam zelju da vozim dugo) a kad imam nekog iza sebe pi*ka sam najveca i ponosim se time! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2537 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

najgore mi je kad vidim klinke na R ili nekim drugim motorima kako sede u šorcićima i topićima,bez kacige a baja divlja da joj pokaže kako on zna da vozi.Od zaštitne opreme imaju naočare za sunce i eventualno gumicu za kosu da je vežu u rep.

Tako je i moja ćera sa svojim dečkom ali sam ja u startu rekao bez kacige da ne seda ni slučajno,ili je završila karijeru suvozača, a imao sam špijune po celom gradu koji su mi javljali ako zet vozi malo brže kad je ona sa njim na motoru.Pa da vidiš kako može da se vozi kulturno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

... a imao sam špijune po celom gradu koji su mi javljali ako zet vozi malo brže kad je ona sa njim na motoru.Pa da vidiš kako može da se vozi kulturno.

 

Pobjeda. :lol:

 

Salu na stranu, ja mislim da bi se raspuko od nervoze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja