Jump to content

Moto Zajednica

Off road za svaki dan

Recommended Posts

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

PU koji sam ja rabadzija kad ni skela ne radi nedeljom! <_<

 

 

Pazi, skela pici u parne sate. Ako krenemo iz Glindze u 9h i budemo na skeli u 10h,

onda bih i mogao da se uklopim? :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kakvo je stanje gore? Imali li blata?

Dosao bih mozda malo da smetam ako budem slobodan, medjutim ako je mokro ne bih da kocim druzinu. Ove godine maltene nisam uopste vozio motor a generalno nisam neki vozac pa bih izbegao blato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Prošle subote proglašen je kraj sezone !

Ovim putem pozivam sve koji se s tim ne slažu, da svoje neslaganje izraze u subotu, oko podne u Glinari, odakle bi mogli da krenemo u protestnu vožnju, npr. prerko Vinče i Dunava do Pančeva, tamo malo riljamo po moto cross stazi i na kraju, u znak protesta, pojedemo riblju čorbu.

A ?

 

E bas si nasao kad "normalan" svet radi?!

 

Ja cu u petak da napravim generalnu probu strajkom gladju u Glindzi. ::):D

Slažem se. I ja radim u subotu. Sto ne bi u nedelju? Isto lepo vreme, biće sunca, mozda i vise ljudi :zdravo:

..bo nas ko nas sastavi ovakve :lol: Ma dolaste kad ko moze i hoce, uklopice se vec neko s nekim. A i ako omasite drustvo, drndajte sami po suncu jos ovo malo, daleko je Djurdjevdan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd Karaburma
  • Motocikl: Dominator 500 & Transalp 700

Au bre penzosi,sad ste me skroz razocarali,pa kakav bre kraj sezone ovo je pocetak,nemo* da vas cujem vise >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kakvo je stanje gore? Imali li blata?

Dosao bih mozda malo da smetam ako budem slobodan, medjutim ako je mokro ne bih da kocim druzinu. Ove godine maltene nisam uopste vozio motor a generalno nisam neki vozac pa bih izbegao blato.

 

Blato? Na Glinari?! Otkud ti to? Pa tamo sve sam asfalt... :D

 

ma nema blata, osušilo se to sve ovih dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Au bre penzosi,sad ste me skroz razocarali,pa kakav bre kraj sezone ovo je pocetak,nemo* da vas cujem vise >:(

 

El si ti popio kafetin? Si skino` maramu sa glave? Sutra imas disertaciju!! :hej::jee:

 

 

 

 

Rolle, nema blata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLX 250s

Ako ti se ide sutra preko vode, valjalo bi krenuti oko 12:30, da ne bude knap sa skelom. Neznam dali ce jos neko doci, ali mozemo mi da pokusamo da spasemo obraz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Dan 20.11. 14h. U kući dosadno, uradilo se sve od obaveza, koje sam imao. Dan je još, šta raditi?! Nisam dugo razmišljao, te sam odmah odleteo da obučem opremu i da odem malo do nasipa DTD-a, koji je na 2,3km od mog sela, da malo uvežbam par stvari. Oblačim opremu, silazim do garaže, isterujem motor i pravac nasip.

 

Ubrzo sam kod nasipa i počelo je vežbanje. Ranije sam se mučio sa prelaskom nasipa, koji je na nekim mestima veoma strm, a i imao sam loše gume. Sada je situacija malo promenjena i gume su bolje. Nasipu se prlazilo na više načina: direktno, dijagonalno, tako isto i silazak. Tlo je bilo rastresito, te je silazak dijagonalno bio škakljiv, jer je prilikom kočenja zadnjom, točak bežao ispred. Sledeći pokušaj je bio bez kočenja.1moto3.gif. I tako...

 

DSCN37771280x768_zps811f8209.jpg

 

 

DSCN37781280x768_zpsd12d9d23.jpg

 

 

DSCN37751280x768_zps53c98b9a.jpg

 

 

Vežbao nekih sat i po vremena, te je bilo vreme polasku kući, pada mrak uskoro. Ajde reko da prođem još jedno "malo" strmije brdašce za kraj, pa da odem na miru kući. Uhvatim zalet, zadnji točak grebe li grebe, popenjem se na vrh malo brže nego što sam trebao, kad iza, strmina... :D

 

DSCN37871280x768_zps7e917f0c.jpg

 

 

Setih se da nisam vežbao podizanje motora odavno, pa reko ajde da se prisetim... :D Bilo je malo seksa, jer je trebalo podići motor, koji je se prizemljio tako kako se prizemljio. Okrećem se leđima i polako dižem motor, ali mi noga kliza, te mi je sve teže dići. Nađem nekako položaj i na keca ga dignem.

 

DSCN37881280x768_zps4cf060dd.jpg

 

 

Sunce polako zalazi i vreme je poći kući...

 

DSCN37861280x768_zpsdd61b34c.jpg

 

 

Tamo negde, ka mom selu...

 

DSCN37841280x768_zps32c29c8d.jpg

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Okrećem se leđima i polako dižem motor, ali mi noga kliza, te mi je sve teže dići. Nađem nekako položaj i na keca ga dignem.

 

 

Iz minusa u plus. :D Jak si Cedomire kao konj! :P

 

Ali, razmisli malo. Dok ti je dorat na patosu, na mekoj zemljici i jos meksoj travici, mozes slobodno da ga zarotiras u pogodniji polozaj... na uz brdo, ili niz brdo, zavisi od situacije, ali ce ti sigurno biti lakse da ga dignes. Nisi bre ti Acimo (cuvaj kicmu zmaje)! ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Okrećem se leđima i polako dižem motor, ali mi noga kliza, te mi je sve teže dići. Nađem nekako položaj i na keca ga dignem.

 

 

Iz minusa u plus. :D Jak si Cedomire kao konj! :P

 

Ali, razmisli malo. Dok ti je dorat na patosu, na mekoj zemljici i jos meksoj travici, mozes slobodno da ga zarotiras u pogodniji polozaj... na uz brdo, ili niz brdo, zavisi od situacije, ali ce ti sigurno biti lakse da ga dignes. Nisi bre ti Acimo (cuvaj kicmu zmaje)! ;)

 

Više sam konj, nego što sam jak. :D Šalim se malo. Probao i to, ali motor je bio upleten u trsku i neku travuljinu, te je jedino bilo moguće uraditi ovako kako sam uradio. Znam da je pravilnije i lakše uraditi tako kako kažeš, ali jbg sad.

Uglavnom, živim u ovoj dosadnoj ravnici, te ću se najviše zadovoljavati ovim nasipima, nema ničeg drugog na vidiku. :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

zato se ne ide nikada sam u off... prevari još nekog iz kraja da vozi off i rešen problem :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

zato se ne ide nikada sam u off... prevari još nekog iz kraja da vozi off i rešen problem :D

 

Kod mene u krugu od 20 km nema niko ko vozi Enduro. Što kaže Voja, lakše mi je kod vas u Glinaru doći, nego, naći nekog za vožnju... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

A, pa nasip moze da bude jako zabavan!

 

Vezbaj osmice na blazem nagibu. Iz pocetka u sirem luku, pa polako smanjuj.

Onda ona kocenja nizbrdo, znas vec. Osim klasicnog "pun gas" uzbrdo, probaj i sto sporije penjanje... i tako. Ne zaboravi da kolenima i prenosenjem tezine na fudastere odradjujes 90% skretanja.

 

 

Ma mora da te zenimo s` nekom vitom jelom valjevcankom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja