Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki TS 125R

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Moze li mi neko pomoci, objasniti kakav je motor Suzuki TS 125R 22 ks. Planiram da ga kupim za sledecu sezonu. A isto me zanima i Hond MTX 125 20ks  i Yamaha DT 125 12 ks. Da li je one bolje od Suzukija koji ima najvise snage.... I ima li da znate nekog ko ih prodaje....Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ja sam imao TS 125 R, vrlo slican Yamahi DT 125 (neko ko se ne razume nebi ih razlikovao). U papirima je pisalo 23 ili 24 ks, tu je negde i yamaha DT. Ta od 12 ks je verovatno sa nekom blokadom. Drugar je imao DT 125 R, i bio je malo startniji od TS-a, ali je TS isao malo brze 5-10 km/h, mada mislim da je na mom TS-u neko stavio manji zadnji lancanik, pa je zato isao malo brze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Extra, a imas li neko iskustvo sto se tice kvalitete, sta je bolje za odrzavanje, sta se vise kvari....Usput zanima me i Honda MTX. Svaki komentar mi je dobrodosao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Extra, a imas li neko iskustvo sto se tice kvalitete, sta je bolje za odrzavanje, sta se vise kvari....Usput zanima me i Honda MTX. Svaki komentar mi je dobrodosao!

 

Pa sta znam, kod mene je bio godinu i nesto, nije se kvarilo apsolutno nista, samo sipao ulje i gorivo, i pun gas. E sad, primetio sam da ih ima jako malo kod nas, za razliku od Yamahe DT 125, mozda je yamaha malo u prednosti sto se tice nabavke delova, ako nesto ne daj boze zatreba. Mada ne znam sta tu ima puno da se kvari, osim ako ga ne polupas mnogo (pu, pu). Sto se honde tice, tu ne mogu da ti pomognem. Nisam je nikad vozio, za razliku od ova dva modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Svidja se meni ta Yamaha DT 125 mnogo, samo sto je svaka koju sam ja video na internetu 9 kw ili 12 ks, pa sam pretpostavio da ce TS 125r sa svojih  22-23 ks Biti startniji i jaci dosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ja imam TS125X koji je dosta slican,ima istu konjazu ima,istu kilazu,takodje je dvotaktni... i VEOMA sam zadovoljan,nista se ne kvari vec dve godine,samo sipas i vozis,moze da ponese stvarno mnoooogo kila (ja sam uvek oko 90kg a burazer oko 100kg i vuce nas zajedno po ovim nasim brdima) i sto se pouzdanosti tice nema da brines,bolje se on meni pokazao nego mom rodjaku njegova Yamaha DT125!

Sto se tice razlike u snazi,taj model koji si video sa 12ks je verovatno cetvorotaktni,lepsi zvuk i manja potrosnja kako bi se kilavo vozio po meni nije dobro resenje,za tako male kubikaze kross/enduro motocikala ja nikad ne bih dozvolio ugradnju 4T motora,greh je!  ;D

Sto se tice tog koga imas u ponudi,proveri ga dobro kakav je,da li je nesto menjano od plastika,ponesi kljuceve pa skini plastike da vidis da li su lepljene,cukni ga malo da vidis da nije negde gitovan i naravno probaj ga da vidis da nije"ukrsten"pa da vuce u neku stranu,i ako je sve OK,po toj ceni deluje dobra kupovina,ako je legalan naravno (ako je recimo plav i sa malo prslim staklom levog sata onda nije legalan jer znam taj motor sa oglasa)!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Ako je belo-plavi, moguce da je ovaj sto je bio moj. On je isto 1995. godiste, legalan 100%.

Jeste plavo beli.  Prodavao ga covek iz Sevojna (TS 125R). Mislim da se zove Rade, ali nisam bas siguran...Cenio ga je 1200e. Ja sam odlucio da ga uzmem al zakasnim za dan i ode TS u zamenu za neki auto u Kragujevac. E sad ga ti ljudi cene 1400e, pa neznam sta cu. Cini mi se da nevredi te pare.

 

post-2098-12878991740901_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Ako je belo-plavi, moguce da je ovaj sto je bio moj. On je isto 1995. godiste, legalan 100%.

Jeste plavo beli.  Prodavao ga covek iz Sevojna (TS 125R). Mislim da se zove Rade, ali nisam bas siguran...Cenio ga je 1200e. Ja sam odlucio da ga uzmem al zakasnim za dan i ode TS u zamenu za neki auto u Kragujevac. E sad ga ti ljudi cene 1400e, pa neznam sta cu. Cini mi se da nevredi te pare.

 

Ovo je moj bivsi TS. Moj tata je nesto "prebijao" sa Radom i racunali su ga 1400 ili 1500. Registrovan je prvi put kod nas Maj/Jun 2007, a uvezen 2006 (tad je ocarinjen). Ima sve papire, uvezen iz Swice. Sve na motoru je fabricko, za jedan vise terenski orijentisan enduro u super je stanju. Ima kao sto vidis sa desne strane oguljena farba na par mesta na toj beloj plastici, sa leve ima manje. Ostale plastike nisu ostecene, i u prvoj boji su (nikad lomljene niti varene, sto mozes i sam da se uveris, samo ponesi zvezdasti srafciger). Zadnja guma je dosta losa, i od stajanja je crko akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

E pa brate nasli smo se, hvala ti za informacije. Ja sam iz G. Milanovca. A ako ti nije problem, koliko je tebe kostao TS, zanima me kako se krecu cene i znas li nekoga ko ga prodaje? Njega ili Yamahu DT 125?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

E pa brate nasli smo se, hvala ti za informacije. Ja sam iz G. Milanovca. A ako ti nije problem, koliko je tebe kostao TS, zanima me kako se krecu cene i znas li nekoga ko ga prodaje? Njega ili Yamahu DT 125?

 

 

Mene je kostao sa registracijom 1650, al' to je duga prica. Ne znam sad nikoga ko prodaje. Moj drugar je pre par meseci prodao DT 125 R, 93. godiste, stranca za 1250 eura, ali je bio kao nov, BUKVALNO. Najgore je sto smo posle saznali da ga je taj lik prodao za 1000 eura. :o Kupio neki drugi motor, nov i trebala mu lova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

E pa brate nasli smo se, hvala ti za informacije. Ja sam iz G. Milanovca. A ako ti nije problem, koliko je tebe kostao TS, zanima me kako se krecu cene i znas li nekoga ko ga prodaje? Njega ili Yamahu DT 125?

 

 

Mene je kostao sa registracijom 1650, al' to je duga prica. Ne znam sad nikoga ko prodaje. Moj drugar je pre par meseci prodao DT 125 R, 93. godiste, stranca za 1250 eura, ali je bio kao nov, BUKVALNO. Najgore je sto smo posle saznali da ga je taj lik prodao za 1000 eura. :o Kupio neki drugi motor, nov i trebala mu lova.

 

Pa sta mislis vredi li dati za taj tvoj bivsi TS 1400e? I kad bi ga uzeo morao bi da ga prevedem na svoje ime, a pretpostavljam da se na tebe vodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Moj trosi ne manje od 5 litara,otprilike ode kantica od 5l na 100km,nikad manje od toga,nema sanse,moze cak i malo vise ponekad ali manje ne pa ne znam sta da mu radis,ali zato ide za sve te pare koje mu sipas!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Moj trosi ne manje od 5 litara,otprilike ode kantica od 5l na 100km,nikad manje od toga,nema sanse,moze cak i malo vise ponekad ali manje ne pa ne znam sta da mu radis,ali zato ide za sve te pare koje mu sipas!

Pozdrav 8)

 

Ne znam koliko je ovaj trosio, ali nisam zalio pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Moj trosi ne manje od 5 litara,otprilike ode kantica od 5l na 100km,nikad manje od toga,nema sanse,moze cak i malo vise ponekad ali manje ne pa ne znam sta da mu radis,ali zato ide za sve te pare koje mu sipas!

Pozdrav 8)

 

Ne znam koliko je ovaj trosio, ali nisam zalio pare.

Ma necu ih ni ja zaliti ako bude isao dobro, kad  mi Tomos APN6 trosi preko 3l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Spyder 9 New, Yamasaki 125

pozdrav misljena o suzuki ts zanima me dali da kupim tu masinu jer meni treba neka masina od 125 ccm nemoj da me pogresno shvatite da moze da cupa drva nesta ljuto malo da trosi gorivo dvotakt nasao sam sebi suzanu 89 godiste 800 eura predobro stanje zanima me hoce li se dobro pokazati bez puno kvarova i eto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Moj dobar drug je imao, a i ja sam ga dosta vozio. Pokazao se odlično, jako izdržljiv motor. Nikad nikakvih problema nije imao, a uopšte nije šteđen. Drugar se i danas kaje što ga je prodao.
 

image.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Spyder 9 New, Yamasaki 125

au dobar aha ok hvala na informacijama ovaj je bolji malo od mog kojeg sam nasao ali nema veze sacu ja poslati sliku 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja