Jump to content

Moto Zajednica

Мото-новитети из Кине

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Inace ovaj motor koji mi se svideo se vodi i pod nazivom AGM Strada 50,ako nekome znaci ili zna gde ima njihovo predstavnistvo...pozdrav! :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pazi, nije to toooliko jaka masina, za ucenje sasvim ok, to je 4taktni 250ccm, ima mozda 15-20 konja, to nije strasno, neverujem da moze vise od 120-ak km/h da izvuce, tako da ako imas malo osecaja samokontrole i prisebnosti vozices ga bez problema, i ustedeces, jer ce ti onaj od 50ccm dojaditi za mesec dana i hteces da ga prodas a neces dobiti ni upola para sto si dao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Ne ne,ipak ostajem pri 50ccm,jer mi ne treba ni novo polaganje niti bilo sta drugo,a zbog fakulteta stvarno nemam vremena za polaganja...

Nadam se da se neces uvrediti,cenim svaki savet,ali sta cu kada je trenutno takva situacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Meni je prvi motor posle skutera od 50ccm bio KLE od 500ccm naravno sa menjacom. 250ccm je i vise nego ok kubikaza za apsolutnog pocetnika i nema potrebe da je se plasis. Naravno ako tebi nije momoenat da polazes i sl to je vec druga prica, ali nemoj da bezis od ove kubikaze zbog snage koja zaista i nije neka. Kako kazu ko je blesav poginuce i na 50ccm.

Ako vec kupujes motor od 50ccm na tvom mestu bih trazio najlaksu varijantu(mozda cak i skuter) i uzeo bih 2T umesto 4T. Ne volim 2T motore ali imao sam skuter od 50ccm 4T i to sa mojih 100+ kg jednostavno ne ide, a osecaj kad ti na metar prozvizde kola duplo vecom brzinom je jako neprijatan osecaj, o vecim uzbrdicama i da ne pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Da,ok,slazem se,moj 4T kinez ide 25km/h na vecoj uzbrdici tako da je to stvarno uzas....definitivno bih uzeo Yamahu TZR 50 tako da ovi kinezi otpadaju..(nazalost,jer odlicno izgledaju) Ta Yamaha je 2T motor,i kazu da ide oko 100km/h..tako da je moj definitivni izbor ona..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

A ja bih je opet zaobisao. Tog TZRa kojeg kupis je verovatno n klinaca pre tebe njakalo i drndalo, pritom je u pitanju nasviran motor koji puno trosi i kratko traje. Ako vec imas skuter koristio bih njega i skupljao kintu za polaganje i vece kubikaze.

Taj TZR veoma lako moze da se pretvori u rupu bez dna i da ti presedne cela prica oko motora, a pritom nije nista pitomiji na isporuci gasa od neke standardne 250ccm 4T masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Qingqi 2D

Evo i ovde da postavim pitanje,mada vidim da je tema po odavno utihnula. :)

 

Da li neko kod nas uvozi motore ove firme - http://www.jiajue.co...nfo.aspx?id=370 ?

 

Motor strasno izgleda,naravno predpostavljam da ne ide bas nesto (4T tezine 139kg) ali mu je zato dizajno 10+,bar sto se tice mog ukusa.

 

Pozdrav i hvala na mogucim odgovorima! :)

 

Bogami meni ovi motori sa sajta blago receno odlicno izgledaju...

A koliko mogu sa slika da zakljucim i pristojnog su kvaliteta.

Zna li neko cene za ove motore, mogu li se uvesti kod nas...

A ovaj Xinling iz backe topole mislim da nema nikakve veze sa ovim R11.

R11 mi izgleda kao mnogo ozbiljniji motor, ovaj xinling je promasaj.

 

A u vezi TZR i ostalih 2T trkalicama od 50ccm, to je po meni tek totalni promasaj.

Ako imas 21 godinu sacekaj kad budes ima jos kinte i vremena, pa upisi da polozis.

Nije to nikakvo cimanje poloziti.

Niko tebe ne tera da zavrsis sve za mesec dana.

upises, kad imas vremena, odes odvozis cas, sve polako.

Pa onda uzmes makar neku 125-4t ili 250 .

To se vec moze nazvati motorom.

Samo ces bacati pare na te TZR, a nikad se neces navozati.

Prosao sam kroz sve to.

Moje misljenje, bez uvrede.

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Дакле, постоје оне мале "Априлије" RX 125, које су видели и Кинези, па инспирисани њима, дизајнирали овај новитет (најзад!) из "Ћингћија" - модел QM7.

 

post-3975-0-57813500-1421227827_thumb.jpg

 

Мени се чак "више доима" од свог италијанског узора. Осим новог рама, пластике и ситне браварије, све је већ познато са постојећих "Ћингћијевих" модела. Овај декларишу да је 125 кубика, па обзиром да је поново у питању клон "Сузукијевог" ГС мотора, значи да ће бити и верзија са 200 кубика.

 

P.S. Молим вас да ме не питате "Па где си ти...?". Сад сам ту и то је довољно.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Пар нових пластичних панела, котачи и свежа графичка шема - нови стари "Ћингћи" са ознаком QM125GY-2B(ASD).

 

post-3975-0-56906700-1421336545_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

citao sam jos u starom Moto Magazinu dok je izlazio, na nekom od sajama u Srbiji su pitali nekog Kineza koji je bio tamo kako se izgovara Qingqi i reko je "Ginči" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

"Хондин" моторић са ознаком CD 70 се производи од '70. године и у неким крајевима света је стекао велику популарност и представља нешто слично што је код нас био АПН-6. Не треба да помињем да су Кинези склони копирању свега и свачега, па су и ово моторче ископирали. Међутим, главна "фора" је то што овај моторић производи готово свака фабрика, било озбиљна, мање озбиљна или чак нека дивља ад-хок линија за монтажу ти моторића у неком старом хангару. И у ценовницам свих њих, овај модел спада у ултра јефтине. Ја мислим да и дан-данас цена једног таквог, франко лука, изађе 250 до 300 долара.

 

До недавно су варијације на тим моторићима биле само мањег обима: жбицани или котачи од легуре, тек понекад диск на предњем точку, округао или правоугаони фар, па некакав смешан "рол бар" који се у доњем делу фиксира за цилиндар мотора (???), па пак трегер у који је отишло десет метара цеви, тако да моторче почне да личи на покретни "Помпиду центар". Буде ту различите боје, налепница, сјајних лајсница, неко га продаје и са ветробранчићем од плексија, малешникм лименим "топ кејсом". И наравно, Кинези су у њих уграђивали све такозване "small bore" моторе са хоризонталним цилиндром (опет клон "Хонде"; од 50 до 110 кубика).

 

Оно што је остало исто, био је "плекани" штанцовани "мостни" рам, нешто чији се изглед може упоредити са рамом MZ-ом серије ETZ, а технологијом израде рама АПН-4. Са њим у пакет-аранжману ишао је исти резервоар, седиште и бочни пластични панели, тако да, какогод ка Кинези накинђуре, тај клон CD-70 је остајао препознатљив.

 

Једно од великих тржишта за те јефтине моториће из Кине су земље бившег СССР-а. После распада државе и гашења свих фабрика које су за тамошње тржиште штанцовале, мопеди су нађени у Кини. Тих "Алфи", како су их назвали, заједно са "Делтама" (мопед налик "Пони Експресу", опет за мотором хоризонталцем) има на сваком ћошку и могу да се купе буквално по пијацама. То траје већ безмало десетак година и ваљда је људима досадило да гледају тај исти дизајн, па су Кинези, да добили нове купце, одлучили да нешто промене, а да опет остану јефтини.

 

post-3975-0-99797500-1421746870_thumb.jpg

 

На горњем делу ове фотке види се једна мање-више стандардна "Алфа", до је испод ње нешто што је са пар ситних измена (резервоар, седише, бочни панели) изменило читаву појаву моторића. У дну фотке је моторић у чије је обликовање уложен некакав труд. Основа јесте стари рам "Алфе", али се виде детаљи који су измењени у односу на претечу. Конкретно, примерак на сличици носи ознаку "Ирбис" ГС 110, што је руска марка и веома могуће је да су они иницирали тај редизајн. Штагод да је у питању, "Хпндин" скромни ветеран наставља да живи.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Већина вас зна за тренд ретро мотоцикала, типа "Тријумфовог" бесмртног "Бонија" и нпр. "Тракстона", "Кавасакијеве" линије W и мале "Естреље", па "Сузукијев" мали "Волти", "Гуцијеве" V7-мице, "Јамаха" SR 400, "Хонда" CB 400 SS.... Е баш та "Хонда" је послужила Кинезима из "Шајнреја" да "реверсним инжењерингом" добију модел који су оригинално назвали... пази ово... XY 400 SS. Нису живи ако не туре неко X, Y или Z!

 

Е сад, током прошле године почела је продаја тог мотоцикла којекуде по свету: продају се у Француској и Белгији под марком "MASH", сигуран сам да их има и по Јужној Америци, видим да су неки Енглези направили од њега кафе-рејсер, али ја вам качим фотке и клип од браћа Украјинаца, код којих се овај "Шајнреј" продаје под марком "GEON" и именом "Bullet" 400.

 

Шта треба да се каже о мотору? За промену, сав је "плекан" – блатобрани, бочни панели, резервоар... Ја дизајну, осим заиста за пар ситница (декле машине су ми сувише "contemporary", баш као и дезен на гумама, нису ми "естетски угођај" ни ти задњи гасни амортизери, а не волим ни налепнице на резервоару), не могу ништа да замерим.

 

Није јасно како су Кинези дошли на идеју да прецртају ону "Хонду", јер је она ипак мотор који заузима неку своју специфичну и малу нишу на тржишту. Читам на украјинском "фирмином", ГЕОН-овом мото-форуму, неки помињу да су израду новог модела иницирали људи из "ГЕОН инжењеринга". Гледе Украјинаца и њиховог иницирања било чега у светлу актулених догађања, благо речено, мало сам скептичан поводом те тврдње. Мени је некако свеједно ко је "повукао ногу", јер ми се крајњи производ допада.

 

Разлике у детаљима у односу на узор постоје: "Кинез" има два ауспуха (јер је и машина "дуал порт"), другачије цајгере, штопаљку, прекидаче и којекакве ситнице, али рам и димензије котача су исте. Нису Кинези луди да улажу додатне паре у производњу са "Хондом" истоветних копија делова и компоненти, када већ имају одговарајуће и то за мале паре. Ето, на пример, препознао сам штопаљку оних јефтиниг "Алфи" која сам поменуо пре неколико дана. И ти "томпус" ауспуси су већ виђени на неким кинеским моторићима, нпр. на "Сомотовим" и "Ћингћијевим" ретро-моторићима. Када бисмо кренули по детаљима, сигурно би се нашло још по нешто "већ виђено".

 

Читам по Нету утиске људи који су га возили: за класу мотоцикала којој припада, мотоцикл се лепо и лако вози, снаге и обртног момента има колико треба, мењач шалта како треба, кочнице раде пос'о, удобно седиште, мекано ослањање, мада може и боље. По обичају, завршна обрада може да буде и темељитија, негде се виде ружни варови, један тип је дао замерку на "мутну" фарбу и потенцијално лоше проведене уљне магистрале ка резервоару за уље (машина са сувим картером).

 

Да напишем и неке основне техничке податке. Мотор је ваздушно хлађена ОНС "једноцевка", 397 кубика, пречник и ход клипа 85х70 милиметара, са четири цилиндра у радијалном распореду (или какогод да назовете по нашки онај "Хондин" RFVC дизајн главе) који дајe 30 коња и 30 Њутнметара. Има суви картер, а уље иде у плекану пикслу која се налази иза карба, испод бочних панела. Поменуо сам тај мотор када сам помињао "Шајнрејев" ендуро са оним "кљуном" ниже фара а-ла "Суза" ДР 800 и новији BMW-и из GS серије – то је мотор какав се појавио прво на "Хонди" XL 400.

 

Мотор се прехрањује једним CV карбом (барем за сада, али најавили су ајншприц), има анласер и курблу, мокро квачило и 6 брзина (негде помињу 5 брзина, али не знам шта је истина код овог "Кинеза"). Рам је цевасти, тзв. "семидуплекс", напред класична телескопска виљушка, позади пар амортизера, негде гасних, негде обичних уљних – како коме западне. Диск са два клипа на клештима напред, добошина позади, гуме 90/90-R19 напред и 130/70-R18 позади. ДхШхВ – 213х76х113 сантима, база 142, клиренс 16, висина седишта 79 сантима. Сув мотор има 150 кила, у резервоар стаје 13 литара, а "може да развије" 135 километара на час.

 

У Украјини је малопродајна цена овог "Шајнреја" око 3600, а у Белгији око 4100 евра.

 

Ево пар фотки>

 

post-3975-0-11278700-1421939588_thumb.jpg

 

post-3975-0-44843400-1421939592_thumb.jpg

 

post-3975-0-28351200-1421939598_thumb.jpg

 

А ту су и два клипа – један фенси и лепо снимљен, а други информативан и реалан.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

У овој теми сам одавно поменуо, мислим да је био "Вонђанов", клон бразилске "Хонде" XRE 300, који је имао прапотопски OHV, опет са "Хонде" CG. Потом су тај дизајн прихватили и друге кинеске фабрике, па су "испод хаубе" тих клонова XRE почели да се појављују сви живи мотори који се производе у Кини.

 

Ово због чега пишем овај пост до сада нисам виђао. Фабрика "Јинган" не производи од јуче 1:1 клон (истина, у "стоку" малчице депотенциран) мотора са "Хонде" АХ-1, водено хлађене "једноцевке" од 250 кубика, са 4 вентила и 6 брзина, који дају 25-26 коња.

 

Решили људи из "Јингана" да унапређују тај мотор. Тај од 250 кубика има пречник и ход клипа 70х65 милиметара, а људи додали још 7 милиметара у пречнику клипа и добили додатних 50 кубика. Стара 250-ка је носила ознаку YG170MM, а овај нови, са 300 кубика, YG177MM.

 

Одавно се зна да "папир трпи све", а од када је Интернета, то је још драстичније, па налазим податак да оба дају 19 киловата (поменутих 25-26 коња). Очекивао сам да 300-ка пребаци границу од 30 коња, али... Оно јес', пише да их 250-ка достиже на 9000, а 300-ка на 8000 (+-500) обртаја. Обртни моменат се разликује сасви мало: 250-ка даје 22 Њутнметра при 8500, а 300-ка 25 Њутметара при 6500 (+-500) обртаја. Чак је и компресиони однос готово па исти: 250-ка - 11:1, а 300-ка - 10,8:1. Не могу, а да се не запитам чему толико труда за тако мало резултата. Могло је то да испадне и боље. Ал' свеједно, на фону кинеског "моторног мејнстрима", ова машина је ракета.

 

И наравно, није могло да прође без неке нелогичности, неуобичајне ствари. "Јинган" на том моделу а-ла XRE, који носи ознаку YG 300 DR-X, није употребио стандардну ендуро комбинацију котача 21"-18", нити супермотардовску 17"-17", већ напред 19", а позади 17". Није неки проблем да се реши, али је "пејн ин д ес".

 

post-3975-0-73425900-1422260916_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4749 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Већина вас зна за тренд ретро мотоцикала, типа "Тријумфовог" бесмртног "Бонија" и нпр. "Тракстона", "Кавасакијеве" линије W и мале "Естреље", па "Сузукијев" мали "Волти", "Гуцијеве" V7-мице, "Јамаха" SR 400, "Хонда" CB 400 SS.... Е баш та "Хонда" је послужила Кинезима из "Шајнреја" да "реверсним инжењерингом" добију модел који су оригинално назвали... пази ово... XY 400 SS. Нису живи ако не туре неко X, Y или Z!

 

Е сад, током прошле године почела је продаја тог мотоцикла којекуде по свету: продају се у Француској и Белгији под марком "MASH", сигуран сам да их има и по Јужној Америци, видим да су неки Енглези направили од њега кафе-рејсер, али ја вам качим фотке и клип од браћа Украјинаца, код којих се овај "Шајнреј" продаје под марком "GEON" и именом "Bullet" 400.

 

Шта треба да се каже о мотору? За промену, сав је "плекан" – блатобрани, бочни панели, резервоар... Ја дизајну, осим заиста за пар ситница (декле машине су ми сувише "contemporary", баш као и дезен на гумама, нису ми "естетски угођај" ни ти задњи гасни амортизери, а не волим ни налепнице на резервоару), не могу ништа да замерим.

 

Није јасно како су Кинези дошли на идеју да прецртају ону "Хонду", јер је она ипак мотор који заузима неку своју специфичну и малу нишу на тржишту. Читам на украјинском "фирмином", ГЕОН-овом мото-форуму, неки помињу да су израду новог модела иницирали људи из "ГЕОН инжењеринга". Гледе Украјинаца и њиховог иницирања било чега у светлу актулених догађања, благо речено, мало сам скептичан поводом те тврдње. Мени је некако свеједно ко је "повукао ногу", јер ми се крајњи производ допада.

 

Разлике у детаљима у односу на узор постоје: "Кинез" има два ауспуха (јер је и машина "дуал порт"), другачије цајгере, штопаљку, прекидаче и којекакве ситнице, али рам и димензије котача су исте. Нису Кинези луди да улажу додатне паре у производњу са "Хондом" истоветних копија делова и компоненти, када већ имају одговарајуће и то за мале паре. Ето, на пример, препознао сам штопаљку оних јефтиниг "Алфи" која сам поменуо пре неколико дана. И ти "томпус" ауспуси су већ виђени на неким кинеским моторићима, нпр. на "Сомотовим" и "Ћингћијевим" ретро-моторићима. Када бисмо кренули по детаљима, сигурно би се нашло још по нешто "већ виђено".

 

Читам по Нету утиске људи који су га возили: за класу мотоцикала којој припада, мотоцикл се лепо и лако вози, снаге и обртног момента има колико треба, мењач шалта како треба, кочнице раде пос'о, удобно седиште, мекано ослањање, мада може и боље. По обичају, завршна обрада може да буде и темељитија, негде се виде ружни варови, један тип је дао замерку на "мутну" фарбу и потенцијално лоше проведене уљне магистрале ка резервоару за уље (машина са сувим картером).

 

Да напишем и неке основне техничке податке. Мотор је ваздушно хлађена ОНС "једноцевка", 397 кубика, пречник и ход клипа 85х70 милиметара, са четири цилиндра у радијалном распореду (или какогод да назовете по нашки онај "Хондин" RFVC дизајн главе) који дајe 30 коња и 30 Њутнметара. Има суви картер, а уље иде у плекану пикслу која се налази иза карба, испод бочних панела. Поменуо сам тај мотор када сам помињао "Шајнрејев" ендуро са оним "кљуном" ниже фара а-ла "Суза" ДР 800 и новији BMW-и из GS серије – то је мотор какав се појавио прво на "Хонди" XL 400.

 

Мотор се прехрањује једним CV карбом (барем за сада, али најавили су ајншприц), има анласер и курблу, мокро квачило и 6 брзина (негде помињу 5 брзина, али не знам шта је истина код овог "Кинеза"). Рам је цевасти, тзв. "семидуплекс", напред класична телескопска виљушка, позади пар амортизера, негде гасних, негде обичних уљних – како коме западне. Диск са два клипа на клештима напред, добошина позади, гуме 90/90-R19 напред и 130/70-R18 позади. ДхШхВ – 213х76х113 сантима, база 142, клиренс 16, висина седишта 79 сантима. Сув мотор има 150 кила, у резервоар стаје 13 литара, а "може да развије" 135 километара на час.

 

У Украјини је малопродајна цена овог "Шајнреја" око 3600, а у Белгији око 4100 евра.

 

Ево пар фотки>

 

post-3975-0-11278700-1421939588_thumb.jpg

 

post-3975-0-44843400-1421939592_thumb.jpg

 

post-3975-0-28351200-1421939598_thumb.jpg

 

А ту су и два клипа – један фенси и лепо снимљен, а други информативан и реалан.

 

 

 

 

Ovo bih ja tero... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Хтео сам да окачим само један мени интересантан моторић са хоризонталним мотором, али постоји и верзија са 125 кубика, која има једну посебношћу у односу на сав тај кинески "моторни мејнстрим", али о томе мало касније.

 

Дакле, ово на сличици испод је моторче које се зове "Raw" 50 (у Пољској се продаје као "Romet Ogar Caffe" 50), кога је произвела фабрика "Hanway" из града Џангџоу, из провинције Ђангсу.

 

post-3975-0-82067200-1422884071_thumb.jpg

 

Као што се види са фотке, осим по том ретро дизајну, моторче нема неких посебности. Мотор је обичан "small bore" хоризонталац са 50 кубика који дају 2,5-3 коња, има мењач са четири брзине, пали се на курблу или анласер. Заиста иде "по ПС-у", тих "мопедашких" 45-50 и ни мршку брже, али зато заиста потврђује оно из реклама, да је потрошња мања од две литре на 100 километара. У Пољској га продају за око 950 евра.

 

Е сад и овај други, "Raw" 125, тај "са посебношћу". Користи исти дизајн као 50-ица, али има мотор из фабрике "Jianshe", која је некима позната по томе што она производи "YBRахима". Мотор који је на овом "Сировом" 125 је "Јамахин". Ко не верује, ево једна фотка са оба та мотора, један поред другог.

 

post-3975-0-55284100-1422884080_thumb.jpg

 

Разлике типа има курблу - нема курблу, има ајншприц - нема ајншприц, има рециркулацију - нема рециркулацију, не узимам у обзир. Оно што се види, јесте да је у питању ваздушно хлађена ОНС једноцевка са два вентила, мокрим квачилом и пет брзина. Као и оригинални "YBRахим", и "Кинез" даје око десет коња, са којим може да се догура до стотке.

 

post-3975-0-63991200-1422884075_thumb.jpg

 

Постоји још једна варијанта овог "Сировог" 125, са клоном CG мотора, која се под именом "Romet Ogar Caffe" 125. Ево и клип -

. У Пољској продаје за око 1200 евра. И његов мотор даје око десет коња, па су и перформансе упоредиве. Да не заборавим: овај са "Џамахиним" мотором се у Шпанији продаје за око 1500 евра.

 

Ове 50-ице и 125-ице деле неке мере: ДхШхВ - 206х80х110 сантима, база је 135,5, клиренс 18, седиште на 72 сантима, резервоар прима 12,8 литара, диск напред, добош позади, напред гума од "Електроника", позади од "Восхода" (илити 90/90-18 и 120/80-16). Маса оба је неку килу изнад стотке, а носивост 170 кила.

 

Иду у три комбинације боја: наранџасто-бела, плаво-црна и ова која ми се највише допада - наранџасто-црна.

 

post-3975-0-82228000-1422884078_thumb.jpg

 

Постоје и две верзије финиша. Поред ове са мат ауспухом и минимумом хрома, постоји и ова "блинг-блинг" варијанта, код које су, поред хромираног ауспуха, "хром" добили фар, штопаљка, жмигавци и још којекакве ситнице.

 

post-3975-0-95114600-1422884076_thumb.jpg

 

Summa summarum: драго ми је што су се Кинези сетили да мало рабе тај неки ретро дизајн. Али да морам да биркам међу моторићима сличног дизајна, пре бих одабрао нешто из "Ћингћијеве" серије "U-Zeal". Тамо има и јачих рамова, снажнијих мотора, преокренутих виљушака...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

 

У Украјини је малопродајна цена овог "Шајнреја" око 3600, а у Белгији око 4100 евра.

 

Ево пар фотки>

 

post-3975-0-11278700-1421939588_thumb.jpg

 

post-3975-0-44843400-1421939592_thumb.jpg

 

post-3975-0-28351200-1421939598_thumb.jpg

 

 

Pravo osveženje kad su motori iz Kine u pitanju.

 

Da mu je cena 1600 jura pa da se čovek i zamisli

 

Za ove pare možeš da kupiš polovnog trijumfa a ne kinesku venčanicu koju ili ćeš da pokloniš ili da voziš do groba :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

A шта би се замислио, када би био 1600 евра: да ли да га купиш или шта му фали, када мотор средње запремине кошта толико? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Za pocetak Kinezi treba da se obuzdaju sa cenama, jer 4000e za kineza marke koju je malo ko cuo i bez istorije i upitnog kvaliteta, zato im ni neide prodaja jer ce ljudi uvek radije da dodaju jos 1000 i po evra pa ce kupiti novu Hondu CB 500F :takoje:

Zato treba da se malo potrude da svojim kvalitetom i povoljnijim cenama u odnosu na Japansku konkurenciju privuku kupce,

svestan sam da u Kini lezi velik deo svetske ekonomije i na njima je da se pokazu, Koreanci su sa pametnim potezima uspeli da se dignu sa dna liste i sad vaze za jedne od ozbiljnijih kompanija u moto i pogotovo u auto svetu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Кинез је ту 400-ку прод'о неком у Европи за, да заокружимо, 2000 долара. Је л' то он пуно уз'о, ил' неко други купи кајмак?

 

Или онај "Ромет" 50 кога сам поменуо. Верујем да је Кинез то продао пољском увознику за 400-450 долара, а увозник наплаћује 950 евра.

 

Да продавац нема процену да ће у Белгији моћи да продаје ону 400-ку за преко 4 хиљаде евра или Пољак оно моторче за 950, цене би биле ниже. Просто, нека роба кошта колико је купац спреман да плати за њу.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ima logike ovo sto kaze kolega Zorge :takoje: alavi su ljudi, hoce da dignu lovu 100% od ulozenog, nadam se da ce se prizvati pameti, jer svojom alavoscu srozavaju Kineske firme, razumem da treba da se zaradi, ali brate nemora bas duplo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja