Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje,zastita rezervoara

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Cuo sam za servise koji se bave ciscenjem i zastitom rezervoara pa ko ima iskustva neka napise nesto, ostavi kontakt i zanima me ako neko zna bar okvirnu cenu ? 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Dragan, Beograd 064/203-4343

 

oko 40-50e

 

Ja zadovoljan.. i posle 3-4 godine rezervoar na boldorci drži..

 

Pokušavali smo sami.. drmali ko majmuni ceo dan gurajući slomljenu flašu od kole.. pa ceo lanac..pa stare šrafove..

 

Trebalo bi nakačiti na mešalicu za beton i ostaviti ceo dan..

 

Pa neka smesa slična špric gitu..

 

Ima nekoliko tema na tu problematiku..

:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Hvala puno! 0takoje.gifCuo sam vec za lika i da su ljudi zadovoljni ali nisam imao kontakt.

A bas sinoc sam se setio da imam mesalicu u garazi i da bih mogao da ostavim rezervoar da se vrti sa necim unutra... I posle da zastitim epoxy-jem. Inace radi se o malo uglavnom povrsinske rdje pa se nadam da bih mogao tako resiti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1062 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

I sona kiselina savrseno pojede svu rdju....ali se javlja problem ako je rdja zahvatila duboko....tada kiselina progrize sve i napravi rupu na tanku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Malo sam se informisao sto se tice sone kiseline. Izgleda da dobro skida rdju ali prodire duboko i nastavlja reakciju i nakon ispiranja, po nekima cak i ispod primera nastavlja da ostecuje metal... Problem je neutralisati je. 1neznam.gif

A taman sam mislio da zaobidjem elktrolizu zbog komplikovanijeg procesa 0tuzan.gif

Ne znam da li bi mi sam Antirost resio naizgled malo rdje koja se pojavila ili da li bi on sprecio dalje delovanje sone kiseline nakon ispiranja ili sta vec...? 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Video sam vec na par mesta sredjivanje elektrolizom, lepo od vas sto ste to detaljno opisali i podelili sa nama! 0takoje.gif Ali iskreno malo mi je zamarajuce, a trenutno ne posedujem nista od potrebnog pa sam mislio da to odradim nekako jednostavnije ali izgleda da nema druge 1lol.gif

Tako da sledi najverovatnije elektroliza pa zastita ili da odnesem nekom ko to radi... 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1062 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Upotrebili smo sonu kiselinu na jednoj matoroj JAWI (1976 god.)....ali je rezorvoar izgleda bio previse truo...tako da su se rupice odmah pojavile....tako da je JAWA opet zamotana i spakovana u supu.. :) Ako je kiselina toliko agresivna...moguce da rezervoar vise i ne postoji... :))))) Jbg....nije trebalo bezati sa casova hemije... :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ovo ti je najelegantnije rešenje.

 

http://www.tankerite.com/catalogo-online.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.pbv.v3.tpl&product_id=10&category_id=6

 

 

Mada kad sabereš sve troškove najjeftinije ti je da odeš kod onog Vlajkovog lika da ti završi sve za 40-50 eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1062 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Stampar hvala na upozorenju....ja bi ladno ponovio to da mi je trebalo na nekom drugom tanku....ali sada definitivno ne prilazim sonoj kiselini cak ni u marketu.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Znaci sona kiselina NE! 0namigivanje.gif

Ovo Tankerite jako fino resenje, malo skupo ali jednostavno i brzo cini mi se... Postoje jos neka slicna sredstva ali je stvar sto ih nema kod nas... 1hmm.gif

Suzio sam izbor kada resim problem podelicu iskustvo sa vama ,potrudicu se da bude i skila 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Problem resen! 1oda.gif Gore na slikama je rezervoar sa kojim sam imao problem. Rdja odstranjena elektrolizom veoma uspesno sto se i vidi 1aha.gif pa malo antirost, pa zastita sa epoxy 2K . Jos da se sve lepo osusi pa da se rezervoar montira. Inace moj problem je resio Daca -Stampar iz susedne Banje Koviljace, stari iskusni bajker sa dosta znanja 0takoje.gif. Hvala mu i ovom prilikom i moje preporuke za ostale ukoliko je on raspolozen da se bavi vasim problemima 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Samo jedno upozorenje ,sto se tice zastite Epoxy-jem, treba pripaziti prilikom izbora.1aha.gif Preporucujem nesto provereno kao recimo Zorku sa kojim je vecina uradila ili nesto ''bolje'' ali da bude naglaseno da je otporan na goriva i slicno. Ja sam izgleda napravio gresku prilikom izbora Epoxyja u nedostatku trazenog. Nisam ga nasao u celom mom gradu. Nije jos sigurno ali moze biti da imam problem. 1ups.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja