Jump to content

Moto Zajednica

Kontakt brava PROBLEM!!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

Imam problem sa kontakt bravom! Kada stavim ključ u položaj ON ključ se vadi kao kada je na položaju OFF. Danas sam rasturao bravu i naizgled sve je u redu. Ključ je dosta izlizan pa ne znam moze li zbog loseg ključa to da se dešava?

Bilo kakav savet ili predlog bi mi značio( osim zamene brave ) u tom slučaju bi morao menjati i ostale bravice, od sedista i rezervara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1656 postova
  • Lokacija: Paracin

Posto smatram da tu postoji neki "zub" koji drzi kljuc ja bi je prvo napunio WD-om, jes da je zapaljiv ali ja bi to uradio 99% a posle sve ostalo... Sta da radim kad sam zavisnik WD 40... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pojeli su ti se zupci na ključu a verovatno i u bravi :neznam: Probaj da napraviš novi ključ ali zamoli bravara da za delić milimetra poveća "zube", možda ćeš tako rešiti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Слажем се са Рајком, И ја имам исти проблем са својом бравом, али мени нарезивање није решило проблем - нажалост. Јбр...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Znam neke kojima je u sred vožnje odleteo ključ iz brave a motor radi i dalje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Па мало је бедак кад `оће да испадне при јачим вибрацијама или на вожњи ван асфалта (закачи за грану и сл...)

 

Е баш због тих летећих кључева ја своје везујем траком за корман и нема бежаније :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 f4

Posto smatram da tu postoji neki "zub" koji drzi kljuc ja bi je prvo napunio WD-om, jes da je zapaljiv ali ja bi to uradio 99% a posle sve ostalo... Sta da radim kad sam zavisnik WD 40... :lol:

 

Izgleda da sam i ja zavisnik od WD-40, prvo sam to probao1aha.gif. Ali WD-40 nije resio problem.Sada se vracam od ključara, napravio novi ključ i oper ništa! Majstor kaže da su se pojeli listići u bravi, a nažalost oni nemogu da se menjaju jer nemaju kao rezerni deo!1neznam.gifOstaje mi samo da se1moto3.gifsa vezanim ključem za korman radi sigurnosti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Znam neke kojima je u sred vožnje odleteo ključ iz brave a motor radi i dalje :D

 

malo OFF topica... ali moram ..

 

posudim od tetke staaaru ford fiestu ... a njoj se gepek otvara samo na ključ ...

 

dođem na granicu i carinik me traži da otvorim gepek ... ja mrtav ladan izvadim kljuć iz brave na njegove oči, a auto i dalje radi ... otvorim gepek.. zatvorim... vratim ključ u bravu i odem dalje....

 

koju je damo facu napravio ... :lol: :lol:

 

a što se konkretnog problema sa bravicom od suzukija tiče, ima lijeka i za to ... ali je malo njih koji bi se s tim zajebavali .... problem nastane jer se "pojedu" profilirani listići u samoj bravici ... problem u nekim slučajevima riješi novi ključ.... a ako to ne riješi problem, onda je potrebno istokariti novi cilindar za cca 1 desetu manji od prethodnog kako bi se profilirani listići mogli za toliko manje pomicati, pa bi ključ ostao na mjestu ... a bio bi u funkciji ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1656 postova
  • Lokacija: Paracin

Mozda bas nije ta situacija ali mi se dasilo da mi covek na pravom putu isece put, isao sam kolima uspem da pobegnem desno, zavrsim u kanalu, izlazim iz auta i osvrcem se trazim ciglu, motku, srafciger sta god da "porazgovaram" sa doticnim posto sam se izbezumio i preseko. Prilazim njegovim kolima, otvaram vrata i vidim coveka sedi i drzi se za volan i gleda pravo izbezumljen, kaze: "Izvini brate, kaljucao mi se volan..."...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja